Зміст сторінки:

УЗД органів малого таза в жінок, це – інформативний, неінвазивний спосіб оцінити стан органів репродуктивної системи. За допомогою ультразвуку виявляють різноманітні захворювання й патологічні процеси гінекологічного профілю. А завдяки безпеці та доступності, УЗД стає першою лінією діагностики жіночої репродуктивної системи.

В Ужгороді, пройти обстеження можна, звернувшись до Клініки Біляка. Діагностика в нас проводиться на сучасному обладнанні, котре забезпечує високу точність діагностичної інформації.

Щоби зібрати максимум даних, УЗД проводиться через передню черевну стінку (трансабдомінально) і трансвагінально, коли спеціальний порожнинний сенсор циліндричної форми вводиться в піхву й дає змогу детально просканувати матку, маткові труби і яєчники.

Гінекологічне УЗД органів малого тазу

Проведення УЗД малого таза в жінок

Показання до УЗД малого таза

Ультразвукова діагностика виявляє різні патології репродуктивних органів. УЗД матки й придатків варто пройти, якщо пацієнтку турбують:

 • нерегулярний менструальний цикл;
 • больові відчуття в нижній частині живота;
 • кровомазання та кров’янисті виділення в періоді між місячними;
 • білі, виділення з піхви;
 • безпліддя;
 • диспареунія – неприємні відчуття під час статевого акту;
 • біль у тазу й підвищення температури;
 • збільшення живота в нижній його частині.

Загалом, будь-які порушення гінекологічного профілю – привід звернутися в клініку для УЗД матки і яєчників.

Обов’язково й терміново потрібно пройти обстеження в разі появи різкого болю внизу живота: це може бути симптом апоплексії яєчника, патології, котра потребує невідкладного хірургічного втручання.

Також лікарі призначають УЗД органів малого таза в жінок при підозрі на позаматкову вагітність, пухлинні утворення в матці і яєчниках. Процедура допомагає своєчасно їх виявити й почати лікування.

.

Оцінка кровообігу методом доплерографії

Доплерографія органів малого таза

Що виявляє УЗД для жінок?

У клініці Біляка використовується апарат УЗД діагностики експертного класу. Завдяки висококласному обладнанню й досвіду лікаря-діагноста, обстеження дає змогу виявляти різноманітну патологію органів малого таза в жінок:

 • аномалії розвитку матки і яєчників;
 • новоутворення в її порожнині (поліпи, міоми);
 • пролапс геніталій;
 • вогнища ендометріозу в малому тазі;
 • кісти яєчників, фолікули, котрі не розкрилися;
 • наявність та локалізацію позаматкової вагітності;
 • запалення репродуктивних органів – аднексит, сальпінгіт, сальпінгоофорит, ендометрит;
 • скупчення рідини в порожнині малого таза;
 • гнійні процеси, такі, як піосальпінкс.

Обстеження допомагає визначити причини жіночого безпліддя: проблеми з маткою або патологія яєчників.

Проводиться аналіз розмірів органів, відповідність їх віковим нормам, фазі циклу. Оцінюється стан, власне, порожнини малого таза. Скануються лімфовузли цій області, що особливо важливо при пухлинних процесах.

Режим кольорової доплерографії дає змогу оцінити стан кровотоку в матці, яєчниках. Вкрай корисна інформація для ранньої діагностики пухлинних утворень.

Застосовується УЗД і для того, щоби відрізнити гінекологічну патологію від захворювань органів черевної порожнини. Наприклад – правобічний аднексит від апендициту.

  Яка цінність інформації

  Вигляд датчика для трансвагінального УЗД органів малого таза

  На відміну від рентгенологічних методик, ультразвук безпечний і не завдає шкоди репродуктивній системі жінок. Сама процедура проводиться досить швидко, що дає змогу застосовувати УЗД за наявності будь-яких проблем із боку матки або яєчників.

  Особливої актуальності набуває обстеження в разі гострих станів: біль і лихоманка з больовим синдромом внизу живота, напад болю в малому тазі, кровотеча зі статевих шляхів.

  Яка потрібна підготовка

  Перешкодою для отримання діагностичної картини можуть стати наповнені повітрям петлі кишківника. Тому за 2–3 дні до того, як зробити УЗД органів малого таза, жінці потрібно відмовитися від їжі, котра спричиняє газоутворення. З меню забирається молоко, чорний хліб, сирі овочі та фрукти. Буває доцільно застосовувати цими днями сорбенти або «Еспумізан».

  В окремих випадках буває потрібна очисна клізма напередодні процедури. Зв’яжіться з консультантом клініки Біляка й уточніть, як краще підготуватися до процедури діагностики в конкретному випадку.

  Обстеження потребує, щоби був наповнений сечовий міхур. У клініці є кулер із питною водою, тому нема потреби приносити рідину із собою.

  У невідкладних випадках, при гострому болю або кровотечі, УЗД проводиться без підготовки.

  Як проводиться обстеження

  Гінекологічне УЗД трансвагінальним доступом

  УЗД матки й придатків у жінок проводиться за двома або трьома методиками (залежить від ситуації):

  1. Трансабдомінальне сканування. Жінка лягає спиною на кушетку. На шкіру низу живота наносять підігрітий гель для кращого проведення ультразвуку і прикладають датчик.
  2. Трансвагінальна ехографія. Застосовується спеціальний циліндричний сенсор, на який надягають презерватив і вводять у піхву. Трансвагінальне УЗД дає змогу «оглянути» органи й порожнину малого таза з усіх боків, надає багато цінної діагностичної інформації.
  3. Трансректальне УЗД проводиться тоді, коли для нього знаходять показання. Методика мало чим відрізняється від трансвагінальної: також застосовується тонкий сенсор, на який надівається презерватив. Потім датчик вводиться в пряму кишку.

  Скільки за часом триватиме обстеження – сказати складно. Діагностичне зображення виводиться на монітор, і, можливо, деякі відділи та органи, лікарю потрібно бути «подивитися» більш ретельно.

  Особливості звернення до клініки

  У клініці Біляка, УЗД органів малого таза в жінок, трансабдомінально і трансвагінально, проводиться за одне відвідування. Клініка застосовує апарат Toshiba Applio XG експертного класу, оснащений широким спектром діагностичних технологій, включно з кольоровим доплером, котрий вмикається натисканням однієї кнопки.

  Діагностику та інтерпретацію результатів проводить кваліфікований і досвідчений лікар-діагност, із дотриманням сучасних протоколів діагностики, котрі впроваджені в Україні та в країнах Європи.

  Висновки

  Процедура УЗД – динамічна. Зображення зі сканера виводиться на екран монітора в режимі реального часу, і лікар може приділити об’єктам, котрі його цікавлять, стільки уваги, скільки буде потрібно. Вартість процедури вказана на спеціальній сторінці сайту.

  За підсумками обстеження складається діагностичний висновок, у якому описуються всі параметри органів і відділів малого таза. Висновок видається на руки пацієнтці або використовується для планування подальшого лікування в клініці Біляка.


  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів