Анатомічна будова чоловічих статевих органів

Анатомічна будова чоловічих статевих органів

Зміст сторінки:

Стриктура уретри – це патологічний стан, при якому сечовипускальний канал звужується, перекривається рубцевою тканиною. Через це просвіт звужується, відтік сечі утруднюється. У запущених стадіях він навіть може бути перекритий повністю. Патологія зустрічається переважно у чоловіків, через часті проблеми з простатою та інші розлади в сечостатевій системі. Але і жінки іноді теж стикаються з такою хворобою.

Звуження сечівника (стриктура уретри) – дуже неприємний та серйозний розлад життєдіяльності. Порушення відтоку сечі мають хронічний характер та негативно відбиваються на стані не тільки сечовидільної системи, але і всього організму.

Захворювання прогресує безперервно і зазвичай призводить до повного перекриття (облітерації) сечівника. Воно може навіть стати причиною інвалідизації, коли людина повністю втрачає здатність мочитися самостійно, і тоді доводиться встановлювати трубку з сечоприймачем.

Причини розвитку

Порушення нормальної прохідності уретри зустрічаються нечасто. Їх поділяють на дві великі групи: первинного генезу та вторинного. Перші є вродженими аномаліями й діагностуються в дитячому віці. Вторинні стриктури уретри – явище надбане. Найчастіше, їх причинами є:

 • травми, дорожньо-транспортні пригоди;
 • хронічні запальні процеси (в тому числі й венеричні);
 • лікарські маніпуляції на сечівнику.

Якщо під час травми відбувається пошкодження уретри, такий процес часто супроводжується її розривом. Хірургічне втручання і, як наслідок, недбало накладені шви, призводять до звуження каналу. Остання група причин ще називається «ятрогенними»: звуження з’являються після непрофесійно проведених ендоскопічних процедур, хімічних опіків від медикаментозних засобів.

Також повільне, невпинне прогресування патології викликають тривалі запальні процеси – уретрити.

Порівняння нормального стану та стриктури уретри

Порівняння нормального стану та стриктури уретри

Найчастіше розвивається стриктура уретри у чоловіків. Це пов’язано з особливостями будови чоловічої сечостатевої системи. Зазвичай патологія з’являється на тлі супутніх захворювань: гіперплазії простати, а також різних пухлинних утворень. Хронічні захворювання сусідніх органів порушують кровообіг і клітинний обмін в сечівнику, через що він також звужується.

Стриктура уретри у жінок відзначається значно рідше, ніж у чоловіків. Головним чином такі проблеми пов’язані з хірургічними втручаннями та механічними травмами в області малого таза. Також іноді хвороба розвивається після променевої терапії в ході лікування онкологічних процесів.

Підступність патології в тому, що запальна стриктура розвивається поволі, протягом декількох місяців. Загоєння після травм теж рідко обходиться без рубця. Надалі цей рубець закриває просвіт, перешкоджаючи нормальному відтоку сечі.

Розростання сполучної тканини не обмежується самою уретрою. Воно поширюється і на прилеглі тканини та органи, призводячи до виражених і стійких розладів сечовиділення.

Негативний вплив чинить і постійний вплив сечі на пошкоджену тканину сечівника, провокуючи гострі та хронічні запальні процеси.

Клінічні прояви

Коли у людини виникає стриктура уретри, симптоми залежать від ступеня звуження. Зазвичай ознаки хвороби такі:

 • слабкий струмінь при сечовипусканні;
 • складнощі при спробах спорожнити сечовий міхур – доводиться докладати зусиль, тужитися;
 • зменшення об’єму сечі при сечовипусканні;
 • відчуття, що сечовий міхур спорожнено не повністю;
 • мимовільне виділення сечі;
 • біль при спробах помочитися;
 • розбризкування струменя сечі, коли вона роздвоюється або розпорошується;
 • іноді – присутність крові в еякуляті (симптом, що характеризує звуження сечовипускального каналу у чоловіків);
 • у важких випадках – повна блокада виходу сечі.

На перший план під час цієї хвороби виступає порушення сечовипускання. Хворі скаржаться на відчуття переповнення сечового міхура, утруднення відтоку сечі або мимовільне сечовипускання. Виникають болі в надлобковій області. Щоб помочитися, доводиться тужитися, процес розтягується в часі.

Такий стан вкрай негативно відбивається на якості життя хворої людини. Крім того, хронічний застій сечі призводить до пієлонефриту (22,5%), сечокам’яної хвороби (14,7%).

Розвиток ускладнень нашаровує їх симптоматику на картину стриктури, ускладнює та маскує перебіг основного захворювання. Тому важливо звернутися до лікаря при перших же ж проявах хвороби. Досвідчений фахівець швидко виявить причину порушеннями сечовипускання і знайде спосіб її усунення. Для цього в сучасній медицині застосовується комплексна діагностика. Вона дозволяє отримати максимально повну картину і безпомилково поставити діагноз.

  Діагностика стриктури уретри

  Діагностика стриктури уретри

  Діагностичні заходи

  Для виявлення стриктури уретри застосовується комплексний підхід з використанням ряду інструментальних методів. Велику роль відіграє досвід лікаря, професіоналізм в роботі з апаратурою.

  Все це можна знайти в Ужгороді, в клініці Біляка. Клініка оснащена найсучаснішим діагностичним і лікувальним обладнанням. Фахівці проходять стажування в клініках США та провідних країн Європи. Є багатий власний досвід в наданні урологічної допомоги.

  Діагностика починається з опитування та огляду. Гарною підмогою в установці точного діагнозу є дані УЗД, рентгенологічних методів, дослідження уродинаміки.

  В ході ультразвукового обстеження сечової системи визначається картина стану нирок і сечового міхура. Зокрема, можна виявити наявність залишкової сечі, її кількість. На підставі цих даних лікар робить висновки про те, наскільки порушена чи компенсована функція сечовивідних шляхів.

  Вірогідно візуалізувати стриктуру уретри дозволяє уретрографія (введення рентгенконтрастної речовини в сечовипускальний канал з наступним рентгенологічним дослідженням). Методика дає інформацію про протяжність стриктури та її локалізацію.

  Лікування у клініці Біляка - успішне вирішення чоловічих проблем!

  Лікування у клініці Біляка – успішне вирішення чоловічих проблем!

  Дуже цінні результати дає уретроскопія. Застосування ендоскопа дозволяє оком оглянути сечовипускальний канал, виявити локалізацію звуження, ступінь прохідності, його довжину.

  Лікування в клініці Біляка – успішне розв’язання чоловічих проблем!

  У ряді випадків, ця процедура дає можливість кваліфікованому урологу одночасно й усунути стриктуру. Такий вид діагностики призначають, коли потрібно уточнити результати уретроскопії, а також є підозра на наявність каменів в сечовивідних шляхах.

  Ще одним методом діагностики є урофлоуметрія. Пацієнта просять помочитися в спеціальну посуду, а прилад в реальному часі визначає динаміку потоку сечі. За цим параметром оцінюють клінічний перебіг хвороби.

  Крім цього, в сучасній урології подеколи застосовується фіброскопія. Це ендоскопічне обстеження, при якому уретра оглядається з боку сечового міхура. Обстеження проводять пацієнтам, у яких встановлена ​​цистома.

  І нарешті, неможливо уявити повної діагностичної картини без загального аналізу сечі. Він показує, чи є в сечовивідних шляхах запальний процес.

  Своєчасна діагностика дозволяє безпомилково виявити патологію і вчасно вжити заходів щодо її усунення. Тому важливо звернутися до лікаря при перших же симптомах стриктури. Не менш важливою є кваліфікація уролога, який проводить обстеження та наявність в клініці точного діагностичного обладнання.

  Лікування стриктури уретри

  Для такого захворювання, як стриктура уретри, лікування підбирається суворо індивідуально. Лікарська тактика залежить від статі пацієнта, локалізації стриктури, протяжності рубцевої тканини та ступеня тяжкості захворювання.

  Загальноприйнятим методом вважається бужування (розширення просвіту каналу щільними стрижнями різного діаметра). Але цей метод може призвести до рецидивів, також великі рубцеві зміни при бужуванні схильні рватися. В результаті пацієнтові доводиться буквально кожен місяць відвідувати хірурга і повторювати процедуру.

  Сьогодні замість бужування багатьом пацієнтам ставляться спеціальні стенти. Це пуста всередині пружинка, котру заводять до звуженої ділянки. Стент усуває стриктуру сечовипускального каналу і забезпечує його нормальний просвіт. Це більш вдале рішення, при якому загроза рецидиву в рази менше.

  Коли хвороба набула важкого запущеного характеру, хірургам доводиться проводити цистостомію. Це операція, при якій звужена ділянка уретри видаляється, а замість неї вставляється спеціальна трубка (стома). Недолік даного рішення в тому, що пацієнт надалі не здатен контролювати процес сечовипускання та змушений жити зі спеціальним приймачем. При цьому сильно страждає якість життя і соціалізація, тому для хірургів подібні операції – крайня міра, до якої вдаються лише в безвихідних ситуаціях.

  На щастя, сучасна медицина винайшла чимало способів хірургічних варіантів замісної уретропластики. Це дозволяє зберегти пацієнту можливість природного випорожнення навіть при важких випадках. Для цього проводиться відкрита операція, при якій роблять пластичну реконструкцію сечовивідних шляхів. Необхідні для цього тканини беруться з різних ділянок шкіри людини – внутрішньої сторони щоки, крайньої плоті, слизової оболонки язика.

  Важливо розуміти, що медикаментозні засоби лікування даної хвороби не дають жодних результатів. Єдиний метод, котрий дозволяє вилікувати стриктуру уретри, – хірургічний. У всьому світі золотим стандартом заведено вважати трансуретральну резекцію стриктур уретри. Медична назва цього втручання – уретротомія.

  Операція проводиться ендоскопічно і дозволяє розсікти стриктуру уретри. Її головними плюсами є безболісність і безпека, оскільки всі дії проводяться під відеоконтролем. Також цей вид втручання дозволяє уникнути пошкодження тканин і крововтрати. Техніка операції досконало освоєна урологами клініки Біляка. Маніпуляція забирає небагато часу, повертаючи нормальну якість життя змученим людям.

  Прогноз при стриктурі уретри залежить від ступеню тяжкості захворювання та своєчасності наданої допомоги. При бужуванні ризик рецидиву складає 50%. А ось ендоскопічні операції, проведені на ранніх стадіях, знижують ці ризики у кілька разів. Для профілактики, пацієнту після лікування рекомендують берегтися від ЗПСШ і травм, спостерігатися у лікаря і вчасно лікувати запальні процеси сечовивідних шляхів.

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка на Закарпатті, звуження сечовипускального каналу у жінок і чоловіків усувається з однаково високою ефективністю. При зверненні пацієнт проходить ретельну комплексну діагностику, за результатами якої визначається наявність звуження уретри, розміри та локалізація рубцевої тканини. Далі досвідчені лікарі вибирають оптимальну тактику лікування, залежно від особливостей захворювання й організму людини.

  Хірургічні втручання в клініці проводяться на сучасному обладнанні, під відеоспостереженням з багаторазовим збільшенням. Це дозволяє проводити операції з максимальною точністю. Цьому також сприяє професіоналізм лікарів клініки, що мають кваліфікацію міжнародного зразка.

  Після операції пацієнтам надають комфортні умови стаціонарного перебування. Одномісні палати тут скоріше нагадують номери в європейському готелі. Для кожного організовується індивідуальний медичний пост. До того ж 3 рази на день, нашим пацієнтам пропонується здорове харчування на основі екологічно чистих продуктів.

  Турбують проблеми з сечовипусканням? Запишіться на консультацію до клініки Біляка – і отримаєте професійну допомогу. Пам’ятайте: чим раніше ви розв’яжете цю проблему, тим більше шансів на успішне одужання і повернення до повноцінного життя!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів