Майже у кожного десятого чоловіка є кісти простати, в переважній більшості випадків така патологія не має жодних клінічних проявів. Однак трапляються ситуації, коли лікувати ці порожнинні утворення все ж треба.

Ще на початку XXI століття, для цього широко користувались загальнохірургічними підходами. Звичайно, із невід’ємними для цієї методики розрізами, загальною анестезією та операційними ризиками.

Клініка Біляка пропонує для лікування кіст простати малоінвазивні методики, котрі за ефективністю не поступаються, а навіть переважають загальноприйняті варіанти втручання.

Показання до хірургічного лікування

Для кіст простати притаманний безсимптомний перебіг і тому вони є частіше випадковою знахідкою. Шкоди вони починають завдавати тоді, коли досягають значних розмірів або набувають характер ускладненого перебігу.

Коли це станеться – невідомо. Тому є сенс не розраховувати на свою вдачу та прибрати цю аномалію, поки вона не турбує. Якнайшвидше лікування кісти простати показано, коли перебіг набуває характер ускладненого:

 1. Непокоять розлади сечовипускання: часті позиви, слабкий напір, кров у сечі.
 2. Настає гостра затримка сечі.
 3. Порушується та стає болючою еякуляція.
 4. З’являється біль у ділянці промежини.
 5. Підвищується температура тіла.

Розвиток таких симптомів вказує на те, що або настало інфікування, або має місце велика кіста простати. Втім, можливе і поєднання обох цих факторів.

Діагностичні заходи

Щоб запідозрити цю аномалію, буває достатньо пальцьового обстеження: через стінку прямої кишки можна промацати округле утворення. Для точного висновку застосовуються інструментальні методи обстеження:

 • Трансуретральне ультразвукове дослідження – ТРУЗД.
 • Комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія.
 • Пункційна біопсія.

Перші два методи дають уявлення про розташування кісти, а останній дозволяє виключити новоутворення. Тому якісна діагностика допомагає досить чітко визначитись з індивідуальним планом втручання та провести його з незмінною ефективністю.

Підготовка до лікування

В клініці Біляка, для лікування кісти простати застосовуються дві сучасні методики: лапароскопічна резекція та трансуретральна пункція. Перед втручанням проводяться деякі дослідження:

 • Клінічний аналіз крові та сечі.
 • Біохімія крові.
 • Показники системи згортання.

Ретельно вивчаються дані інструментальних досліджень. Вибір конкретного способу для кожного пацієнта здійснюється на підставі вивчення індивідуальних особливостей людини.

Під контролем УЗД до порожнини кісти (позначена зірочкою) заведено пункційну голку (позначена стрілкою)

Під контролем УЗД до порожнини кісти (позначена зірочкою) заведено пункційну голку (позначена стрілкою)

Трансуретральне втручання

Це амбулаторна процедура. Може призначатись, коли кіста розташовується у ділянці простатичної маточки (пагорбка).
Проводиться під місцевою анестезією.

Для контролю за перебігом втручання застосовується ультразвуковий датчик, який заводиться до прямої кишки. За його допомогою хірург обережно і точно заводить пункційну голку крізь уретру до порожнини кісти.

Картинка транслюється у режимі реального часу, тому лікар постійно контролює перебіг маніпуляції. Скрізь голку вміст кісти висмоктується (аспірується) і порожнина спадається.

Після цього визначити її за допомогою УЗД чи КТ майже неможливо.

Пацієнт

Вміст кісти евакуйовано, капсула спалася (позначена стрілочкою)

Вміст кісти евакуйовано, капсула спалася (позначена стрілочкою)

виписується в той же день з рекомендаціями стосовно подальшого медичного спостереження.

Лапароскопічне втручання

Трапляються такі випадки, коли трансуретральна пункція не може гарантувати ефект:

 • Кіста розташована у важкодоступному місці простати, або вони численні та розташовані одна поряд з одною.
 • Раніше проводилися пункції, котрі виявилися неефективними.
 • Оточуючі тканини змінені настільки, що капсула кісти втратила еластичність і не спадається.
 • Коли немає впевненості у доброякісному характері процесу.

Традиційна хірургія потребує розрізу або в ділянці промежини, або доступу скрізь стінку прямої кишки. Фахівці ужгородської клініки Біляка застосовують доступ через кілька проколів шкіри. Діаметр кожного – до 1 см.

Типове розташування проколів при лапароскопічному лікуванні кіст простати

Таке втручання дозволяє обмежитись регіонарною анестезією (епідуральна або спинномозкова).

Через отвори заводяться інструменти, мініатюрна відеокамера і джерело світла. Зображення транслюється на монітор, тому хірург тримає кожен крок під візуальним контролем.

На першому етапі, кісту віднаходять. Затим – висікають її разом з капсулою. Висічені тканини поміщуються в ендомішок і з ним виймаються з черевної порожнини.

Дефект тканин простати, який утворюється внаслідок цього, обробляється коагулятором для запобігання крововтраті. Хоча при такому втручанні, кровотеча якщо і є, то має капілярний характер та не становить жодної загрози.

Лапароскопічна резекція кіст простати в клініці Біляка рідко триває більше за годину. Цьому сприяє висока кваліфікація лікарів та сучасне устаткування, котрим оснащена операційна.

До того ж фахівці регулярно стажуються у передових клініках Європи та США. Набувають сучасного досвіду та впроваджують найбільш корисні напрацювання в Україні.

Особливості лікування в клініці

Індивідуальний підхід та уважне ставлення до кожного пацієнта допомагають лікарям проводити сучасні та ефективні втручання.

Трансуретральний підхід взагалі не потребує ніяких пошкоджень тіла, тому післяопераційний період відсутній сам по собі. Лапароскопічна процедура потребує 3-4 доби стаціонарного перебування в клініці.

На цей час кожен пацієнт отримує індивідуальну палату готельного типу, окремий сестринський пост реанімаційного профілю і нагляд з боку професійного та кваліфікованого лікаря.

Забезпечується харчування органічними продуктами, подарованими природою Закарпаття. Швидше відновитися після втручання допомагають сеанси озонотерапії.

Вартість операції: 19000 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.