7 цікавих фактів про урологічні захворювання

7 цікавих фактів про урологічні захворювання

Зміст сторінки:

Навіть в наше прогресивне століття, людям досі ніяково говорити про проблеми сечостатевої системи. Багато хто роками замовчує урологічні захворювання, намагаючись лікувати їх своїми силами або ігнорувати. Візит до лікаря відкладається в «довгий ящик», і це призводить до прогресування хвороби, переходу її в хронічну форму, вилікувати яку дуже складно. Багато в чому, це відбувається через недостатню поінформованість. Люди мало знають про урологію, а її симптоми списують на переохолодження, стрес та інші чинники, котрі легше за все пояснити.

Які хвороби лікує уролог?

Найчастіше виявляються урологічні захворювання у чоловіків. До них відносять:

 • простатит – запальний процес в передміхуровій залозі;
 • аденому простати – доброякісну пухлину, яка з часом може переродитися в рак;
 • онкологію передміхурової залози, сечового міхура, нирок, сечоводу;
 • варикоцеле – варикозне розширення вен яєчок;
 • проблеми з ерекцією;
 • передчасне сім’явиверження;
 • водянку яєчка – запальний процес і скупчення рідини в мошонці;
 • безпліддя;
 • епідидиміт – запалення в придатку яєчка.

Симптоматика цих захворювань зазвичай схожа: проблеми з сечовипусканням на тлі болю, різь, ослаблення струменя. Також з’являється дискомфорт під час статевого акту. І при цьому головне – не ігнорувати ознаки хвороб, а якомога звертатися до уролога.

Крім цього, нерідко зустрічаються урологічні захворювання у жінок:

 • цистит – інфекція в сечовому міхурі;
 • пієлонефрит – запалення нирок;
 • уретрит – запальний процес в сечівнику;
 • сечокам’яна хвороба;
 • новоутворення в сечовому міхурі, сечоводі, нирках.

Пані теж помічають розлади сечовипускання: часті позиви, біль, печіння. Також змінюється колір сечі, нерідко в ній присутні сторонні включення, домішки крові. Може підвищуватися температура.

7 цікавих фактів про урологію

Інформованість і усвідомленість – перший крок на шляху до здоров’я. Тому корисно буде дізнатися дещо цікаве про урологічну патологію:

 1. Найчастіше урологічні захворювання виникають у курців – доведено, що в людей з цією звичкою, патологічні процеси прогресують швидше та агресивніше, зокрема – спостерігається схильність до плоскоклітинного раку.
 2. Обрізання зменшує сприйнятливість до статевих інфекцій та ВІЛ, однак, не скасовує необхідності контрацепції.
 3. У чоловіків, які страждають синдромом апное, підвищується ризик розвитку імпотенції – як впливає хропіння на проблеми з ерекцією, зрозуміти поки не вдалося, але зв’язок між ними спостерігається.
 4. Прийом антибіотиків знижує еректильну функцію, особливо це стосується препаратів, що використовуються для лікування статевих інфекцій.
 5. Пацієнтам із зайвою вагою складно вилікувати сечокам’яну хворобу, часто доводиться вдаватися до хірургічних втручань.
 6. Для профілактики простатиту й аденоми рекомендується пити гранатовий сік – мікроелементи, котрі містяться в ньому, добре впливають на передміхурову залозу.
 7. На аденому простати може захворіти чоловік в будь-якому віці – найчастіше це захворювання проявляється після 50 років, але від нього не застраховані й молодші пацієнти.

Є ще один незаперечний факт: рання діагностика урологічних хвороб надає можливість успішно їх вилікувати. Сучасна медицина має багато ефективних способів, котрі дозволяють розв’язати проблеми сечостатевої системи. Головне – не запускати їх і вчасно звертати увагу. Тому помітивши перші симптоми, найкращим рішенням буде записатися на прийом до уролога.

Цікаво, як працюють професіонали

У клініці Біляка працюють досвідчені лікарі, які дотримуються індивідуального підходу до пацієнтів. Тут можна пройти обстеження на сучасному обладнанні, що дозволяє точно встановити причини нездужання.

За результатами досліджень будуть запропоновані відповідні заходи лікування. Фахівці клініки завжди працюють на результат і намагаються не просто позбавити пацієнта від неприємної симптоматики, а повернути йому якість життя.

У деяких випадках урологічні проблеми настільки серйозні, що потрібне хірургічне лікування. Не варто лякатися цієї перспективи – за допомогою сучасних малоінвазивних методів, хірурги клініки проводять операції з ювелірною акуратністю!