Зміст сторінки:

УЗД органів малого таза – це ефективний неінвазивний метод обстеження, що дозволяє виявити патології репродуктивної системи в жінок. Його застосовують для діагностики різних захворювань та спостерігання за станом пацієнтки під час терапії. В Ужгороді пройти обстеження можна, звернувшись до клініки Біляка. Діагностика тут проводиться на сучасному обладнанні, що забезпечує високу точність. З методів УЗД застосовуються трансабдомінальний та трансвагінальний.

УЗД органів малого таза в жінок: що входить?

Гінекологічне УЗД органів малого тазу

Проведення УЗД малого таза в жінок

Гінекологічне УЗД дає можливість досліджувати стан усіх органів репродуктивної системи:

 • Матки (тіла, шийки та ендометрію).
 • Фаллопієвих труб.
 • Яєчників.
 • Прилеглих до органів тканин та судин.

Показання до УЗД малого таза

Обстеження проводять з метою виявлення різних патологій репродуктивних органів. УЗД матки та придатків призначають, коли пацієнтка скаржиться на:

 • Порушення менструального циклу.
 • Болісні відчуття внизу живота.
 • Кровотечі.
 • Підозрілі виділення з піхви.
 • Невдалі спроби завагітніти.

Також лікар рекомендує пройти УЗД органів малого таза в жінок, якщо є підозра на новоутворення матки та яєчників. Процедура допомагає своєчасно їх виявити й призначити терапевтичні заходи.

Оцінка кровообігу методом доплерографії

Доплерографія органів малого таза

Що виявляє УЗД для жінок?

Процедура допомагає діагностувати:

 • Запалювальні процеси органів малого таза.
 • Ендометріоз.
 • Кісти яєчників.
 • Міоми, фіброміоми, поліпи матки.
 • Злоякісні пухлини репродуктивних органів.
 • Позаматкову вагітність.
 • Аномалії розвитку.
 • Спайки у маточних трубах.
 • Скупчення рідини.

Лікарі рекомендують робити профілактичне УЗД матки та придатків раз в 1-2 роки, а для жінок після 40 – щорічно.

  Види УЗД для жінок

  Розрізняють два методи ультразвукової діагностики малого таза: трансабдомінальний та трансвагінальний.

  Трансабдомінальне УЗД органів малого таза

  Трансабдомінальне гінекологічне УЗД

  Трансабдомінальне УЗД органів малого таза проводиться за умови заповненого сечового міхура. До черевної стінки прикладається спеціальний датчик, який допомагає оцінити стан матки, її розташування, розміри, дослідити ендометрій. Також обстеження дає інформацію про яєчники, сечовий міхур та вени малого таза.

  Трансвагінальне УЗД малого таза виконується методом введення спеціального датчика у піхву. За допомогою цього методу можна отримати максимальну інформативність. Він дає високу роздільну здатність та деталізацію у порівнянні з трансабдомінальним дослідженням. На сьогодні це найефективніший метод діагностики, який дає інформацію про стан усіх органів репродуктивної системи, їх глибинні відділи. Також при цьому дослідженні добре проглядаються задні поверхні матки та яєчників, які неможливо побачити через черевну стінку.

  УЗД органів малого таза: підготування

  За 2-3 дні до обстеження рекомендується відмовитися від їжі, яка провокує утворення газів: бобові, вуглеводи, кисломолочні продукти, алкоголь.

  Питання яке цікавить багатьох жінок, що збираються на УЗД органів малого таза – в який день циклу його краще робити?

  Гінекологічне УЗД трансвагінальним доступом

  Трансвагінальне УЗД малого таза

  Бажано у першій фазі, на 5-7 день циклу. Якщо є підозра на міому матки, обстеження призначають відразу з після завершення менструації. А діагностику ендометріозу краще робити наприкінці циклу – напередодні менструації.

  Залежно від того, яким методом виконується УЗД органів малого таза в жінок, підготування може відрізнятися. Трансабдомінальне проводиться при наповненому сечовому міхурі. Тому за 30-40 хвилин до початку діагностики пацієнтка має випити 0,8-1 літрів води. Саме завдяки рідині добре спостерігаються матка та яєчники. При трансвагінальному обстеженні сечовий міхур, навпаки, треба очистити перед процедурою.
  Де зробити ультразвукову діагностику?

  Клініка Біляка пропонує зробити комфортне та інформативне УЗД малого таза, ціна якого доступна та повністю виправдана. У центрі використовується прогресивне обладнання з різними датчиками: лінійними конвексними, кавітальними. Досвідчені лікарі досліджують органи малого таза за допомогою різних режимів та частот.

  Для кожної пацієнтки у клініці Біляка підбирають індивідуальний діагностичний підхід, усі нюанси обговорюються.

  Вигляд датчика для трансвагінального УЗД органів малого таза

  Так виглядає датчик для трансвагінального УЗД

  Пропонується трансвагінальний метод, при цьому на датчик надягається презерватив та застосовується гіпоалергенна змазка на водній основі. Тому під час обстеження дискомфорту не виникає. А для дівчат, які ще не живуть статевим життям, обирається трансабдомінальний метод.

  Підписуйтеся на нас у фейсбуці! На сторінці клініки періодично проводяться акції – даруємо безкоштовну УЗД діагностику.

  Не будьте байдужими до свого жіночого здоров’я – записуйтеся на УЗД органів малого таза в Ужгороді до клініки Біляка за телефоном: +380991001003!