Шийка матки

Шийка матки

Поліп шийки матки – доброякісна пухлина на поверхні слизової оболонки шийки матки, викликана розростанням ендометрія або епітелія цервікального каналу. Поліп шийки матки є поширеним явищем, з яким стикається кожна четверта жінка. В Ужгороді, в клініці Біляка, такі проблеми усуваються безпечно та надійно.

Розрізняють різні види поліпів:

 • залежно від розташування: ектоцервікальні (на поверхні шийки матки) і ендоцервікальні (в каналі шийки матки);
 • залежно від внутрішньої будови: залозисті (або залозисто-кістозні, складаються із залозистої тканини), фіброзні (складаються зі сполучної тканини), залозисто-фіброзні (містять, як залозисту, так і сполучну тканину).

Попри те, що самі по собі поліпи – нешкідливі утворення, вони можуть призвести до тяжких наслідків, навіть до розвитку раку шийки матки.


Лікарі клініки Біляка мають величезний багаторічний досвід лікування гінекологічних захворювань. На їхньому рахунку велика кількість пацієнтів з успішним результатом лікування новоутворень різної природи, навіть таких, яким інші лікарі не давали оптимістичних прогнозів.

Поліп шийки матки

Поліп шийки матки

Причини

Поліпи шийки матки частіше діагностуються у жінок після 40-50 років, виникають внаслідок порушень гормонального фону або хронічних захворювань. Поліпи можуть утворюватися у жінок після механічного пошкодження слизової оболонки матки (наприклад, несвоєчасно або неправильно зашиті розриви після пологів, абортивне переривання вагітності).

Попри те, що хвороба частіше діагностується у жінок після пологів або в період менопаузи, не виключенням є і представниці більш молодого віку, зокрема, дівчата-підлітки. Несвоєчасне або тривале лікування ерозії шийки матки, запальні процеси – також призводять до появи утворень на слизовій матки. Крім того, причинами розвитку поліпів можуть стати: порушення обміну речовин, збій імунної та ендокринної систем, постійні стреси, схильність до ожиріння та ін.

Симптоми

Тривалий період поліпи шийки матки можуть взагалі не турбувати жінку й діагностуватися при гінекологічному огляді у фахівця. Первинні симптоми поліпів шийки матки такі:

Симптоми поліпа шийки матки

Симптоми поліпа шийки матки

 • рясні та тривалі менструації;
 • незначні виділення, що мажуть, в середині менструального циклу;
 • рясні безбарвні виділення («білі») в період між менструаціями;
 • болі під час або після статевого акту;
 • кров’янисті виділення під час або відразу після статевого акту, пов’язані з механічним пошкодженням самого поліпа.

При подальшому розвитку хвороби можуть з’явитися тривалі болі тянучого характеру внизу живота і попереку, а також маткові кровотечі, що вкрай небезпечно для здоров’я жінки та вимагає негайного звернення до лікаря. Якщо жінка тривалий період часу не може завагітніти, однією з причин також можуть стати одиничні або множинні новоутворення на шийці матки, які перешкоджають імплантації заплідненої яйцеклітини.

Мінімізувати ризик розвитку хвороби допоможе тільки своєчасне звернення до лікаря, який зможе на початковій стадії діагностувати поліп шийки матки. У клініці Біляка є все сучасне обладнання, яке дозволяє визначити новоутворення будь-якої природи й розміру.


Діагностика

Діагностика поліпа шийки матки

Діагностика поліпа шийки матки

Діагностика поліпів на шийці матки не вимагає застосування спеціальних процедур. Це стандартний набір досліджень:

 • гінекологічний огляд за допомогою дзеркал;
 • ультразвукове дослідження (УЗД);
 • кольпоскопія;
 • гістероскопія.

Крім того, пацієнтці призначаються загальні аналізи крові та сечі, а також здійснюється цитологічне і гістологічне дослідження.

Якщо Вам діагностували поліп шийки матки, радимо звернутися за телефоном або заповнити спеціальну форму на сайті, С.Т. Біляк та інші провідні фахівці нашої клініки нададуть відповідь на всі Ваші запитання.

Лікування

При діагностиці такого захворювання, як поліп шийки матки, лікування зводиться до його видалення. За малих розмірів утворення або безпечному його розташуванні, лікар може прийняти рішення про спостереження за динамікою поліпа. У такому випадку призначається медикаментозне лікування (антибактеріальне, протизапальне або гормональне).

Видалення поліпа за допомогою гістероскопії

Видалення поліпа за допомогою гістероскопії

При необхідності оперативного втручання використовується декілька методів. Найбільш популярним є гістероскопія. За допомогою спеціального інструменту – гістероскопа захоплюється ніжка поліпа і повністю видаляється поліп шийки матки. Операція, резекція поліпу шийки матки, проводиться під місцевим або загальним наркозом. Важливо при цьому обережно видалити тіло поліпа з ніжкою, не пошкодивши матку.

Раніше в медицині використовувався метод вискоблювання, але провідні фахівці все частіше відмовляються від його застосування через значну травматичність і високу ймовірність рецидиву.

Лікарі клініки Біляка регулярно проходять стажування в провідних медичних установах світу та використовують тільки сучасні методики лікування. Для кожної пацієнтки розробляється індивідуальна тактика лікування з урахуванням європейського досвіду й особливостей організму, тому лікування хвороби проходить легко і без ускладнень.


Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.