Клініка Біляка Лікування кіст простати фото 1
Зміст сторінки:

Лікування кіст простати – комплекс заходів, який призначається у разі виявленні доброякісного утворення в передміхуровій залозі. Консервативних методів лікування даної патології не існує, оскільки жодні ліки не дають ефективних результатів і не усувають пухлину. Тому в практичній медицині активно застосовується хірургічний підхід. Вид оперативного втручання і його алгоритм визначає лікар за результатами проведеної діагностики.

Практично в кожного десятого чоловіка є кісти простати й в абсолютної більшості, вони нічим не проявляються й не турбують. Однак трапляються ситуації, коли лікувати подібні утворення все ж варто. Для такого захворювання, як кіста передміхурової залози, лікування полягає в повному видаленні новоутворення.

Ще на початку XXI століття для цього застосовувалися хірургічні підходи. З традиційними розрізами, загальною анестезією й операційними ризиками.

Клініка Біляка в м. Ужгород пропонує для лікування кіст простати малоінвазивні методики, які за ефективністю не поступаються, навіть перевершують загальноприйняті способи втручання.

Показання до хірургічного лікування

Кіста простати – це порожнинне утворення в передміхуровій залозі, що має форму обмеженої капсули й заповнене рідиною. Вона виникає в чоловіків із віком, зазвичай після 40 років. У досить рідкісних випадках, ця патологія буває вродженою.

Кісти формуються під впливом різних негативних чинників. У групі ризику знаходяться чоловіки, чия робота пов’язана з підняттям важких речей і вібраційним навантаженням, а також ті, хто зловживають алкоголем, часто переохолоджується, мають нерегулярне статеве життя. Також кісти нерідко розвиваються на тлі різних захворювань статевої системи – наприклад, аденоми простати.

Для кіст простати характерним є безсимптомний перебіг, тому вони частіше є випадковою знахідкою. Шкоду починають завдавати тоді, коли приєднуються ускладнення або вони досягають значних розмірів.

Коли таке станеться – невідомо. Тому є сенс прибрати цю аномалію, поки вона ще не турбує. Лікувати кісту простати якомога швидше потрібно, коли вона набуває характеру ускладненого перебігу:

 1. Турбують розлади сечовипускання: часті позиви, слабкий напір, кров у сечі.
 2. Стається гостра затримка сечі.
 3. Порушується і стає болісною еякуляція.
 4. Розвивається еректильна дисфункція.
 5. Виникає біль в ділянці промежини.
 6. Поряд із перерахованим вище, підвищується температура тіла.

Розвиток описаних вище симптомів вказує на те, що або кіста інфікована, або вона стала занадто великий. Втім, не виключається й поєднання кількох різних чинників. Такі стани створюють ризик розвитку абсцесу, розриву, прориву кісти. Також внаслідок надмірного розростання, вона може повністю перекрити сечовипускальний канал. Щоби не допустити ускладнень, видалення кісти передміхурової залози потрібно провести якомога швидше.

Діагностичні заходи

Щоби запідозрити цю аномалію, буває досить пальцевого обстеження: через стінку прямої кишки можна промацати округле утворення. Для більш точного висновку застосовуються інструментальні методи дослідження:

 • Трансуретральне ультразвукове дослідження – ТРУЗД. Дозволяє побачити навіть невеликі новоутворення, діаметром від 10 мм. Надає інформацію про їх розмір і локалізацію.
 • Комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія – максимально інформативні методи, що застосовуються для уточнення діагнозу, а також при підозрі на злоякісний характер пухлини.
 • Пункційна біопсія – береться на аналіз шматочок утворення або рідина з його порожнини для проведення гістологічних досліджень.
 • Лабораторні аналізи – рутинні дослідження сечі, крові та сперми.

Диференційна діагностика дає уявлення про розташування кісти, дозволяє виключити рак. За результатами, лікарі розуміють, де розташована і які розміри має кіста в простаті, як лікувати її.

Таким чином, якісна діагностика допомагає чітко визначитися з індивідуальним планом втручання і провести його з незмінною ефективністю.

  Підготовка до лікування

  У клініці Біляка для лікування кісти простати застосовуються дві сучасні методики: лапароскопічна резекція або трансуретральна пункція. Перед втручанням проводяться обстеження:

  • клінічні аналізи крові та сечі;
  • біохімія крові;
  • показники системи згортання.

  Дані інструментальних досліджень вивчаються ретельно й прискіпливо. Вибір конкретного способу для кожного пацієнта грунтується на індивідуальних особливостях людини. Також результати обстеження допомагають підібрати оптимальний метод знеболення.

  В залежності від того, який тип втручання обрано, підготовка може відрізнятися. Якщо пацієнту роблять трансуретральну резекцію під спінальною анестезією, то особливої підготовки не потрібно. Але коли втручання буде проходити під загальним наркозом, за кілька днів рекомендується перейти на полегшене харчування, з вечора виключити їжу, у день операції зовсім відмовитися від їжі й пиття. Також під час втручання (лапароскопії), попередньо проводиться очищення кишківника за допомогою клізми.

  Під контролем УЗД до порожнини кісти (позначена зірочкою) заведено пункційну голку (позначена стрілкою)

  Під контролем УЗД до порожнини кісти (позначена зірочкою) заведено пункційну голку (позначена стрілкою)

  Трансуретральна резекція простати

  Коли в пацієнта виявлена невелика й чітко окреслена кіста передміхурової залози, лікування можливо методом ТУР. Це амбулаторна процедура. Може призначатися, коли кіста розташовується в області простатичної маточки (горбика). Проводиться під місцевим знеболенням.
  Для контролю за ходом втручання використовується ультразвуковий датчик, який вводиться в пряму кишку. З його допомогою хірург обережно й точно заводить пункційну голку через уретру прямо в порожнину кісти.

  Зображення транслюється в режимі реального часу, тому лікар безперервно контролює хід маніпуляції. Хірург оглядає пухлину, намічає хід подальших дій. Потім порожнина кісти розтинається.

  Крізь голку вміст відсмоктується (аспирується) і порожнина спадается. Після цього, виявити її на УЗД або КТ практично неможливо.

  Пацієнт виписується того ж дня із рекомендаціями щодо подальшого медичного спостереження.

  Вміст кісти евакуйовано, капсула спалася (позначена стрілочкою)

  Вміст кісти евакуйовано, капсула спалася (позначена стрілочкою)

  Переваги ТУР при кісті простати:

  • Відсутність крововтрати – за рахунок того, що розрізи під час втручання не робляться.
  • Збереження цілісності тканин – при трансуретральній резекції, вони зовсім не ушкоджуються.
  • Відсутність ризику ускладнень – завдяки тому, що внутрішні органи не контактують із повітрям, рукавичками лікаря, перев’язувальним матеріалом.
  • Малоінвазивність – втручання проходить із мінімальним стресом для організму.
  • Точність – усі дії хірурга контролюються з використанням відеоспостереження, що дозволяє виключити ризик помилки.
  • Швидке відновлення – пацієнт виписується додому того ж дня або наступної доби.

  Мінусом є те, що трансуретральну резекцію можна застосовувати не для всіх типів пухлин. Це варіант лікування простих випадків, для більш складних потрібні інші методи.

  Лапароскопічне втручання

  Трапляються такі ситуації, коли трансуретральная пункція не може гарантувати ефект:

  • Кіста локалізована у важкодоступному місці простати або їх кілька й розташовані вони поруч одна з одною.
  • Раніше вже проводилися пункції, які виявилися неефективними.
  • Навколишні тканини змінені настільки, що капсула кісти втратила еластичність і з великою ймовірністю не спадеться.
  • Коли немає впевненості в доброякісному характері процесу.

  Традиційна хірургія передбачає робити розріз або в області промежини, або через стінку прямої кишки. Фахівці ужгородської клініки Біляка використовують доступ через кілька проколів шкіри. Діаметр кожного – до 1 см.

  Така техніка дозволяє обмежитися регіонарною анестезією (епідуральна або спинномозкова).

  Клініка Біляка Лікування кіст простати фото 5

  Типове розташування проколів при лапароскопічному лікуванні кіст простати

  Через отвори заводяться інструменти, мініатюрна відеокамера, джерело світла. Зображення транслюється на монітор, тому хірург тримає кожен крок під візуальним контролем.

  На першому етапі, кісту виявляють. Потім – резектують її разом із капсулою. Вилучені тканини поміщають в ендомешок і з ним витягують із черевної порожнини.

  Дефект, який утворюється на простаті, обробляється коагулятором для запобігання кровотечі. Хоча у разі такого втручання, кровотеча, навіть якщо і виникає, має капілярний характер і не становить загрози.

  Переваги лапароскопії кіст простати:

  • можливість видаляти навіть великі й багатокамерні новоутворення;
  • відсутність помітної крововтрати;
  • мінімальний травматизм м’язових волокон і шкіри;
  • нульовий ризик ускладнень;
  • відсутність контакту з перев’язувальним матеріалом, повітрям і рукавичками;
  • швидке відновлення.

  Лапароскопія за малоінвазивністю не така, як ТУР, але набагато краща за класичну порожнинну методику. До того ж при цьому втручанні в хірурга більше «розв’язані руки», він може працювати з пухлинами різних розмірів і форм і видаляти їх разом із капсулою. Це дозволяє звести ймовірність рецидиву до нуля.

  Лапароскопічна резекція кіст простати в клініці Біляка рідко триває понад годину. Такий показник досягається завдяки високій кваліфікації лікарів і сучасному обладнанню, яким оснащена операційна.

  До того ж, фахівці регулярно проходять стажування в провідних клініках Європи та США. Набувають сучасний досвід і впроваджують найефективніші напрацювання в Україні.

  Відновлення після видалення кісти простати

  Тривалість реабілітаційного періоду і його особливості залежать від того, яким методом проводилася операція. При трансуретральній резекції, пацієнта виписують уже наступного дня, при лапароскопічній – через 2–3 дні.

  Відновлювальний період зазвичай триває 1 місяць. Протягом цього часу пацієнти, які перенесли видалення кісти простати, повинні дотримуватися низки рекомендацій:

  • обмежити спортивну активність;
  • не піднімати предмети, важчі за 2 кг;
  • приймати антибактеріальні препарати, призначені лікарем;
  • пити багато рідини;
  • дотримуватися дієтичного раціону харчування, виключивши смажене, гостре, жирне, копчене, солоне;
  • відмовитися від куріння й алкоголю;
  • утриматися від сексуальних контактів;
  • купання у ванні замінити прийняттям душу;
  • не купатися у басейні та відкритих водоймах;
  • відкласти відвідування бані й інших парних.

  Протягом реабілітаційного періоду можуть зберігатися певні симптоми – біль під час сечовипускання, кров у сечі, часті позиви помочитися. Але зазвичай, протягом 1 місяця вони проходять. Якщо цього не сталося, потрібно повідомити ситуацію лікарю.

  Поступово до чоловіка, котрий переніс цю операцію, повертається ерекція. Щоби вона нормально відновилася, варто дотримуватися всіх рекомендацій реабілітаційного періоду, а також пізніше застосовувати вібростімуляцію та інші збуджувальні техніки.

  Особливості лікування в клініці

  Індивідуальний підхід і уважне ставлення до кожного пацієнта допомагають нашим лікарям проводити сучасні та ефективні втручання. Завдяки високій кваліфікації хірургів, операції проводяться з бездоганною точністю й акуратністю.

  Трансуретральний підхід взагалі обходиться без пошкоджень на тілі, тому післяопераційний період відсутній, як такий. Лапароскопічна процедура потребує 2–3 доби стаціонарного режиму в клініці.

  На цей час кожен пацієнт отримує індивідуальну палату готельного типу, окремий сестринський пост реанімаційного профілю і спостереження з боку кваліфікованого лікаря.

  Забезпечується харчування органічними продуктами, подарованими природою Закарпаття. Швидше відновитися після втручання допомагають сеанси озонотерапії. Завдяки активному кисню, запускаються природні відновлювальні процеси в організмі, активізуються його природні ресурси.

  Назва послуги Вартість, грн
  Хірургічне лікування кіст простати 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Хірургічне лікування кіст простати в Клініці Біляка?

  Хірургічне лікування кіст простати в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів