Камінь сечового міхура

Одиничний камінь у сечовому міхурі

Людський організм є відкритою системою і постійно обмінюється з навколишнім середовищем енергією та матерією. Ми всі складаємось із хімічних елементів і живемо завдяки хімічним реакціям, котрі безперервно протікають у нашому тілі.

Тому, нерідко, розлади мінерального обміну призводять до появи твердих відкладень в органах сечовивідної системи на різних її поверхах. Одним із варіантів перебігу сечокам’яної хвороби є утворення каменів у сечовому міхурі (цистолітіаз). Якість життя людини від цього аж ніяк не покращується, тому конкрементів варто позбавлятись.

Дроблення каменів в сечовому міхурі (Цистолітотрипсія)

Вдосконалення медичної техніки та запровадження новітніх цифрових технологій надали хірургам можливість проводити дроблення каменів в сечовому міхурі. При цьому відпадає потреба робити розрізи на шкірі, м’язах та самому міхурі.


Перебіг цистолітіазу непомітний і підступний. Утворення та ріст каменів стає причиною багатьох неприємних та, навіть, небезпечних наслідків. Найбільш ймовірні:

 • Розвиток пролежнів на слизовій оболонці міхура.
 • Приєднання урологічної інфекції.
 • Хронічні в’ялі запалення.
 • Рецидивні цистити.
 • Вклинення каменю у простатичний відділ уретри призводить до гострого порушення відтоку сечі.

Тому позбавлятися від такого носійства треба неодмінно. До ери ендоскопічних втручань, був лише один шлях: розріз передньої черевної стінки та безпосередній доступ до порожнини сечового міхура. Але ситуація змінилась.

В м. Ужгороді, в клініці Біляка, вже кілька років пацієнтів позбавляють від каменів сечового міхура завдяки використанню ультразвуку.

Суть процедури

Робочий інструмент, який називається цистоскоп, заводиться до порожнини сечового міхура через уретру, тобто через сечовипускний канал.

Трансуретральний доступ для цистолітотрипсії

Здійснення трансуретрального доступу для цистолітотрипсії

Завдяки малому діаметру ендоскопу, його можна безперешкодно завести до порожнини міхура й знайти камінь. Зонд оснащений мініатюрним відеосенсором, котрий дозволяє лікарю візуально контролювати весь процес.


На кінці інструменту розташовується спеціальний прилад, котрий генерує звукові коливання надвисокої частоти. У звичайному випадку ці коливання дуже швидко затухають і жодним чином не впливають на стан оточуючих органів.

Але якщо їх спрямувати безпосередньо до твердої поверхні каменю, енергія хвиль в повному обсязі передається виключно на конкремент. Надшвидкі коливання послаблюють зв’язок між його часточками, що й призводить до руйнування каменю. У середовищі медиків таке подрібнення каменів у сечовому міхурі називається одним словом – цистолітотрипсія.

Показання до застосування

Впровадження малоінвазивних методик у хірургічну практику означає, що у лікарів з’являється більше можливостей допомогти пацієнтам, завдавши меншої шкоди. Однак це залишається лікувальною процедурою і, відповідно, має застосовуватися тоді, коли потрібно. Приводом для призначення процедури часто стає просто факт наявності конкремента в сечовому міхурі. Його поява може провокуватися декількома чинниками:

 • Опущення каменю з нирок.
 • Явища застою сечі (наприклад – при аденомі простати).
 • Наслідки попередніх операційних втручань на міхурі (залишок не видаленої лігатури).
 • Аномалії стінки сечового міхура – дивертикули.

Кількість конкрементів може значно коливатися. Частіше доводиться мати справу із поодинокими твердими утвореннями суттєвих розмірів. Але трапляються випадки, коли у сечовому міхурі одночасно перебуває кілька камінців різних розмірів. Всіх їх поєднує те, що вони не здатні вийти назовні фізіологічним шляхом, через уретру.

А вже подрібнені ультразвуком фрагменти можна легко вивести назовні. Або фізіологічним шляхом – із сечею, або відразу після втручання. Виведення дрібних уламків за допомогою спеціального інструменту називається цистолапаксія.

Цистолапаксія

Завдяки видатному професіоналізму та сучасному обладнанню, хірурги клініки Біляка вправно проводять дроблення каміння в сечовому міхурі незалежно від його кількості.

Переваги процедури

Найперше, що привертає увагу хворих – це відсутність операції як такої. Хоча маніпуляція й проводиться під загальною анестезією, але всім іншим значно переважає традиційні методики:

 1. Безпечна. Уникнувши розрізу, попереджується багато ризиків для пацієнта: відсутня крововтрата, не потрібні шви, не створюються передумови для розвитку інфекційних ускладнень.
 2. Щадна. Не пошкоджуються стінки порожнинного органу.
 3. Профілактика рецидивів. Досвід лікарів клініки дозволяє усунути аденому простати або дивертикул стінки, котрі могли б спровокувати повторне утворення каменів.
 4. Тривалість до 1 години.
 5. Скорочений до мінімуму післяопераційний період рідко триває більше як добу.

Головним принципом, котрий покладено в основу роботи нашої клініки, є індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Регулярні стажування лікарів у закордонних клініках розвинених країн і багатий власний досвід втілюються у незмінно ефективний результат лікування у кожному окремому випадку.


Відновлення після втручання не займає багато часу, людина може швидко повернутися до звичного життя. Цьому також сприяє духовний та психологічний супровід. Кожний пацієнт при виписці отримує профілактичні рекомендації, розроблені конкретно для нього.

Вартість операції: 7900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.