Анатомічне положення матки

Анатомічне положення матки

Найпоширенішою операцією в гінекології є видалення матки, або гістеректомія. Може виконуватися в різних об’ємах: надпіхвова ампутація чи екстирпація матки. При онкологічних процесах доповнюється видаленням регіонарних лімфовузлів – лімфаденектомією.

Лапароскопічно вперше була проведена в 1988 році. З того часу в гінекології поступово відмовляються від лапаротомічного доступу, сама техніка малоінвазивного втручання постійно вдосконалюється. У клініці Біляка м. Ужгорода, операція з видалення матки здійснюється хірургами, які пройшли стажування у провідних клініках Європи та США.

Ставлення до цього втручання дуже серйозне, тому вироблені чіткі показання для гістеректомії. В залежності від тяжкості хвороби, визначаються критерії щодо такого виду оперативного втручання. Надпіхвова ампутація матки проводиться при:

Види гістеректомії

Види гістеректомії

 • аденоміозі;
 • злоякісних процесах ендометрію стадії I;
 • множинних міомах;
 • гіперплазії ендометрію;
 • поєднаній патології ендометрію та міометрію.

Загальною вимогою є молодий вік, збереження здорової шийки матки та відсутність серйозної патології придатків. В іншому випадку доводиться вирішувати питання про видалення матки з придатками (екстирпації). Таке видалення доводиться проводити при:

 • ускладненому і поширеному міоматозному процесі;
 • злоякісних новоутвореннях шийки, придатків та матки II та більше стадії;
 • важких формах ендометріозу;
 • тривалих та таких, що загрожують життю, маткових кровотечах;
 • важких травмах матки.

Це рішення не є легким ні для жінки, ні для лікаря. У клініці Біляка детально розглядається кожний такий випадок. Рішення щоразу приймається в індивідуальному порядку.

Гістероскопія матки

Гістероскопія матки

Підготовка до операції

Лапароскопічна гістеректомія в клініці Біляка здатна творити дива як органозбережна операція. Тому особливе значення приділяється передопераційному обстеженню. Крім стандартних аналізів крові, потрібно буде пройти такі дослідження:

 • УЗД;
 • КТ, МРТ;
 • гістероскопія.

Результати всіх досліджень допоможуть скласти оптимальний план операції, який дозволить максимально зберегти цілісність організму. На аналіз отриманих даних фахівцям клініки Біляка потрібно до двох днів.


Знеболювання загальне, тому потрібна підготовка кишківника. Виключаються багаті клітковиною і здатні спровокувати газоутворення продукти. З вечора напередодні – голодування, очисна клізма.

Хід операції

Для проведення лапароскопічної гістеректомії потрібно чотири проколи передньої стінки живота. Зразок їх розташування вказано на малюнку.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній гістеректомії (видаленні матки)

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній гістеректомії (видаленні матки)

Після введення першого троакара у біляпупковій області, оглядається черевна порожнина, малий таз, доступні візуальному контролю органи й ділянки. Потім здійснюється решта проколів. У порожнину матки вводиться матковий маніпулятор або матковий зонд. Їх завдання – контролювати матку під час лапароскопічної гістеректомії.

Наступним етапом є відокремлення матки від круглих зв’язок та сечового міхура. По черзі розсікаються зв’язки, складки, які утримують матку. При збереженні яєчників перетинаються фаллопієві труби. Якщо придатки врятувати не вдається, з обох сторін розрізається зв’язка, яка фіксує яєчники до таза. У цей період здійснюється коагуляція і гемостаз судинного пучка матки.

Потім переходять до шийки. Від неї матка відділяється по рівню коагульованого судинного пучка. Частина, котра залишилась, вкривається очеревиною. Якщо не обійтися без екстирпації матки, шийка відсепаровується від піхви, отвір вагіни, що утворився, потім зашивається.

Після усіх зазначених дій відтяте тіло матки витягується з черевної порожнини. Для цього використовується морцеллятор, який вводиться через один з проколів, або розтинається задня стінка піхви. Розріз піхви потім ушивається.

Заключним етапом є повторна візуальна ревізія черевної порожнини на предмет гемостазу, видалення згустків крові. Для профілактики пролапсу статевих органів зміцнюється зв’язковий апарат.

Після завершення лапароскопічної гістеректомії троакари витягуються, на проколи або накладаються шви, або вони закриваються пластирними пов’язками. Пацієнтка переводиться до палати.

Естетичний результат від операції з видалення матки

Естетичний результат від операції з видалення матки


Особливості лікування в клініці

Практика індивідуального підходу сприяє швидкому відновленню після втручання. Саме по собі лапароскопічне втручання зменшує післяопераційний період. Кваліфікація лікарів клініки Біляка та сучасне обладнання скорочують його до мінімуму.


У клініці Біляка комфортно та затишно!

У клініці Біляка комфортно та затишно!

Рухова активність стає можлива вже в день операції. Дозволяється харчування легкою рідкою їжею. Меню складається індивідуально і змінюється залежно від стану пацієнтки. До нього включаються лише страви з екологічно чистих продуктів Закарпаття.

Під час перебування в клініці, за кожною жінкою здійснюється лікарський контроль та закріплюється медсестра. Палата теж окрема, її оснащення організовано за прикладом клінік розвинених країн.

Крім того, активно застосовуються сеанси озонотерапії. Активний вплив іонізованого кисню прискорює відновлення.


Рідко, коли після лапароскопічної гістеректомії період перебування в стаціонарі триває більше 3-х діб. Більшість жінок виписуються на другий день.

Вартість операції: 11500 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.