Шийка матки

Шийка матки

Зміст сторінки:

Поліп шийки матки – доброякісна пухлина на поверхні слизової оболонки матки, викликана розростанням ендометрію матки та цервікального каналу. Має грибовидную форму й ніжку, якою прикріплюється до тканин. Поліп матки є поширеним явищем, з яким стикається кожна четверта жінка. В Ужгороді, в клініці Біляка, такі проблеми усуваються безпечно та надійно.

Розрізняють різні види поліпів:

 • залежно від розташування: екзоцервікальні (на поверхні шийки матки) і ендоцервікальні (в каналі шийки матки);
 • залежно від внутрішньої будови:
  • залозисті (або залозисто-кістозні, складаються із залозистої тканини) – є найбільш нешкідливими та найбільш часто діагностуються, зустрічаються в жінок у репродуктивному віці, легко видаляються та не мають ризику рецидивів;
  • фіброзні – складаються зі сполучної тканини ендометрію, розвиваються переважно в жінок старше 40 років та загрожують небезпекою переходу в ракові стани;
  • залозисто-фіброзні – містять, як залозисту, так і сполучну тканину, діагностуються в жінок будь-якого віку.

Попри те, що самі по собі поліпи – нешкідливі утворення, вони можуть призвести до тяжких наслідків, навіть до розвитку раку матки. Також через них у жінок нерідко розвивається анемія, безпліддя, створюється загроза викидня під час вагітності. Тому при виявленні цих новоутворень їх краще видаляти якомога швидше.

Лікарі клініки Біляка мають величезний багаторічний досвід лікування гінекологічних захворювань. На їхньому рахунку велика кількість пацієнтів з успішним результатом лікування новоутворень різної природи, навіть таких, яким інші лікарі не давали оптимістичних прогнозів.

Поліп шийки матки

Поліп шийки матки

Причини

Поліпи у матці частіше діагностуються в жінок після 40-50 років, виникають внаслідок порушень гормонального фону або хронічних захворювань. Поліпи можуть утворюватися у жінок після механічного пошкодження слизової оболонки матки (наприклад, несвоєчасно або неправильно зашиті розриви після пологів, абортивне переривання вагітності). Нерідко новоутворення виростають через хронічні захворювання репродуктивних органів – аднексіт, ендометріоз, оофоріт.

Попри те, що хвороба частіше діагностується у жінок після пологів або в період менопаузи, не виключенням є і представниці більш молодого віку, зокрема, дівчата-підлітки. Несвоєчасне або тривале лікування ерозії шийки матки, запальні процеси – також призводять до появи утворень на слизовій матки. Крім того, причинами розвитку поліпів можуть стати: порушення обміну речовин, збій імунної та ендокринної систем, постійні стреси, схильність до ожиріння та ін.

Симптоми

Тривалий період поліпи у матці можуть взагалі не турбувати жінку й діагностуватися при гінекологічному огляді у фахівця. Первинні симптоми поліпів шийки матки такі:

Симптоми поліпа шийки матки

Симптоми поліпа шийки матки

 • рясні та тривалі менструації;
 • незначні виділення, що мажуть, в середині менструального циклу;
 • рясні безбарвні виділення («білі») слизового та гнійного характеру у період між менструаціями;
 • болі під час або після статевого акту;
 • кров’янисті виділення під час або відразу після статевого акту, пов’язані з механічним пошкодженням самого поліпа;
 • слабкість та запаморочення в поєднанні з підвищеною блідістю шкірних покривів;
 • переймоподібний біль унизу живота.

Впродовж того, як розростаються поліпи в матці, симптоми посилюються. При подальшому розвитку хвороби можуть з’явитися тривалі болі тягнучого характеру внизу живота та попереку, а також маткові кровотечі, що вкрай небезпечно для здоров’я жінки та вимагає негайного звернення до лікаря. Якщо жінка тривалий період часу не може завагітніти, однією з причин також можуть стати одиничні або множинні новоутворення на шийці матки, які перешкоджають імплантації заплідненої яйцеклітини.

Поліп завдає чимало дискомфорту, тому логічно буде позбутися його скоріше. Відкладаючи візит до гінеколога при зазначеній симптоматиці, жінка піддає себе серйозним ризикам. Але ж ця проблема дуже легко та безболісно усувається!

Мінімізувати ризик розвитку хвороби допоможе тільки своєчасне звернення до лікаря, який зможе на початковій стадії діагностувати поліп у матці. У клініці Біляка є все сучасне обладнання, яке дозволяє визначити новоутворення будь-якої природи й розміру.

  Діагностика

  Діагностика поліпа шийки матки

  Діагностика поліпа шийки матки

  Діагностика поліпів на шийці матки не вимагає застосування спеціальних процедур. Це стандартний набір досліджень:

  • гінекологічний огляд за допомогою дзеркал;
  • ультразвукове дослідження (УЗД);
  • кольпоскопія;
  • гістероскопія.

  Крім того, пацієнтці призначаються загальні аналізи крові та сечі, а також здійснюється цитологічне і гістологічне дослідження.

  Гістероскопічний метод обстеження вважається найбільш інформативним, оскільки дозволяє максимально близько «підібратися» до поліпу. В цервікальний канал вводиться гнучкий прилад із вбудованою відеокамерою. Через неї на екран транслюється зображення, що показує стан порожнини матки. Це дозволяє виявити всі дані про поліпи:

  • Одиночний або множинні
  • Довгасті або округлі
  • Якого кольору – існує градація від блідо-рожевого до бордового
  • Де розташовані

  Плюс гістероскопії як діагностики ще й у тому, що можна відразу ж видалити патологічні утворення. Це суттєво економить пацієнтці час – уся процедура триває не більше 30 хвилин.

  Якщо Вам діагностували поліп шийки матки, радимо звернутися за телефоном або заповнити спеціальну форму на сайті, С.Т. Біляк та інші провідні фахівці нашої клініки нададуть відповідь на всі Ваші запитання.

  Лікування

  При діагностиці такого захворювання, як поліп шийки матки, лікування зводиться до його видалення. За малих розмірів утворення або безпечному його розташуванні, лікар може прийняти рішення про спостереження за динамікою поліпа. У такому випадку призначається медикаментозне лікування (антибактеріальне, протизапальне або гормональне). Проте слід сказати, що консервативне лікування поліпів зазвичай неефективно.

  Видалення поліпа за допомогою гістероскопії

  Видалення поліпа за допомогою гістероскопії

  При необхідності оперативного втручання використовується декілька методів. Найбільш популярним є гістероскопія. За допомогою спеціального інструменту – гістероскопа захоплюється ніжка поліпа і повністю видаляється поліп шийки матки. Операція, резекція поліпу в матці, проводиться під місцевим або загальним наркозом. Важливо при цьому обережно видалити тіло поліпа з ніжкою, не пошкодивши матку.

  Раніше в медицині використовувався метод вискоблювання, але провідні фахівці все частіше відмовляються від його застосування через значну травматичність і високу ймовірність рецидиву.

  Коли проводиться гістероскопія, поліп січуть цілком, його структура не порушується. При цьому епітеліальний шар матки не травмується. Новоутворення після вилучення відразу відправляється на гістологічне дослідження. Пацієнтка після втручання не потребує реабілітації та відразу відправляється додому. Протягом 3-4 днів у неї можливі незначні кров’янисті виділення.

  Одна з головних переваг гістероскопії – відсутність ризику ускладнень. Вона проводиться під відеоспостереженням та з використанням мікроінструментів, що дозволяє уникнути зайвого травматизму чи неправильних дій. Сам поліп фіксується електропетлею, завдяки чому видаляється без залишків. Після цього місце видалення припікає для знезараження.

  Підготовка до гістероскопії досить проста. Пацієнтку оглядають з використанням гінекологічних дзеркал, потім роблять УЗД. Це дозволяє виключити ймовірність вагітності, а також визначити розташування поліпа, його будову та кількість новоутворень. Рекомендується проводити УЗД трансвагінальним методом, оскільки він дає велику інформативність. Також береться мазок з піхви для виключення інфекцій та інших патологій.

  Операція з видалення поліпів зазвичай планова, найбільш вдалий час для її проведення – через три дні після завершення менструацій. Жінці рекомендують за тиждень виключити сексуальні контакти, використання свічок та інших засобів вагінальної контрацепції, спринцювання. За день до процедури робиться очисна клізма, з вечора не можна приймати їжу, допускається тільки  вода. У день операції не можна їсти та пити.

  Реабілітація після гістероскопії проходить досить легко  – жінка  відразу може повернутися додому. І все ж протягом 2 тижнів деякі обмеження для неї є:

  • Уникати відвідування саун, лазень, плавання в басейнах і відкритих водоймах
  • Не використовувати тампони
  • Виключити фізичні навантаження
  • Не проводити спринцювання
  • Відмовитися від сексуальної активності
  • Замість  ванної приймати душ

  За допомогою гістероскопії можна провести видалення поліпа матки, якщо він один, або ж кількість новоутворень невелика. Коли новоутворень багато, йі вони сильно розрослися, доводиться вдаватися до більш радикальних заходів. Це може бути поліпектомія з кюретажем матки. На запущених стадіях захворювання хірург може прийняти рішення про гістеректоміюї – видалення матки разом з патологічними утвореннями.

  Лікарі Клініки Біляка регулярно проходять стажування в провідних медичних установах світу та використовують тільки сучасні методики лікування. Для кожної пацієнтки розробляється індивідуальна тактика лікування з урахуванням європейського досвіду й особливостей організму, тому лікування хвороби проходить легко і без ускладнень.


  Хірурги клініки використовують у своїй роботі прогресивні методи. Вони проводять ретельну діагностику, щоб намітити хід дій. А далі під час операції роблять усі процедури з ювелірною точністю. В результаті вдається прибрати поліп, не пошкодивши тканини матки.

  Назва послуги Вартість, грн
  Резекція поліпу шийки матки 13200

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Резекція поліпу шийки матки в Клініці Біляка?

  Резекція поліпу шийки матки в Клініці Біляка коштує 13200 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів