Порівняння нормального анатомічного положення та опущення матки

Порівняння нормального анатомічного положення та опущення матки

Майже кожна друга жінка в світі рано чи пізно стикається з опущенням (пролапсом) матки. Ця патологія сильно докучає як жінкам, котрі пройшли клімакс, так і молодим дівчатам, які бажають мати дітей. Без лікування опущення матки здатне призвести до невідкладних станів.

Якщо на першій стадії може допомогти лікувальна фізкультура, то більш розвинуті форми здатна усунути тільки хірургія. У клініці Біляка, м Ужгород, досягнуто великого прогресу у лікуванні гінекологічних захворювань. Замість широкого доступу зі значними розрізами та різноманітними післяопераційними ускладненнями, застосовується більш прогресивний метод.

Лапароскопічне лікування опущення матки випереджає традиційну хірургію за всіма показниками. Головні переваги – більше можливостей проведення органозбережного втручання і мінімальне пошкодження передньої черевної стінки.


Прогресивне опущення матки негативно впливає на сусідні органи, відповідно – на якість життя. Найменш травматична методика традиційної хірургії передбачає розріз піхви та відповідні маніпуляції в порожнині малого таза. Для лапароскопічної фіксації матки потрібно лише три проколи черевної стінки. Діаметр інструментів, які застосовуються, – 10 і 5 мм.

Підготовка до операції

Гінекологічний огляд перед операцією

Гінекологічний огляд перед операцією

Зміщення матки з місця нормального анатомічного розташування виявляється без особливих труднощів. Але для проведення лікувальної маніпуляції в нашій клініці потрібно провести поглиблене обстеження. До переліку заходів входять:

 • ретельний гінекологічний бімануальний огляд з навантажувальними пробами;
 • УЗД органів малого таза з використанням вагінального датчика;
 • рентгенологічні дослідження (за необхідності);
 • уродинамічне обстеження;
 • при залученні до процесу суміжних органів – ендоскопічне дослідження кишківника, матки, сечового міхура.

Представлений перелік доповнюється головним методом – лапароскопією. Передопераційне обстеження допомагає спланувати хід втручання. Особливо занедбані випадки опущення матки можуть потребувати її видалення. При цьому зберігається необхідність у зміцненні тазового дна.

Гістеректомії можна уникнути, якщо провести лапароскопічну фіксацію матки, не чекаючи на ускладнення. Трапляється, що результати обстеження дозволяють зменшити обсяг втручання, наприклад, обмежитися тільки кольпопексією.

Остаточно з деталями операції хірург визначається після встановлення першого троакара та огляду операційного простору. Кваліфікація наших лікарів дозволяє змінити перебіг лапароскопічної фіксації матки у сторону меншого обсягу. Це стає доступно завдяки знанням, набутим під час регулярних стажувань у провідних клініках Європи та США. Допомагає і багаторічний власний досвід.


Фіксація матки проводиться під загальним наркозом. Тому перед самою операцією потрібні голодування та очисна клізма.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній фіксації матки

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній фіксації матки

Хід операції

Передовий метод, який застосовується у клініці Біляка, – комплексне лапароскопічне лікування зміщення матки. Для фіксації застосовується сітчастий протез. Типові місця установки троакарів представлені на малюнку.

Сама операція полягає у зміцненні слабких місць тазового дна. Для цього формуються додаткові зв’язки з поліпропілену, які утворюють «гамак» для матки. У цій лапароскопічній методиці застосовується шовний матеріал, що не розсмоктується.

Потім новостворений комплекс покривається очеревиною. Здійснюється візуальний контроль гемостазу, інструменти виймаються з черевної порожнини. Проколи або закриваються пластирними пов’язками, або зашиваються. Тривалість фіксації матки у такий спосіб складає від 90 до 120 хвилин. Потім пацієнтка переводиться в палату.

Особливості лікування в клініці

Фахівці клініки Біляка ставлять перед собою завдання провести мінімальне втручання при максимальному ефекті. Кваліфікація і досвід дозволяють гарантувати результат, зберігши красу тіла і функціональність жіночого організму.


Післяопераційне лікування проходить легше у комфортних умовах

Післяопераційне лікування проходить легше у комфортних умовах

Неабиякою мірою цьому сприяє індивідуальний підхід до здоров’я кожної жінки. Фахівці клініки Біляка уникають шаблонів в лікуванні патології матки. У кожному окремому випадку стан контролюється кваліфікованим лікарем. Тому опущення матки усувається за підібраною саме для цієї жінки методикою.

Окрема палата дозволяє комфортно відчувати себе в період підготовки до операції та під час короткого післяопераційного періоду. Застосування лапароскопічного доступу скорочує тривалість стаціонару до трьох днів. На весь цей час організовується індивідуальний сестринський пост.

Меню складається з урахуванням особливостей обміну речовин кожної окремо взятої жінки. Для харчування використовуються екологічно чисті продукти із Закарпаття.

Гарних результатів у клініці Біляка дозволяє досягати прогресивний метод фізіотерапевтичного лікування – озонотерапія. Сеанси призначаються за відпрацьованими схемами та в рази прискорюють відновлення сил і здоров’я після оперативного втручання.


Вартість операції: 11500 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.