Анатомічне розташування матки в жіночому організмі
Анатомічне розташування матки в жіночому організмі

Зміст сторінки:

Лапароскопічна надпіхвова ампутація матки – це гінекологічна операція, під час якої видаляється тіло матки, а шийка її зберігається. У деяких випадках одночасно видаляються придатки. Надпіхвова ампутація матки – більш щадний тип хірургічного втручання, ніж радикальна гістеректомія (повне видалення матки з придатками). Відновлення після нього настає швидше.

У країнах з розвиненою медичною галуззю, ампутація матки або гістеректомія – третя за частотою планова хірургічна операція. За цим показником вона поступається лише холецистектомії та кесаревому розтину. У Клініці Біляка (Ужгород) ми проводимо цю операцію лапароскопічно, завдяки чому пацієнтки легко переносять її.

Показання

Така поширеність пояснюється значною кількістю проблем, які можуть виникати у жінок в їх репродуктивній системі. Так, необхідність в надпіхвовій ампутації матки настає при наступних патологічних станах:

 •         екстрена ситуація при травмі або складних пологах з численними розривами;
 •         аденоміоз матки, що супроводжується сильними кровотечами, болями;
 •         некроз фіброматозних вузлів на фоні множинної фіброміоми;
 •         зміна статі;
 •         рак тіла матки;
 •         випадіння або опущення матки 3-4 ступеня;
 •         численні лейоміоматозні вузли, за неможливості застосування гістероскопії;
 •         міома зі швидким зростанням;
 •         ендометріоз тіла матки;
 •         рецидивний перебіг поліпозу.

Більшість цих патологій призводять до збільшення розмірів матки.

Надпіхвова ампутація здійснюється при захворюваннях, що не піддаються консервативному лікуванню та за умови відсутності патологічних змін на шийці. Іноді виникають ситуації, коли видалення матки, нерідко разом з придатками, є вимушеним заходом при непередбачуваних ситуаціях, що загрожують життю пацієнтки. На цей крайній захід зважуються, коли вже вичерпано можливості усіх альтернативних способів лікування, але результату немає, або в матці діагностовано злоякісне новоутворення.

Надпіхвова ампутація матки з придатками або надпіхвова ампутація матки без придатків – це вирішують хірурги під час операції, при цьому оцінюють доцільність видалення придатків. Їхнє видалення рекомендовано за наявності патологічних змін. Чим раніше пацієнтка зважиться на операцію – тим меншими будуть її обсяги, легше відновлення та нижча вартість. Тому важливо записатися на консультацію до лікаря при перших підозрілих симптомах.

Переваги лапароскопічної ампутації матки перед іншими методиками

При виконанні гістеректомії існують такі види хірургічних доступів:

 •         лапаротомічний;
 •         вагінальний (гістероскопія);
 •         лапароскопічний.

Вибір хірургічного доступу залежить від характеру і стадії захворювання, розмірів матки, локалізації патології, стану здоров’я і віку жінки.

Лапаротомія застосовується для видалення матки, сильно збільшеної в розмірах, при спайкових процесах в черевній порожнині та інших показаннях. Це широка операція, під час якої проводиться поперечний або повздовжній розтин передньої черевної стінки. Розріз дає доступ до внутрішніх органів для хірургічного втручання.

Операція завершується пошаровим відновленням черевної стінки шляхом накладення швів або спеціальних скоб. Даний метод пов’язаний з великою крововтратою, больовим синдромом, тривалим загоєнням розрізу. Має затяжний процес реабілітації та великий ризик ускладнень у вигляді запалень, спайок, кровотеч, тривалого відновлення функції кишківника, негативних косметичних наслідків.

Вагінальному (гістероскопічному) доступу властивий чудовий косметичний ефект (відсутні рубці на шкірі), але через масу протипоказань, такий варіант застосовується нечасто. Метод має ряд технічних труднощів при видаленні матки через складність маніпуляцій. При піхвовому хірургічному рішенні існує великий ризик поранення судин, сечового міхура і прямої кишки.

Лапароскопія при ампутації матки має ряд специфічних переваг. Операція проходить під відеоспостереженням з оптичним збільшенням у 20 разів, за ​​допомогою камери зображення виводиться на монітор в режимі реального часу. Оскільки лапароскопічне видаленні матки здійснюється через невеликі отвори, зменшується крововтрата і травмування прилеглих тканин. Завдяки цьому лапароскопія дозволяє уникнути багатьох ускладнень.

В Ужгороді, в клініці Біляка, лапароскопічна ампутація матки проводиться навіть у тих випадках, коли більшість хірургів не уявляють це можливим та рекомендують порожнинне видалення. Наша клініка – одна з найпрогресивніших в Україні.

Досвід наших фахівців і першокласне обладнання дозволяють проводити операцію лапароскопічно. У клініці Біляка лапароскопія проводиться навіть у тих випадках, коли величина матки досягає розмірів до 20 тижнів вагітності.

Переваги лапароскопічного доступу перед лапаротомічним очевидні:

 •         хороший косметичний ефект;
 •         незначна крововтрата;
 •         менше травмування тканин;
 •         скорочується час проведення операції, термін перебування в клініці, а також тривалість реабілітації;
 •         менша частота ускладнень;
  •         мінімізація впливу на сусідні органи.

Оформіть запис на прийом прямо зараз, заповнивши форму нижче – наш фахівець відповість на всі питання й підкаже, скільки коштує видалення матки.

  Типові місця установки троакарів при надпіхвовій ампутації матки
  Типові місця установки троакарів при надпіхвовій ампутації матки

  Підготовка до операції

  Надпіхвове видалення матки лапароскопічно проводиться на основі таких досліджень:

  •         клінічні аналізи крові та сечі;
  •         цитологічний мазок з піхви та шийки матки;
  •         розширена кольпоскопія;
  •         алергопроби на анестезійний засіб;
  •         УЗД органів малого таза, черевної порожнини й заочеревинного простору;
  •         гістероскопія.

  Іноді може виникнути необхідність в комп’ютерній (КТ) або магнітно-резонансної томографії (МРТ). Ці дослідження є вирішальними для вибору тактики та обсягу втручання.

  Це стандартний комплекс заходів перед лапароскопічною операцією по надпіхвовій ампутації матки. Іноді може виникнути необхідність в комп’ютерній (КТ) або магнітно-резонансної томографії (МРТ). Ці дослідження є вирішальними для вибору тактики та обсягу втручання.

  Усі ці обстеження допомагають хірургу визначити обсяги втручання й тактику, за якою він проведе надпіхвове видалення матки. Зокрема, діагностика допомагає зрозуміти, чи варто разом із маткою видаляти придатки. Знаючи обсяги майбутньої операції, лікар прораховує її вартість.

  Хід операції

  Методика проведення надпіхвової ампутації матки
  Методика проведення надпіхвової ампутації матки

  Надпіхвовий спосіб видалення матки по рівнях виконання втручання класифікується на високу, типову і низьку ампутацію. Операція з надпіхвової ампутації матки проводиться під загальним наркозом. На початку лапароскопічного втручання робляться проколи передньої черевної стінки в чотирьох місцях. При можливості, коли проводиться ампутація матки, зберігаються яєчники (придатки). Хід операції залежить від того, що побачить хірург після встановлення в робочу область оптичного приладу. Так він контролює правильність виконання хірургічних маніпуляцій та намічає послідовність дій.

  На початку лапароскопії в черевну порожнину нагнітається кілька літрів вуглекислого газу, він роздуває і піднімає стінку живота над органами, забезпечує хороший огляд операційного поля. У проколи живота вставляються троакари – порожнисті металеві трубки. Крізь них вводяться інструменти та відеокамера з лампочкою. Завдяки цьому надпіхвова ампутація матки проводиться під відеоконтролем. Хірург відтинає матку, перев’язує маткові артерії та робить невеликий розріз, через який витягується уражене хворобою тіло ампутованої матки. За потреби одночасно видаляються придатки.

  Тіло матки відсікають від шийки. При лейоміомі матка витягується з черевної порожнини за допомогою спеціального інструменту морцелятора – пристрою для подрібнення тканин, що дозволяє видаляти з черевної порожнини пухлини великих розмірів. З метою профілактики випадіння внутрішніх органів, шийка матки фіксується до круглих зв’язок. Після ампутації проводять санацію черевної порожнини та малого таза фізіологічним або антисептичним розчинами.

  Закінчується лапароскопія контролем гемостазу й ушиванням троакарних отворів. Наступного дня після видалення матки лапароскопічно можна вставати з ліжка. Це необхідно для поліпшення кровообігу. Сечовипускання і дефекація відновлюються самостійно і не вимагають додаткової терапії.

  Реабілітація після гістеректомії

  Після проведення лапароскопічної надпіхвової ампутації матки, пацієнтка повертається до звичного життя через кілька тижнів. Протягом 6 тижнів після лапароскопії необхідно дотримуватися таких обмежень:

  •         не можна піднімати вагу більше ніж 4 кг;
  •         не рекомендується приймати ванни, відвідувати баню і сауну;
  •         не купатися у відкритих водоймах;
  •         уникати переохолодження;
  •         відмовитися від активних спортивних тренувань;
  •         не вступати в статеві стосунки.

  Після операції корисно включати до свого щоденного раціону багаті на вітаміни овочі та фрукти. Небажано вживати в їжу продукти, котрі подразнюють слизову оболонку, тому краще виключити соління, копчення, гостре, каву, шоколад, хлібобулочні вироби. Приймати їжу рекомендується часто, але маленькими порціями.

  У післяопераційний період при ампутації матки лапароскопічно варто дуже уважно ставитися до свого здоров’я. Необхідно звернутися до лікуючого гінеколога при появі таких симптомів:

  •         нудота і блювота;
  •         висока температура
  •         нетримання сечі;
  •         рясні виділення яскраво-червоного кольору з піхви;
  •         виділення з гнильним запахом;
  •         присутність згустків у виділеннях.

  Пацієнтці корисно буде займатися лікувальною фізкультурою для запобігання зміщенню внутрішніх органів. Також це необхідно для профілактики появи спайок в малому тазу. За рекомендацією лікаря варто відвідувати сеанси масажу і фізіотерапії для поліпшення кровотоку і регенерації тканин. Також у період відновлення після лапароскопії корисно носити бандаж і компресійну білизну.

  Добре себе зарекомендувала в період реабілітації іглорефлексотерапія. Відновлення сил організму після хірургічного втручання прекрасно доповнить санаторно-курортне лікування. Після операції жінка позбавляється від больового синдрому, швидко відновлюється, підвищується якість життя. Якщо під час операції жінці видалили придатки – потрібна гормонозамісна терапія.

  Часто, після видалення матки у жінки виникає емоційний розлад. Вона стає недовірливою, тривожною, дратівливою і плаксивою. У неї на цьому підґрунті розвивається маса комплексів. Вона зациклюється на даній проблемі. Найчастіше вважає, що статеве життя для неї закінчене через втрату матки.

  В цьому випадку необхідно розуміти, що всі чуттєві зони зосереджені в піхві та зовнішніх статевих органах, тому оргазм жінка зможе отримувати як і до операції. Іноді жінці необхідна психотерапія для досягнення позитивного емоційного настрою.

  Через місяць після лапароскопії слід прийти на контрольний прийом до гінеколога. Якщо він підтвердить, що загоєння пройшло нормально, то можна продовжувати сексуальне життя. При цьому воно часто приносить більше радості та задоволення, тому що жінка може поводитися більш розкуто, і не боятися настання небажаної вагітності.

  Особливості лікування в клініці

  Клініка Біляка в Ужгороді – це медзаклад європейського рівня в Україні. Тут пацієнтки можуть розраховувати на професіоналізм лікарів та доброзичливе ставлення персоналу. Також ми надаємо їм комфортні одномісні палати із санвузлом, кондиціонером, сучасними меблями.

  Зазвичай пацієнток, яким було проведено лапароскопічну ампутацію матки, виписують через 3 дні. Весь час, поки вони перебувають у стаціонарі, за ними спостерігає лікар, також організовується індивідуальний сестринський пост. Додатково в клініці можна пройти курс фіто- та озонотерапії, який покращує загоєння ран та самопочуття.

  Клініка знаходиться в передмісті Ужгорода, всього за 15-20 хвилин їзди від вокзалу. Ми можемо організувати трансфер, який також входить до вартості лікування. Залишились питання? Зв’яжіться з нами, щоб оформити запис на консультацію та дізнатися, скільки коштує лапароскопія у вашому випадку!

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна надпіхвова ампутація матки 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна надпіхвова ампутація матки в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна надпіхвова ампутація матки в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів