kamni-v-pochkakh

Розташування каменів у нирках

Погана екологія, незбалансоване харчування, низька якість питної води та генетично успадковані особливості обміну речовин у багатьох людей провокують появу твердих відкладень (каменів) у нирках – нефролітіаз. Хвороба підступна та небезпечна. Часто першими проявами є нестерпний біль ниркової кольки. Наслідком зазвичай стає ниркова недостатність. Традиційний шлях лікування – операція. З великим розрізом, травмуванням тканин та подеколи супроводжується видаленням ураженої нирки.

Дроблення каменів в нирках (Нефролітотрипсія)

Протягом тривалого часу людство намагалось приборкати цю хворобу та винайти таке лікування, котре б дозволило зменшити обсяг оперативних втручань. Відчутний прорив стався з винайденням та впровадженням у медичну практику ендоскопічної хірургії.


Передові наукові та технічні досягнення впроваджені в діяльність клініки Біляка у м. Ужгороді. Наші лікарі мають змогу досягти хворого органу та провести дроблення каміння в нирках без розрізів на шкірі та в м’язах.

Сучасні технології

podribnennya-kameniv-u-nirkakh

Доступ до каменя через уретру

Передовою методикою є трансуретральний доступ. Цей варіант передбачає заведення тонкого та гнучкого ендоскопа через сечовипускний канал до самої ниркової миски, де зазвичай і виникають камені. Взагалі без рани, без використання скальпелю, ножиць та потреби у післяопераційних швах!

На кінці ендоскопа розташовується спеціальна насадка, котра генерує звукові хвилі надвисокої частоти. Вона підводиться безпосередньо до конкременту, тому ще називається контактною нефролітотрипсією.

Але в деяких випадках доступ через уретру не здатен забезпечити ефективний результат. Тоді фахівці клініки вдаються до транскутанного варіанту дроблення каменів в нирках. Втручання проводиться за лапароскопічною методикою. Для цього з хворого боку робиться прокол діаметром до 10 мм, через який заводиться інструмент.

Зазвичай, такий варіант застосовується у двох випадках:

 • Наявність операційних втручань із хворого боку в минулому.
 • Численні камінці, розташовані в ниркових чашечках та мисці. Складність полягає в тому, що інструмент треба послідовно заводити до кількох чашечок.

В будь-якому разі, кожний випадок аналізується професійними фахівцями та кожному пацієнту пропонується найбільш ефективний лікувальний підхід.

Суть методики

Ультразвукові коливання дуже швидко затухають в оточуючому середовищі, тому дроблення каміння в нирках не завдає шкоди прилеглим тканинам та ніяк на них не впливає. Але завдяки безпосередньому контакту із поверхнею каменю, на нього передається вся енергія звукових хвиль.

Внаслідок цього зв’язок між часточками відкладення послаблюється та відбувається його руйнація на більш дрібні фрагменти. Їх можна видалити аспірацією за допомогою того ж самого ендоскопа, або дозволити вийти самим, із сечею. Невеличкі розміри конкрементів загрози вже не становлять.

Зрозуміло, що при такій методиці дроблення каміння в нирках, ціна за лікування буде вигідно відрізнятись від вартості стандартної, загальноприйнятої операції.

Показання до застосування

На теперішній час вважається, що понад 80% хворих на нефролітіаз людей, можуть отримати ефективну допомогу такими щадними технологіями.

До того ж контактне дроблення каменів нирках, ціна якого не набагато вище за дистанційні методики, є більш безпечною та ефективною процедурою. Особливо – у виконанні фахівців клініки Біляка, котрі регулярно проходять стажування у лікувальних закладах розвинених країн Європи та світу.

Виведення каменів з нирок без операції проводиться при:

 • Каменях нирок будь-якої локалізації, якщо їх розміри не дозволять їм вийти самостійно (діаметром від 8 мм).
 • Кораловидних конкрементах ниркових мисок.
 • Таких каменях, котрі призводять до порушення уродинаміки.
 • При ризику опущення каменів у сечовід.
 • Негативному впливі конкременту на стан самої нирки (підтримання хронічного запалення).
 • Рецидивах сечокам’яної хвороби, викликаних локальними звуженнями (стриктурами) шляхів відтоку сечі з нирки.

В останньому випадку сучасне обладнання та високий професіоналізм фахівців клініки Біляка дозволяють усунути стриктуру одночасно зі здійсненням дроблення каменів в нирках, ціна процедури при цьому змінюється не суттєво.

transkutanne-podribnennya-kameniv-u-n

Транскутанний варіант втручання

Переваги процедури

У колах фахівців загальноприйнятою думкою є те, що контактна нефролітотрипсія, котра проводиться професіоналом, стає золотим стандартом лікування каменів у нирках. До безсумнівних позитивних якостей можна віднести:

 1. Безпека. Оточуючі тканини не піддаються впливу ультразвуку, тому й не пошкоджуються.
 2. Щадність. Немає операційної рани та пов’язаних з нею негативних явищ (шви, рубці, інфекційні ускладнення). Нирка зберігається завжди.
 3. Профілактика рецидивів.
 4. Невелика тривалість. Професійне виконання та сучасне устаткування скорочують її до 1 години.
 5. Майже непомітний післяопераційний період.
 6. Індивідуальний підхід до проблем кожного пацієнта.

Останній пункт взагалі є візитною карткою нашої клініки. Стосовного будь-якого хворого розробляється план індивідуального лікування та подальшого супроводу. При виписці, всі пацієнти отримують індивідуалізовані рекомендації, спрямовані на запобігання повторному утворенню каменів.

Перевагою користуються ефективні та перевірені схеми фітотерапії, корекція образу життя. Оздоровчий результат підкріплюється доступною психологічною підтримкою та духовним супроводом кожної людини.