недержание мочи

Нетримання сечі у жінок

Зміст сторінки:


Нетримання сечі у жінок – патологічний стан, при якому сеча виділяється мимоволі, й цей процес неможливо контролювати. У медичній термінології ця проблема називається інконтиненція. З нею стикаються багато жінок, особливо літні. Також патологія часто зустрічається в породіль – у 107 з 1000. Загалом, близько 37% жінок у світі страждають недугою.

Патологія спричиняє не тільки фізичний, але й психологічний дискомфорт, заважає активному соціальному життю. Лікарі Клініки Біляка в Ужгороді допоможуть вам її  позбутися. Вони навчалися в США та Європі й точно знають, як лікувати нетримання сечі у жінок!

Причини

Будова тазового дна у жінок істотно відрізняється від чоловічого. Головна причина нетримання сечі у жінок – порушення тонусу м’язів і зміщення уретри за межі нормального анатомічного розташування. Тоді при підвищенні тиску в черевній порожнині (кашель, чхання, сміх), тиск в уретрі виявляється нижче, ніж в сечовому міхурі й сеча виливається неконтрольовано.

недержание мочи

Порушення тонусу м’язів тазового дна

Коли розвивається нетримання сечі в жінок, причини найчастіше такі:

 • патологічні пологи (стрімкі або затяжні);
 • травми хребта з порушенням функції тазових органів;
 • значні фізичні навантаження;
 • похилий вік – при старінні відбуваються гормональні зміни в організмі, знижується рівень естрогену;
 • хронічні запальні захворювання органів сечової системи;
 • патології центральної нервової системи;
 • пухлинні утворення в малому тазі;
 • вроджені аномалії сечовивідних шляхів;
 • малорухливий спосіб життя;
 • перенесені операції на органах малого тазу.

Досвідчені лікарі Клініки Біляка допоможуть визначити причину патології і підберуть відповідне лікування. Важливо не відкладати вирішення цієї проблеми, а звернутися по допомогу якомога раніше. Якщо ж запустити патологію, можуть розвинутися незворотні зміни сечовидільної системи.

Види

Для зручності клініцистів і підбору оптимального методу розв’язання проблеми, виділяють наступні види інконтиненції:

 1. Нетримання власне, як симптом, як клінічний прояв, як стан (стресове).
 2. Ургентне (виділення сечі при сильних позивах до сечовипускання – імперативне).
 3. Змішана форма.
 4. Виділення сечі, минаючи уретру (в разі формування свищів).

За часом прояву розрізняють:

 1. Нічне нетримання сечі у жінок – типовий енурез, пов’язаний з патологіями центральної нервової системи. Кора головного мозку не розпізнає позиви та пригнічує їх. В результаті сеча виливається мимовільно
 2. Денне нетримання – розвивається під впливом описаних вище факторів.

Але, як було сказано вище, подібна інформація має користь для лікарів. Жінку, котра зіткнулася з таким неприємним станом, більше турбує питання, як вилікувати нетримання сечі.

  Ускладнення патології

  Якщо у вас нетримання сечі, лікування потрібно починати за перших же ознак. І не тільки тому, що мимовільне виділення сечі викликає дискомфорт. Розвиток цієї патології може призвести до серйозних порушень у роботі сечовивідної системи. Якщо згаяти час, вони стають усе важче, що може призвести до незворотних наслідків. Не потрібно страждати від проблеми й замовчувати її – зверніться по допомогу до наших досвідчених лікарів!

  УЗД

  УЗД органів малого таза

  Діагностика

  Діагностика

  Щоб підібрати коректне лікування нетримання сечі, потрібно спочатку з’ясувати, яка причина його викликала. Для цього лікар-уролог проводить:

  Опитування пацієнтки – допомагає виявити скарги та зібрати анамнез.

  • УЗД малого тазу, гінекологічне – допомагає оцінити стан органів малого тазу, зазвичай, на підставі даних цього обстеження вдається визначити, чим викликана проблема.
  • Екскреторна урографія, ретроградна уретроцистографія та інші рентгенологічні методи – дозволяють побачити анатомічні зміни сечовивідних шляхів.
  • Уродинамічне дослідження (УСІ) та урофлоуметрия (УФС) – дають лікареві можливість оцінити функціональність сечових шляхів.
  • Цистометрія у поєднанні з електроміографією (ЕМГ) м’язів тазового дна – дозволяє оцінити стан мускулатури.
  • Біохімічний аналіз крові – дає інформацію про стан нирок, допомагає діагностувати ниркову недостатність.

  Розроблено додаткові тести й методи встановлення етіології нетримання сечі, крім перерахованих. Професіоналізм лікаря якраз і полягає в тому, щоб дотримуватися алгоритму обстеження, успішно застосовувати різні методи, комбінувати їх, правильно інтерпретувати результати.

  Звернувшись до фахівців Клініки Біляка, пацієнтка може не сумніватися в знаннях й досвіді урологів з Ужгорода. Регулярні стажування лікарів в провідних клініках Європи дозволяють нашим пацієнтам бути впевненими у вірності діагнозу і виборі терапії. На підставі отриманих результатів наші лікарі підбирають оптимальні методи лікування нетримання сечі у жінок.

  Лікування

  инконтиненция

  Лікування нетримання у жінок

  Загального рецепту немає і бути не може. У кожному конкретному випадку потрібно підбирати найбільш слушний метод. І не варто побоюватися: скальпель – далеко не єдиний підхід. Наприклад, коли проявляється нетримання сечі у літніх, лікування можливе за допомогою різних препаратів і гімнастики. Це дозволяє уникнути зайвих проблем для організму, пов’язаних з хірургічним втручанням.

  Консервативні методи допомоги страждаючим нетриманням сечі хворим розвинені й часто ефективні. Знову, таки, в залежності від джерела проблеми – буде правильно підібрано лікування. Терапія включає в себе:

  • препарати, які нормалізують тонус м’язів сечовивідних шляхів – наприклад, ботулотоксин показує досить ефективні результати;
  • лікувальна фізкультура для зміцнення м’язів тазового дна – дає хороші результати на ранніх стадіях захворювання;
  • фізіотерапія – допомагає налагодити обмінні процеси, активувати регенерацію тканин;
  • дієта та питний режим – допомагають нормалізувати склад сечі та процес сечовипускання.
  операційне втручання

  Хірургічні методи лікування нетримання

  Хірургічний підхід

  Трапляється, що консервативний підхід не здатен виявитися ефективним. Тоді на допомогу приходить оперативне лікування нетримання сечі у жінок. У Клініці Біляка для цього застосовується лапароскопічна хірургія.

  Передовий досвід лапароскопічної допомоги в клініці Біляка дозволяє ставити за мету і досягати відновлення функції сечовидільної системи. Наші лікарі розробили і успішно застосовують ефективні методики оперування:

  • Лапароскопічна фіксація матки – допомагає усунути випадання матки та зміцнити м’язи тазового дна.
  • Кольпорафія – хірурги відновлюють стан піхви та зміцнюють підкладку сечового міхура. Підходить для тих випадків, коли проблема спровокована опущеними піхви.
  • Накладення трансвагинального (TVT) слінгу – допомагає вирішити проблему підвищеної рухливості шийки сечового міхура. Також в ході втручання хірурги формують опору для середньої частини сечовипускального каналу.

  Методику підбирають індивідуально для кожної пацієнтки – залежно від причини патології та стану сечовивідних шляхів. Загалом, при діагнозі нетримання сечі у жінок операція займає близько 30 хвилин, а післяопераційний період триває одну добу.

  У хворих з порушенням функції спинного мозку застосовується електроміостимуляція. Існують і проводяться паліативні операції, коли відновити природний процес сечовипускання немає жодної можливості.

  Особливості лікування в клініці

  Звернувшись в Клініку Біляка на Закарпатті, кожна пацієнтка отримує кваліфіковану допомогу й уважне ставлення. Досвідчені лікарі шляхом ретельної діагностики визначають, яка операція при нетриманні сечі підійде жінці найбільш. Перед цим проводиться збір анамнезу, вивчення супутніх захворювань, особливо коли треба вилікувати нетримання сечі у жінок похилого віку.

  Хірургічні втручання в клініці проводяться на новітньому обладнанні. Їх виконують хірурги, які проходили стажування в Європі й США. А після операції, пацієнтки перебувають в одномісних палатах, обставлених за прикладом готельного номеру. Протягом лікування в стаціонарі їм організовується екологічно чисте харчування.

  Не потрібно сором’язливо замовчувати та приховувати від самої себе наявність проблеми. Звернення за допомогою до фахівців Клініки Біляка на Закарпатті, правильна діагностика та ефективне лікування допоможуть відновити здоров’я і повернутися до нормального життя.

  1325188972_schastlivaya

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів