Варикозне розширення вен яєчка (варикоцеле) у чоловіків

Варикозне розширення вен яєчка (варикоцеле) у чоловіків

Зміст сторінки:

Варикоцеле – це варикозне розширення вен яєчка, патологія чоловічої статевої системи, що негативно впливає на процес сперматогенезу і здатність до запліднення.

Лапароскопічна резекція внутрішньої насіннєвої вени при варикоцеле – це малоінвазивна операція, під час якої уражена вена перетинається і видаляється. Артерія зберігається, виключається ризик рецидивів. Насьогодні така операція вважається найбільш ефективним методом лікування варикоцеле.

Основні факти про захворювання

Варикозне (вузлове) розширення вен яєчка зустрічається з частотою до 30 % у чоловіків молодого (до 30 років) віку. Частіш за все виявляється при медогляді військово-медичною комісією. При цьому лівобічна патологія трапляється частіше, ніж правобічна чи двостороння. Хвороба може діагностуватися й під час обстеження бездітної пари, оскільки є частою причиною чоловічого безпліддя.

Основна причина розвитку патології – надмірний тиск у венах, з яких формується лозоподібне (гроноподібне) сплетіння яєчка. Проблема нерідко зустрічається в чоловіків, котрі активно займаються спортом і піднімають тяжкості. Також вона може виникнути і внаслідок малорухливого способу життя через застій крові в сім’яній вені й малому тазі. Крім цього, до факторів ризику відносять захворювання, пов’язані з підвищенням внутрішньочеревного тиску, перетискання ниркових вен, рак нирки, тромбози.

Методів лікування розроблено багато, але золотим стандартом вважається лапароскопічна хірургія. Принцип лікування грунтується на резекції насінних вен із хворої сторони, або з обох при двосторонньому процесі. Численні венозні анастомози компенсують відтік крові після видалення варикозних вузлів.

Ефективність операції складається з досвіду лікаря й рівня оснащеності операційної. У цих аспектах лапароскопічне лікування варикоцеле в клініці Біляка не має аналогів в Україні.

Сучасне обладнання для лапароскопічних втручань дозволяє удосконалювати техніку виконання операції до недоступних раніше стандартів. У клініці м. Ужгорода, заснованої С.С. Біляком, розроблено унікальну методику лікування варикоцеле (в деталях описана в дисертації «Лапароскопічне лікування варикоцеле»), за що йому було у 2008 році присуджено науковий ступінь «кандидат медичних наук». Тому, звертаючись до клініки, чоловіки можуть бути впевнені в тому, що знаходяться в надійних руках досвідчених лікарів!

Показання до операції

Головним показанням до проведення цього втручання є, власне, варикоцеле, лікування якого консервативними методами неможливе. І хоча захворювання не становить прямої загрози для життя чоловіки, воно може стати серйозною перешкодою на шляху до бажаного батьківства. Через постійний застій крові й підвищену температуру в яєчку, процес природного вироблення сперми порушується. Це призводить до чоловічого безпліддя. В особливо запущених випадках, навіть може розвинутися атрофія яєчка.

Крім цього, хірургічне лікування варикоцеле показано тим, хто відчуває неприємну симптоматику, пов’язану з цим захворюванням:

 • біль в області паху;
 • збільшення мошонки в розмірах;
 • дискомфорт під час ходьби та фізичної активності через збільшення розмірів яєчка;
 • естетична непривабливість.

У будь-якому випадку, проблема не вирішується сама, усунути її можна лише за допомогою операції. Чим раніше вона буде проведена, тим більше шансів відновити природну функціональність яєчок.

  Підготовка

  Підготовка до операції варикоцеле включає в себе обстеження пацієнта. Діагноз ставиться шляхом візуального огляду, пальпації та УЗД. Також пацієнту робиться спермограма, визначається гормональний статус. Це допомагає зрозуміти, наскільки сильно хвороба вплинула на функції статевої залози.

  Крім того, необхідно взяти аналізи перед операцією варикоцеле. Кров перевіряють на наявність ВІЛ та інших інфекцій, визначають резус-фактор, досліджують рівень сечовини, показники згортання, протромбіновий індекс. Також важливим елементів підготовки до операції є загальний аналіз сечі.

  Перш ніж виконувати хірургічне втручання з видалення вен у яєчках, лікарі обов’язково досліджують у пацієнта наявність протипоказань. Такі, як активні гнійні запальні процеси в організмі, інфекційні хвороби в гострій фазі, пухлинні утворення малого таза.

  Підготовчий період до лапароскопічного лікування варикоцеле займає один день і передбачає стандартний медогляд. Напередодні слід утриматися від прийому їжі й пиття. Це пов’язано з проведенням загальної анестезії. Для зниження вмісту газів у кишківнику може знадобитися очисна клізма, а для уникнення травм при встановленні троакарів спорожняється сечовий міхур.

  Хід операції

  Розташування троакарів при операції з приводу варикоцеле

  Розташування троакарів при операції з приводу варикоцеле

  Оперативне лікування варікоцеле проводиться під загальним наркозом.

  Після застосування анестезії пацієнт перебуває в положенні на спині. Формується пневмоперитонеум (черевна порожнина наповнюється вуглекислим газом), потім вводяться три порожнинні трубки – троакари.

  Діаметр троакарів – один 10 мм зі світловодом і відеосенсором, та два по 5 мм, власне для маніпуляцій. Під час операції проводиться огляд проблемної судини для визначення колатералей та анатомічних її особливостей.

  За допомогою оптичного устаткування з багаторазовим збільшенням, хірург оглядає робочу область, оцінює зміни у венах і намічає алгоритм подальших дій.

  Після того, як хірург ретельно оглянув вени, він ізолює від них артерію й лімфатичні судини. Потім проводиться виділення зміненої вени і видалення ділянки довжиною 2–4 см у її верхній третині, що робить операцію унікальною, як за методикою, так і за відсутністю рецидивів.

  Затим троакари витягуються, СО2 видаляється, отвори для троакарів закриваються 1–2 швами. Після операції чоловік перебуває в стаціонарі 1–2 доби, йому не потрібно приймати знеболювальні препарати.

  Пацієнту після операції варикоцеле рекомендують утриматися від активних занять спортом 2–3 тижні. У середньому, реабілітація триває близько тижня. Щоби запобігти ризику рецидивів, лікарі радять регулярно вести статеве життя, робити гімнастику.

  Переваги лапароскопічної резекції внутрішньої сім’яної вени при варикоцеле

  У сучасній медицині, видалення варикоцеле методом лапароскопії вважається золотим стандартом. Ця техніка має ряд переваг:

  • Операція проходить легко і швидко, а також, завдяки відеоконтролю, виключається ризик помилки.
  • Мінімізація крововтрати – за рахунок використання трьох проколів замість широкого порожнинного розрізу.
  • Результат помітний відразу – мошонка набуває природного вигляду.
  • Можливість відновлення фертильності надалі – температура в яєчках нормалізується, процес вироблення сперми нормалізується.
  • Відсутність рецидивів – методика дозволяє звести ризик відновлення хвороби фактично до нуля.
  • Легкий перебіг реабілітаційного періоду – пацієнту в стаціонарі не потрібно застосовувати знеболювальні.
  • Низька вірогідність ускладнень – у процесі операції не пошкоджується артерія, після втручання немає ризику утворення водянки, гематоми, спайок.
  • Мінімальний термін перебування в стаціонарі – до 2 днів.
  • Мінімізація перев’язок у післяопераційному періоді – завдяки відмові від традиційного широкого розрізу.
  • Виражений естетичний ефект – від проколів не залишається грубих шрамів і рубців.

  Саме тому в клініці Біляка надають перевагу лапароскопічному втручанню. Наші хірурги блискуче освоїли цю техніку й успішно застосовують її у своїй практиці.

  Лікування варикоцеле в клініці, операція, ціна

  Звертаючись по допомогу до клініки Біляка, пацієнти можуть розраховувати на точну діагностику й індивідуальний підхід. Лікарі клініки уважно вивчають результати досліджень і, перш ніж призначити операцію, виключають протипоказання. Саме втручання виконується на новітньому лапароскопічному обладнанні, проводять його хірурги, котрі регулярно стажуються в Європі та США.

  Тривалість лапароскопічного лікування варикоцеле в клініці Біляка складає близько 20 хвилин. Через кілька годин після пробудження дозволяється пити, приймати їжу, ходити. Больовий синдром зазвичай виражений слабо, але, якщо буде потрібно – Вам буде надана необхідна допомога.

  Орієнтовний рівень перетину і перев'язки вен сім'яного канатика

  Орієнтовний рівень перетину і перев’язки вен сім’яного канатика

  Особлива увага до пацієнта та індивідуальний підхід поширюються й на післяопераційний період. Організовується харчування екологічно чистими продуктами, що цілком реально, якщо згадати розташування клініки Біляка. Закарпатський край впевнено тримає перші місця за чистотою природи серед регіонів України.

  Кожен клієнт клініки перебуває під контролем стану здоров’я з боку досвідченого лікаря й забезпечується індивідуальним цілодобовим постом реанімаційної медсестри.

  Індивідуальна палата з оснащенням, згідно з європейськими стандартами, дозволить із комфортом перенести післяопераційний період. За оснащенням, вона більше нагадує готельний номер. Це допомагає поліпшити психоемоційний стан пацієнта – завдяки стильному дизайну палат вдалося позбутися гнітючої «лікарняної» атмосфери.

  Тривалість стаціонарного режиму зазвичай становить один день. Іноді допускається виписка в день операції.

  Сучасне обладнання й унікальний досвід фахівців клініки Біляка сприяють високій ефективності втручань. Так, за весь час проведення лапароскопічних операцій із приводу варикоцеле, не було зафіксовано жодного випадку рецидиву. Цьому також активно сприяє застосування озонотерапії в післяопераційному періоді.

  Пропонуємо переглянути відео лапароскопічної операції з приводу варикоцелє, втручання проведено в нашій клініці.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна резекція внутрішньої сім'яної вени при варикоцеле 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна резекція внутрішньої сім'яної вени при варикоцеле в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна резекція внутрішньої сім'яної вени при варикоцеле в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів