Рак простати

Рак простати

Зміст сторінки:

Лапароскопічна радикальна простатектомія – це малотравматична операція, при якій передміхурова залоза повністю видаляється через кілька проколів у передній черевній стінці. До такого типу втручань вдаються у разі виявленні злоякісних пухлин органу, а також коли він повністю втрачає свою функціональність унаслідок патологічних процесів.

Як і все в організмі, передміхурова залоза вірою і правдою служить чоловікові весь той час, поки вона здорова. При злоякісному переродженні клітин цієї залози розвивається рак простати. Це захворювання в розвинених країнах посідає друге місце за частотою онкологічної патології серед чоловіків. Відповідно, і методик лікування розроблено чимало.

Було проведено багато досліджень і розвіяно багато стереотипів щодо вибору найефективнішого методу. При локальних формах пухлин, найкращим методом лікування раку визнано радикальне видалення залози. Поява і вдосконалення малоінвазивних технік виводить такі втручання на перший план. Тому лапароскопічна радикальна простатектомія (видалення простати при раку) у клініці Біляка, м Ужгород, – це шанс для чоловіка на довге й комфортне життя.

Показання до операції

Простатектомія призначається пацієнтам, у яких виявлено рак передміхурової залози. Зазвичай ця пухлина розвивається в чоловіків старше 60 років і досить швидко прогресує. Якщо пухлина виявлена на ранніх стадіях і ще не встигла метастазувати, лікування зводиться до видалення. У більш важких випадках, крім операції застосовується променева й хімічна терапія.

За допомогою операції можна перемогти локалізований рак на ранніх стадіях і домогтися повного одужання. Однак пацієнтів, яким повідомляють про необхідність такого втручання, думка про простатектомію шокує. Вони не можуть уявити, як позбудуться такого важливого для свого життя органу. І все ж, це – необхідний захід, коли мова йде про онкологічні процеси.

Підготовка до операції

У цивілізованому світі, при лікуванні раку простати дуже широко використовується операція шляхом лапароскопії – простатектомія. Така методика хірургічного втручання найбільш сучасна в наш час. Однак, незважаючи на всі її очевидні переваги й малу інвазивність, не можна забувати про існування серед пацієнтів групи людей, які потребують особливо дбайливого ставлення.

Дуже часто рак передміхурової залози пов’язаний із поважним віком. До таких пацієнтам потрібен особливий підхід і тому медичні показання для операції наступні:

 • локалізовані форми (Т1-Т2);
 • відсутність протипоказань до анестезії.

Підготовка до лапароскопії при раку включає обов’язковий комплекс обстежень, спрямований на виявлення вищевказаних показань. Першочергове завдання в цьому плані – визначення функціонального стану організму людини, його здатності перенести процедуру без шкоди й ризику для здоров’я.

Коли планується радикальна простатектомія при раку простати, пацієнту призначається комплексне обстеження. Воно включає в себе:

 • УЗД передміхурової залози – дозволяє встановити розміри пухлини, її локалізацію, стадію захворювання;
 • аналіз крові на онкомаркери (простатспецифічний антиген);
 • загальний аналіз крові та сечі;
 • при необхідності – КТ і МРТ.

Результати обстежень можуть бути проаналізовані фахівцями клініки Біляка за один або два дні. І якщо отримані відповіді на всі питання, котрі впливають на проведення операції й позитивний її результат, пацієнта готують до втручання.

Далі слідують рекомендації щодо харчування (їжа зі зниженим вмістом клітковини), підготовки організму літньої людини до анестезії. У день операції показано повне голодування і відмова від пиття, безпосередньо перед втручанням робиться клізма для очищення кишківника і спорожнюється сечовий міхур.

  Операція при радикальній простатектомії

  У більшості випадків, при лікуванні раку простати перевагу має малоінвазивна лапароскопічна операція простатектомія. Вперше методика була застосована в 1990 році і відтоді безперервно удосконалюється. Можливості сучасного лапароскопічного обладнання в поєднанні з високим професіоналізмом хірургів клініки Біляка відповідають високому європейському рівню медицини.

  Розташування проколів при лапароскопічній простатектомії

  Розташування проколів при лапароскопічній простатектомії

  Коли виконується радикальна простатектомія, хід операції починається з укладання пацієнта на стіл і забезпечення йому загального знеболення. Після того, як анестезія подіє, хірурги роблять три проколи в черевній стінці.

  Приблизне розташування проколів при малоінвазивній простатектомії представлено на малюнку. Троакари вводяться послідовно. Перший, який вводиться в області пупкового кільця, оснащено джерелом світла і відеосенсором. Під його контролем робляться отвори для інших інструментів.

  Після забезпечення доступу до ураженого органу, проводиться видалення прилеглих лімфовузлів і, власне, залози. Та ділянка уретри, котра проходить крізь передміхурову залозу, теж резектується. Частина сечівника, що залишилася підшивається до шийки сечового міхура, забезпечуючи нормальний відтік сечі. Видалення резектованих органів із порожнини живота здійснюється за допомогою ендомішку.

  Потім проводиться ревізія операційного поля на предмет гемостазу, встановлюється трубка для стоку сукровиці з ложа залози, проколи вшиваються. Тривалість радикального видалення простати шляхом лапароскопії в клініці Біляка становить 2,5–3,5 години.

  Переваги простатектомії при раку шляхом лапароскопії

  Раніше єдиною альтернативою для чоловіків із цим діагнозом була відкрита порожнинна операція. Вона була пов’язана з великими розрізами, рясною крововтратою і травматизмом тканин. Сьогодні на зміну лапаротомії прийшла лапароскопія. Ця революційна методика дозволяє мінімізувати травми і скоротити реабілітаційний період.

  Радикальна простатектомія при раку передміхурової залози шляхом лапароскопії має низку переваг:

  • знижується обсяг крововтрати;
  • зберігається цілісність м’язової тканини;
  • потрібно менше препаратів для анестезії;
  • виключає ризик ускладнень;
  • сприяє швидкому відновленню.

  Чоловік, котрий переніс операцію, того ж дня приходить до тями й може вставати. Замість 1–2 тижнів, термін перебування в стаціонарі скорочується до 3 днів.

  Відновлення після радикальної простатектомії

  Після виписки, реабілітаційний період триває приблизно місяць. Протягом цього терміну чоловікові рекомендують утриматися від важких фізичних навантажень, дотримуватися дієтичного харчування, відмовитися від шкідливих звичок. Також не рекомендується плавати в басейнах і відкритих водоймах, купатися у ванній, відвідувати сауну й лазню. При цьому потрібно ретельно дотримуватися гігієни в місцях проколів, щоби рани безперешкодно гоїлися.

  Коли проводиться радикальна простатектомія, наслідки відбиваються на сечостатевій сфері чоловіка. Якщо не дотримуватися рекомендацій лікаря на післяопераційний період, може розвинутися нетримання сечі, еректильна дисфункція та інші неприємні явища. Тому потрібно відповідально поставитися до реабілітації і проводити її під контролем фахівця.

  Найбільш важливе питання, що хвилює пацієнтів – відновлення потенції після простатектомії. Справа це не швидка, залежить від віку, стану серцево-судинної системи та інших чинників. У цілому ж, повернутися до статевого життя після такої операції – цілком реально.

  У більшості випадків, процес відновлення ерекції займає 1–2 роки. Але його можна прискорити за допомогою вібростімуляції, застосування різних технік збудження. Чим більше чоловік буде пробувати займатися сексом, тим швидше настане відновлення статевої функції.

  Особливості лікування в клініці

  У разі, коли неминуча складна операція – радикальна простатектомія, не варто впадати у відчай. Значний досвід і професіоналізм лікарів нашої клініки сприяють не тільки ефективному проведенню втручання, але і швидкому відновленню організму в післяопераційному періоді.

  Післяопераційний період триває приблизно 7 днів. Пацієнт проводить цей час в окремій, оснащеній за європейськими стандартами, палаті. Забезпечується лікарський контроль за відновленням хворого, організовується індивідуальний медсестринський пост. Будь-яка додаткова медична допомога надається в повному обсязі і своєчасно.

  Організація харчування – теж важлива складова індивідуального підходу до пацієнта. У клініці Біляка використовуються екологічно чисті продукти, зібрані в розроблене для пацієнта меню.

  Використання озонотерапії допомагає швидкому відновленню організму, багато пацієнтів готові до виписки вже на четвертий день.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна радикальна простатектомія (видалення простати при раку) 60000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна радикальна простатектомія (видалення простати при раку) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна радикальна простатектомія (видалення простати при раку) в Клініці Біляка коштує 60000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів