Анатомічне розташування сечового міхура в організмі людини

Анатомічне розташування сечового міхура в організмі людини

Зміст сторінки:

Трансуретральна резекція сечового міхура – ендоскопічна операція, у ході якої з цього органу видаляється пухлина злоякісного або доброякісного характеру. При цьому доступ здійснюється без розрізу, через сечовипускальний канал, а саме новоутворення усувається повністю. Разом із цим проводиться резекція слизової оболонки органу з відступом 1 см від краю пухлини й частина прилеглого до неї м’язового шару.

ТУР пухлини сечового міхура вважається малоінвазивним втручанням і може застосовуватися як для лікування, так і для діагностики (біопсії). За допомогою цієї процедури можна оглянути пухлину, оцінити її розміри й локалізацію, отримати зразки тканин, і за необхідності – повністю видалити. Взяті під час втручання патологічні тканини потім відправляються на гістологічні дослідження.

Є форми раку сечового міхура, при яких розвиток пухлини обмежено порівняно невеликою ділянкою. Підозра на нем’язово-інвазивний рак є підставою для проведення ендоскопічного втручання – трансуретральної резекції (ТУР) сечового міхура, яку незмінно успішно проводять у клініці Біляка, м. Ужгороді.

Показання до проведення

Ендоскопічна процедура має неперевершену клінічну цінність. Її проводять, щоб:

 • встановити наявність або відсутність пухлини;
 • візуально оцінити масштаби ураження пухлиною сечового міхура, ступінь інвазії;
 • отримати морфологічні дані про процес (конфігурація, кількість вузлів, рухливість і консистенція);
 • зрозуміти, наскільки глибоко проросли тканини пухлини в м’язовий шар;
 • взяти матеріал для гістологічного дослідження;
 • повністю видалити новоутворення.

Вивчення фрагмента тканини ураженого органу дає точну форму захворювання, що дозволяє спрогнозувати успіх трансуретральної резекції сечового міхура при раку.

Дослідження пухлини сечового міхура

Дослідження пухлини сечового міхура

У разі проростання пухлини в м’язовий шар сечового міхура, операція набуває важливого діагностичного значення й називається ТУР-біопсія пухлини сечового міхура. У процесі маніпуляції отримують матеріал для гістологічного дослідження (біоптат). Після цього розглядається питання про обсяг подальшого оперативного лікування пацієнта: часткова резекція сечового міхура або радикальна цистектомія з різними видами деривації сечі.

Як правило, ТУР сечового міхура призначається у разі виявленні пухлин, котрі мають порівняно невеликі розміри й чітко окреслені контури. Цю операцію можна особливо успішно проводити на початкових стадіях раку, а також, коли в людини розвиваються доброякісні новоутворення. Важливо розуміти, що будь-яка пухлина провокує зміни структур тканин органу. І прибрати її консервативними, медикаментозними засобами, зазвичай неможливо.

Пухлини сечового міхура утворюються в людей із різних причин. Це може бути праця на шкідливому виробництві, паління, а також хронічні хвороби сечової системи – цистит, відкладення каменів та інші. Захворювання прогресує досить швидко, виявляючи неприємну симптоматику:

 • часті позиви до випорожнення сечового міхура;
 • утруднення й біль під час сечовипускання;
 • домішки крові в сечі;
 • дискомфорт і біль у промежині;
 • негативна загальна симптоматика – слабкість, втомлюваність, запаморочення.

Якщо вчасно не видалити пухлину, вона розростається, заважаючи сечовому міхуру належно виконувати його функцію. Також тканини новоутворення здавлюють сечоводи та інші сусідні органи, впливають на функціональність нирок, провокують кровотечі. До того ж, коли пухлина починає метастазувати, вона ставить під загрозу роботу органів і структур усього організму. Досить часто рак сечового міхура дає метастази в кістки поперекового відділу, що призводить до обмеження рухової функції.

Ось чому необхідно прибрати пухлину, поки вона невелика й не встигла заподіяти значної шкоди. Тим більше, що на ранніх стадіях ще є можливість провести операцію без розрізу, з трансуретральним доступом.

Підготовка до операції

Щоби правильно вибрати метод хірургічного втручання, обов’язково проводять попередню діагностику. Вона включає в себе:

 • УЗД сечової системи – дозволяє побачити пухлину, її локалізацію, розміри, взаємодія з іншими структурами.
 • Цистоскопія – ендоскопічний метод діагностики, за допомогою якого вдається візуально визначити контури, кількість новоутворень.
 • Урографія – рентгенологічне дослідження із застосуванням контрасту. Володіє приблизно інформативністю УЗД, доповнює картину, оскільки показує обриси, розміри пухлини, характер її росту.
 • КТ і МРТ – виконуються для уточнення діагнозу. Показують, наскільки пошкоджено м’язовий шар, чи є метастази в регіонарні лімфовузли.
 • Лабораторні аналізи – дослідження крові й сечі допомагають зрозуміти, чи присутні в сечі пухлинні клітини, чи є в організмі гострі інфекційні процеси.

На підставі отриманих даних визначається, яким методом буде проведена резекція сечового міхура. За тиждень до операції рекомендується відмовитися від паління і прийому препаратів, котрі розріджують кров. Якщо в сечі виявлено ознаки інфекційного запалення, пацієнту перед втручанням варто пройти курс антибактеріальної терапії.

У день, коли проводиться втручання, потрібно дотримуватися повний голод і відмовитися від пиття води. Перед операцією робиться очисна клізма.

  Техніка проведення

  Трансуретральная резекція проводиться без розрізів і проколів. Доступ до уражених ділянок внутрішньої поверхні міхура здійснюється через уретру. Для успішного результату велике значення має професіоналізм лікаря й рівень технічного оснащення операційної.

  Трансуретральна резекція сечового міхура при пухлині

  Трансуретральна резекція сечового міхура при пухлині

  Коли проводиться ТУР сечового міхура, хід операції починається з укладання пацієнта й організації йому знеболення. Мала інвазивність втручання допускає спинномозкову анестезію, проте загальний наркоз теж застосовується. Для маніпуляцій використовується спеціальний інструмент – резектоскоп. Його конструкція дозволяє досягти порожнини сечового міхура через уретру, ретельно оглянути його внутрішню поверхню, провести видалення виявлених пухлинних утворень.

  Коли прилад введено у сечовий міхур, внутрішня поверхня органу обробляється фізіологічним розчином – щоби забезпечити хірургу гарний огляд. Далі всі маніпуляції виконуються під відеоконтролем, який забезпечується завдяки вбудованій в резектоскоп камері з багаторазовим збільшенням. Лікар уважно оглядає пухлину, і визначає способи її видалення.

  Техніка трансуретральної резекції сечового міхура залежить від розмірів, форми, ступеня поширеності новоутворення. Якщо воно маленьке, то видаляється єдиним блоком. За великих розмірів, доводиться проводити фракційне видалення вузлів та вогнищ. Спочатку січуть пухлина, а слідом за нею – прилегла слизова оболонка і м’язові шари. Це дозволяє надалі уникнути рецидиву.

  Видалені під час операції патологічні тканини витягуються й обов’язково відправляються на гістологічне дослідження. Далі хірург здійснює коагуляцію судин, з яких спостерігається кровотеча, виконує контроль гемостазу. Пацієнту встановлюють катетер для відведення сечі.

  Кваліфікація лікарів клініки Біляка й першокласне обладнання, дають можливість провести видалення виявлених вузлів і коагулювати дрібні ділянки онкогенеза одночасно з діагностичною частиною процедури.

  Нашими фахівцями вивчається сучасний досвід у провідних клініках Європи та США, привносяться власні напрацювання. Це робить трансуретральную резекцію сечового міхура при раку безпечним і ефективним методом лікування.

  Післяопераційний період

  Після закінчення процедури, висічений матеріал відправляється на дослідження, у сечовипускальний канал встановлюється катетер. Чим меншим є об’єм втручання, тим раніше його забирають. Зазвичай, термін катетеризації становить від декількох годин до декількох діб.

  Пацієнту першими днями дають антибіотики для запобігання інфекційному запаленню й анальгетики для зняття болю. Медсестра стежить за катетером і доглядає за ним. Пити воду можна вже через пару годин після виходу з наркозу. Наступного дня відновлюється прийом їжі.

  Важливо розуміти, що під час операції з видалення пухлини, в порожнині органу утворилася рана, для загоєння якої потрібен певний час. Тому, коли проведена резекція сечового міхура, наслідки можуть турбувати пацієнта ще 4–6 тижнів. Вони проявляються у вигляді частих позивів до сечовипускання, деякого печіння в уретрі, домішок крові в сечі. Але варто звернутися до лікаря у разі виявлення таких явищ:

  • сильна кровотеча із сечовипускального каналу;
  • симптоми запальних інфекційних процесів сечових шляхів;
  • розвиток стриктур уретри;
  • затримка сечі;
  • ознаки рецидиву пухлини.

  На щастя, подібні ускладнення трапляються досить рідко. Якщо людина в післяопераційному періоді дотримувалася всіх рекомендацій лікаря, жодних важких наслідків не виникає. Під час реабілітації необхідно:

  • приймати ліки, призначені лікарем;
  • пити багато рідини – щоби забезпечити природне «промивання» сечового міхура, уникати застійних процесів;
  • дотримуватися дієти – виключити смажене, жирне, солоне, копчене;
  • уникати фізичних навантажень, особливо підняття важких предметів;
  • утриматися від сексуальних контактів;
  • не тужитися при дефекації – якщо виник запор, потрібно прийняти послаблювальні препарати;
  • не переохолоджуватися.

  Відновлювальний період, зазвичай, триває 1–2 місяці, залежно від складності видаленої пухлини. Якщо за результатами гістології підтвердився її злоякісний характер, додатково призначається курс хіміотерапії прямо в сечовий міхур – так звана «внутрішньопузирна терапія».

  Щоби реабілітація проходила легше, лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури. Швидке відновлення забезпечується високою майстерністю хірургів, грамотним призначенням сеансів озонотерапії.

  Для профілактики рецидивів раку варто провести повторну ендоскопічну ревізію порожнини сечового міхура через 2–8 тижнів. Це питання в кожному випадку розглядається індивідуально.

  Переваги проведення ТУР сечового міхура в клініці Біляка в м. Ужгород

  У клініці віддають перевагу малоінвазивним методам хірургічного втручання. Якщо є можливість здійснити видалення пухлини методом ТУР, хірурги використовують цей шанс. І не дарма, адже такі ендоскопічні операції сечового міхура мають безсумнівні переваги перед класичними методиками:

  • Відсутня крововтрата й пошкодження здорових тканин – оскільки процедура проводиться без розрізів.
  • Не потрібно накладати шви й потім знімати їх, стежити, щоби не сталося загноювання.
  • Відсутній контакт із рукавичками лікаря, повітрям, перев’язувальним матеріалом. Завдяки цьому виключається ризик занесення інфекції.
  • Мінімальна ймовірність ускладнень – якщо пацієнт у післяопераційному періоді виконує всі рекомендації.
  • Є можливість видалити утворення повністю, водночас отримати зразки тканин з місця резекції, щоб зрозуміти, чи не залишилося ракових клітин.
  • Не залишається шрамів на тілі – завдяки відмові від розрізу.

  Можна провести прицільне, максимально акуратне та повне видалення пухлини. Це виключає ризик рецидиву надалі.

  Коли проводиться ТУР сечового міхура, хід операції можна скорегувати прямо в процесі втручання, оглянувши пухлину, взявши біопсію або відразу видаливши утворення.

  Якщо вам показана ТУР сечового міхура, відгуки пацієнтів, які пройшли процедуру, допоможуть зрозуміти, чого можна очікувати. Як правило, усі люди, які лікувалися за такою методикою в клініці Біляка, залишаються задоволеними результатами. Наші лікарі акуратно виконують усі хірургічні маніпуляції, що дозволяє виключити ймовірність ускладнень.

  Після операції, пацієнти відновлюються в комфортабельних палатах, які майже нічим не відрізняються від готельного номера. До кожного приставлений індивідуальний медсестринський пост. Також пропонується смачне і здорове, органічне харчування.

  Якщо вас цікавить трансуретральна резекція сечового міхура, ціна операції вказана на сайті клініки, у розділі вартості послуг.

  Назва послуги Вартість, грн
  Трансуретральна резекція (ТУР) сечового міхура при пухлині 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Трансуретральна резекція (ТУР) сечового міхура при пухлині в Клініці Біляка?

  Трансуретральна резекція (ТУР) сечового міхура при пухлині в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів