Перекриття просвіту сечоводу каменем

Перекриття просвіту сечоводу каменем

Лапароскопічна уретеролітотомія – це ефективна малоінвазивна операція з видалення каменя із сечоводу.

Сечовід, по суті, є тонкою трубочкою, що з’єднує нирку із сечовим міхуром. Будь-який камінь діаметром більш, як 5 мм, котрий виходить із нирки, стає корком і перекриває сечі прохід, через що та накопичується в нирці, розширюючи її. Тому найбільш важке проявлення сечокам’яної хвороби – це камінь у сечоводі. Операція дозволяє швидко позбавити хворого від небезпечної проблеми й уникнути важких ускладнень.

Камені сечовивідних шляхів – величезна урологічна проблема сильної статі, видалення каменів із сечоводу в чоловіків доводиться робити втричі частіше, ніж у жінок.

Показання до операції

Видалення каменя із сечоводу лапароскопічним методом здійснюється за такими медичними показаннями:

 • камені сечоводу високої щільності і/або великих розмірів;
 • явне стійке перебування каменів у сечоводі (“вбиті” камені);
 • неможливість видалення конкременту за допомогою інших методик;
 • камені, розташовані у верхній третині сечоводу.

Видалення каменів із сечоводу в жінок призначається, якщо в протоці застряг камінь діаметром від 1 сантиметра й більше, а літотріпся не досягає очікуваного ефекту. Перекриття просвіту сечоводу каменем (конкрементом) – важке ускладнення сечокам’яної хвороби.

Камені з нирок часто застряють у місцях звужень сечоводу та через порушення відтоку сечі в результаті патологічного стану – нефроптозу. При ньому спостерігається зміщення, надмірна рухливість і ротація нирки.

Лікування нефроптозу може бути консервативним і оперативним. Ігнорувати захворювання не можна, воно призводить до гідронефрозу, розвитку інфекційних процесів у нирці й загибелі органу.

Ниркова колька сама по собі – дуже неприємний стан, але припинення відтоку сечі з нирки через обтурацію просвіту сечоводу – це вже серйозна загроза. У переважній більшості випадків приєднується інфекція, а іноді виникає навіть загроза втратити нирку. Небезпека більшає, якщо нирка єдина.

Тому камінь нирки повинен бути прибраний. А якщо він пройшов у сечовід і там застряг, то прибраний негайно. Провести видалення каменя сечоводу лапароскопічним методом Вам допоможуть кваліфіковані та досвідчені фахівці клініки Біляка, м. Ужгорода. Використання щадного й малотравматичного методу оперативного втручання допоможе при великих, щільних конкрементах, вбитих каменях сечоводу. Гарантією здоров’я сечовивідної системи є лапароскопічне видалення каменя із сечоводу, відгуки колишніх пацієнтів клініки підтверджують це.

Терміново провести лапароскопічну уретеролітотомію необхідно при пієлонефриті нирки з каменем. Тим більше, що тільки хірургічне видалення каменя є гарантією позбавлення від нього й низки важких ускладнень.

Підготовка до операції

Передопераційне обстеження проводиться для оцінки стану пацієнта, дозволяє визначитися з методикою втручання, деталями анестезії. Найважливіше – знайти і встановити точне місце розташування каменю.

Рентгенографія сечовивідних шляхів

Рентгенографія сечовивідних шляхів

До обов’язкового переліку обстежень включаються:

 • загальний і біохімічний аналізи крові;
 • клінічний аналіз сечі (при збереженні відтоку);
 • УЗД (для виявлення конкременту);
 • оглядова й контрастна рентгенографія сечовивідних шляхів;
 • за необхідності – КТ.

Отримані дані допоможуть нашим хірургам спланувати і провести операцію найменш травматично, найбільш швидко й ефективно.

Анестезіологічне забезпечення передбачає застосування загального наркозу. Хоча його інтенсивність під час лапароскопічних втручань набагато нижча, ніж потрібно в традиційних випадках, пацієнт повинен бути до нього підготовлений. Усі деталі Вам роз’яснять фахівці клініки Біляка. Загалом же, показано харчування зі зниженим вмістом клітковини, нульовим газоутворенням.

  Типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) доступі

  Типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) доступі

  Хід операції

  Раніше в подібних випадках проводили порожнинну лапаротомічну операцію, але зараз застосовується лапароскопічне видалення каменя із сечоводу, операція ефективна при великих конкрементах і таких каменях, котрі міцно засіли в сечоводі.

  Положення – традиційне для втручань на нирці. Пацієнт розташовується на здоровому боці. Доступ до проблемної ділянки можна отримати як трансабдоминально, так і ретроперитонеально.

  Підходи розрізняються необхідністю розтину очеревини в першому випадку і відсутністю такого в другому. У кожного методу свої показання до використання. Професіоналізм хірургів клініки дозволяє використовувати будь-який із цих доступів.

  Подальша тактика залежить від розташування каменю: у верхній, середній або нижній частині сечоводу, і відрізняється деталями. Загальним для всіх трьох варіантів буде момент видалення каменя.

  Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

  Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

  Оскільки обтурація призводить до травми слизової оболонки сечоводу, його розсічення проводиться трохи вище від локалізації каменя. Потім утворення витягується із сечоводу і виводиться з черевної порожнини (як правило, через отвір для сантиметрового троакара).

  Сечовід стентується і вшивається. Ставиться дренаж. Після візуального контролю гемостазу і виведення троакарів, на проколи накладаються шви.

  Середній час проведення маніпуляції становить 40–90 хвилин.

  Переваги видалення каменів із сечоводу лапароскопією

  Лапароскопічна уретеролітотомія – це ефективна процедура для видалення конкрементів із сечоводу, яка використовується там, де інші методи, такі як екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія або уретероскопія, виявилися не результативними.

  Лапароскопічному методу оперативного втручання притаманні:

  • мінімальна травматичність доступу;
  • відсутність крововтрати, значних рубців і швів;
  • мінімум болю після операції;
  • скорочення перебування в стаціонарі;
  • швидка й повна реабілітація.

  Відновлення після видалення каменів із сечоводу

  Після операції з видалення каменю із сечоводу, пацієнт відновлюється досить швидко. Йому призначають особливу дієту, яка підлаштовується під індивідуальні особливості. Потрібно скоригувати звичний раціон, відмовившись від алкоголю, солінь, копченостей, смаженого, гострого, кислого, замінивши їх натуральними, вареними або приготованими на пару продуктами. Дієта необхідна для полегшення фільтрації сечі. Також її метою є профілактика утворення нових відкладень в органах сечової системи.

  Після хірургічного лікування сечокам’яної хвороби потрібна профілактика, щоби нирки не запалилася під впливом інфекції. Адже на поверхні каменів часто присутні бактерії. Тому лікар після операції іноді прописує антибіотики, які необхідно пропити повноцінним курсом, не перериваючись. Також протягом місяця потрібно уникати відвідувань лазень, купання в басейнах, переохолоджень.

  Для пацієнта важливо чітко дотримуватися розпорядження лікаря й виконувати їх, навіть, коли йому здається, що стан уже повністю нормалізувався.

  Особливості лікування в клініці

  Звичайно, деякі деталі операції залежать від розмірів і розташування конкременту. Але досвід, сучасне обладнання і знання, отримані в провідних клініках Європи та США, дозволяють хірургам клініки Біляка досягати незмінно позитивного результату при лапароскопічній уретеролітотомії.

  Харчування пацієнтів після операції

  Харчування пацієнтів після операції

  Після закінчення втручання, пацієнт переводиться до індивідуальної палати. Її оснащення відповідає провідним європейським і світовим стандартам. Крім лікарського спостереження, передбачено індивідуальний цілодобовий медсестринський пост.

  Продумане повноцінне харчування забезпечує пацієнта свіжими й екологічно чистими продуктами. Меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей клієнта клініки.

  Швидкому відновленню здоров’я сприяє перевірена озонотерапія, котра щоразу доводить свою ефективність.

  Повноцінний індивідуальний підхід до пацієнта забезпечує короткий післяопераційний період. Зазвичай після лапароскопічної уретеролітотомії в клініці Біляка не доводиться перебувати в стаціонарі більш ніж 4–5 днів.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна уретеролітотомія 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна уретеролітотомія в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна уретеролітотомія в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів