dlya-drobleniya-kamney-ulrazvukom

Подрібнення каменів звуковими хвилями

Тверді відкладення в органах сечовивідної системи знаходили ще у муміях часів Давнього Єгипту. Актуальність ця проблема не втратила і в наші часи. Навіть ретельна профілактика та здорове харчування не здатні гарантувати людині, що у неї не з’являться камені. Ця небезпечна патологія більше залежить від особливостей обміну речовин власне організму.

Вдосконалення хірургічних тактик та винайдення наркозу дозволили рятувати хворим життя. Та в сучасному світі на перший план виходять вже щадні, малоінвазивні методики, котрі успшно застосовуються в клініці Біляка, м. Ужгород. Після них не залишаються потворні рубці та до мінімуму зводиться ризик післяопераційних ускладнень, а у якості лікарського інструменту застосовуються природні фізичні явища.

Літотрипсія (Дроблення каменів ультразвуком)

Ця методика відносно нова. Її розвиток невідривно пов’язаний із появою та вдосконаленням ендоскопічної хірургії. Завдяки тому, що у лікарів з’явилась можливість дістатися до внутрішніх органів людини без травмуючих та ризикованих операцій, медики отримали можливість здійснювати вплив на сам камінь, не пошкоджуючи оточуючі тканини. Ця методика отримала назву «літотрипсія» – (від лат.lithos – камінь + tribein – розтирати, подрібнювати, дробити).

Суть методики

В клініці Біляка застосовується найбільш ефективний метод – контактна літотрипсія. У якості фізичного фактора, котрий призводить до руйнування конкременту, використовується ультразвук. Маючи неабиякий досвід у застосуванні ендоскопічних втручань, фахівці підводять гнучкий та тонкий ендоскоп впритул до каменю.

Спеціальна насадка генерує звукові хвилі високої частоти, котрі дуже швидко згасають і не впливають на прилеглі тканини. Однак завдяки прямому контакту із поверхнею каменю, їх енергія фокусується і в повному обсязі передається на конкремент. Це послаблює зв’язок між часточками, з яких він утворився і призводить до його подрібнення, руйнації.


Вплив ультразвуку на камінь

Механізм дії ультразвуку на тверду поверхню каменя

Після цього дрібні шматочки можна безпечно вийняти за допомогою того самого ендоскопу. Нерідко дроблення каміння ультразвуком дозволяє настільки його подрібнити, що залишкові часточки виходять самі, без подальшої допомоги.

Показання для втручання

Літотрипсія – лікувальна процедура і вона має проводитись тоді, коли потрібна. Виважений підхід до призначення лікування дозволяє отримувати разючий ефект. Однак вже є дані, котрі говорять, що до 80% хворих на уролітіаз людей можуть бути ефективно проліковані без застосування традиційного широкого доступу.

Приводом для контактної літотрипсії є будь-які конкременти сечовивідної системи, котрі мають потенційну загрозу для порушення уродинаміки, або вже призвели до неї. Дроблення каменів ультразвуком дозволяє позбавитись від каменів:

  • Ниркових мисок (в тому числі кораловидних).
  • Чашечок нирок.
  • Сечоводів.
  • Сечового міхура.
  • Уретри.

При розташуванні конкременту в просвіті сечовивідних шляхів, від нього однозначно треба позбавлятись. В той самий час, якщо камінчик локалізується у нирковій чашечці та не порушує сечовиділення, його можна не чіпати, ускладнення малоймовірні.

Варіанти проведення

головка випромінювача

Головка випромінювача

Спеціалісти клініки Біляка прагнуть якомога зменшити вплив хірургічного втручання на пацієнта. Професійність, досвід та сучасне обладнання дозволяють у більшості випадків подрібнювати камінь трансуретральним доступом.


Тонкий та гнучкий ендоскоп заводиться через сечовивідний канал та просувається до проблемного місця. Ця методика добре освоєна та досконало проводиться завдяки впровадженню новітніх досягнень медицини. До того ж вона дозволяє лікарю візуально контролювати хід процедури через мініатюрний відеосенсор.

В деяких випадках доводиться застосовувати транскутанний доступ, через шкіру. Це лапароскопічний підхід: інструменти підводяться до потрібного місця через проколи діаметром до 10 мм. Він ефективний при уролітіазі верхнього поверху сечовивідної системи, численних каменях ниркових чашечок та мисок.

Переваги процедури

Для кожної людини найбільшою цінністю є здоров’я. І чим менший ризик має лікувальна процедура, тим вона привабливіша для всіх: і для пацієнта і для лікаря. Тому контактна літотрипсія в клініці Біляка має виключно позитивні якості:

  1. Безпека. Досвідчені фахівці та сучасне устаткування гарантують якісну медичну допомогу на рівні розвинених країн Європи.
  2. Відсутність операційної рани. Не треба робити розрізи: тонкий ендоскоп заводиться через уретру, в деяких випадках робляться проколи шкіри діаметром до 1 см.
  3. Профілактичний ефект. Інколи утворення каменів провокується звуженнями (стриктурами) на будь-якому рівні сечовивідних шляхів. Ендоскопічне втручання дозволяє усунути це відхилення та запобігти рецидиву сечокам’яної хвороби.
  4. Швидке повернення до звичного життя. Оскільки немає рани та швів – то відпадає  потреба у післяопераційному лікуванні.
  5. Подальший супровід. Кожному пацієнту при виписці надаються індивідуальні рекомендації стосовно профілактики повторних випадків уролітіазу. Перевага надається безпечній та ефективній фітотерапії.

Ці суто практичні фактори підкріплюються індивідуальним підходом до проблем кожної людини. Пацієнтам це дозволяє більш легко переносити процедуру. До того ж всі наші клієнти мають постійний доступ до психологічної підтримки, духовного супроводу.