Лазерна літотрипсія – це сучасний щадний метод лікування сечокам’яної хвороби. Він полягає в руйнуванні каменів за допомогою спеціального приладу, який видає лазерні імпульси. Подрібнені частинки конкрементів потім виводяться з організму природним способом. 

Методика виведення каменів з допомогою лазера успішно використовується в клініці Біляка. Відгуки тих, кому у нас була проведена  лазерна літотрипсія, тільки позитивні. Пацієнти клініки відзначають, що процедура пройшла безболісно, ​​і після неї вони швидко повернулися до активного ритму життя.

Показання до процедури

Контактна лазерна літотрипсія призначається при сечокам’яній хворобі будь-якої локалізації. За допомогою цієї процедури видаляють камені з нирок, сечоводу, сечового міхура. Нерідко до неї вдаються, коли:

 • ультразвук не може впоратися з дробленням;
 • камені занадто щільні і мають діаметр більше 1 см;
 • відкладення розташовані в важкодоступних місцях;
 • раніше проводилося дистанційне дроблення, від якого залишилися «кам’яні доріжки».

З огляду на високу ефективність процедури, коли проводиться лазерна літотрипсія, ціна її трохи вище в порівнянні з іншими методиками.

Суть методики

Технологія літотрипсії за допомогою лазера відрізняється від ударно-хвильової (ультразвукової). Головна різниця полягає в тому, що конкременти в даному випадку не дробляться, а розплавляються під дією лазерного імпульсу.

Це підвищує ефективність процедури – відкладення видаляються повністю, після них практично не залишається дрібних частинок. Лазерна літотрипсія нирок та інших органів сечової системи дозволяє прибрати камені за один сеанс.

Як проходить процедура

Для проведення даної маніпуляції потрібно наркоз, який лікар підбирає  для кожного пацієнта індивідуально.

Обсяги втручання теж відрізняються – залежно від кількості конкрементів, їх розташування. Всі ці нюанси проговорюються на консультації перед процедурою. Тому, якщо вас цікавить лазерна літотрипсія, вартість та інші подробиці можна дізнатися, записавшись на прийом до нашого уролога.

Алгоритм процедури такий:

 1. Хірург вводить пацієнтові обраний наркоз.
 2. Через уретру впроваджується ендоскопічний прилад – уретеропіелоскоп. Він оснащений відеокамерою, яка досліджує сечові шляхи, визначаючи точне місце розташування конкрементів, їх розміри, щільність, форму.
 3. Лікар проводить дроблення каменів лазером, подаючи через прилад спеціальні імпульси.
 4. Конкременти у вигляді пилу виводяться природним шляхом через уретру.

Після процедури за пацієнтом кілька годин спостерігають в стаціонарі. Якщо ускладнень немає, йому розписують рекомендації для успішного відновлення: пити більше води і дотримуватися здорового раціону та виписують з клініки. 

Переваги методики

 Лазерна контактна літотрипсія: 

 • Проходить без розрізів, тому не залишає шрамів
 • Не завдає пацієнту болю
 • Дозволяє позбутися від усіх каменів за 1 сеанс
 • Дає ефективність 98%
 • Не вимагає довгої реабілітації – відновлення займає до 2 днів
 • Проходить без ризику ускладнень і рецидивів
 • Руйнує конкременти будь-якої щільності і великих розмірів

Окремим плюсом процедури є можливість видаляти відкладення навіть у важкодоступних місцях. Яскравий тому приклад – лазерна літотрипсія каменів сечоводу. Лікарі рекомендують її в тих випадках, коли ультразвук не може впоратися із завданням.

Особливості лікування сечокам’яної хвороби лазером в клініці Біляка

Шукаєте, де можна зробити лазерну літотрипсію? Наша клініка обладнана за останнім словом техніки – тут є лазерний літотріптор нового покоління. Також ми працюємо і з ультразвуковим устаткуванням. 

Досвідчені лікарі проведуть вам ретельну діагностику, на підставі якої підберуть відповідний метод лікування. Щоб дізнатися більше – запишіться на прийом!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів