Анатомічне розташування сечового міхура в організмі людини

Анатомічне розташування сечового міхура в організмі людини

Одним із проявів сечокам’яної хвороби є камені сечового міхура. Більш схильні до розвитку такої форми уролітіазу чоловіки похилого віку. Частіше це – одиничний камінь округлої форми на основі солей сечової кислоти.

Причини

У розвитку захворювання відіграють роль кілька факторів. Найбільш значущі:

 • особливості харчування;
 • вживання алкоголю;
 • хронічні запальні процеси сечового міхура;
 • потрапляння ниркового конкременту;
 • аномалії стінки сечового міхура (дивертикули);
 • ушкодження спинного мозку, що супроводжуються розладом діяльності тазових органів;
 • операції на сечовому міхурі (основою можуть послужити внутрішні шви);
 • застій сечі в силу різних причин.

При метаболічних розладах, котрі часто супроводжуються появою конкрементів у нирках, формування каменів в сечовому міхурі зовсім не обов’язкове. Найбільш значущий вплив має застій сечі.


Місця появи каменів при уролітіазі

Місця появи каменів при уролітіазі

В урології навіть застосовується термін «інфравезікальна обструкція». Це поняття об’єднує декілька причин, котрі викликають порушення відтоку сечі з міхура.

У літніх чоловіків подібне явище найчастіше виникає на тлі гіперплазії передміхурової залози. У застійній сечі порушується захисний колоїдний механізм, в результаті чого і з’являються камені сечового міхура.

Клінічні прояви

Якщо камені розвиваються при збереженій уродинаміці, то першими симптомами стають порушення відтоку сечі (утруднене і болісне сечовипускання, часті позиви, відчуття неповного випорожнення).

На початкових стадіях, захворювання протікає взагалі безсимптомно. По мірі збільшення каменю з’являється біль в надлобковій області, може відзначатися кров у сечі, особливо часто – в останній порції.

Розвиток пролежнів – одне з ускладнень, до яких призводять камені сечового міхура. Подеколи може навіть розвинутися гостра затримка сечі.

Діагностика

На сучасному рівні діагностичної апаратури, виявити камінь у сечовому міхурі нескладно, але без застосування інструментальних методів, в діагнозі бути впевненим не можна.

Огляд порожнини міхура за допомогою цистоскопу

Огляд порожнини міхура за допомогою цистоскопу

Найважливіші дані надають:

 • УЗД сечового міхура, органів малого таза;
 • уретроцистографія;
 • комп’ютерна та магнітно-резонансна томограма;
 • цистоскопія (огляд порожнини міхура за допомогою цистоскопу, що вводиться через уретру);
 • лабораторні дослідження крові та сечі.

Фахівці клініки Біляка, м. Ужгород, мають високий рівень професіоналізму, котрий дозволяє своєчасно запідозрити наявність каменів і здійснити діагностичні заходи та процедури.

Регулярні стажування у провідних клініках США і Європи, збагачують особистий досвід досягненнями зарубіжних фахівців. Сучасне обладнання дає змогу найбільш повно реалізувати можливості ендоскопічної діагностики.


Лікувальні заходи

Найбільш ефективний і найменш травматичний метод, що дозволяє видалити каміння сечового міхура, – ендоскопічне подрібнення конкременту (цистолітолапаксія). Процедура проводиться без розрізів і проколів. Через уретру вводиться спеціальний інструмент, котрий дозволяє під контролем зору зруйнувати камінь і вивести через цистоскоп його фрагменти. Суттєво розширює можливості лікарів контактна цистоліторипсія – подрібнення каменів за допомогою ультразвуку.

Ендоскопічне подрібнення конкременту (цистолітолапаксія)

Ендоскопічне подрібнення конкременту (цистолітолапаксія)

Цінність такого методу підкріплюється його діагностичними можливостями: можна отримати гістологічний матеріал (біоптат). Таке дослідження необхідне при застарілих формах захворювання.

Якщо причина застою сечі і формування каменю – гіперплазія передміхурової залози, фахівці клініки можуть під час однієї процедури подрібнити камінь і здійснити трансуретральну резекцію простати. Таким чином існує можливість усунути відразу дві урологічні патології, тобто провести симультанне втручання.

У кожному окремому випадку вибір найбільш оптимальної тактики видалення каменів сечового міхура здійснюється індивідуально.

Професіоналізм лікарів клініки Біляка дозволяє домогтися безрецидивного лікування і швидкого відновлення сил і здоров’я.