Стриктура уретри

Стриктура уретри

Зміст сторінки:

Трансуретральна резекція стриктур уретрице ендоскопічний спосіб лікування патологічно звужених ділянок сечівника, при якому доступ здійснюється через уретру. У неї вводять спеціальний інструмент (резектоскоп), за допомогою якого проблемне місце (стриктуру) розсікають, і прохідність відновлюється.

Розлади сечовиділення внаслідок звужень сечовивідного каналу (стриктура уретри) вкрай негативно позначаються на якості життя людини, несуть загрозу серйозних ускладнень. Такі стани, безумовно, потребують усунення. Найефективніший спосіб – розсічення рубців, котрі перекривають просвіт сечовипускального каналу.

Сучасна методика ендоскопічної хірургії дозволяє домогтися успішного результату абсолютно без пошкодження шкірних покривів. У країнах із розвиненою медичною галуззю, провідна роль відводиться трансуретральній уретротомії. Таке втручання можна провести в клініці Біляка, м. Ужгороді.

Показання до проведення

Стриктура уретри, у разі якої проводять дану маніпуляцію, є, на щастя, не дуже поширеною проблемою серед чоловіків. Її викликають травми ділянки таза, деякі запальні захворювання сечостатевої системи, невдалі хірургічні втручання та інші причини. У жінок, вона зустрічається досить рідко – у вигляді ускладнень після травм, важких пологів, хіміотерапії.

Потреба в хірургічному лікуванні стриктури виникає, коли вона сильно знижує якість життя людини. При цьому проявляється досить неприємна симптоматика:

 • доводиться докладати великих зусиль при кожному сечовипусканні;
 • струмінь сечі слабшає;
 • виникає відчуття залишкової сечі в міхурі;
 • розвиваються запальні процеси в сечових шляхах;
 • в запущених випадках – відбувається гостра затримка сечі через повну неможливість спорожнити сечовий міхур.

Описані ознаки свідчать про те, що звуження значно прогресує, перекриваючи природний вихід сечі. Це створює небезпечну ситуацію для здоров’я хворого, що призводить до серйозних наслідків. Одним із поширених ускладнень стриктури уретри в чоловіків є розвиток еректильної дисфункції, яка також знижує якість життя.

Якщо розвинулася стриктура уретри, операція потрібна якомога раніше, поки не серйозні зміни ще не настали. Якщо не провести її на ранніх стадіях, в органах сечовидільної системи розвиваються стійкі анатомічні аномалії, створюються передумови для урологічних інфекцій. Патологія пошкоджує нирки, порушуючи їх функціональну роботу, призводячи до ниркової недостатності. Також через стриктури утворюються камені в сечовому міхурі й, зрозуміло, втрачається прохідність сечівника.

Методи лікування стриктури уретри:

 • бужування уретри;
 • лазерна інцизія стриктури уретри;
 • установка уретрального стенту.

На сьогодні, традиційно, при лікуванні стриктури уретри використовується трансуретральна уретротомія, застосування якої дозволяє досягти успішного результату без пошкоджень шкірного покриву. Методика забезпечує повний візуальний контроль за ходом операції, тому її іноді називають внутрішньою оптичною уретротомією.

Трансуретральна резекція стриктур уретри

Трансуретральна резекція стриктур уретри

Основним показанням до проведення ТУР є стриктура уретри, локалізована в простатичному її відділі. Процедуру виконують, коли протяжність звуженого ділянки сечівника становить від 10 мм і більше. Також ендоскопічне усунення стриктур уретри проводиться при:

 • неефективності (прогнозованій або доведеній) консервативної терапії й бужування;
 • не ускладнених стриктурах малої протяжності;
 • перепонах клапанного характеру;
 • склерозі й деформації шийки сечового міхура.

Щоби зрозуміти, чи підходить пацієнту трансуретральне втручання, потрібен ретельний огляд і обстеження. Важливо поставити точний діагноз і визначити оптимальний метод хірургічного втручання. Трансуретральний доступ доцільний не завжди, тому, перш ніж його проводити, важливо виключити протипоказання.

Підготовка до процедури

Щоби зрозуміти, чи потрібна людині резекція стриктури, урологи проводять комплексне обстеження, що містить в собі:

 • урофлуометрію – допомагає визначити швидкість відтоку сечі;
 • утретроцистоскопію – у сечовипускальний канал вводиться оптичний прилад, за допомогою якого оглядають уретру, ступінь її звуження, намічають хід операції;
 • уретрографію – рентгенівське обстеження з контрастом, що показує наявність проблемної ділянки, її розташування і протяжність;
 • УЗД уретри й сечового міхура – допомагає встановити ступінь впливу на сусідні органи;
 • Аналізи крові й сечі – показують наявність в організмі інфекцій і запалень, резус-фактор та інші важливі відомості.

Якщо у процесі обстеження з’ясовується, що в організмі присутній інфекційний або запальний процес, пацієнту перед операцією слід пройти курс антибактеріальної та протизапальної терапії. Також клінічні дослідження допомагають зрозуміти, яку анестезію варто застосувати для ТУР. Зазвичай, при цьому використовується або спінальне знеболення, або загальний наркоз.

У разі спінальної анестезії, особливої підготовки не потрібно. Якщо ж має бути загальний наркоз, то напередодні необхідно дотримуватися полегшеної дієти, з вечора перед процедурою не їсти, а в день ТУР дотримуватися повного голодування. Більш детальну інформацію про підготовку можна отримати в лікаря.

  Техніка проведення

  Коли видаляється стриктура уретри, операція починається з укладання пацієнта на стіл і проведення йому обраної анестезії. Потім в уретру вводиться резектоскоп, у який вбудовано відеокамеру з багаторазовим збільшенням. Вона транслює зображення на монітори, дозволяючи ретельно контролювати хід процедури. Також у резектоскоп вмонтовані мініатюрні інструменти для хірургічних маніпуляцій.

  Дивлячись на дисплей, хірург виконує висічення патологічно змінених ділянок сечівника. Особлива увага при цьому приділяється ділянкам із рубцевими спайками, які повністю прибираються. Коли всі патологічні тканини посічені, утворюється анастомоз – краї фрагментів зшиваються між собою. Якщо протяжність стриктури занадто велика (від 2 см і більше), потрібна пластика – посічений фрагмент замінюється трансплантатом, отриманим із власних тканин пацієнта.

  У середньому, резекція уретри в чоловіків триває від 20 хвилин до 1,5 години. Усе залежить від ступеня ураження сечівника і складності втручання. Коли всі маніпуляції закінчені, в уретру встановлюють дренажний катетер для виведення сечі.

  На перший погляд, маніпуляція не представляє складності. Однак досить часто трапляються ускладнення саме після проведення такого виду резекції.

  Слід враховувати, що безліч стриктур сечівника з’являються після некваліфікованого медичного втручання. Тому лікарі клініки Біляка дуже відповідально підходять до кожного випадку й кожного пацієнта.

  Регулярні стажування в клініках США і провідних країнах Європи збагачують фахівців нашої клініки передовим досвідом. Застосувати його на практиці дозволяє найсучасніше обладнання, яке використовується для лікувальних втручань.

  С.Т. Біляк проводить сеанс озонотерапії

  С.Т. Біляк проводить сеанс озонотерапії

  Післяопераційний період

  Після видалення ділянок сполучної тканини, яка стала причиною звуження, у сечовипускальний канал встановлюється катетер. Функція – захистити тканини уретри від впливу сечі до її повного загоєння. Тривалість його носіння в кожному випадку встановлюється індивідуально. Ювелірна техніка операції значно знижує ймовірність рецидиву.

  Першої доби після втручання, людині дають антибіотики й анальгетики. Це дозволяє виключити інфекційні ускладнення й купірувати больовий синдром. Час перебування в стаціонарі варіюється залежно від стану пацієнта. Когось виписують того ж дня, комусь доводиться затриматися на 1–2 доби.

  Після виписки, пацієнту дають рекомендації, що допомагають прискорити процес відновлення. Зазвичай реабілітаційний період триває до 2 тижнів. На цей час бажано виключити активні спортивні тренування, підняття важких предметів, сексуальні контакти, прийняття ванни й відвідування лазні, купання у водоймах.

  Прискорити загоєння й нормалізувати відновлювальні процеси допомагає фізіотерапевтичний метод – озонотерапія. М’яке, але сильний вплив іонізованого кисню, допомагає швидше відновити якість життя, неабияк зіпсовану через незадовільне сечовипускання.

  Переваги ТУР стриктури уретри в клініці Біляка в м. Ужгород

  Такий метод втручання, як трансуретральна резекція уретри, має безліч плюсів:

  • відсутність крововтрати – завдяки проведенню всіх маніпуляцій без розрізів;
  • мінімальний травматизм – доступ здійснюється мініатюрними інструментами, які не пошкоджують здорові ділянки сечовипускального каналу й сусідні структури;
  • мінімальна потреба в наркозі – завдяки малоінвазивності та швидкості операції;
  • точність маніпуляцій – завдяки відеоконтролю за допомогою вбудованої камери;
  • відсутність шрамів – завдяки відмові від розрізів;
  • швидке відновлення – у процесі процедури тканини не травмуються, немає стресу для організму, тому людина вже через 2 тижні повертається до звичного життя.

  У клініці Біляка таку маніпуляцію проводять із ювелірною акуратністю, тому ризик ускладнень виключений повністю. Цього вдалося досягти завдяки професійному підходу і високій кваліфікації хірургів. Також у нас використовується високоточне обладнання для діагностики та хірургічних втручань. Лікарі під час лікування керуються міжнародними протоколами й сертифікованими методиками.

  Після процедури, пацієнти відпочивають у комфортних палатах, оформлених за зразком готельних номерів. Для кожного організовується цілодобове спостереження, щоби контролювати стан здоров’я. Також пропонується харчування на основі екологічно чистих продуктів. Усе це, у поєднанні з ефективною фізіотерапією, сприяє швидкому одужанню.

  Назва послуги Вартість, грн
  Ендоскопічне розсічення стриктур уретри 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Ендоскопічне розсічення стриктур уретри в Клініці Біляка?

  Ендоскопічне розсічення стриктур уретри в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів