Гістероскопія поліпа матки – лікувальна маніпуляція, під час якої видаляється поліп із порожнини матки чи цервікального каналу. Для цього через піхву вводиться мініатюрний гнучкий інструмент з оптичним приладом на кінці (гістероскоп). З його допомогою лікар обстежує поверхню ендометрію, виявляє поліп, а потім видаляє його спеціальним інструментом під відеоспостереженням.

У клініці Біляка, для лікування новоутворень в матці, широко застосовується гістероскопія. Видалення поліпів (поліпектомія) за допомогою цієї процедури проходить без травм і крововтрати, пацієнтка того ж дня може відправитися додому.

У яких випадках потрібна процедура?

Поліп потрібно прибирати. Питання лише в тому, коли робити втручання. Це залежить від розмірів утворення, його розташування, стану матки та її слизової оболонки. Значення має і фаза циклу: бажано призначати процедуру з 5-го по 10-й день після місячних.

Як зрозуміти, що вам потрібна гістероскопія? Поліпектомія проводиться пацієнткам, у кого в ендометрії сформувалися поліпи. Зазвичай вони проявляються такими симптомами:

  • збивається менструальний цикл;
  • з’являються кровотечі між місячними;
  • є проблеми із зачаттям;
  • в період після менопаузи з’явилися кровотечі.

Є випадки, коли лікувальна гістероскопія протипоказана. Наприклад, якщо поліп занадто великий, або існує підозра на його злоякісну природу. У такій ситуації лікар оглядає новоутворення за допомогою гістероскопу й бере зразки тканини на гістологічне дослідження. Також процедуру не можна робити під час вагітності, при зниженому згортанні крові, інфекційних захворюваннях в активній фазі.

Підготовка та виконання процедури

Жінка, якій призначено гістероскопічну поліпектомію, повинна здати аналізи крові й сечі, посіви на мікрофлору. За тиждень до процедури потрібно відмовитися від препаратів, котрі розріджують кров, а також від алкоголю й сигарет. За 2-4 дні слід перейти на легку їжу й утриматися від сексуальних контактів. У день процедури зранку не їсти.

Коли потрібно провести видалення поліпа матки, гістероскопія робиться за таким алгоритмом:

  1. Лікар проводить внутрішньовенну (спинномозкову) анестезію й обробляє зовнішні статеві органи антисептиком.
  2. Шийка матки оголюється за допомогою гінекологічного дзеркала.
  3. Через цервікальний канал вводиться гістероскоп, за допомогою якого лікар оглядає порожнину матки.
  4. Поліп виявляють, і спеціальним інструментом видаляють.
  5. У разі необхідності робиться вискоблювання ендометрію.
  6. Витягнуті тканини відправляються на гістологічне дослідження.

Як правило, того ж дня пацієнтку виписують і дають рекомендації на реабілітаційний період: не піднімати важких предметів, не плавати у водоймах, не відвідувати сауну, уникати сексуальних контактів. Тривалість дії обмежень визначає лікар.

У клініці Біляка, гістероскопія – видалення поліпа ендометрію, проводиться максимально акуратно, із застосуванням сучасного обладнання. Високий професіоналізм лікарів і відточений алгоритм роботи дозволяють нашим пацієнткам домогтися швидкого одужання, без ускладнень і рецидивів. Запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!