Камінь сечового міхура

Одиничний камінь у сечовому міхурі

Зміст сторінки:

Операція цистолітотрипсія – це ендоскопічний метод видалення конкрементів із сечового міхура шляхом їх дроблення за допомогою ультразвукових коливань або лазера. Операція дроблення каменів у сечовому міхурі проводиться за допомогою сучасного обладнання, під відеоконтролем.

Організм людини – відкрита система, яка постійно обмінюється з навколишнім середовищем матерією та енергією. Ми всі створені з хімічних елементів і живемо завдяки хімічним реакціям, які безперервно протікають у нашому тілі.

Порушення мінерального обміну часто призводять до появи твердих відкладень в органах сечовидільної системи. Один із варіантів перебігу сечокам’яної хвороби – утворення каменів у сечовому міхурі (цистолітіаз).

Захворювання розвивається з різних причин: неправильне харчування, порушень обміну речовин, занадто жорстка вода та інші чинники. Його провокують запальні процеси, прийом лікарських препаратів. Також патологія характерне для людей, котрі п’ють мало рідини та часто стримують позиви до сечовипускання, терплять.

Відкладення бувають різних розмірів, поодинокі та множинні, відрізняються за консистенцією, текстурою поверхні, формою, кольором. У них може бути різних хімічний склад, залежно від того, під впливом яких чинників утворюються. Також він варіюється залежно від віку людини, способу її життя, індивідуальних особливостей організму. У більшості випадків на сечокам’яну хворобу страждають чоловіки.

Видаляти камені необхідно, коли вони починають проявляти симптоматику:

 • в животі відчуваються тупі болі ниючого характеру, що віддають у промежину;
 • часто виникають позиви спорожнити сечовий міхур, іноді вони нестерпні;
 • в сечі відмічаються домішки крові, зазвичай вони виділяються під кінець акту сечовипускання;
 • спорожнення стає переривчастим, після нього залишається почуття, що сечовий міхур не спустошений у повному обсязі.

Якість життя людини через це значно погіршується, тому від конкрементів слід позбавлятися. Хворому рекомендується цистолітотрипсія, показання до оперативного вирішення виникають, якщо немає очікуваних результатів від консервативної терапії.

Діагностика відкладень починається з вивчення та аналізу скарг пацієнта, далі проводяться інструментальні та лабораторні обстеження. Уточнюється, наскільки виражені пошкодження, який розмір каменів, їх кількість. Також виявляються випадки виділення піску й каменів, з’ясовується, чи немає в пацієнта супутніх захворювань. За результатами зданих пацієнтом аналізів та інструментальних досліджень підбирається оптимальна методика видалення відкладень.

Дроблення каменів у сечовому міхурі (цистолітотрипсія)

Вдосконалення медичної техніки та запровадження сучасних цифрових технологій надали хірургам можливість здійснювати дроблення каменів у сечовому міхурі. Завдяки цьому відпадає необхідність розрізати шкіру, м’язи, стінку самого міхура. Цистолітотрипсія – хід операції без крові, болю, швів і ускладнень.

Цистолітіаз тривалий час протікає непомітно й підступно. Та збільшення каменів неодмінно призводить до багатьох неприємних і небезпечних наслідків. Дуже ймовірні:

 • пролежні на слизовій оболонці міхура;
 • приєднання урологічної інфекції;
 • хронічні, в’ялі запалення;
 • рецидивні цистити;
 • вклинення каменю в простатичний відділ уретри призводить до гострого порушення відтоку сечі.

Тому позбавлятися від такого носійства однозначно потрібно. До ери ендоскопічних втручань існував єдиний підхід: розріз передньої стінки живота і прямий доступ до порожнини сечового міхура. Нині ситуація змінилася. Цистолітотрипсія – це прогресивний метод втручання, яке відбувається за допомогою універсального цистоскопа. У процесі операції уролог бачить сечовий міхур на моніторі, що дозволяє йому здійснювати точні, вивірені маніпуляції.

В Ужгороді, у клініці Біляка, уже протягом декількох років пацієнтів позбавляють від каменів сечового міхура за допомогою ультразвуку або лазеру.

  Суть процедури

  Як виконується цистолітотрипсія? Хід операції наступний: робочий інструмент, цистоскоп, вводиться в порожнину сечового міхура через уретру, тобто крізь сечовипускальний канал.

  Трансуретральний доступ для цистолітотрипсії

  Здійснення трансуретрального доступу для цистолітотрипсії

  Завдяки маленькому діаметру ендоскопа, його можна безперешкодно завести до порожнини міхура та виявити камінь. Зонд оснащений мініатюрним відеосенсором, котрий дозволяє лікарю візуально контролювати весь процес.

  У клініці є обладнання, що дозволяє проводити подрібнення каменів у сечовому міхурі лазером або ультразвуком. Відповідну методику підбирає лікар індивідуально – з урахуванням розташування конкрементів, їх розмірів, складу та інших факторів. 

  Збалансований за ефективністю, безпекою та доступністю метод – це ультразвукове дроблення каменів у нирках. Завдяки маленькому діаметру ендоскопа, його можна безперешкодно завести в порожнину міхура і виявити камінь. Зонд оснащений мініатюрним відеосенсор, який дозволяє лікарю візуально контролювати весь процес. На кінці інструменту розташовується спеціальний прилад-насадка, що генерує звукові хвилі надвисокої частоти.У звичайному середовищі ці коливання дуже швидко згасають та жодним чином не позначаються на стані оточуючих органів.

  Зате якщо їх зосередити безпосередньо на твердій поверхні каменя, енергія хвиль у повному обсязі передається на конкремент. Надшвидкі коливання послаблюють зв’язок між його частинками, призводячи до порушення цілісності каменю.

  Дуже ефективним є і лазерне дроблення каменів у нирках. Його теж проводять ендоскопічним шляхом. Лікар підводить прилад максимально близько до конкрементів, а потім дає лазерний імпульс, що руйнує сольові відкладення. Іноді великий камінь вдається практично розпорошити до стану піску. Такий результат слід трактувати, як розчинення каменів у сечовому міхурі. Осад, що залишився і дрібні фрагменти вже безпечні та виходять фізіологічним шляхом.

  Дроблення каменів лазером дає успішні результати, воно дозволяє руйнувати конкременти у важкодоступних місцях та впорається там, де ультразвук є малоефективним.

  Показання до застосування

  Впровадження малоінвазивних методик до хірургічної практики означає, що в лікарів з’являється більше можливостей допомогти пацієнтам, зменшивши шкоду, яку завдають втручання. Проте операція з видалення каменів із сечового міхура, навіть без розрізу залишається лікувальною процедурою. І повинна застосовуватися тоді, коли потрібно.

  Приводом для призначення процедури часто стає сам факт наявності в порожнині органу конкременту. А його появу можуть спровокувати кілька чинників:

  • опущення каменю з нирок;
  • застійні явища (наприклад – при збільшенні простати);
  • наслідки раніше перенесених операцій на міхурі (залишки не видаленої лігатури);
  • аномалії стінки сечового міхура – дивертикули.

  Кількість конкрементів може бути різною. Частіш за все доводиться мати справу з поодинокими каменями суттєвих розмірів. Однак трапляються випадки, коли в сечовому міхурі виявляють кілька камінців різної величини. Усіх їх об’єднує те, що вони не можуть вийти назовні через уретру.

  Після цистолітотрипсії, фрагменти дрібного розміру можуть покинути сечовий міхур фізіологічним шляхом із сечею. Якщо потрібно, лікар відразу після дроблення може їх вивести за допомогою спеціального інструменту. Маніпуляція називається цистолапаксією.

  Цистолапаксія

  Завдяки видатному професіоналізму й досконалому обладнанню, хірурги клініки Біляка успішно проводять видалення каменів із сечового міхура, навіть у непростих випадках.

  Переваги дроблення каменів у сечовому міхурі в клініці Біляка м. Ужгород

  Перше, що привертає увагу пацієнтів – це відсутність операції, як такої. Хоча маніпуляція і проводиться під загальним знеболенням, усім іншим значно перевершує традиційні методики.

  1. Безпечна. Завдяки відсутності розрізу, попереджаються багато ризиків для пацієнтів: немає крововтрати, не потрібні шви, немає передумов для розвитку інфекційних ускладнень.
  2. Щадна. Стінки порожнинного органу не пошкоджуються.
  3. Профілактика рецидивів. Досвід лікарів клініки дозволяє попутно усунути аденому простати або дивертикул стінки, які могли б спровокувати повторну появу каменів.
  4. Загальна тривалість до 1 години.
  5. Скорочений до мінімуму післяопераційний період, котрий рідко триває більш, як добу.

  Провідним принципом, покладеним в основу роботи нашої клініки, є індивідуальний підхід до лікування кожного пацієнта, якому проводиться дроблення каменів у сечовому міхурі, відгуки та результати лікування підтверджують високий професіоналізм лікарів клініки.

  Регулярні стажування лікарів у закордонних клініках розвинених країн і багатий власний досвід втілюються в незмінно ефективний результат у кожному окремому випадку.

  У клініці Біляка досвідчені фахівці за допомогою новітніх технологій ендоскопічним методом під індивідуально підібраною анестезією виконають дроблення каменів у сечовому міхурі. Ціна включає в себе не тільки здійснення малоінвазивної операції, але і всі необхідні медичні післяопераційні маніпуляції.

  Пацієнту надається цілодобовий догляд із медикаментозним забезпеченням. Вони перебувають в окремих палатах із комфортними умовами санаторного типу. Дієтичне харчування із застосуванням натуральних екологічних чистих продуктів прискорює одужання. Реабілітація проходить у доброзичливій психологічній атмосфері, для кожного пацієнта складається індивідуальний список рекомендацій і обмежень на післяопераційний період для відновлення організму.

  Відновлення після втручання не займає багато часу, людина може дуже швидко повернутися до звичного життя. Цьому також сприяє духовний супровід та психологічна підтримка. Кожен пацієнт при виписці отримує профілактичні рекомендації, розроблені конкретно для нього.

  Назва послуги Вартість, грн
  Контактна цистолітотрипсія (дроблення каменів у сечовому міхурі) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Контактна цистолітотрипсія (дроблення каменів у сечовому міхурі) в Клініці Біляка?

  Контактна цистолітотрипсія (дроблення каменів у сечовому міхурі) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів