Уролітіаз різних рівнів

Камені сечоводів

Тверді відкладення, відомі як камені, здатні утворюватися на будь-якому рівні сечовивідних шляхів. Хворі на уролітіаз можуть багато розповісти про неприємні відчуття, котрими супроводжується перебіг сечокам’яної хвороби.

Але найбільш яскраво проявляє себе ниркова колька. Ні з чим не можна порівняти нестерпний біль, котрий виникає, коли твердий конкремент заходить з нирки у сечовід і тендітна внутрішня оболонка сечоводу реагує на подразнення.

Дроблення каменів в сечоводі (уретеролітотрипсія)

Від нирки до сечового міхура йде сечовід – тонка трубочка з діаметром 5 – 7 мм. В ньому майже постійно підтримується безперервний рух сечі й тому утворення каменів в просвіті трапляється рідко. Частіше буває, що у сечовід потрапляє осад з нирки.

Якщо це пісок (солі), людина відчуває певний дискомфорт із хворого боку. А ось коли з нирки до сечоводу потрапляє камінець – стає не до жартів. Настільки пронизливий біль не хочеться побажати й ворогу.

Розроблено немало прийомів, покликаних полегшити страждання. Але повністю усунути проблему можна лише вивівши камінь із просвіту сечоводу. Безпечно та швидко це допоможе зробити ультразвукова уретеролітотрипсія в клініці Біляка, м. Ужгород.

Сучасні технології

Ще зовсім недавно, в середині XX століття, довелось би проводити відкриту операцію на сечоводі з хворого боку. Іноді, щоб знайти місце перебування каменю, доводилось робити значні повздовжні розрізи з передбачуваними наслідками.

Тепер є можливість обійтися взагалі без будь-яких пошкоджень на шкірі та м’язах. Завдяки непересічному професіоналізму лікарів та сучасному обладнанню, в нашій клініці проводиться контактне дроблення каменів в сечоводі.

Цей спосіб знаходить своє застосування майже завжди:

 • Великі камені верхньої третини сечоводу.
 • Усунення «кам’яної доріжки» після дистанційної літотрипсії.
 • Розлади пасажу сечі, викликані конкрементами.
 • Тривале стояння в сечоводі невеликих камінців.
 • Якщо немає можливості візуалізувати камінь за допомогою доступних методів (УЗД, рентген).

В основі лікувального підходу лежить ендоскопічна хірургія. Ця галузь медицини високим темпом розвивається в наш час. Тому хірурги клініки регулярно проходять стажування в клініках США, розвинених країн Європи.

  Суть методики

  Використовується трансуретральний доступ – крізь сечовипускний канал. Тонкий ендоскоп заводиться через зовнішній отвір уретри, проводиться через сечовий міхур до гирла сечоводу та дістається місця перебування каменю.

  Використання жорсткого ендоскопа

  Доступ до каменю в сечоводі жорстким ендоскопом

  Весь час хірург контролює хід процедури: на кінці ендоскопа знаходиться мініатюрний відеосенсор, який завдяки оптоволоконній технології транслює зображення на окуляр або монітор. Так вдається без перешкод знайти проблемне місце і підібратися впритул до каменю.

  Потім, через внутрішній канал інструмента до поверхні конкременту підводиться прилад, який діє на конкременти, руйнуючи їх. Це може бути:

  1. ультразвуковий літотріптор;
  2. лазерний літотріптор.

  Коли проводиться подрібнення каменів у сечоводі ультразвуком, літотріптор генерує ультразвукові коливання. Ці хвилі в звичайному середовищі швидко затухають та не пошкоджують оточуючі тканини. Але завдяки щільному контакту із твердою поверхнею, вся енергія хвиль передається безпосередньо на камінь.

  Надшвидкісні коливання послаблюють зв’язок між часточками, котрі утворили конкремент і той розпадається на дрібні шматочки або розпилюється до стану піску. Ці часточки вже здатні самі по собі пройти через вузький канал сечоводу та вийти назовні.

  Подрібнення каменів в сечоводі лазером застосовується там, де не впорається ультразвук. Технологія дуже схожа: через уретру вводять ендоскоп і, як тільки прилад стикається з каменем, лікар вмикає лазер, що руйнує його. Потім подрібнені відкладення вимивають водою назовні.

  У клініці Біляка є обидва прилади для видалення каменів із сечоводу. Який з них застосувати – вирішує лікар. У випадку з сечоводом рекомендований лазер – він дозволяє руйнувати навіть застарілі камені різних розмірів, у важкодоступних місцях.

  Переваги процедури

  Контактна уретеролітотрипсія вигідно виглядає на фоні інших процедур, котрі мали б давати такий самий ефект. Від традиційної методики відрізняється більш низькою вартістю і відсутністю пошкоджень шкіри. Якщо порівнювати з дистанційною літотрипсією – більшою ефективністю та широким спектром показань.

  Вирішальну роль відіграє майстерність лікаря та можливості устаткування.

  Використання гнучкого ендоскопа

  Доступ до каменю в сечоводі гнучким ендоскопом

  Завдяки неперевершеному досвіду фахівців нашої клініки, пацієнти можуть бути впевнені:

  • Процедура безпечна. Більше того, до контактної методики вдаються навіть тоді, коли люди спробували інші способи й ті викликали деякі розлади, тому більше застосовуватися не можуть.
  • Максимально щадна. Під час втручання не робиться взагалі ніяких розрізів та розтинів.
  • Має профілактичний ефект. Якщо появу каміння в сечоводі провокує локальне звуження – стриктура, лікарі клініки усувають і цю аномалію.
  • Ефективність вкрай висока. Прямий доступ та візуальний контроль дозволяють проводити втручання з ювелірною точністю
  • Мізерно ймовірний розвиток ускладнень.
  • Тривалість процедури рідко триває довше, ніж годину.
  • Потреба у перебуванні на стаціонарі – близько 1 доби.

  Індивідуальний підхід до кожного пацієнта, психологічна підтримка та духовний супровід додають до суто технічних питань дещо таке, що гармонійно доповнює незмінну ефективність лікування. При виписці надаються профілактичні рекомендації, котрі розробляються окремо для кожного пацієнта, засновані на безпечній та ефективній фітотерапії.

  Щоб отримати медичні послуги на рівні Європи, не треба їхати за кордон. Все те ж саме і трошки більше надається в Ужгороді, клініці Біляка.


  Назва послуги Вартість, грн
  Контактна уретеролітотрипсія (подріблення каменів у сечоводі) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Контактна уретеролітотрипсія (подріблення каменів у сечоводі) в Клініці Біляка?

  Контактна уретеролітотрипсія (подріблення каменів у сечоводі) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів