Цистоскопія – це сучасне ендоскопічне дослідження, за допомогою якого можна візуально оглянути слизову оболонку сечового міхура. Для цього використовується спеціальний інструмент – цистокоп, який може бути ригідним або гнучким. Діагностика дозволяє побачити запалення, ранки, новоутворення та конкременти, а також взяти зразки тканин на біопсію. Пройти її можна в Клініці Біляка. Особливості проведення діагностики жінкам, чоловікам та дітям відрізняються.

Цистоскопія у жінок

Жінкам обстеження проводять найчастіше ригідним цистоскопом. Обстеження жінок цим методом значно простіше, ніж в чоловіків, оскільки їх сечовипускальний канал ширше й коротше.

Показання

Ендоскопічний огляд сечового міхура призначають при:

 • рецидивах циститів;
 • нападах нетримання сечі;
 • присутності в сечі крові;
 • болях у малому тазі;
 • підозрі на сечокам’яну хворобу;
 • дивертикулах та стриктурах сечового міхура;
 • пухлинних новоутвореннях.

Важливе уточнення – робити цистоскопію сечового міхура протипоказано при запаленнях жіночих статевих органів та проблемах зі згортанням крові.

Підготовка

Напередодні процедури не можна їсти, а безпосередньо перед нею краще прийняти душ, помити промежину. Обстеження проводять при повному сечовому міхурі – щоб стінки органу максимально розпрямилися.

Цистоскопія у чоловіків

Цистоскопія у чоловіків проводиться гнучким або жорстким цистоскопом. Ця процедура досить широко застосовується в урології та дозволяє виявити багато захворювань.

Показання до процедури приблизно такі ж, як і у жінок: складнощі з сечовипусканням; прискорені позиви, нетримання сечі, підозра на цистит, камені у сечовому міхурі, пухлини та інші патології.

Підготовка пацієнта

Перед обстеженням чоловікові потрібно здати аналізи сечі і крові, коагулограму. Також рекомендується перейти на спрощену дієту та припинити прийом спазмолітиків, антикоагулянтів, інсуліну. Перед процедурою треба ретельно вимити промежину, видалити волосся.

Цистоскопія у дітей

У сучасній медицині широко застосовуються дитячі фіброцистоскопи, якими обстежують дітей. У них більш вузький діаметр, що полегшує проведення процедури та дозволяє уникнути дискомфортних відчуттів у маленького пацієнта. Обстеження проводять при підозрі на вроджені аномалії, запалення, камені, сторонні тіла, новоутворення та інші патології.

Як проводиться процедура

Цистоскопія проходить за такою схемою:

 1. Пацієнт лягає на спину в спеціальне крісло, зігнувши ноги в колінах. Йому вводять наркоз.
 2. Лікар обробляє цистоскоп антисептиком та акуратно вводить у сечовипускальний канал, просуваючи до міхура.
 3. Спеціаліст видаляє з органу сечу, замінюючи її розчином фурациліну.
 4. Проводиться огляд порожнини органу. За необхідністю беруть зразки тканин на біопсію.
 5. Інструмент виймають.

Куди звернутися для обстеження

Якісну цистоскопію можна пройти в клініці Біляка в Ужгороді. Тут її роблять на сучасному обладнанні, яке забезпечує високу точність та інформативність.

✅ Що таке цистоскопія?

Це обстеження порожнини сечового міхура за допомогою зонда, який вводиться через уретру.

⭐ Скільки коштує цистоскопія?

Вартість цистоскопії сечового міхура Ви можете дізнатися, зателефонувавши адміністратору клініки за номером +380991001003. Ціни на інші послуги, що вас цікавлять, можна дізнатися з прайсу на нашому сайті або ж зателефонувавши адміністратору.

✅ Де зробити цистоскопію?

Процедуру роблять в нашій клініці в Ужгороді. На нашому сайті ви зможете прочитати відгуки про неї та знайти контакти для запису.

✅ Цистоскопія – це боляче?

Ні, лікар робить процедуру під наркозом, ніякого дискомфорту пацієнт не відчуває.

Зв’яжіться з нами, щоб записатися на цистоскопію прямо зараз!