Клініка Біляка Дроблення каменів в нирках фото 1
Розташування каменів у нирках

Зміст сторінки:

Дроблення каменів у нирках – це процедура, при якій до нирки підводиться спеціальне обладнання, котре виробляє ультразвукові коливання або лазерне випромінення, під впливом яких руйнуються камені.

Дане втручання є малоінвазивним і може відрізнятися за технікою виконання: ендоскопічно (з підведенням зонда через сечові шляхи) або транскутанно – виконується за принципом лапароскопії – через невеликий прокол в поперековій області. Вибір методики здійснює лікуючий лікар, з урахуванням поточних медичних показань.

Сучасний світ практично виключає можливість вести ідеально здоровий спосіб життя. Незадовільна екологічна ситуація призводить до зниження якості найважливішої речовини на нашій планеті – води. Великою проблемою також є незбалансоване й нерегулярне харчування. Високий темп життя провокує хронічні стреси.

Усе це тією чи іншою мірою відбивається на функції сечовидільної системи та може призводити до появи каменів у нирках – нефролітіазу.

Дроблення каменів у нирках (Нефролітотрипсія)

Патологія починається із сольового осаду, котрий із часом організується у тверді конкременти. Спочатку їх розміри несуттєві, але поступово вони здатні досягати суттєвого об’єму. Нестерпний біль ниркової кольки, коли камінь потрапляє в сечовід, знайомий, на жаль, багатьом.

Порівняно недавно в медиків з’явилася можливість запобігти такому неприємному синдрому.

Якщо здійснити дроблення каменів у нирках, то дрібні фрагменти потім видаляє хірург. Така процедура отримала назву нефролітотрипсії та з незмінним успіхом проводиться в клініці Біляка, м. Ужгород.

Показання до призначення

Ще в середині XX століття літотрипсія каменів нирок здавалася чимось фантастичним. Лише в останній декаді минулого століття вперше заговорили про те, що нефролітіаз можна лікувати без операції. Усього за кілька десятиліть у цьому напрямку були розроблені, випробувані та взяті на озброєння різні методи дроблення каменів у нирках.

Одним із найбільш безпечних та ефективних виявилося застосування ультразвуку. На теперішній час вважається, що приблизно у 80 % випадків сечокам’яної хвороби, у тому числі й нефролітіазу, можна й потрібно здійснити дроблення каменя в нирці.

Процедура показана при різних варіантах захворювання:

 • камені діаметром від 8 мм;
 • коралоподібних конкрементах;
 • численні утворення в одній або обох нирках;
 • з локалізацією каменів у мисці та чашечках;
 • конкременти будь-якого генезу (урати, оксалати та інші).

У всіх цих випадках процедура дроблення каменів у нирках дозволяє уникнути небезпечних для здоров’я й життя ускладнень. Найважливіше досягнення – запобігає ризику розвитку ниркової недостатності.

  podribnennya-kameniv-u-nirkakh
  Доступ до каменя через уретру

  Суть методики

  Раніше для людини, у якої знаходили камені в нирках, дроблення було неможливим – тільки операція. Сьогодні складних порожнинних втручань при цьому діагнозі вдається уникнути. Така чудова можливість з’явилася завдяки розвитку ендоскопічної хірургії та медицини високих технологій. Сучасна апаратура для дроблення каменів у нирках являє собою тонкий і гнучкий ендоскоп, на кінці котрого закріплена активна насадка.

  Вона підводиться безпосередньо до поверхні каменю прямо в порожнині нирки. Професіоналізм лікарів клініки Біляка та сучасне обладнання дозволяють зробити це через сечовипускний канал. На таке дроблення каменів у нирках ціни в кілька разів нижче, ніж тоді, коли проводиться велике операційне втручання.

  Медиками довго вівся пошук оптимального фізичного фактора, як роздробити камінь в нирках. Вивчалися способи дроблення каменів у нирках за допомогою:

  • лазера;
  • високої температури;
  • електричних імпульсів;
  • звуку.

  Метою було знайти збалансований за ефективністю, безпекою та доступністю метод. Давно вже зарекомендувало себе ультразвукове дроблення каменів у нирках. Насадка на кінці інструменту генерує звукові хвилі надвисокої частоти. У навколишньому середовищу вони швидко згасають, не порушуючи функції прилеглих органів і тканин. Та коли їх прикласти безпосередньо до поверхні каменя, ультразвукові коливання руйнують сформовані між частинками зв’язки. Конкремент розпадається на дрібні фрагменти, які згодом видаляє хірург.

  Дуже ефективним є і лазерне дроблення каменів у нирках. Його теж проводять ендоскопічним шляхом, вводячи через уретру гнучкий зонд із вбудованою відеокамерою. Лікар підводить прилад максимально близько до конкрементів, а потім дає лазерний імпульс, що руйнує сольові відкладення. Після цього їх частинки виходять природним шляхом.

  Дроблення каменів у нирках лазером дає успішні результати. Воно дозволяє руйнувати конкременти у важкодоступних місцях та впорається там, де ультразвук є малоефективним.

  Варіанти проведення

  Залежно від ступеня тяжкості сечокам’яної хвороби, лікар підбирає відповідну техніку дроблення каменів. У рідкісних випадках зробити це можливо дистанційним способом, але це стосується лише одиничних відкладень невеликих розмірів, камінців до 1 см.

  В інших випадках доводиться застосовувати процедури з різним ступенем інвазивності втручання. Але в будь-якому випадку, вони набагато менш травматичні, ніж відкрита операція.

  Заведення ендоскопа (уретеропієлоскопа) через сечовипускальний канал ще називається ретроградною літотрипсією. Це прогресивна малотравматична методика, під час якої спеціальний інструмент вводиться через уретру. Його гнучкий зонд підводиться по сечових шляхах до самої нирки. А далі здійснюється вплив ультразвуковими коливаннями або лазером.

  До переваг процедури відносять відсутність розрізів на тілі і швидке відновлення. У людини не залишається шрамів, і вона може виписатися зі стаціонару в той же день. Але застосовувати ретроградну літотрипсію можна не завжди. У деяких випадках такий метод ультразвукового дроблення каменів у нирках не може гарантувати достатню ефективність або безпеку процедури. Наприклад, коли мають місце численні дрібні камінці, а також поодинокі великі.

  transkutanne-podribnennya-kameniv-u-n
  Транскутанний варіант втручання

  Тоді хірурги клініки Біляка використовують транскутанний доступ.

  Приводом для його застосування зазвичай стають:

  1. Численні дрібні камінці в нирках, дроблення яких вимагає декількох заводів ендоскопа. Наприклад, коли конкременти розташовуються в декількох ниркових чашечках.
  2. Камені, діаметр котрих перевищує 3 см.
  3. Конкременти в нижньому полюсі, розмір яких перевищує 2 см – такі камені погано руйнуються іншими методами.
  4. Відкладення в нирці, яка була трансплантована.
  5. Звуження мисково-сечовідного сегменту.
  6. Вроджені аномалії будови сечових шляхів, які унеможливлюють ендоскопічний доступ.
  7. Невдалі спроби видалити каміння дистанційно або шляхом ретроградної літотрипсії.
  8. Проведені раніше на хворій стороні традиційні операції.

  Транскутанне втручання проводиться за технікою лапароскопії. На таке дроблення каменів в нирках ціна трохи вища, але однаково обходиться на порядок дешевше, ніж традиційний великий розріз на боці.

  Інструменти вводяться крізь прокол шкіри діаметром до 10 мм. Під візуальним контролем (картинка виводиться на монітор), активна частина підводиться до потрібного місця й далі лікар починає дробити каміння в нирках ультразвуком або лазером. Лапароскопічні втручання не потребують складного анестезіологічного забезпечення, великих розрізів і тривалого післяопераційного періоду.

  Деякої підготовки перкутанна нефролітотрипсія все ж вимагає, оскільки проводиться під загальним знеболенням. Пацієнту призначають лабораторні дослідження крові та сечі, а також УЗД, при необхідності – КТ і МРТ. За кілька днів до процедури варто перейти на низькокалорійне харчування. Напередодні дроблення каменів не вечеряти, а в день літотрипсії дотримуватися голоду та не пити води.

  Досить легко порівняти вартість дроблення каменів у нирках і операції, пов’язаної з видаленням каменя через традиційний розріз.

  В останньому випадку потрібно врахувати:

  • передопераційну підготовку;
  • інструментальне забезпечення;
  • складність анестезії;
  • ймовірність крововтрати;
  • підвищений ризик післяопераційних ускладнень;
  • тривалість часу на відновлення й повернення до звичайної діяльності.

  Усе це – економічні витрати та суттєві ризики для здоров’я. 

  Переваги процедури

  Малоінвазивні методики завжди виграшно виглядають у медицині. Плюс, якщо з’явилися камені в нирках, дроблення ультразвуком або лазером дозволяє прибрати їх із профілактичною метою. Процедура запобігає ускладненням, появі виражених больових симптомів, зниженню активності та якості життя.

  Лікарський персонал проходить регулярні стажування в клініках розвинених країн Європи та світу. У лікуванні обов’язково використовується індивідуальний підхід, у вартість дроблення каменів у нирках включається повне забезпечення пацієнта всім необхідним.

  Професіоналізм медиків і сучасне обладнання гарантують:

  • безпеку процедури;
  • збереження органу (нирки);
  • тривалість втручання в межах 1 години;
  • мінімальну потребу в анестезії;
  • відсутність крововтрати, шрамів і рубців;
  • скорочений до мінімуму відновний період;
  • профілактичні заходи.

  Ціна за ультразвукове дроблення каменів у нирках стає більш привабливою завдяки швидкому поверненню до активної діяльності. Період стаціонарного режиму рідко перевищує одну добу.

  У серйозних випадках, коли традиційна медицина пропонує тільки видалення нирки, звернення до клініки Біляка може врятувати орган, здоров’я та, іноді – життя пацієнта. Тоді, для хворого, дроблення каменів у нирках вартість має особливу, вищу, ніж матеріальну. Адже чи можна грошима виміряти врятоване людське життя?

  Відновлення після дроблення каменів у нирках

  Пацієнт після дроблення каменів у нирках деякий час відчуває дискомфорт у сечових шляхах:

  • під час сечовипускання відчувається печіння та різь;
  • в сечі присутні пісок, згустки крові, частинки каменів;
  • може відзначатися симптоматика ниркової кольки;
  • іноді підвищується температура до 37 градусів.

  Усе це – наслідки втручання, котрі за кілька днів поступово зникають.

  Залежно від того, яким способом здійснювалася процедура, вимоги до реабілітаційного періоду відрізняються. Трансуретральне дроблення може проводитися амбулаторно, тоді пацієнт виписується вже через кілька годин. Йому дають антибіотики та знеболювальні препарати, сечогінні засоби. Після виписки рекомендують:

  • приймати ліки, виписані лікарем;
  • випивати велику кількість рідини – 1,5–2 літри щодня;
  • пити сечогінні відвари і збори;
  • дотримуватися дієтичного харчування для запобігання повторному утворенню каменів.

  Також людині варто відмовитися від шкідливих звичок і на деякий час обмежити фізичну активність. Через місяць потрібно звернутися до лікаря для контролю процесу одужання.

  Якщо проводилася транскутанна літотрипсія, реабілітація дещо складніша через прокол у животі та загальну анестезію. Пацієнту проводять антибактеріальну та знеболювальну терапію, у деяких випадках ставиться нефростома – трубка для скидання сечі разом із камінням, що виходить із поперекового відділу. Зазвичай вона знімається через 1–2 дні. Вставати після операції можна через кілька годин.

  Після виписки пацієнтові дають наступні рекомендації:

  • не піднімати важких предметів;
  • уникати активних спортивних тренувань;
  • купання у ванні замінити душем;
  • пити сечогінні засоби та інші призначені лікарем препарати;
  • дотримуватися дієти.

  Що стосується дієтичного харчування, то воно складається індивідуально, залежно від характеру каменів, до утворення яких схильний організм людини.

  Ускладнення, після того, як проведено дроблення каменів у нирках, виникають рідко. Якщо ж трапляються кровотечі, затримка сечі або ознаки інфекційного захворювання, потрібно негайно звернутися до лікаря.

  Переваги дроблення каменів у клініці Біляка, ціна

  У нашій клініці застосовується сучасне обладнання для проведення процедури. В нас є 2 види літотрипторів: ультразвуковий та лазерний. Вони здатні видавати досить потужні коливання.

  Професіоналізм лікарів клініки дозволяє безпомилково вибрати методику впливу на підставі анамнезу та результатів обстеження пацієнта. У нас проводиться ефективне дроблення каменів у нирках, відгуки наших пацієнтів про яке говорять самі за себе.

  Після процедури пацієнти перебувають у палатах готельного типу під наглядом медперсоналу. Їм пропонуються оздоровчі заходи та екологічно чисте харчування. 

  Назва послуги Вартість, грн
  Контактна нефролітотрипсія (дроблення каменів у нирках) 24000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Контактна нефролітотрипсія (дроблення каменів у нирках) в Клініці Біляка?

  Контактна нефролітотрипсія (дроблення каменів у нирках) в Клініці Біляка коштує 24000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів