Зміст сторінки:

Видалення матки – лапароскопічна гістеректомія – гінекологічна операція, при якій видаляється матка з шийкою повністю, в деяких випадках й з придатками. При цьому хірургічний доступ забезпечується за допомогою проколів в очеревині.

Лікарі клініки Біляка в м. Ужгороді, дотримуються принципів органозбереження, тому операція з видалення матки призначається лише в крайньому разі, виключно при неможливості застосування інших методів лікування. Ми першими в Україні почали практикувати лапароскопію. У клініці пацієнти отримують допомогу європейського рівня за доступною ціною. Оформіть запис на прийом, щоб отримати консультацію лікаря та дізнатися, скільки коштує операція.

Способи видалення матки

Гістеректомія є найпоширенішою операцією в гінекології. Може виконуватися в різних обсягах, залежно від ступеня ураження органу. При онкологічних процесах доповнюється видаленням реґіонарних лімфовузлів – лімфаденектомією. Від виду гістеректомії також залежить вартість втручання – чим вона обширніша, тим дорожче обійдеться операція.

Операції з видалення матки класифікуються наступним чином:

За ступенем втручання:

 • Субтотальна гістеректомія – надпіхвова ампутація матки, при якій видаляється лише тіло органу, а шийка зберігається:
  • висока;
  • типова;
  • низька.
 • Екстирпація матки (тотальна гістеректомія) – повне видалення матки разом із шийкою.
 • Гістеросальпінгооваріектомія – операція, в ході якої вирізається матка, фаллопієві труби, яєчники.
 • Радикальна гістеректомія – повна ампутація матки разом із шийкою, придатками, тазовою клітковиною, верхньою частиною піхви та лімфовузлами.

За способом проведення:

 • Абдомінальна (лапаротомічно) – обширна операція, при якій виконується розріз на черевній стінці.
 • Вагінальна – втручання через піхву.
 • Лапароскопія – найбільш прогресивний та безпечний метод, при якому доступ здійснюється через кілька проколів на черевній стінці.
Клініка Біляка Лапароскопічна гістеректомія фото 1
Види гістеректомії

 Лапароскопічна гістеректомія вперше була проведена в 1988 році. З того часу в гінекології в Україні та інших країнах світу поступово відмовляються від лапаротомічного доступу, сама техніка малоінвазивного втручання постійно вдосконалюється. До мінімуму зводиться і сама операція, видалення матки з придатками призначається тільки при наявності всіх необхідних показань. В клініці Біляка (Ужгород) лапароскопію проводять хірурги, які пройшли стажування в провідних клініках Європи та США.

Переваги лапароскопії

Сьогодні для хірургів пріоритетним рішенням є видалення матки лапароскопічним методом. Його Сьогодні для хірургів пріоритетним рішенням є видалення матки лапароскопічним методом. Його перевага в тому, що такий доступ дає можливість провести цю складну операцію з мінімальними наслідками для організму. Лапароскопія вигідно відрізняється від класичної порожнинної методики, і ось її основні переваги:

 •         Точність хірургічних маніпуляцій завдяки ретельному відеоконтролю.
 •         Мінімальний травматизм тканин – замість розрізу робляться невеликі проколи.
 •         Відсутність розсічення шкіри та м’язів.
 •         Мінімальна крововтрата.
 •         Відсутність післяопераційних шрамів.
 •         Можливість звести до мінімуму вплив на прилеглі органи під час операції.
 •         Короткий реабілітаційний період.

Лапароскопія дозволяє уникнути типових післяопераційних ускладнень – спайкових процесів, запалення, гриж та інших неприємностей. І самою пацієнткою на психологічному рівні сприймається легше: на безкровне втручання без розрізів простіше зважитися. Тим більш, що відновлення після нього проходить значно швидше, ніж після лапаротомічної операції. Тому її вартість цілком виправдана.

Показання до операції

Ставлення до такого втручання дуже серйозне, тому для гістеректомії вироблені чіткі показання. З огляду на що відрізняються обсяги висічення, критерії для кожного варіанту свої. Надпіхвова ампутація матки проводиться при:

 •         аденоміозі;
 •         злоякісних процесах ендометрію стадії I;
 •         численних міомах;
 •         гіперплазії ендометрію;
 •         поєднаній патології ендометрію та міометрію.

Загальною вимогою є молодий вік, здорова шийка матки та відсутність серйозної патології придатків. В іншому випадку, доводиться вирішувати питання щодо видалення матки з придатками (екстирпації). Його доводиться проводити при:

 •         ускладненому і поширеному міоматозному процесі;
 •         злоякісних новоутвореннях шийки, придатків та/або матки II чи більшої стадії;
 •         важких формах ендометріозу;
 •         тривалих маткових кровотечах, котрі загрожують життю;
 •         обширних травмах матки.

В першу чергу, видалення матки та придатків – це психологічна травма для жінки, пов’язана з радикальним оперативним втручанням такого плану. Подібний вибір не є легким ані для жінки, ані для лікаря. У нашій клініці детально розглядається кожен такий випадок. Рішення щоразу приймається в індивідуальному порядку. Оформіть запис на прийом до нашого гінеколога – він підкаже, яке втручання підходить для вашого випадку, і скільки коштує операція.

  Чим сильніше уражена патологією матка та інші репродуктивні органи, тим масштабніші втручання будуть потрібні. Тому коли жінка звертається за медичною допомогою на ранніх стадіях гінекологічних захворювань, у неї кращі шанси зберегти цілісність матки. Якщо ж хвороба набула запущеної форми, лікарям доводиться вдаватися до радикальних рішень з повного видалення органів всієї репродуктивної системи. Ось чому варто записатися до гінеколога при перших симптомах захворювання. У цьому випадку пухлину можна легко видалити з мінімальними наслідками, а вартість операції нижче.

  Клініка Біляка Лапароскопічна гістеректомія фото 3
  Гістероскопія матки

  Операція з видалення матки – підготовка

  Лапароскопічна гістеректомія в клініці Біляка здатна творити чудеса в області органозбережних операцій. Тому особливе значення приділяється передопераційному обстеженню. Видалення матки лапароскопічним методом передбачає використання як типових, так і специфічних методів діагностики. Крім стандартних аналізів крові, потрібно пройти:

  •         УЗД органів малого таза, черевної порожнини та заочеревинного простору;
  •         КТ або МРТ;
  •         гінекологічний огляд;
  •         цитологічний мазок;
  •         гормональні проби;
  •         гістероскопію.

  Результати всіх досліджень допоможуть скласти оптимальний план операції, який дозволить максимально зберегти цілісність організму. На аналіз отриманих даних фахівцям клініки Біляка потрібно до двох днів.

  Лапароскопія проводиться під загальним наркозом, тому напередодні необхідна підготовка кишківника і всього організму в цілому. За пару тижнів пацієнтці рекомендують перейти на дієтичне харчування, виключити алкоголь. За 3 дні виключаються багаті клітковиною та здатні спровокувати газоутворення продукти. Бажано не вживати хліб, бобові, овочі й фрукти. З вечора напередодні – голодування, очисна клізма. В день операції не можна їсти та пити. Більш детальну інформацію про підготовку до втручання можна дізнатись на консультації у нашого лікаря.

  Хід операції

  Лапароскопічний метод дає змогу уникнути розрізів навіть при таких радикальних втручаннях, як видалення матки. Операція проводиться за допомогою спеціального приладу – лапароскопа. Для проведення лапароскопічної гістеректомії потрібно чотири проколу передньої стінки живота. Типове їх розташування вказано на малюнку.

  Клініка Біляка Лапароскопічна гістеректомія фото 5
  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній фіксації матки

  Після введення першого троакара в біляпупковій ділянці живота, оглядається черевна порожнина, малий таз, доступні візуальному контролю органи й відділи тіла. Потім здійснюються інші проколи. До порожнини матки заводиться матковий маніпулятор або матковий зонд. Їх завдання – контролювати матку під час лапароскопічної гістеректомії.

  Черевна порожнина заповнюється вуглекислим газом – він полегшує роботу хірурга і допомагає отримати якісне зображення при відеоспостереженні. Наступним етапом йде відділення матки від круглих зв’язок, сечового міхура. По черзі розсікаються зв’язки та складки, котрі утримують матку: спочатку круглі, потім верхня частина зв’язкового апарату і після – крижово-маткові зв’язки.

  Далі хірург проводить гемостаз маткових судин, віддаючи перевагу методу біполярної коагуляції. Потім матка відділяється від стінок піхви та витягується з черевної порожнини через додатковий невеличкий розріз. Подальші маніпуляції хірурга залежать від ступеня ураження органів і масштабів втручання.

  Тривалість гістеректомії залежить від ступеня втручання. Найменше часу займає надпіхвова ампутація, при якій придатки зберігаються. Вона триває близько 1,5 години, але це умовна цифра, оскільки хід кожної операції індивідуальний. Якщо потрібне видалення й шийки, хірургам знадобиться близько 2 і більше годин. Лапароскопія займає менше часу, ніж аналогічна операція відкритим способом.

  Видалення матки й придатків

  При збереженні яєчників перетинаються фаллопієві труби. Якщо придатки врятувати не вдається, по обидва боки розрізається зв’язка, що кріпить яєчники до таза. Під час цього здійснюється коагуляція і гемостаз судинного пучка матки.

  Потім переходять до шийки. Від неї матка відділяється на рівні коагульованого судинного пучка. Частина, що залишилася, вкривається очеревиною. Якщо не обійтися без екстирпації матки, шийка відсепаровується від піхви, утворений під час цього отвір потім зашивається.

  Після всього, відсічене тіло матки витягується з черевної порожнини. Для цього використовується спеціальний прилад морцелятор, який вводиться через один з проколів та подрібнює відсічені тканини, або розтинається задня стінка піхви. Розріз цей потім зашивається.

  Кінцевим етапом йде повторна візуальна ревізія черевної порожнини на предмет гемостазу, видалення згустків крові. Для профілактики пролапсу статевих органів зміцнюється зв’язковий апарат, котрий вдалося зберегти.

  По завершенні лапароскопічної гістеректомії, троакари витягуються, на проколи або накладаються шви, або вони закриваються пластирними пов’язками. Пацієнтка переводиться в палату.

  Операція з видалення матки та придатків є більш складною, ніж просто ампутація матки. Тому триває вона довше. В середньому весь процес займає від 2 до 3,5 годин, в залежності від складності випадку і масштабів втручання. Найдовше тривають операції, пов’язані з раковими новоутвореннями, при яких доводиться видаляти не лише репродуктивні органи, але також тазову клітковину, лімфатичні вузли й верхню частину піхви.

  Клініка Біляка Лапароскопічна гістеректомія фото 7
  Естетичний результат від операцій з видалення матки

  Реабілітація після гістеректомії

  Завдяки лапароскопії, пацієнтці вже через 1-2 години після виходу з наркозу можна пити воду, приймати їжу через 3-4 години. На другий день дозволяється вставати та ходити. Перший час призначаються болезаспокійливі препарати, щоб зменшити больовий синдром. Виписка зазвичай відбувається через 3 дні.

  У пацієнток, яким провели видалення матки лапароскопічним методом, на реабілітацію йде близько 4 тижнів. Протягом цього періоду бажано виключити фізичні навантаження і сексуальну активність. Також рекомендують дотримуватися дієти: ввести більше кисломолочних продуктів, каш, бульйонів, овочів і фруктів. Вилучити з раціону хлібобулочні вироби, каву, соління, маринади, гострі страви.

  Особливості лікування в клініці

  Практика індивідуального підходу сприяє швидкому відновленню після втручання. Сама по собі лапароскопія зменшує післяопераційний період. Кваліфікація лікарів клініки Біляка та сучасне обладнання скорочують його до мінімуму.

  Клініка Біляка Лапароскопічна гістеректомія фото 9

  В Клініці Біляка комфортно і затишно!

  Рухова активність стає можливою вже в день операції, допускається легка рідка їжа. Меню складається індивідуально і змінюється в залежності від стану пацієнтки. До нього включаються страви лише з екологічно чистих продуктів Закарпаття.

  Під час перебування в клініці, за кожною жінкою забезпечений лікарський контроль і увага з боку індивідуальної медсестри. Палата теж окрема. Її оснащення організовано за прикладом клінік розвинених країн.

  На додаток, широко застосовуються сеанси озонотерапії. Активна дія іонізованого кисню прискорює відновлення здоров’я й сил.

  Рідко коли період перебування в стаціонарі після лапароскопічної гістеректомії триває більше 3-х діб. Більшість жінок виписуються на другий день.

  Медичний центр Біляка – одна з найсучасніших клінік в Україні, де пацієнтів лікують за європейськими стандартами. Ми знаходимося за 15-20 хвилин їзди від вокзалу м. Ужгорода, у мальовничому передмісті. Зв’яжіться з нами, щоб уточнити деталі, оформити запис на консультацію та дізнатися, скільки коштує операція!

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна гістеректомія (видалення матки) 40000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна гістеректомія (видалення матки) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна гістеректомія (видалення матки) в Клініці Біляка коштує 40000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів