недержание мочи

Нетримання сечі у жінок

Стан, що призводить до мимовільного і візуально помітного виділення сечі, є соціальною та гігієнічною проблемою. Він об’єднує у собі кілька причинних елементів і називається нетриманням сечі (у термінології медиків – інконтиненція).

Ця патологія не така вже й рідкісна. У середині XX століття проводилося статистичне дослідження серед 1000 породіль. І у 107 з них було відзначено нетримання сечі. Більш сучасні дані стверджують, що близько 37% жінок відчувають на собі прояви цього вкрай неприємного стану.

Причини

Будова тазового дна у жінок суттєво відрізняється від чоловічої.

Основні причини, що призводять до нетримання сечі – порушення тонусу м’язів і зміщення уретри за межі нормального анатомічного розташування. Тоді, при підвищенні тиску в черевній порожнині (кашель, чхання, сміх), тиск в уретрі виявляється нижче внутрішньопузирного, і сеча виливається неконтрольовано.

недержание мочи

Порушення тонусу м’язів тазового дна

Якщо розглядати більш детально, то найбільш часто нетримання сечі у жінок викликають:

  1. Патологічні пологи (стрімкі або затяжні).
  2. Травми хребта з порушенням функції тазових органів.
  3. Значні фізичні навантаження.
  4. Гормональні порушення (знижений рівень естрогену).
  5. Перенесені операції на органах малого таза.

Кожен з цих чинників по-своєму призводить до нетримання і вимагає особливого підходу до лікування. Але найбільш часто причиною інконтиненції є зміни м’язів дна таза. Це нерідко супроводжується зсувом і пролапсом матки, опущенням сечового міхура, що тягне за собою зміну сінтопіі органів порожнини малого таза, і як наслідок – нетримання сечі. Довірте виявлення причини урологу клініки Біляка. Безкоштовну консультацію фахівця можна отримати через сайт.

Важливо те, що чим довше не починається лікування, тим складніше воно буде в подальшому. Тому що анатомічні й функціональні порушення сечового міхура, уретри й м’язів малого таза з часом закріплюються та іноді можуть стати незворотними.


Види

Для зручності клініцистів і підбору ефективного лікування виділяють наступні види інконтиненції:

  1. Нетримання, власне, як симптом, як клінічний прояв, як стан (стресове).
  2. Ургентне (виділення сечі при сильних позивах до сечовипускання – імперативне).
  3. Змішане.
  4. Виділення сечі обминаючи уретру (при формуванні свищів).

Але, як було сказано вище, ця інформація більше корисна лікарю. Жінку, яка зіткнулася з таким неприємним станом, більше турбує питання, як вилікувати нетримання сечі.

УЗД

УЗД органів малого таза

Діагностика

Метод лікування безпосередньо пов’язаний з причиною, що викликала цей стан, тому вкрай важливим є серйозний підхід до виявлення цього чинника. Традиційно все починається з опитування. Правильно зібраний анамнез – гарантія вибору вірного напряму в діагностиці. У клініці Біляка, м. Ужгород, це – найважливіший етап забезпечення індивідуального підходу до пацієнта з боку персоналу.

Найбільш інформативним інструментальним методом є УЗД малого таза, гінекологічне. Досвідчений уролог на підставі даних цього дослідження практично завжди може визначитися з причиною, а значить і відповідним методом лікування нетримання сечі.

Якщо даних УЗД недостатньо, можуть застосовуватися рентгенологічні методи. Такі як екскреторна урографія, ретроградна уретроцистографія. Останній метод більш популярний, оскільки дозволяє виявити зміни в анатомії та розташуванні нижніх відділів сечовивідних шляхів.

Для з’ясування повної картини захворювання можуть застосовуватися також уродинамічне дослідження (УДД) і урофлоуметрія (УФМ). Суттєвої важливості дані затна надати цистометрія в поєднанні з електроміографією (ЕМГ) м’язів тазового дна.

Біохімічний аналіз крові покликаний визначити чи є симптоми ниркової недостатності, якщо жінка страждає тривалий час.

Розроблено додаткові тести й методи діагностики причини нетримання сечі, крім перерахованих. Професіоналізм лікаря якраз і полягає в тому, щоб дотримуватися алгоритму, успішно застосовувати їх поєднання, правильно інтерпретувати результати.

Звернувшись до спеціалістів клініки Біляка, пацієнтка може не сумніватися в знаннях і досвіді фахівців з Ужгорода. Регулярні стажування лікарів у провідних клініках Європи дозволяють пацієнтам бути впевненим у вірності діагнозу і виборі лікування.

Лікування

инконтиненция

Лікування нетримання у жінок

Загального рецепту немає і бути не може. У кожному конкретному випадку потрібно вибрати найбільш підходящий метод лікування. І не варто остерігатись, адже скальпель – далеко не єдиний метод.

Консервативні методи, в лікуванні хворих, котрі страждають на нетримання сечі, розвинені та досить часто ефективні. Знову, таки, якщо буде підібрано оптимальне лікування в залежності від причини.

Використовуються суворо визначені препарати, чия дія покликана нормалізувати тонус мускулатури сечовивідних шляхів. Навіть ботулотоксин знайшов своє застосування в лікуванні цієї патології.

Лікувальна фізкультура допомагає відновити нормальний стан м’язів тазового дна (на початкових стадіях може бути дуже ефективна).

операційне втручання

Хірургічні методи лікування нетримання

Трапляється, що консервативне лікування не дає змоги досягти ефективного результату. Тоді на допомогу приходить лапароскопічна хірургія.

Передовий досвід лапароскопічної допомоги в клініці Біляка дозволяє ставити на мету та досягати відновлення функції сечовивідної системи.

Розроблені й використовуються втручання зі зміцнення м’язів тазового дна, ефективних при випаданні матки, яке призводить до нетримання (лапароскопічна фіксація матки). Якщо причина інконтиненції зв’язана з опущенням піхви, успішно застосовується передня кольпоррафія (зміцнення підкладки сечового міхура і відновлення розташування піхви).

Ефективний метод, який застосовується урологами нашої клініки – накладення трансвагінального (TVT) слінгу при підвищеній рухливості шийки сечового міхура. Мається на увазі формування опори для середньої частини сечівника.

Пацієнтка проводить в операційній близько 30 хвилин, а післяопераційний період становить одну добу.

У хворих з порушенням функції спинного мозку застосовується електроміостимуляція. Існують і паліативні операції, якщо відновити природний процес сечовипускання немає ніякої можливості.

Не потрібно сором’язливо замовчувати та приховувати від самої себе наявність проблеми. Звернення за допомогою до фахівців клініки Біляка в Закарпатті, правильна діагностика та ефективне лікування допоможуть відновити здоров’я і повернутися до нормального життя.

1325188972_schastlivaya