Ендоскоп

Ендоскоп

Ендоурологія дає можливість «зазирнути» у будь-яке місце сечовидільної системи без розрізу. Спеціальні інструменти (ендоскопи) дозволяють оглянути та виконати оперативне втручання через природні фізіологічні отвори, не застосовуючи традиційні розрізи, необхідні для оперативного втручання.

Урологія – клінічна дисципліна, яка дає можливість широко застосовувати нові технології, зокрема, ендоурологічні методики оперативного лікування цілого ряду захворювань. Такий підхід сприяв розробці принципово нової лікувально-діагностичної тактики щодо переважної більшості урологічних захворювань нирок та сечових шляхів, абсцесів і гематом заочеревного простору, стриктур, свищів, травм, чужорідних тіл і папілярних пухлин, доброякісної гіперплазії, склерозу і раку передміхурової залози, нейрогенних розладів сечовипускання та ін. До останнього часу всі ці захворювання лікувалися переважно шляхом відкритої, нерідко повторної і травматичної органозабираючої операції, що вимагає великого розрізу і часто призводить до збільшення кількості ускладнень. Таке лікування вимагало тривалого перебування пацієнтів в стаціонарі та супроводжувалося збільшенням термінів реабілітації та соціальної адаптації хворих. Нерідко закінчувалося інвалідизацією.

Нині у клініці Біляка освоєні та продовжують розроблятися нові діагностичні й оперативні методики, які дозволяють у переважній більшості випадків уникнути відкритої операції, тобто травматичного розрізу, і, таким чином, досягти бажаного результату з найменшим ризиком для хворого у короткі терміни.


Ендоурологія має незаперечні переваги перед традиційними хірургічними методами, дозволяє досягти високої точності при проведенні операцій і, що важливо, не призводить до утворення післяопераційних рубців.

У клініці Біляка за допомогою ендоурології ефективно лікують захворювання нирок і сечоводів, сечового міхура, простати та сечовипускного каналу.

  Наводимо перелік ендоскопічних операцій, які виконуються у клініці Біляка:

  1. Аденома простати

  Трансуретальна резекція простати

  Трансуретальна резекція простати

  Трансуретральна резекція простати протягом декількох десятиліть є «золотим» стандартом оперативного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Дана операція дозволяє швидко видалити частину передміхурової залози, що стала причиною порушення сечовипускання. При цьому не завдає організму травми, яка виникає при відкритому операційному втручанні. Застосування трансуретральної резекції простати обумовлює швидке відновлення в післяопераційному періоді і повернення до звичайного життя протягом кількох днів.

  Показаннями до застосування даного виду оперативного лікування є підтверджене об’єктивними методами дослідження, яке вказує на наявність порушення сечовипускання внаслідок збільшення або зміни структури передміхурової залози. Оптимальними розмірами простати для виконання трансуретральної резекції зазвичай вважаються 40-80 грам. Дуже велике значення має досвід хірурга, який виконує дане втручання. Завдяки новітній апаратурі ТУР простати може бути виконана навіть за наявності аденоми великих розмірів.

  Трансуретальна резекція сечового міхура при пухлині

  Трансуретальна резекція сечового міхура при пухлині

  2. Пухлина сечового міхура

  Трансуретральна резекція сечового міхура займає важливе місце в діагностиці та лікуванні пухлин сечового міхура. Першим етапом такого лікування є ретельна гістологічна діагностика з аналізом поширення пухлини на стінки сечового міхура, що досягається за допомогою трансуретральної резекції. Це дозволяє визначити агресивність пухлини, ступінь її поширення і призначити найбільш ефективне лікування. У ряді випадків ендоскопічного видалення пухлини достатньо для повного позбавлення від онкологічного процесу і вимагає надалі лише спостереження. У важких випадках трансуретральне видалення пухлини дозволяє зупинити або профілактувати кровотечу, а також дає можливість підготувати пацієнта до радикального лікування. Також ТУР сечового міхура успішно застосовується в комбінованому лікуванні пухлин.

  3. Стриктура уретри

  Стриктура уретри

  Стриктура уретри

  Внутрішня уретротомія – швидкий і ефективний спосіб відновлення прохідності сечівника при його звуженнях різного походження, протяжності та розташування. Операція виконується через просвіт сечівника під загальним знеболенням. В кінці операції в сечовипускний канал встановлюється катетер на термін до чотирьох тижнів для формування нормального просвіту. Перевагою даного лікування є мала травматичність і можливість швидкого повернення до звичайного життя. Також здійснюється відновлення прохідності сечівника при повному закритті просвіту після раніше перенесених операцій на передміхуровій залозі.

  Канд. мед. наук С.С. Біляк


  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів