Порівняння нормального анатомічного положення та опущення матки

Порівняння нормального анатомічного положення та опущення матки

Зміст сторінки:

Підшивання шийки матки (лапароскопічна фіксація) – це операція по корекції пошкодженого або ослабленого в результаті пролапсу зв’язкового апарату матки за допомогою спеціального сітчастого протеза.

Опущення матки (пролапс) – неправильне її положення, зсув дна і шийки нижче анатомічного рівня. Це відбувається при ослабленні м’язів таза і зв’язок матки. Найчастіше спостерігається у жінок після складних пологів і в період менопаузи. Вирішальним фактором для розвитку опущення є підвищення внутрішньочеревного тиску різного характеру.

Майже кожна друга жінка у світі, рано чи пізно стикається з опущенням (пролапсом) матки. Ця патологія сильно докучає тим, хто вже пройшов клімакс, дошкуляє й молодим дівчатам фертильного віку. Без лікування, опущення матки неухильно триває і здатне привести до невідкладних станів.

Якщо на найпершій стадії може допомогти лікувальна фізкультура, то просунуті форми здатна усунути лише хірургія – потрібно робити підшивання матки до міцних структур таза.

В клініці Біляка, м. Ужгород, досягнуто унікального прогресу в лікуванні гінекологічних захворювань. Замість широкого доступу зі значними розрізами та різними післяопераційними ускладненнями, застосовується більш прогресивний метод.

Лапароскопічна операція опущення матки перевершує традиційну хірургію за всіма показниками. Головні переваги – велика можливість провести органозбережне втручання та завдати мінімальні пошкодження передній черевній стінці. Якщо вам діагностували пролапс матки, операція в клініці Біляка поверне вас до повноцінного життя.


Опущення матки постійно прогресує, негативно впливає на сусідні органи та, відповідно, на якість життя. Найменш травматична методика традиційної хірургії передбачає розріз піхви та досить інтенсивні маніпуляції пальцями в порожнині малого таза. Для лапароскопічної фіксації матки потрібно лише три проколи черевної стінки. Діаметр використовуваних інструментів – 10 і 5 мм.

Чому виникає і як проявляється пролапс?

Патологія розвивається внаслідок незадовільного стану м’язів тазового дна. Причиною можуть стати:

 •          ушкодження м’язів тазового дна внаслідок родових травм, під час накладання щипців, процедури вакуум-екстракції, проведених раніше хірургічних операцій;
 •         порушення іннервації (регулювання) органів сечостатевої системи;
 •         дефіцит естрогенів внаслідок природної або хірургічної менопаузи;
 •         системні захворювання сполучної тканини;
 •         народження великої дитини;
 •         тривалі, численні, важкі травматичні пологи;
 •         ожиріння.

Спочатку жінка відчуває деякий дискомфорт в малому тазі. Згодом проблеми наростають. При пролапсі матки, в основному проявляються такі симптоми:

 •         вагінальний біль, відчуття розпирання внизу живота;
 •         не пов’язані з місячними кровомазання;
 •         періодичний або постійний біль в попереку, що віддає в промежину;
 •         відчуття важкості, стороннього тіла в піхві;
 •         біль в паху при зміні положення тіла;
 •         болючий статевий акт (диспареунія);
 •         нетримання сечі при фізичних або емоційних навантаженнях;
 •         затруднене сечовипускання;
 •         нетримання газів, калу, запори, коліти;
 •         розлади менструального циклу;
 •         варикозне розширення вен малого таза.

Показання до підшивання матки

Основним показанням є пролапс різних стадій, які діагностує гінеколог за клінічними проявами:

 •         1 – опущення матки, при якому вхід в канал шийки матки розташовується нижче нормального положення, але не виходить зі статевої щілини;
 •         2 – неповне випадіння матки, вона лише частково виходить за межі піхви при напруженні живота або у звичайних умовах;
 •         3 – повне випадіння матки, вона цілком виходить за межі статевої щілини як у звичайних умовах, так і при чханні, кашлі й т.і. Самостійно в початкове положення матка не повертається, не вправляється.

Стосовно кожного конкретного випадку захворювання розробляється і застосовується індивідуальний план лікування. Багато що залежить від анамнезу пацієнтки, її віку, умов життя, маси тіла, харчування, умов праці та відпочинку. В даний час існує два види лікування пролапсу: консервативне і хірургічне.

Консервативне лікування рекомендовано при початкових стадіях пролапсу і нескладній формі опущення. Воно не здатне ліквідувати опущення матки, але сповільнює його прогресування, усуває окремі проблеми й частково полегшує стан. Кардинально відновити структуру тазового дна і функціонування тазових органів, поліпшити якість життя жінок, здатна тільки операція при опущенні шийки матки.

У сучасній хірургії при пролапсі матки рекомендується проводити лапароскопію. Ця малотравматична методика дає змогу відновити структури малого таза, повернути матку в правильне положення зі збереженням необхідної рухливості органів.

  Переваги лапароскопії

  Дана методика не дарма сьогодні є пріоритетною для хірургів. Вона має безліч переваг:

  •         Можливість одночасно провести діагностику, і здійснити хірургічні маніпуляції.
  •         Доступ до внутрішніх органів без широких розрізів і крововтрати.
  •         Мінімальний травматизм м’язових структур і шкіри.
  •         Можливість провести підшивання максимально якісно та акуратно, завдяки відеоконтролю за перебігом втручання та точності дій хірурга.
  •         Відсутність ризику рецидиву.
  •         Мінімальна вірогідність післяопераційних ускладнень.
  •         Виражений косметичний ефект – жодних грубих шрамів чи рубців.
  •         Швидке відновлення.

  Лапароскопічна операція дає можливість надійної фіксації стінок піхви. Це відбувається шляхом застосування методів хірургічної корекції-протезування з використанням сітчастого імплантату. Після лапароскопічного підшивання матки не залишається шрамів, спайок чи інших неприємних наслідків. Хірургічне втручання проводиться під повним наркозом і виключає больові відчуття.

  Підготовка до втручання

  Гінекологічний огляд перед операцією

  Гінекологічний огляд перед операцією

  Зміщення матки від нормального анатомічного розташування виявляється без особливих зусиль. Але для проведення лікувальної маніпуляції в клініці Біляка, потрібно поглиблене обстеження. До переліку входять:

  •         ретельний гінекологічний бімануальний огляд, іноді з навантажувальними пробами;
  •         УЗД органів малого таза з використанням вагінального датчика;
  •         рентгенологічні дослідження – при необхідності;
  •         уродинамічні вимірювання;
  •         при залученні в процес суміжних органів – ендоскопічне дослідження кишківника, матки, сечового міхура.

  Представлений перелік доповнюється головним методом – лапароскопією. Передопераційне обстеження допомагає спланувати хід втручання. Особливо запущені випадки опущення матки можуть потребувати її видалення. При цьому необхідність у зміцненні тазового дна зберігається.

  Звичайно, гістеректомії можна уникнути, якщо провести лапароскопічну фіксацію матки якомога раніше, не чекаючи ускладнень. Не виключено, що результати попереднього обстеження дозволять зменшити обсяг втручання, наприклад ­– обмежитися лише кольпопексією або підшиванням шийки матки.

  Остаточно з деталями операції хірург визначається після установки першого троакара й огляду операційного простору. Кваліфікація лікарів дозволяє змінити перебіг лапароскопічної фіксації матки в бік меншого обсягу прямо в ході операції. Така можливість стає доступною завдяки сучасним знанням, котрі лікарі здобувають під час регулярних стажувань в провідних клініках Європи та США. Допомагає і багатий власний досвід.


  Операція підшивання матки проводиться під загальним наркозом. Тому перед операцією потрібно голодування та очисна клізма.

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній фіксації матки

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній фіксації матки

  Хід операції

  Передовий метод, який використовується в нашій клініці – комплексне лапароскопічне лікування зміщення матки. Для фіксації застосовується сітчастий протез, процедура іноді називається промонтофіксація. Типові місця для установки троакарів представлені на малюнку.

  Сама операція полягає в зміцненні слабких місць тазового дна. Для цього формуються, по суті, додаткові зв’язки з поліпропілену, які створюють «гамак» для матки. Новостворений комплекс вкривається очеревиною. Якщо застосовується лапароскопічна промонтофіксація, то використовується шовний матеріал, котрий не розсмоктується.

  Проводиться візуальний контроль гемостазу, виймаються інструменти. Проколи або закриваються пластирною пов’язкою, або зашиваються. Тривалість фіксації матки таким способом складає від 90 до 120 хвилин. Потім пацієнтка переводиться до палати.

  Наступної доби після операції вже можна вставати, намагатися ходити, але не сідати. З лікарні додому виписують через 3 дні.

  Реабілітація

  Курс відновлення організму після операції триває близько місяця. Перші 5-7 днів за призначенням лікаря пацієнтка приймає антибіотики для виключення ризику запалення. Як запобігання виникненню закрепів, жінці показано дієтичне харчування, переважно рідке. Не припустимі будь-які фізичні навантаження, заняття спортом, піднімання вантажів. Перші два тижні жінці не можна сидіти, щоб не викликати перенапруження м’язів тазового дна. Повноцінне інтимне життя можна починати лише через два місяці після операції.

  По закінченні реабілітаційного періоду жінці варто більше уваги приділяти стану м’язів тазового дна. Для профілактики рецидиву рекомендується зміцнювати їх за допомогою спеціальної гімнастики. Також потрібно дотримуватися режиму праці та відпочинку, не піднімати вагу понад 10 кг, особливо перед собою. Уважно стежити за своїм харчуванням, щоб не допускати закрепів.

  Якщо жінка планує вагітність й пологи після підшивання матки, важливою буде допомога досвідченої акушерки. А в післяпологовому періоді потрібне правильне відновлення тканин при щадному режимі. Слід захистити себе від важких фізичних навантажень під час пологів, а через деякий час потрібно поновити заняття спеціальною гімнастикою для зміцнення м’язів тазового дна.

  Особливості лікування в клініці, операція підшивання матки, ціна

  Фахівці нашої клініки ставлять перед собою завдання здійснити мінімальне втручання з досягненням максимального ефекту. Кваліфікація і досвід дозволяють гарантувати результат, зберігши красу тіла й функціональність жіночого організму.


  Післяопераційне лікування проходить легше у комфортних умовах

  Післяопераційне лікування проходить легше у комфортних умовах

  Неабияким чином цьому сприяє індивідуальний підхід до здоров’я кожної жінки. Фахівці клініки Біляка уникають шаблонів в підшиванні матки при її опущенні. Стан кожної пацієнтки контролюється кваліфікованим лікарем. Тому патологія усувається оптимальною, підібраною саме для цієї жінки методикою.

  Окрема палата дозволяє комфортно почувати себе в періоді підготовки до операції й під час короткого післяопераційного періоду, застосування лапароскопічного доступу скорочує його до трьох днів. На час перебування в стаціонарі організовується індивідуальний сестринський пост.

  Меню складається з урахуванням особливостей обміну речовин кожної окремо взятої жінки. Для харчування використовуються екологічно чисті продукти Закарпаття.

  Видатних результатів нам дозволяє досягати прогресивний метод фізіотерапевтичного лікування – озонотерапія. Сеанси, котрі призначаються за відточеними схемами, в рази прискорюють відновлення сил і здоров’я після оперативного втручання.


  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна фіксація матки при її опущенні або випадінні (вартість сітчастого імпланта включено) 33000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна фіксація матки при її опущенні або випадінні (вартість сітчастого імпланта включено) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна фіксація матки при її опущенні або випадінні (вартість сітчастого імпланта включено) в Клініці Біляка коштує 33000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів