недержание мочи

Нетримання сечі у жінок

Стан, що приводить до мимовільного і візуально помітного виділення сечі, є соціальною та гігієнічної проблемою. Він об’єднує у собі кілька причинних елементів і називається – нетримання сечі (у термінології медиків – інконтиненція).

Ця патологія не так рідкісна. У середині ХХ століття проводилося статистичне дослідження серед 1000 породіль. І у 107 з них було відзначено нетримання сечі. Більш сучасні дані стверджують, що близько 37% жінок відчувають на собі прояви цього вкрай неприємного стану.

Причини

Будова тазового дна у жінок суттєво відрізняється від чоловічої.

Основні причини, що призводять до нетримання сечі – порушення тонусу м’язів і зміщення уретри за межі нормального анатомічного розташування. Тоді, при підвищенні тиску в черевній порожнині (кашель, чхання, сміх), тиск в уретрі виявляється нижче внутрішньопузирного, і сеча виливається неконтрольовано.

недержание мочи

Порушення тонусу м’язів тазового дна

Якщо розглядати більш детально, то найбільш часто нетримання сечі у жінок викликають:

  1. Патологічні пологи (стрімкі або затяжні);
  2. Травми хребта з порушенням функції тазових органів;
  3. Значні фізичні навантаження;
  4. Гормональні порушення (знижений рівень естрогену);
  5. Перенесені операції на органах малого тазу;

Кожен з цих чинників по-своєму призводить до нетримання і вимагає особливого підходу до лікування. Але найбільш часто причиною інконтиненції є зміни м’язів дна тазу. Це нерідко супроводжується зсувом і пролапсом матки, опущенням сечового міхура, що тягне за собою зміну сінтопіі органів порожнини малого тазу, і як наслідок – нетримання сечі. Довірте виявлення причини урологу клініки Біляка. Безкоштовну консультацію фахівця можна отримати через сайт.

Важливо те, що чим довше не починається лікування, тим складніше воно буде в подальшому. Тому що анатомічні і функціональні порушення сечового міхура, уретри і м’язів малого тазу з часом закріплюються і іноді можуть стати незворотними.

Види

Для зручності клініцистів і підбору ефективного лікування виділяють наступні види інконтиненції:

  1. Нетримання власне, як симптом, як клінічний прояв, як стан (стресове).
  2. Ургентне (виділення сечі при сильних позивах до сечовипускання – імперативне).
  3. Змішане.
  4. Виділення сечі, минаючи уретру (при формуванні свищів).

Але, як було сказано вище, ця інформація більше корисна лікарю. Жінку, яка зіткнулася з таким неприємним станом, більше турбує питання, як вилікувати нетримання сечі.

УЗД

УЗД  органів малого тазу

Діагностика

Метод лікування безпосередньо пов’язаний з причиною, що викликала цей стан, тому важливий серйозний підхід до виявлення цього чинника. Традиційно все починається з опитування. Правильно зібраний анамнез – гарантія вибору вірного напряму в діагностиці. У Духовно-медичному центрі Біляка це найважливіший етап забезпечення індивідуального підходу до пацієнта з боку персоналу.

Найбільш інформативним інструментальним методом є УЗД малого таза. Досвідчений уролог на підставі даних цього дослідження практично завжди може визначитися з причиною, а значить і відповідним методом лікування нетримання сечі.

Якщо даних УЗД недостатньо, можуть застосовуватися рентгенологічні методи. Такі як екскреторна урографія, ретроградна уретроцистографія. Останній метод більш популярний, оскільки дозволяє виявити зміни в анатомії і розташуванні нижніх відділів сечовивідних шляхів.

Для з’ясування повної картини захворювання, можуть застосовуватися також уродинамічне дослідження (УДД) і урофлоуметрія (УФМ). Суттєвої важливості дані може надати цистометрія в поєднанні з електроміографією (ЕМГ) м’язів тазового дна.

Біохімічний аналіз крові покликаний визначити, чи є симптоми ниркової недостатності, якщо жінка страждає тривалий час.

Розроблено додаткові тести і методи діагностики причини нетримання сечі, крім перерахованих. Професіоналізм лікаря якраз і полягає в тому, щоб дотримуватися послідовності, успішно застосовувати їх поєднання, правильно інтерпретувати результати.

Звернувшись до спеціалістів клініки Біляка, пацієнтка може не сумніватися в знаннях і досвіді фахівців з Ужгорода. Регулярні стажування лікарів у провідних клініках Європи дозволяють пацієнтам бути впевненим у вірності діагнозу і виборі лікування.

Лікування

инконтиненция

Лікування нетримання у жінок

Загального рецепту немає і бути не може. У кожному конкретному випадку потрібно вибрати найбільш підходящий метод лікування. І не варто остерігатись, адже скальпель – далеко не єдиний метод.

Консервативні методи, в лікуванні хворих, котрі страждають на нетримання сечі, розвинені і часто ефективні. Знову, таки, в залежності від причини і буде підібрано лікування.

Використовуються суворо визначені препарати, чия дія покликана нормалізувати тонус мускулатури сечовивідних шляхів. Навіть ботулотоксин знайшов своє застосування в лікуванні цієї патології.

Лікувальна фізкультура допомагає відновити нормальний стан м’язів тазового дна (на початкових стадіях – може бути дуже ефективна).

операційне втручання

Хірургічні методи лікування нетримання

Трапляється, що консервативне лікування не дає змоги досягти ефективного результату. Тоді на допомогу приходить лапароскопічна хірургія.

Передовий досвід лапароскопічної допомоги в клініці Біляка дозволяє ставити на мету и досягати відновлення функції сечовивідної системи.

Розроблені і використовуються втручання зі зміцнення м’язів тазового дна, ефективних при випаданні матки, яке призводить до нетримання (лапароскопічна фіксація матки). Якщо причина – опущення піхви, успішно застосовується передня кольпоррафія (зміцнення підкладки сечового міхура і відновлення розташування піхви).

Ефективний метод, який застосовується урологами з ужгородського Духовно-медичного центру – накладення трансвагінального (TVT) слінгу при підвищеній рухливості шийки сечового міхура. Мається на увазі формування опори для середньої частини сечівника.

Пацієнтка проводить в операційній близько 30 хвилин, а післяопераційний період становить одну добу.

У хворих з порушенням функції спинного мозку застосовується електроміостимуляція. Існують і паліативні операції, якщо відновити природний процес сечовипускання немає ніякої можливості.

Не потрібно сором’язливо замовчувати і приховувати від самої себе наявність проблеми. Звернення за допомогою до фахівців клініки Біляка в Закарпатті, правильна діагностика та ефективне лікування – допоможуть відновити здоров’я і повернутися до нормального життя.

1325188972_schastlivaya