недержание мочи

Нетримання сечі у жінок

Зміст сторінки:


Нетримання сечі – це патологія, при якій людина не може контролювати процес сечовипускання. Спорожнення сечового міхура відбувається спонтанно. Частіш за все таке явище зустрічається у жінок.

Стан, що призводить до мимовільного та візуально помітного виділення сечі, є соціальною і гігієнічною проблемою. Він об’єднує в собі кілька причинних елементів і називається нетриманням сечі (за термінологією медиків – інконтиненція).

Патологія не така вже й рідкісна. В середині XX століття проводилося статистичне дослідження серед 1000 породіль. І у 107 з них було відзначено нетримання сечі. Більш сучасні дані стверджують, що близько 37% жінок відчувають на собі прояви цього вкрай неприємного стану.

Причини

Будова тазового дна у жінок істотно відрізняється від чоловічого. Основні фактори, що призводять до нетримання сечі – порушення тонусу м’язів і зміщення уретри за межі нормального анатомічного розташування. Тоді при підвищенні тиску в черевній порожнині (кашель, чхання, сміх), тиск в уретрі виявляється нижче, ніж в сечовому міхурі й сеча виливається неконтрольовано.

недержание мочи

Порушення тонусу м’язів тазового дна

Якщо розглядати більш детально, то частіш за все нетримання сечі у жінок викликають:

  • патологічні пологи (стрімкі або затяжні);
  • травми хребта з порушенням функції тазових органів;
  • великі фізичні навантаження;
  • гормональні порушення (знижений рівень естрогену);
  • перенесені операції на органах малого таза.

Кожен з цих чинників по-своєму призводить до нетримання і вимагає особливого підходу до терапії. Але найбільш часто інконтиненцією провокують зміни м’язів дна таза. Сечі нетримання нерідко супроводжується зміщенням і пролапсом матки, опущенням сечового міхура, що тягне за собою зміну сінтопії органів порожнини малого таза, і як наслідок – нетримання сечі. Довірте виявлення причини урологу клініки Біляка в Ужгороді. Безкоштовну віддалену консультацію фахівця можна отримати через сайт.

Поширене явище – нетримання сечі у жінок похилого віку. Це пов’язано з гормональними процесами перебудови організму, через які тканини та зв’язки втрачають еластичність, слабшають м’язи тазового дна.

Важливим є те, що чим довше не починається лікування, тим складнішим воно буде надалі. Тому що анатомічні та функціональні порушення сечового міхура, уретри й м’язів малого таза з часом закріплюються та іноді можуть стати незворотними.

Види

Для зручності клініцистів і підбору оптимального методу розв’язання проблеми, виділяють наступні види інконтиненції:

  1. Нетримання власне, як симптом, як клінічний прояв, як стан (стресове).
  2. Ургентне (виділення сечі при сильних позивах до сечовипускання – імперативне).
  3. Змішана форма.
  4. Виділення сечі, минаючи уретру (в разі формування свищів).

Розрізняють також нічне і денне нетримання сечі. У першому випадку це типовий енурез, при якому мимовільне витікання сечі відбувається уві сні. Він розвивається найчастіше через проблеми з центральною нервовою системою, коли кора головного мозку не розпізнає позиви й не пригнічує їх. Але нерідко у жінок мимовільне спорожнення сечового міхура відбувається протягом доби, через вплив факторів, описаних вище.

Але, як було сказано вище, подібна інформація має користь для лікарів. Жінку, котра зіткнулася з таким неприємним станом, більше турбує питання, як вилікувати нетримання сечі.

УЗД

УЗД органів малого таза

Діагностика

Метод зцілення безпосередньо пов’язаний з причиною, що викликала цей стан, тому серйозний підхід до її виявлення є вкрай важливим. Традиційно все починається з опитування. Правильно зібраний анамнез – гарантія вибору вірного напряму в діагностиці. У клініці Біляка, м Ужгород, це найважливіший етап забезпечення індивідуального підходу до пацієнта з боку персоналу.

Найбільш інформативним інструментальним методом є УЗД малого таза, гінекологічне. Досвідчений уролог на підставі даних цього дослідження практично завжди здатен визначитися з чмнником, що викликає проблему. Відповідно – і з оптимальним методом лікування нетримання сечі.

Якщо даних УЗД недостатньо, можуть застосовуватися рентгенологічні методи. Такі, як екскреторна урографія, ретроградна уретроцистографія. Останній метод більш популярний, оскільки дозволяє виявити зміни в анатомії та співрозташуванні нижніх відділів сечовивідних шляхів.

Для з’ясування повної картини захворювання можуть застосовуватися також уродинамічне дослідження (УДД) та урофлоуметрія (УФМ). Суттєвою важливості дані здатна надати цистометрія в поєднанні з електроміографією (ЕМГ) м’язів тазового дна.

Біохімічний аналіз крові покликаний визначити, чи є симптоми ниркової недостатності, якщо жінка страждає тривалий час.

Розроблено додаткові тести й методи встановлення етіології нетримання сечі, крім перерахованих. Професіоналізм лікаря якраз і полягає в тому, щоб дотримуватися алгоритму обстеження, успішно застосовувати різні методи, комбінувати їх, правильно інтерпретувати результати.

Звернувшись до фахівців клініки Біляка, пацієнтка може не сумніватися в знаннях й досвіді урологів з Ужгорода. Регулярні стажування лікарів в провідних клініках Європи дозволяють нашим пацієнтам бути впевненими у вірності діагнозу і виборі терапії.

Лікування

инконтиненция

Лікування нетримання у жінок

Загального рецепту немає і бути не може. У кожному конкретному випадку потрібно підбирати найбільш слушний метод. І не варто побоюватися: скальпель – далеко не єдиний підхід. Наприклад, коли проявляється нетримання сечі у літніх, лікування можливе за допомогою різних препаратів і гімнастики. Це дозволяє уникнути зайвих проблем для організму, пов’язаних з хірургічним втручанням.

Консервативні методи допомоги страждаючим нетриманням сечі хворим розвинені й часто ефективні. Знову, таки, в залежності від джерела проблеми – буде правильно підібрано лікування.

Застосовуються чітко позначені препарати, дія яких покликана нормалізувати тонус мускулатури сечовивідних шляхів. Навіть ботулотоксин знайшов своє застосування в терапії цієї патології.

Лікувальна фізкультура допомагає відновити нормальний стан м’язів тазового дна (на початкових стадіях – може бути дуже ефективною).

операційне втручання

Хірургічні методи лікування нетримання

Трапляється, що консервативний підхід не здатен виявитися ефективним. Тоді на допомогу приходить лапароскопічна хірургія.

Передовий досвід лапароскопічної допомоги в клініці Біляка дозволяє ставити за мету і досягати відновлення функції сечовидільної системи.

Розроблено і використовуються втручання по зміцненню м’язів тазового дна, ефективні при випадінні матки, що призводить до нетримання (лапароскопічна фіксація матки). Якщо патологія розвинулася через опущення піхви, успішно застосовується передня кольпорафія (зміцнення підкладки сечового міхура і відновлення положення піхви).

Ефективний метод, застосовуваний урологами з нашої клініки – накладення трансвагінального (TVT) слінгу при підвищеній рухливості шийки сечового міхура. Мається на увазі формування опори для середньої частини сечовипускального каналу.

Пацієнтка проводить в операційній близько 30 хвилин, а післяопераційний період триває одну добу.

У хворих з порушенням функції спинного мозку застосовується електроміостимуляція. Існують і проводяться паліативні операції, коли відновити природний процес сечовипускання немає жодної можливості.

Особливості лікування в клініці

Звернувшись в клініку Біляка на Закарпатті, кожна пацієнтка отримує кваліфіковану допомогу й уважне ставлення. Досвідчені лікарі шляхом ретельної діагностики визначають, яка операція при нетриманні сечі підійде жінці найбільш. Перед цим проводиться збір анамнезу, вивчення супутніх захворювань.

Хірургічні втручання в клініці проводяться на новітньому обладнанні. Їх виконують хірурги, які проходили стажування в Європі й США. А після операції, пацієнтки перебувають в одномісних палатах, обставлених за прикладом готельного номеру. Протягом лікування в стаціонарі їм організовується екологічно чисте харчування.

Не потрібно сором’язливо замовчувати та приховувати від самої себе наявність проблеми. Звернення за допомогою до фахівців клініки Біляка на Закарпатті, правильна діагностика та ефективне лікування допоможуть відновити здоров’я і повернутися до нормального життя.

1325188972_schastlivaya