Зміст сторінки:

Що таке гіперплазія простати? Гіперплазыя простати – це доброякісне розростання тканин передміхурової залози.

Простата, або передміхурова залоза – важлива частина чоловічого організму, про яку згодом дізнаються безліч (до 85%) чоловіків, на жаль, не з найкращого боку. Є невіддільною частиною дітородної системи чоловіки.

Анатомія простати

Анатомія простати: 1 – сім’явивідна протока; 2 – сім’яні пухирці; 3 – видільна протока сім’яного пухирця; 4 – сім’явикидна протока; 5 – передміхурова залоза; 6 – передміхурова маточка; 7 – сім’яний горбик сечівника; 8 – гребінь сечівника

Розташована вона в області так званої чоловічої промежини (позаду від мошонки, під сечовим міхуром). Має форму, схожу з каштаном (за рахунок правої та лівої частки з перешийком між ними). Внутрішню структуру часточок утворюють трубчасті залози, тому збільшення, доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ), називається аденомою.

Нормальні розміри органу такої складної форми сильно різняться і великого значення не мають (дуже усереднені, мм – 20х30х30). У випадку з простатою, доцільніше говорити про її об’єм, який також варіативний. Умовною межею норми вважається об’єм 26 см3. Причому важливе значення має конституція людини, вік.

Анатомічна особливість – простата охоплює шийку сечового міхура. Також крізь товщу залози проходить ділянка сечівника, в який впадає протока простати у вигляді сім’яного горбика. Він не допускає потрапляння сечі в уретру при ерекції, через нього при еякуляції надходить сік, який розріджує сім’яну рідину.

Така будова простати й уретри дозволяє сформувати сперму в фізіологічному вигляді. У такому, щоб максимально підвищити для чоловіка ймовірність стати щасливим батьком. Докладніше – трохи нижче, у функціях залози.

Звернення за консультацією до уролога клініки Біляка, м. Ужгорода, дозволить об’єктивно й обґрунтовано відповісти на питання, чи йде мова про аденому простати.

Функції простати

Основна функція, яка “лежить на поверхні” – розрідження сперми. Ця невелика залозка виділяє найголовніший секрет, який нерідко називають «сік простати». Його частка в спермі становить від 30% до 40%.

Аденома простаты по сравнению со здоровой простатой

Аденома простати у порівнянні зі здоровою простатою

До складу рідини простати входять:

 • вода (92% -95%);
 • вуглеводи (дають енергію, щоб забезпечити рухливість сперматозоїдів);
 • ферменти (гіалуронідаза, фібринолізин та інші);
 • солі мінералів (забезпечують невелику лужність насіння);
 • холестерин і лецитинові зерна (надають характерний колір спермі);
 • гормони.

У комплексі, цей секрет допомагає сперматозоїдам не злипалися, довше зберігати рухливість і здатність до запліднення в статевих шляхах жінки, яким властива невелика кислотність середовища.

Крім виділення назовні соку, простата – дуже важлива залоза внутрішньої секреції. Вона поставляє в кров деякі медіатори запалення, приймає безпосередню участь у синтезі та обміні статевих гормонів.

До складу стінки трубчастих залоз простати входить чимало м’язових волокон, чиї скорочення також активно допомагають ефективному сім’явивипорскуванню.

Причини гіперплазії

Так вже заведено в нашому матеріалістичному світі, що будь-який розлад функції зумовлюється зміною структури. З простатою це виглядає трохи не так.

Вчені вважають, що аденома простати у чоловіків утворюється внаслідок порушення гормонального фону в періоді андропаузи (чоловічий клімакс). Крім того, до проявів аденоми призводить застій. І в першу чергу – в статевому житті чоловіка.

Синтез соку простати йде безперервно. Позбутися від надлишків допомагає еякуляція. Організм деякий час справляється сам, звідси – полюції в дуже зрілому віці.  Але з часом, більшість чоловіків все менше уваги приділяє інтимній стороні свого життя. Причому, абсолютно необґрунтовано. Вікові зміни, які відбуваються після чоловічого клімаксу, служать другорядною причиною розвитку аденоми простати.

Консультация уролога по поводу аденомы простаты

Консультація лікаря з приводу аденоми простати

Форм цього захворювання три:

 • підпузирна (розростання відбувається в бік прямої кишки);
 • внутрішньопузирна (розростання у бік сечового міхура);
 • інтратригональна (розростання відбувається таким чином, що блокує вихід сечі одночасно і через уретру, і через гирло сечоводів);
 • багатовогнищева форма (розростання не обмежується одним напрямком).

Але що б не призвело до проліферації тканини простати та яка б форма не домінувала, прояви доброякісної гіперплазії простати будуть загальними.

  Симптоми захворювання

  Розростання тканин простати проявляється якраз «завдяки» проходженню сечівника через товщу залози.

  Першим симптомом стають розлади сечовипускання, викликані перетисканням уретри. Нічні відвідування туалету – перші ознаки аденоми простати, котрі повинні змусити задуматися про візит до лікаря. Дуже часта причина ніктурії – початкова стадія аденоми простати.

  Все начебто нічого, цей процес доброякісний, не метастазує і безпосередньої загрози життю не несе. Але доставляє дуже багато неприємних моментів. Позиви до сечовипускання значно частішають і все одно не призводять до почуття спорожнення сечового міхура. Цівка сечі стає млявою, переривчастою. При опитуванні лікар навіть запитує: «Мочитеся в унітаз чи на туфлі?».

  Подальше прогресування доброякісної аденоми простати призводить до поглиблення симптомів. Значно знижується, до незадовільної, якість життя. Людину переслідують постійні позиви до сечовипускання, причому повністю задовольнити їх немає можливості – доводиться тужитися, щоб видавити хоч трохи сечі, а відчуття полегшення дуже короткочасне або не досягається взагалі.

  Якщо згадати, що сечовипускання в нормі повинно здійснюватися до 5-6 разів на добу, а при аденомі ця цифра сягає 20-30 разів, стає зрозуміло, наскільки дошкульним є цей стан.

  У перебігу аденоми простати виділяють три фази:

  1. Перша стадія – компенсована, страждає інтенсивність струменя сечі, частішає нічне сечовипускання, доводиться тужитися, але сечовий міхур спорожнюється повністю.
  2. Друга стадія – субкомпенсації. Симптоми наростають. Прогресує ослаблення цівки, приєднується наявність залишкової сечі в міхурі. Застійна сеча схильна до інфікування, що може призвести до ниркової недостатності.
  3. Стадія декомпенсації – цівки немає, сеча виділяється крапельками. Вона каламутна, іноді з домішками крові. Сечовий міхур перерозтягнуто, м’язовий шар втрачає тонус. Можливе настання гострої затримки сечі, що служить показанням до екстреної операції.

  Плюс до всього, переповнення сечового міхура здатне призводити до ще більш серйозної патології – гідронефрозу. Своєчасна діагностика аденоми простати та її лікування дозволять зупинити патологічний процес і повернути чоловіку нормальну якість життя.

  Лікування гіперплазії

  Трансуретральная резекция (ТУР) простаты

  Трансуретральна резекція (ТУР) простати

  Коли винесено діагноз гіперплазія простати, лікування потрібно обов’язково. Найнадійнішим є хірургічний метод. Не варто побоюватися значних за обсягом втручань. У першу чергу, саме цього остерігаються вікові чоловіки, тому що захворювання найбільш поширене серед тих, у кого минув клімактеричний період.

  Але позбутися хворобливого стану можна в клініці Біляка, м. Ужгород. Тут повною мірою реалізовано сучасний метод хірургічного лікування, ендоскопічний, а саме – трансуретральна резекція (ТУР) аденоми передміхурової залози. Без розрізів і проколів, ювелірної точності. Цим способом видаляється лише аденома простати зі збереженням самого органу, тому ТУР вважається золотим стандартом, коли виконується хірургічне лікування аденоми простати.

  У всьому світі, трансуретральна резекція (ТУР) аденоми передміхурової залози вважається найменш травматичним методом лікування захворювання простати. Використання цього ендоскопічного методу дозволяє видалити аденому зі збереженням самого органу й естетичної краси чоловічого тіла.

  Таким чином, не варто побоюватися візиту до лікаря. Звернення до нас поверне звичну якість життя, позбавить від психологічного дискомфорту й фізичних страждань.

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка на Закарпатті застосовуються сучасні методи лікування аденоми простати. Тут пацієнтів чекає ретельне обстеження, за результатами якого буде призначена оптимальна операція. Під час хірургічного втручання всі кроки чітко вивірені й контролюються за допомогою камери з багаторазовим збільшенням.

  Лікарі клініки Біляка регулярно проходять стажування в провідних клініках Європи та США. Вони спираються не лише на унікальний досвід, а й на можливості сучасного обладнання, яким оснащена клініка. Тому, довірити нашим хірургам проведення трансуретральної резекції аденоми передміхурової залози буде найвірнішим рішенням. Чоловіком варто залишатися завжди. На допомогу персоналу клініки розраховувати можна і потрібно.

  Пропонуємо Вашій увазі сюжет, в якому показано, як саме проводиться лікування аденоми простати в клініці Біляка, відео операції (ТУР простати) і відгуки пролікованих пацієнтів:

  Після операції в клініці пацієнт може відновитися в комфортній одномісній палаті з індивідуальним медсестринським постом. Оскільки ТУР проходить без розрізів, реабілітація не потрібна, виписка можлива того ж дня.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів