Розташування простати у чоловічому організмі

Розташування простати у чоловічому організмі

Зміст сторінки:

Трансуретральна резекція аденоми передміхурової залози – це ендоскопічне втручання, яке орієнтоване на висічення патологічно змінених її тканин і нормалізацію сечовипускання. Операція виконується трансуретрально, тобто без розрізів тіла, крові, болю й накладення швів. Доступ до простати здійснюється через сечовипускальний канал.

У будь-якого чоловіка, діагноз аденоми простати викликає тривожність і занепокоєння за свою подальше статеве життя. Аденома передміхурової залози – це доброякісне новоутворення, яке виникає внаслідок розростання залозистої паренхіми та сполучної тканини. Медикаментозна терапія, звичайно, дещо зменшує симптоматику аденоми передміхурової залози, але не виліковує. Найчастіше, навіть після тривалого прийому ліків пацієнт однаково скаржиться на те, що струмінь сечі як і раніше млявий й переривчастий, вночі по кілька разів доводиться вставати в туалет і сильно напружуватися перед сечовипусканням.

Буває, що на момент звернення до уролога, у пацієнта вже встигають розвинутися різноманітні ускладнення аденоми простати: камені й солі в сечовому міхурі, значні обсяги залишкової сечі, розширення нирок, хронічна чи гостра затримка сечі. У такій ситуації, операція ТУР простати стає єдиним виходом для чоловіка, який бажає позбутися новоутворення. Згідно з даними медичної статистики, хірургічного лікування потребують до 50 % пацієнтів, своєчасно виконана резекція простати істотно покращує їм якість життя.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози дуже часто трапляється у чоловіків певного віку. У народі, навіть сформувався певний стереотип щодо того, що часті й неефективні сечовипускання – неминуча проблема, і з ними потрібно просто змиритися.

Але ситуація зовсім не така негативна. Прогрес медичної науки дозволяє усувати порушення сечовиділення шляхом малоінвазивного втручання. Це трансуретральна резекція передміхурової залози – техніка хірургічного рішення без скальпеля.Трансуретральний доступ не потребує розрізу або будь-яких інших отворів. У клініці Біляка, м. Ужгороді, резекція збільшеної простати проводиться через сечовипускальний канал.

Трансуретральна резекція простати (передміхурової залози)

Таке втручання, як трансуретральна резекція передміхурової залози, техніка і практика, котрої є сучасним щадним методом оперативного лікування, дозволяє прицільно видалити патологічне утворення. Варіант видалення новоутворення, який не залишає абсолютно ніяких слідів на тілі пацієнта, оскільки проводиться через сечовипускальний канал (уретру). Методика застосовується в розвинених країнах уже кілька десятиліть і стала «золотим стандартом» у лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Раніше показання для ТУР передміхурової залози обмежувалася її розмірами: видалення великих фрагментів вважалося неможливим. Зараз розроблено інструменти й методики, котрі дозволяють видаляти через сечовипускальний канал простату обсягом понад 60 см кубічних.

Порівняння здорової простати та гіперплазії простати

Порівняння здорової простати та гіперплазії простати

Переваги трансуретральної резекції очевидні:

 • повна відсутність травм шкіри та м’яких тканин;
 • адекватний контроль гемостазу під час процедури;
 • швидке відновлення пацієнтів;
 • можливість проведення у хворих із серйозними супутніми захворюваннями.

Особливо корисна й ефективна ця операція у разі гострих затримок сечі. Вона дозволяє максимально швидко надати ефективну допомогу чоловікові, який її потребує. Цьому сприяє мінімальний час, необхідний для підготовки пацієнта, відточена майстерність хірургів клініки. Досягнутий одного разу результат збережеться назавжди.

Успішний результат ТУР простати гарантується поєднанням професіоналізму лікаря й висококласного обладнання для ендоскопічних втручань.

Лікарі нашої клініки регулярно проходять стажування в провідних клініках Європи та США, а сучасне оснащення дозволяє застосовувати на практиці отриманий досвід. Крім того, висока кваліфікація фахівців дає можливість удосконалювати закордонний досвід і привносити власні напрацювання.

Трансуретральна резекція простати

Трансуретральна резекція простати

Тепер в Україні, у Закарпатті, можна реалізувати «золотий стандарт» лікування доброякісної гіперплазії простати, який широко практикується в розвинених країнах Європи, США та всього цивілізованого світу.

Підготовка до операції

Перед резекцією аденоми простати шляхом трансуретрального доступу, від пацієнта не потрібно проходження якихось складних обстежень. До передопераційної діагностики входять:

 • лабораторні дослідження крові та сечі;
 • УЗД органів сечостатевої системи;
 • пильне ультразвукове обстеження передміхурової залози;
 • консультація анестезіолога.

За тиждень до хірургічного втручання необхідно зупинити прийом антикоагулянтів.

Напередодні операції потрібно утриматися від прийому їжі й рідин.

  Хід процедури

  Хід операції полягає в наступному: після застосування анестезії, в уретру вводиться спеціальний інструмент (резектоскоп). Цей високотехнологічний хірургічний інструмент обладнано вбудованою мініатюрною камерою, освітлювальною системою, а також електричною високочастотною петлею для коагуляції тканин. Це дозволяє прицільно видалити патологічні ділянки й одночасно припекти пошкоджені кровоносні судини.

  З його допомогою оглядається сечовий міхур і визначається майбутній обсяг операції. Операційні маніпуляції проводяться під візуальним контролем лікаря. Через ендоскопічний прилад на монітор виводиться картинка операційного поля, яку хірург може збільшувати до необхідних розмірів для зручності виконання хірургічних маніпуляцій. Потім слідує власне резекція збільшених ділянок простати.

  Новоутворення січуть шар за шаром, поки в полі зору хірурга не з’явиться здорова паренхіма передміхурової залози. До цього моменту в сечовому міхурі накопичується досить багато субстанції з плаваючими «стружками» пухлини.

  Потім накладається гемостаз на решту тканин, висічені фрагменти витягуються через сечовипускальний канал. Для їхнього вилучення застосовується спеціальний інструмент. Після того, як аденома повністю висічена, хірург промиває внутрішню поверхню сечового міхура від патологічного вмісту і проводить контроль гемостазу.

  Цим, власне, і закінчується операція. ТУР простати може мати певні ускладнення, пов’язані з кровотечами в зоні відторгнення коагуляції, тому вкрай важливу роль має післяопераційне спостереження пацієнта в стаціонарі.

  Пропонуємо Вашій увазі сюжет, у якому показано, як саме проводиться лікування гіперплазії простати в клініці Біляка, відео операції (ТУР простати) і відгуки пролікованих пацієнтів:

  Відновлення після ТУР простати

  Після операції, у сечовід встановлюється катетер або стент. Через нього сечовий міхур спорожняється й постійно промивається. Перший час у більшості пацієнтів присутня кров у сечі (гематурія). Тривалість використання промивної системи залежить від того, наскільки інтенсивною є кровотеча, як швидко вона припиняється. Кров підтікає через те, що під час припікання судин утворюються і поступово відшаровуються дрібні згустки крові. Для більшості пацієнтів, тривалість носіння катетера становить близько трьох днів, але завжди обумовлюється ступенем втручання і вирішується індивідуально. Також пацієнтові, котрий переніс процедуру, іноді з профілактичною метою призначають антибактеріальні препарати.

  За наявності показань до хірургічного лікування гіперплазії простати, у клініці вам буде забезпечена сучасна малотравматичная операція ТУР простати. Післяопераційний період і реабілітація проходить спокійно, гладко.

  Першими днями після процедури, пацієнтам рекомендується:

  • пити воду дрібними порціями, через кілька годин після операції;
  • починати їсти наступного дня, розбиваючи раціон на кілька маленьких прийомів;
  • не піднімати важких предметів.

  Після виписки зі стаціонару потрібно дотримуватися таких правил:

  • споживати не менше 2–3 літрів рідини на добу. Після 20:00 годин, питво обмежують;
  • дотримуватися щадної дієти: з раціону виключають гостре, солоне, копчене, жирне;
  • не допускати виникнення запорів;
  • обмежити всі фізичні навантаження, можна піднімати вагу до 1,5 кг;
  • водити автомобіль дозволяється через місяць;
  • приймати призначені лікарем антибіотики, паралельно контролювати стерильність сечі посівами;
  • не переохолоджуватися;
  • не вживати алкоголь;
  • відновлювати статеве життя можна приблизно через місяць після резекції аденоми простати.

  У післяопераційному періоді, у клініці Біляка використовується цілющий вплив терапевтичних доз іонізованого кисню. Озонотерапія запобігає інфекційним ускладненням, скорочує термін, необхідний для повного відновлення сил і здоров’я.

  Переваги проведення ТУР простати в клініці Біляка в м. Ужгород

  Виконана висококласними фахівцями трансуретральна резекція передміхурової залози, ціна, що включає в себе весь перелік післяопераційних процедур, проживання в комфортабельних палатах, дієтичне харчування й реабілітаційні заходи – це все доступне, і можна отримати в Закарпатті, у клініці Біляка.

  Переваги ТУР простати беззаперечні:

  • мала травматичність (не порушується цілісність м’язових волокон і сечового міхура, відсутні шви та шрами);
  • швидка нормалізація процесу сечовипускання;
  • короткий термін реабілітації – приблизно у 2–3 рази менший, якщо порівнювати з відкритою операцією;
  • оперативність проведення – процедура триває не більш, ніж 1 годину;
  • низький відсоток ускладнень;
  • можливість уникнути порушень еякуляції;
  • швидке повернення потенції завдяки нормалізації кровотоку статевого члена.

  У клініці може проводитися ТУР простати пацієнтам із захворюваннями урологічного профілю різного ступеня тяжкості. Навіть ожиріння, проблеми з боку серцево-судинної, дихальної та ендокринної систем не є перешкодою для проведення процедури. Це сучасне хірургічне втручання добре переноситься навіть дуже літніми чоловіками.

  Ускладнення після тур аденоми простати, які проявляються післяопераційним болем, у клініці успішно знімають знеболювальними препаратами, одночасно не допускаючи запалення й переповнення сечового міхура.

  Назва послуги Вартість, грн
  Трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР простати) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР простати) в Клініці Біляка?

  Трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР простати) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів