Місце знаходження простати в організмі чоловіка

Розташування простати в організмі чоловіка

Зміст сторінки:

Рак простати – це злоякісний процес, що формується в тканинах передміхурової залози. Зазвичай пухлина складається з альвеолярно-клітинного епітелію та схильна до метастазування. Захворювання зустрічається у чоловіків, переважно старших 50 років. Смертність від нього становить близько 10%.

Передміхурова залоза – важлива частина чоловічої сечостатевої системи. Вона знаходиться під сечовим міхуром, і через неї проходить сечівник (уретра). Вона бере участь у виробництві сім’яної рідини і еякуляції. У нормі її розмір не більше волоського горіха. Але пухлина, розростаючись, тисне на уретру. Тому будь-які патологічні зміни в простаті впливають на процес сечовипускання.

Небезпека цієї патології полягає в тому, що її розвиток відбувається непомітно. На ранніх стадіях вона майже не проявляє симптомів. Тому для чоловіків старше 50 років вкрай важливо проходити профілактичні огляди.

Порівняння здорової простати (зліва) з охопленою раком передміхуровою залозою (справа)

Порівняння здорової простати (зліва) з охопленою раком передміхуровою залозою (справа)

При ранньому виявленні захворювання можна успішно вилікувати. У Клініці Біляка для цього використовуються сучасні методи діагностики та оперування. Підбір лікування проводиться за результатами гістологічного аналізу, видобутого за допомогою пункційної біопсії або трансуретральної резекції. Операції роблять методом лапароскопії – без розрізів, крові й великих пошкоджень тканин. Ми допомагаємо пацієнтам збільшити не тільки тривалість життя, але й його якість!

Класифікація хвороби

За гістологічним формами розрізняють такі види патології:

 • аденокарцинома простати – складається із залозистої тканини, зустрічається у 90% випадків;
 • плоскоклітинний рак;
 • недиференційований рак – поліморфноклітинний.

Стадії раку простати

Всього у хвороби 4 стадії:

 1. Діаметр пухлини не більше 2 см, не виходить за межі залози і не проявляє симптоматики.
 2. Новоутворення досягає 2-5 см, але поки ще локалізовано у простаті. На цій стадії починаються проблеми з сечовипусканням.
 3. Пухлина починає проростати за межі передміхурової залози, клінічні прояви посилюються.
 4. Найбільш запущена ступінь захворювання. Рак простати 4 стадії поширюється на сечовий міхур, пряму кишку, кісткову тканину та інші важливі структури.

Стадії раку простати

Причини

Коли розвивається рак простати, причини зазвичай криються у вікових змінах та генетичній схильності. Утім, це зовсім не означає, що від хворого батька така недуга перейде до його сина. Щоб попередити захворювання, важливо проходити профілактичні огляди не з 50, а хоча б з 40 років, і не лише тим, хто має генетичний ризик.

Орім цього, факторами ризику є:

 • гормональний дисбаланс;
 • неправильне харчування;
 • шкідливі для здоров’я професії – коли є частий контакт з токсичними речовинами;
 • ожиріння;
 • сидячий спосіб життя;
 • наявність хронічного простатиту та інших запальних хвороб сечостатевої системи.

Якщо своєчасно діагностувати рак простати, операція і післяопераційне лікування протікають скоріше, зростає вірогідність сприятливого прогнозу. Вартість операції з видалення раку простати на ранніх стадіях також значно менше, що важливо.

  Симптоматика

  При діагнозі рак простати симптоми такі:

  • труднощі при сечовипусканні – послаблення струї, необхідність прикладати зусилля, біль та дискомфорт;
  • періоди нетримання сечі;
  • присутність вкраплень крові в сечі та спермі;
  • відчуття не повністю випорожненого сечового міхура;
  • слабка ерекція;
  • зменшення кількості сперми під час еякуляції;
  • болі в попереку;
  • слабкість та анемія.

  При діагнозі рак простати 1 стадії, симптоми можуть не проявлятися. Те саме стосується передракових станів. Виявити їх можливо тільки під час регулярного профілактичного огляду.

  Ознаки раку простати нерідко схожі на прояви інших патологій сечостатевої системи. Приміром, дизуричні явища – часті і ускладнені сечовипускання – властиві при аденомі передміхурової залози, стриктурі уретри, простатиту, циститу, сечокам’яній хворобі, туберкульозу і раку сечового міхура. Тому будь-який підозрілий симптом вимагає консультації уролога. Лікарі Клініки Біляка завжди готові провести комплексну діагностику, виявити причину проблеми й запропонувати ефективне лікування.

  Діагностика рака простати

  Донедавна уточнення діагнозу щодо захворювань простати розпочиналось з її пальцевого ректального обстеження. До речі, досвідчений уролог безпомилково відрізняв рак від аденоми, адже про ракову пухлину свідчила наявність кам’яних затвердінь в паренхімі простати.

  Діагностика раку передміхурової залози

  Діагностика раку передміхурової залози

  Сьогодні діагностика раку простати проводиться на сучасному обладнанні, що дозволяє виявити пухлину на ранніх стадіях. Для цього призначається комплексне обстеження:

  • УЗІ сечостатевої системи;
  • гістологічне дослідження матеріалу біопсії простати;
  • КТ і МРТ передміхурової залози.

  Диференціальна діагностика дає можливість детально дослідити орган, визначити об’єми ракової пухлини. Вона показує ступінь її проростання в сусідні органи, метастазування в кістку, легені, печінку, мозок. Це дозволяє підібрати найбільш прийнятний варіант лікування.

  В клініці Біляка ми призначаємо комплексну діагностику пацієнтам, в яких є підозра на рак передміхурової залози. За результатами пункційної біопсії робимо розрахунок «суми Глісон» (від неї також залежить визначення методу лікування), досліджуємо рівень ПСА в крові – ПСА.

  Перш ніж здавати кров на ПСА, пацієнт повинен підготуватися. По-перше, аналіз призначають через мінімум тиждень після пальцевого обстеження. Весь цей термін не рекомендується вживати м’ясні продукти. Паралельно з аналізами, наші лікарі проводять УЗД та беруть в пацієнта зразки тканини на біопсію. Це дозволяє поставити точний діагноз, скласти прогноз і підібрати правильне лікування.

  Рак простати – лікування сучасними методами

  При діагнозі рак простати лікування підбирається з урахуванням стадії хвороби. При T1 і T2 стадіях, коли пухлина не виходить за межі органу, і відсутні метастази, зазвичай проводиться радикальна простатектомія. При 3-4 стадії знадобиться більш складне й тривале лікування.

  Раніше простатектомію виконували за класичною методикою – з великим порожнинних розрізом. Сьогодні це можна зробити набагато простіше, без стресу для організму. Для цього використовуються сучасні методи:

  • лапароскопія – доступ до ураженого органу здійснюється через невеликі проколи;
  • трансуретнальная резекція (ТУР) – операцію виконують з ендоскопічним доступом через уретру.

  Обидва ці способи малотравматичні та значно полегшують перебіг лікування. Вони проводяться під відеоспостереженням, що виключає ризик помилки. Після таких втручань пацієнт швидко відновлюється. Оптимальний метод лікування підбирає лікар за результатами діагностики.

  Лікування передміхурової залози

  Лікування передміхурової залози

  Часто окрім хірургічного лікування потрібно проводити додаткові заходи: опромінення і хіміотерапію раку простати. Пацієнтові вводяться спеціальні препарати, що допомагають вбити клітини метастаз. Променева терапія при раку простати може проводитися як дистанційно, так і внутрішньотканинним способом – людині імплантують радіоактивні препарати. Цей вид лікування називається брахітерапія.

  У Клініці Біляка працюють лише висококваліфіковані спеціалісти, котрі досконало володіють сучасними методиками неоперативного та оперативного лікування онкохворих. Вони пройшли підготовку в київських та європейських клініках.  Переваги лапароскопічного лікування раку простати

  Лікарі нашої клініки переконані – класичні порожнинні операції повинні залишитися в минулому. Сьогодні їм на зміну прийшла лапароскопія, що має безліч переваг:

  • Малий рівень травматичності – при лапароскопічному доступі не розсікаються м’язові волокна, не пошкоджується їх структура, а також легше зберегти нерв, який відповідає за еректильну й сексуальну функцію.
  • Відсутність крововтрати – завдяки тому, що пацієнт не втрачає крові, його організм відчуває куди менший стрес від хірургічного втручання.
  • Швидка реабілітація – виписка проводиться вже через 2-3 дні, а повний термін відновлення займає близько місяця.
  • Естетичність – після лапароскопії не залишається шрамів.

  Особливості лікування раку простати в Клініці Біляка в м. Ужгороді

  У клініці Біляка проводять хірургічне лікування раку простати без розрізу. Ми перші в Україні запровадили лапароскопічні та ендоскопічні операції по урології, хірургії та гінекології. Сьогодні ці втручання вважаються «золотим» стандартом в лікуванні багатьох патологій – завдяки своїй ефективності й малотравматичності.

  У клініці встановлено сучасну апаратуру для діагностики та оперування. Щоб пацієнту було комфортніше, його розміщують в одномісній палаті, обладнаній зручними меблями, технікою, особистим санвузлом. Лікування супроводжується постійним наглядом лікарів в післяопераційному періоді, організацією сестринського посту. Також ми підбираємо для кожного раціон харчування з урахуванням індивідуальних особливостей. І всі ці послуги надаються без додаткових доплат – вони вже закладені у вартість лікування!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів