Аномалія сечовивідних шляхів (уретероцеле)

Аномалія сечовивідних шляхів (уретероцеле)

Зміст сторінки:

Трансуретральна резекція уретероцеле – це ендоскопічне хірургічне втручання, під час котрого усувається випинання сечоводу в слизовий відділ сечового міхура. Для цього розтинають нижній сегмент (гирло) сечоводу, завдяки чому природний відтік сечі поновлюється.

Дана операція є малоінвазивним способом лікування уретероцеле. Втручання застосовується, коли випинання має невеликі розміри й не встигло сильно зашкодити роботі сечовивідних шляхів. У складніших випадках доводиться вдаватися до інших типів операцій.

Уретероцеле – аномалія сечовивідних шляхів, яка вважається досить поширеною. Як правило, це – вроджений стан, при якому спостерігається кистоподібне розширення сечоводу в термінальному його відділі. Як результат, стінка сечоводу випинається в просвіт сечового міхура. Це перешкоджає нормальному відтоку сечі в міхур і провокує досить серйозні ускладнення.

Уретероцеле часто має вроджений характер і утворюється внаслідок збоїв внутрішньоутробного розвитку – коли ділянки сечоводів у місці з’єднання із сечовим міхуром формуються неправильно. У результаті малюк народжується зі звуженою його кінцевою ділянкою.

Приблизно кожен 500-й новонароджений з’являється на світ з уретероцеле. У більшості випадків це дівчатка. Але хвороба також може носити й набутий характер. Причиною стають камені, стриктури й інші патологічні стани. У більшості випадків такий розлад виявляється ще в дитячому віці, проте буває, що діагностується вже в дорослих людей. Тоді, коли розвиток хвороби вже призводить до появи серйозних ускладнень.

Людина починає з’ясовувати, у чому справа, і на певному етапі виявляється кистоподібне розширення міхурової частини сечоводу – уретероцеле. Усунути негативні прояви й повернути пацієнта до нормального життя здатний лише досить кваліфікований хірург. Звертайтеся для цього в клініку Біляка, м. Ужгород.

Показання до операції

Одного лише факту наявності такої аномалії вже досить для проведення якнайшвидшого оперативного втручання. Тим більше, що в нашій клініці операція проводиться без розрізів і взагалі будь-яких пошкоджень шкіри. Це втручання здійснюється через уретру й називається ТУР уретероцеле (трансуретральне).

Єдиний надійний спосіб усунення даної аномалії – хірургічне втручання. І провести його потрібно якомога раніше, поки хвороба не встигла сильно нашкодити організму. Зазвичай вона дає про себе знати наступними проявами:

 • розлади сечовипускання;
 • біль при кожній спробі спорожнити сечовий міхур;
 • часті позиви помочитися, при яких виділяється мала кількість сечі;
 • біль в поперековому відділі;
 • домішки крові в сечі;
 • гостра або хронічна затримка сечі;
 • епізоди нетримання сечі;
 • неприємний, нехарактерний її запах;
 • іноді – підвищення температури тіла.

Коли в людини проявляється уретероцеле, операція необхідна обов’язково. Якщо її не зробити, хвороба призведе до серйозних наслідків.

Одним із поширених ускладнень у цьому випадку є різні патології нирок – гідронефроз, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба. Це відбувається через те, що відтік нирки з нирки порушується. Як результат, можуть розширюватися її структури, утворюватися камені, відбуватися інфікування. У запущених випадках розвивається атрофія нирки й ниркова недостатність.

Крім цього, уретероцеле негативно позначається на всій сечовій системі. Патологія стає причиною циститу та інших запальних процесів, провокує кровотечі з уретри. Також вона може спричинити артеріальну гіпертензію.

Підготовка до операції

Як і кожному оперативному втручанню, трансуретральній резекції уретероцеле передує детальне обстеження.

Проводяться такі дослідження:

 • лабораторні аналізи (сеча, кров) – показують наявність в організмі запальних процесів і гострих інфекцій, ступінь імунної відповіді на них;
 • УЗД нирок і сечового міхура – виявляє сам факт уретероцеле, ступінь його випинання в сечовий міхур, вплив на стан нирок, наявність каменів, кіст та інших утворень;
 • цистоскопія – обов’язковий метод обстеження, який дає важливу інформацію про стан слизової оболонки сечового міхура й гирла сечоводу;
 • екскреторна урографія – рентгенівське дослідження з контрастом, що показує, наскільки порушений відтік сечі з нирки й розширено нижній сегмент сечоводу;
 • урофлоуметрія – проводиться для визначення швидкості потоку сечі під час спорожнення сечового міхура;

КТ і МРТ – додаткові методи діагностики, які застосовуються для уточнення діагнозу пацієнтам із нетиповою анатомією сечового тракту.

Варіанти розташування уретероцеле: 1) у шийці сечового міхура; 2) у сечовипускному каналі

Варіанти розташування уретероцеле: 1) у шийці сечового міхура; 2) у сечовипускному каналі

Перед початком операції, хірург повинен вивчити й взяти до уваги низку важливих чинників, які є індивідуальними для кожного пацієнта:

 • кут впадіння сечоводу в міхур;
 • ступінь звуження гирла сечоводу;
 • зменшення товщини м’язового шару сечового міхура в місці аномалії;
 • вкорочення підслизового тунелю сечоводу.

Крім цього, тактика оперативного втручання визначається розміром розширення, наявністю супутніх аномалій.

Лікарі клініки Біляка завжди беруть за основу індивідуальний підхід до проблем кожного пацієнта. Тому підбирається така тактика лікування, при якій вдається звести до мінімуму втручання в нормальне функціонування організму, зберегти найбільшу цілісність тканин і органів людини.

Підготовка до операції залежить від виду обраного знеболювання. Якщо процедура буде проводитися під спінальною анестезією, то особливих підготовчих заходів не потрібно. Але важлива умова – відсутність в організмі гострих запальних і інфекційних процесів. Якщо вони були виявлені, то пацієнту проводять курс антибактеріальної терапії, та лише після цього проводять втручання.

Якщо вирішено проводити ТУР під загальним наркозом, то напередодні потрібно перейти на легку дієту, з вечора перед операцією не їсти зовсім, у день процедури голодувати й не пити води. Перед самим втручанням робиться очисна клізма.

  Хід операції

  У кожному разі обсяг втручання індивідуальний. Пріоритетами є відновлення нормального пасажу сечі, корекція і профілактика ускладнень, максимальне збереження тканин і функції нирки.

  Трансуретральна резекція (ТУР) уретероцеле

  Трансуретральна резекція (ТУР) уретероцеле

  Методика лікування передбачає ендоскопічне втручання. Через уретру в сечовий міхур вводиться спеціальний інструмент – резектоскоп, яким проводиться видалення уретероцеле. У нього вмонтована камера з багаторазовим збільшенням, зображення з якої транслюється на монітор. Завдяки цьому, хірург у процесі операції контролює свої дії.

  Під час втручання проводиться розсічення гирла сечоводу при уретероцеле.Тобто, видаляється його нижня частина разом із випинанням і розтягнутою слизовою оболонкою. Потім видалені тканини витягуються назовні за допомогою спеціального обладнання. Відділ сечоводу, котрий залишився, піддається деяких змінам – з нього формують нове гирло, використовуючи при цьому антирефлюксну методику. Це дозволяє надалі запобігти зворотному закиду сечі.

  За необхідності, пацієнту встановлюється спеціальний дренувальний стент, котрий відіграє роль шини, латки для розсіченої ділянки сечоводу. Завершується операція установкою катетера для відводу сечі, який можна буде зняти приблизно через 3–4 дні.

  Завдяки малотравматичній операції тривалістю 15–20 хвилин, вдається швидко позбавити пацієнта від серйозної хвороби. Тому чим раніше людина на неї вирішиться, тим краще. Адже по мірі прогресування захворювання, ситуація погіршується, виникають серйозні ускладнення. І тоді вже трансуретральне втручання стає неможливим, доводиться вдаватися до більш інвазивних методик.

  Лікарі клініки Біляка завжди віддають перевагу малотравматичним процедурам. Тому, при лікуванні уретероцеле, нами використовується переважно ТУР.

  Відновлення після ТУР уретероцеле

  Процедура може проходити в амбулаторному режимі, але в деяких випадках пацієнт затримується в стаціонарі на 1–2 дні. Після операції, в нього встановлений катетер для виведення сечі. Коли його можна зняти – залежить від індивідуальних чинників і перебігу процесу одужання. Зазвичай це відбувається через 3–4 дні.

  Після виписки, пацієнтові необхідно дотримуватися спеціального режиму для нормального відновлення та реабілітації. Зазвичай, цей період триває до 2 тижнів, протягом яких потрібно виконувати певні рекомендації:

  • не піднімати важких предметів;
  • обмежити спортивну активність;
  • утриматися від статевих контактів;
  • не купатися у водоймах і не плавати в басейні;
  • не відвідувати жодних парних;
  • приймання ванни замінити душем;
  • застосовувати лікарські препарати, призначені лікарем;
  • уникати переохолодження;
  • дотримуватися дієтичного режиму харчування – менше солі, жирної й білкової їжі, більше овочів і фруктів, клітковини;
  • пити багато рідини – для природного промивання сечової системи й запобігання застійних процесів.

  Якщо людина дотримується зазначених рекомендацій, то реабілітація після ТУР уретероцеле пройде легко й безболісно. У разі виникнення ознак ускладнень, варто негайно здатися лікареві. До них відносять: затримку сечовипускання, появу крові в сечі, симптоми запалення сечових шляхів. На щастя, подібні явища виникають рідко і, головним чином у тих, хто не дотримувався рекомендацій щодо проходження післяопераційного режиму.

  Особливості лікування в клініці

  Успішно досягати намічених результатів, хірургам клініки Біляка допомагають власні напрацювання та передовий досвід, який вони набувають під час стажувань у кращих лікувальних установах США і Європи.

  Для проведення операцій, тут використовуються передові техніки та високоточне хірургічне обладнання. Перевага при виборі методики втручання віддається ендоскопічним методам лікування уретероцеле. Це пов’язано з тим, що трансуретральна резекція має безліч плюсів:

  • Ефективність – дозволяє детально оглянути патологію і провести її прицільне видалення. Дає можливість швидко відновити природний відтік сечі.
  • Швидкість – триває не більш ніж 20 хвилин.
  • Відсутність хірургічних розрізів – дозволяє уникнути травматизму шкіри, розсічення м’язових шарів, значної крововтрати. Після такого втручання не залишається шрамів на тілі.
  • Безпека – завдяки відсутності контакту з рукавичками хірурга, перев’язувальним матеріалом і повітрям, вдається уникнути інфікування. Також убезпечити операцію допомагає ретельний відеоконтроль всіх дій лікаря, що виключає ризик помилки.
  • Прогресивність – при проведенні ТУР використовується новітнє високоточне обладнання. Це «золотий стандарт» сучасної хірургії.
  • Короткий період реабілітації – процедура може проводитися амбулаторно, пацієнту немає потреби проводити багато часу в стаціонарі. Повне відновлення настає через 1–2 тижні.

  Після операції, на розсуд лікаря клініки Біляка, пацієнта можуть відпустити додому в той же день. Іноді потрібно трохи затриматися в стаціонарі для спостереження. Тривалість післяопераційного періоду залежить від обсягу втручання, проте рідко становить більш як 1 день. Цей час людина проживає в комфортній палаті готельного типу, перебуває під цілодобовим наглядом медперсоналу, отримує органічне харчування.

  Для прискорення одужання, у клініці пропонуються ефективні фізіотерапевтичні процедури. Наприклад, озонотерапія допомагає швидко відновити сечовипускальну функцію і зміцнити організм загалом. Вона активізує природні здібності до регенерації тканин.

  Назва послуги Вартість, грн
  Трансуретральна резекція уретероцеле 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Трансуретральна резекція уретероцеле в Клініці Біляка?

  Трансуретральна резекція уретероцеле в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів