dlya-drobleniya-kamney-ulrazvukom

Подрібнення каменів звуковими хвилями

Зміст сторінки:

Дроблення каменів ультразвуком – це дистанційний метод видалення відкладень, що скупчилися в нирках, сечовому міхурі та інших органах сечовидільної системи. Здійснюється за допомогою впливу ультразвукового випромінювання, яке дробить камінь на дрібні частинки. здатні потім вийти з організму природним способом. За медичною термінологією, така процедура називається ультразвукова літотрипсія.

Сечокам’яна хвороба супроводжує людство впродовж всієї його історії. На це вказують камені, які знаходять у нирках давньоєгипетських мумій. У наш час, проблема уролітіазу свою актуальність також не втратила.

Серйозне й небезпечне захворювання стали більш-менш успішно лікувати завдяки розвитку хірургії та впровадженню наркозу. Але в сучасній медицині все більше визнання отримують малоінвазивні та органозберігаючі методики, які успішно застосовуються в клініці Біляка, м. Ужгород. Після них на тілі немає рубців, мінімальний ризик післяопераційних ускладнень, а в якості лікарського інструменту використовуються фізичні явища.

Літотрипсія (Дроблення каменів ультразвуком)

Це порівняно нова методика. Її поява стала можливою завдяки розвитку і вдосконаленню ендоскопічної хірургії. Завдяки тому, що в лікарів з’явилася можливість досягти найвіддаленіших куточків людського тіла без великих і ризикованих операцій, медики отримали можливість впливати безпосередньо на камінь. Навколишні тканини під час процедури ніяк не зачіпають.

Така методика отримала назву «літотрипсія» – (від лат.lithos – камінь + tribein – розтирати, подрібнювати, дробити).

Суть методики

головка випромінювача

У клініці Біляка для дроблення каменів сечовивідної системи застосовується контактна літотрипсія. Її особливість полягає в тому, що впливу піддається тільки сам конкремент. Для цього використовується тонкий ендоскоп і спеціальна насадка, що випромінює ультразвук.

Завдяки своєму досвіду, фахівці клініки здатні підводити гнучкий і тонкий ендоскоп безпосередньо до поверхні каменя. Головка-насадка генерує звукові хвилі високої частоти, які дуже швидко згасають у навколишньому середовищі та жодним чином не впливають на прилеглі тканини.

Але завдяки безпосередньому контакту випромінювача з твердим тілом, уся енергія фокусується в одному місці й передається на нього. У результаті відбувається дроблення каменів на дрібні фрагменти, які можна видалити за допомогою того ж ендоскопа.

Ультразвукове дроблення каменів дозволяє отримати настільки дрібні шматочки, що вони після процедури можуть виходити й самі, абсолютно без ризику для людини.

  Показання для маніпуляції

  Ультразвукова літотрипсія – лікувальна процедура. І вона повинна проводитися лише тоді, коли потрібна. Зважений підхід до використання методики дозволяє досягати неймовірних результатів. Уже існують дані, котрі показують, що дроблення каменів ультразвуком показано майже 80 % людей, котрі страждають на уролітіаз або сечокам’яну хворобу.

  Ультразвукова літотрипсія призначається при будь-яких конкрементах сечовидільної системи, котрі становлять потенційну загрозу для порушення уродинаміки, або вже до неї призвели. Така процедура дозволяє позбутися від каменів:

  • ниркових мисок (в тому числі й коралоподібних);
  • чашок нирок;
  • сечоводів;
  • сечового міхура;
  • уретри.
  Вплив ультразвуку на камінь

  Механізм дії ультразвуку на тверду поверхню каменя

  Беззаперечним показанням є конкременти, котрі перебувають у просвіті сечовивідних шляхів. Багато хворих із нирковою колькою на собі відчули, що таке літотрипсія та познайомилися з її негайним позитивним ефектом.

  Для такої процедури, як літотрипсія, протипокази теж є:

  • вагітність;
  • серйозні розлади серцево-судинної системи;
  • онкологічні процеси в організмі;
  • аневризма аорти;
  • кісти та інші утворення в нирках та органах сечової системи;
  • низький рівень тромбоцитів крові;
  • інфекційні захворювання в гострій фазі.

  Фахівці клініки Біляка прагнуть максимально захистити своїх пацієнтів від хвороб і невиправданих витрат. Наприклад, якщо камінчик розташовується в нирковій чашечці та не впливає на сечовиділення, процедура може не призначатися. У таких випадках літотрипсія, ціни на яку в клініці досить демократичні, може замінюватися фітотерапією з не меншим ефектом.

  Варіанти проведення

  Професіоналізм лікарів, досвід і найдосконаліше обладнання, дозволяють у більшості випадків подрібнити камінь трансуретральним доступом. Тонкий ендоскоп вводиться через сечовипускальний канал і просувається до проблемного місця. Лікар може весь час контролювати процедуру через мініатюрний відеосенсор.

  Ця методика в нашій клініці добре освоєна та успішно проводиться завдяки впровадженню новітніх досягнень медицини. Якщо проводиться трансуретральна контактна літотрипсія, ціна за маніпуляцію в кілька разів менші, ніж вартість великої операції з традиційним розрізом. Та й переноситься вона незмірно легше.

  У деяких випадках доводиться використовувати транскутанний доступ через шкіру і м’які тканини. Це лапароскопічний підхід: інструменти підводяться до місця розташування каменя через проколи діаметром до 10 мм.

  Такий метод є більш ефективним при уролітіазі верхніх поверхів сечовивідної системи та множинних дрібних конкрементах ниркових чашок і миски. Транскутанна літотрипсія вартість має трохи більшу, ніж доступ крізь уретру. Однак обходиться значно дешевше, ніж операція за загальноприйнятою хірургічною тактикою.

  Переваги процедури

  Для кожної людини найбільшою цінністю є здоров’я. І чим меншим є ризик під час проведенні лікувальної процедури, тим більше вона приваблива для всіх: і для пацієнта, і для лікаря. Вибравши клініку Біляка, можна впевнено розраховувати на такі переваги:

  1. Безпека. Досвідчені фахівці й сучасне обладнання гарантують якісну медичну допомогу на рівні розвинених країн Європи та світу.
  2. Відсутність операційної рани, а, значить і рубців. Використовуються інструменти з діаметром до 10 мм.
  3. Профілактичний ефект. Іноді камені провокуються звуженнями (стриктурами) сечовивідних шляхів. Ендоскопічне втручання дозволяє безпечно усунути цей дефект одразу під час літотрипсії, ціна при цьому змінюється незначно або не змінюється зовсім.
  4. Швидке повернення до звичного життя. Ні рани, ні швів – відпадає потреба в післяопераційному лікуванні.
  5. Супровід надалі. Кожному пацієнту при виписці даються індивідуальні рекомендації щодо подальшої профілактики повторних випадків каменеутворення. Перевага віддається безпечній та ефективній фітотерапії.

  Практичні питання підкріплюються індивідуальним підходом до проблем кожної людини. Пацієнтам це дозволяє легше переносити процедуру. До того ж, у всіх пацієнтів є постійний доступ до психологічної підтримки, духовного супроводу.

  Відновлення після дроблення каменів ультразвуком

  Оскільки процедура проходить не інвазивно й без наркозу, її можна здійснити в амбулаторних умовах. Пацієнта потім спостерігають у стаціонарі 3–4 години та відпускають додому, якщо немає ускладнень. Йому виписують анальгетики та сечогінні препарати, а також дають низку рекомендацій:

  • випивати не менш, як 1 літр води за день;
  • пити різні відвари, сечогінні збори;
  • дотримуватися дієтичного харчування.

  Щоб уникнути повторного утворення каменів, рекомендується надалі переглянути свій раціон. Виключити соління, прянощі, маринади, копченості, смажені та жирні страви. Ввести до меню більше овочів, молочних продуктів, круп. Також варто виключити алкоголь.

  Переваги дроблення каменів ультразвуком у клініці Біляка м. Ужгород

  У клініці встановлено сучасний ультразвуковий літотриптор, котрий дозволяє провести процедуру з високою точністю впливу та ефективністю. Перш ніж призначити літотрипсію, лікарі проведуть ретельне обстеження, щоби переконатися, що це є оптимальний метод лікування, а також виключити наявність протипоказань до процедури. Фахівці клініки проходили стажування в Європі та США, тому керуються міжнародними стандартами.

  Після процедури пацієнт кілька годин перебуває в комфортній одномісній палаті під наглядом медперсоналу. При виписці кожному дають індивідуальні профілактичні рекомендації. Також для прискорення відновлення клініка пропонує процедуру озонотерапії. Це варіант фізіотерапії, котрий допомагає активізувати життєві сили організму.

  Якщо вас цікавить, у скільки обійдеться літотрипсія, ціна вказана в спеціальному розділі сайту. Також можна уточнити її, написавши або зателефонувавши нашим консультантам!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів