Петльова або слінгова операція TVT-O – це сучасний та ефективний метод хірургічного лікування нетримання сечі в жінок, в ході якого під середній відділ сечівника підводиться петля (слінг) з інертного гнучкого й міцного полімеру. Вона запобігає мимовільному випусканню сечі тим, що підтримує сечовипускальний канал в анатомічно природному положенні.

Зміст сторінки:

Сьогодні TVT-пластика, або за медичною термінологією – субуретральна імплантація вільної синтетичної петлі, вважається «золотим стандартом» у лікуванні різноманітних форм нетримання сечі.Такий підхід вважається прогресивним і сучасним, дозволяє без шкоди для організму позбавити пацієнтку вкрай неприємної проблеми. У цілому ж, слінгові петльові операції широко застосовуються в різних сферах хірургії. Вони проходять без ускладнень і демонструють високу ефективність.

За професійного виконання, частота позитивних результатів втручання досягає 90 %. Пацієнтки, які зважилися на таку операцію, забувають про надокучливу проблему раз і назавжди. Ще й після втручання, на тілі не залишається жодних рубців чи шрамів: усе робиться через крихітний розріз всередині піхви.

У клініці Біляка успішно застосовують метод ТВТ-О (Tension-freevaginal tapeobturation). Наші фахівці віддають перевагу саме цьому варіанту усунення нетримання сечі в прекрасної статі. Адже для лікарів клініки головний пріоритет – дати пацієнтці розв’язання делікатної проблеми без зайвого стресу для організму. Техніка проведення операції відточена до дрібниць, тому лікарям клініки можна беззастережно довірити своє здоров’я!

Показання до проведення TVT

Призначається така операція при нетриманні сечі у жінок. У світі, близько 40 % представниць прекрасної статі стикаються з проблемою «підтікання». Причому більшість з них – у досить молодому віці, до 40 років. Причинами стають важкі пологи, гінекологічні проблеми, хвороби сечової системи, що не дуже вдалі хірургічні втручання на органах і структурах малого таза, травми. Усе тому, що внаслідок таких «стресів» слабшають і розтягуються м’язи та зв’язки тазового дна, уретра зміщується й сеча всередині сечового міхура перестає утримуватися.

Жінки, котрі зіткнулися з такою патологією, сильно втрачають у якості життя: сечовий міхур здатен мимовільно спорожнюватися при найменшому напруженні живота: кашлі, сміху, чханні, сексуальній близькості. Дискомфорт, психологічний і соматичний, створюється жахливий. Жінці доводиться частіше ходити в туалет, постійно носити гігієнічні прокладки «для підстрахування», страждати від неприємного запаху. Усе це заважає повноцінному життю!

Важливо усвідомити, що лише оперативне лікування стресового нетримання сечі в жінок дає хороші довгострокові результати. Консервативні методи корекції нетримання можуть допомогти тільки на ранніх стадіях, але їх часто буває недостатньо. Якщо мускулатура тазового дна втратила тонус, то м’язам обов’язково потрібна додаткова фіксація. І найкращий варіант для таких ситуацій – операція TVT.

Техніка втручання підходить для будь-яких видів нетримання: стресового, ургентного (імперативного) і змішаного. Слінгові операції TVT при нетриманні сечі безпечна, протипоказання до її проведення мінімальні: вагітність, обструкція й рубцеві зміни з боку піхви й / або сечового міхура, гострі інфекційні та запальні процеси органів сечостатевої системи. Тому, перш ніж призначити операцію, необхідне ретельне попереднє обстеження.

Підготовка до TVT-O

Слінгова операція при нетриманні сечі потребує попередньої діагностики:

 • Консультація уролога – жінка розповідає про симптоми, що підтверджують проблему.
 • Огляд у гінеколога – щоби виключити протипоказання у вигляді запалень та інших патологій, а також оцінити стан тканин піхви.
 • Клінічний і біохімічний аналізи крові – дозволяють оцінити загальний стан організму, виключити гострі запальні процеси.
 • Аналіз сечі – показує, у якому функціональному стані перебувають органи сечовидільної системи.
 • Аналізи на ВІЛ, сифіліс та інші інфекції.
 • УЗД сечового міхура й нирок – проводиться, щоб виявити, чи немає протипоказань у вигляді анатомічних аномалій сечової системи.
 • Коагулограма – потрібна, щоб перевірити згортання крові.
 • Уродинаміка, тест на підтікання сечі та інші обстеження, що дозволяють всебічно схарактеризувати проблему.

Якщо TVT-O при нетриманні сечі треба здійснити пацієнтці похилого віку, лікар може призначити курс естрогенвмісних препаратів у підготовчому періоді. Це необхідно для того, щоб підвищити еластичність тканин піхви, тоді операцію буде легше перенести.

Якщо операція буде проводитися під місцевою анестезією, особливої підготовки не потрібно. При загальному наркозі необхідно напередодні відмовитися від їжі та води, а перед втручанням зробити очисну клізму.

Операція TVT-O – найефективніший метод лікування

Слінгові операції в урології та гінекології досить зажадані. Вони відносяться до малоінвазивних методик, котрі не потребують великого втручання і складної анестезії. При цьому дають ефективність у рази вище, ніж класичні натяжні методики.

Слінгова операція у жінок, які страждають на нетримання сечі, має безліч переваг:

 • висока результативність – у 90 % випадків повністю усуває проблему, без ризику рецидивів;
 • універсальність – метод дозволяє оперувати пацієнток із будь-якими формами нетримання сечі, незалежно від ваги та віку жінки;
 • безпека – слінгова операція виключає ризик випадкової перфорації сечового міхура, відкриття кровотечі та інших ускладнень, котрі трапляються при порожнинних операціях натяжним методом;
 • мінімальний травматизм тканин – не потрібно робити великий розріз, крововтрата також є несуттєвою
 • швидкість – операція триває в середньому 30–40 хвилин;
 • відсутність ризику інфікування завдяки тому, що внутрішні органи не контактують із повітрям і перев’язувальним матеріалом;
 • естетичність – на тілі не залишається слідів від хірургічного втручання.

Головним аргументом на користь даної методики є те, що рецидиви й ускладнення після слінгової операції практично зведені до нуля. При цьому пацієнтка відновлюється швидко і проводить у стаціонарі не більш як 3 дні.

Ще один вагомий плюс, яким відрізняється слінг хірургія – надійність. Спеціальна синтетична петля з поліпропіленової стрічки (іноді – сітки) надійно утримує уретру у фізіологічному положенні, перешкоджаючи мимовільному виділенню сечі. Матеріал поєднує в собі міцність і помірну еластичність, він не рветься, не розсмоктується і швидко приживається. Завдяки високій біологічній сумісності з тканинами організму, відсутній ризик відторгнення полімеру. Тому серед жінок, яким була проведена операція TVT-O, відгуки про результати втручання лише позитивні!

Техніка проведення операції TVT-O

Втручання проводиться під спінальною або загальною анестезією – тип наркозу визначається індивідуально для кожного випадку. Операція TVT при нетриманні сечі виконується за наступним алгоритмом:

 1. В уретру вводиться катетер.
 2. По передній стінці піхви робиться невеликий надріз, через який у малий таз вводиться система ТВТ.
 3. Слінгова петля проводиться під середнім відділом уретри. Потім її краї підтягують і фіксують до міцних тканин (м’язів, зв’язок) таза.
 4. Інструменти виймаються, розріз всередині піхви зашивається.

Втручання триває близько 40 хвилин і не залишає слідів на тілі. Після операції, пацієнтці на деякий час катетер ще залишають, також вона має носити антисептичну пов’язку.

Реабілітація після операції

Жінка проводить у стаціонарі від 1 до 3 днів. Зазвичай, їй уже наступного дня знімають катетер, пояснюють як доглядати за швом у піхві та відпускають додому. Після того, як проведена операція TVT, післяопераційний період триває 14 днів, але в деяких випадках може бути збільшений до 3–4 тижнів. Протягом цього часу жінці рекомендується:

 • підтримувати гігієну шва;
 • виключити сексуальні контакти;
 • відмовитися від занять спортом, особливо силових тренувань;
 • замінити гарячу ванну теплим душем;
 • не плавати басейнах і водоймах;
 • не відвідувати жодні види парних;
 • не керувати автівкою;
 • не піднімати вантажів, важчих за 2 кг.

У жінок, яким була проведена операція TVT, наслідки зазвичай позитивні, особливо якщо виконувалися всі рекомендації відновного періоду. Якщо ж пацієнтка не була обережною під час реабілітації, можливі кровотечі, порушення функції сечового міхура, інфекції сечовивідної системи. Тому важливо суворо дотримуватися всього того, що радить лікар.

Контрольне обстеження уролога призначається приблизно через 1 тиждень після операції. Пацієнтку оглядають, опитують на предмет скарг, проводять кашльову пробу. Надалі жінці рекомендується виконувати спеціальні вправи для зміцнення м’язів тазового дна й ретельно берегтися від урогенітальних інфекцій.

Переваги проведення TVT-O в клініці Біляка

Лікарі нашої клініки успішно допомагають пацієнткам, котрі страждають на нетримання сечі. У нас застосовуються прогресивні методи оперування, котрі дозволяють досягти максимального ефекту за мінімального втручання. Наші фахівці стажувалися в США і Європі, де засвоїли сучасні методики лікування нетримання сечі. Тому віддають перевагу саме слінговим операціями. Застосовуємо якісний полімер із високим ступенем біологічної сумісності.

Коли до клініки Біляка звертається жінка зі скаргами на нетримання сечі, її уважно обстежують. Це дозволяє зрозуміти, чи підходить їй методика TVT-О. Якщо протипоказань не виявлено, хірурги клініки проводять операцію з граничною акуратністю.

Після втручання, пацієнтка відпочиває в комфортній одномісній палаті, оснащеній за зразком готельного номера. За нею цілодобово спостерігає медперсонал. А для прискорення відновлення, пропонується харчування на основі екологічно чистих продуктів.

У разі необхідності призначаються фізіотерапевтичні процедури із застосуванням озону й фітопрепаратів. Вони допомагають мобілізувати природні сили організму, стимулювати одужання.

Якщо вас цікавить слінгова операція, ціна вказана в спеціальному розділі сайту. Вона включає в себе, власне, хірургічне втручання, проживання в клініці, обстеження, лікарське спостереження, перев’язки та інші медичні маніпуляції, а також харчування.

Назва послуги Вартість, грн
Встановлення TVT-слінга при нетриманні сечі у жінок (вартість імпланта включено) 25000

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Встановлення TVT-слінга при нетриманні сечі у жінок (вартість імпланта включено) в Клініці Біляка?

Встановлення TVT-слінга при нетриманні сечі у жінок (вартість імпланта включено) в Клініці Біляка коштує 25000 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів