Варикозне розширення вен яєчка (варикоцеле) у чоловіків

Варикозне розширення вен яєчка (варикоцеле) у чоловіків

Варикозне (вузлове) розширення вен яєчка зустрічається майже у 30% молодих чоловіків (віком до 30 років). Найчастіше хвороба виявляється при медогляді військово-медичною комісією. Може діагностуватися і при обстеженні бездітної пари, оскільки варикоцеле є частою причиною чоловічого безпліддя.

Методів лікування розроблено багато, але “золотим” стандартом є лапароскопічна хірургія. Принцип лікування засновано на резекції сім’яних вен з хворої сторони або з обох (при двосторонньому процесі). Численні венозні анастомози компенсують відтік крові після висічення варикозних вузлів.

Ефективність операції залежить від досвіду лікаря та оснащення операційної. У цих питаннях лапароскопічне лікування варикоцеле в клініці Біляка не має аналогів в Україні.

Сучасне обладнання для лапароскопічних втручань дозволяє забезпечити техніку виконання операції на рівні світових стандартів. В клініці м. Ужгорода, заснованій С.С. Біляком, розроблена унікальна методика лікування варикоцеле (детально описана в дисертації “Лапароскопічне лікування варикоцеле”), за що йому було присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук у 2010 році.


Підготовка

Підготовчий період до лапароскопічного лікування варикоцеле займає один день і передбачає стандартний медогляд. Напередодні слід утриматися від приймання їжі та пиття. Це пов’язано із необхідністю застосування загальної анестезії. Для зниження вмісту газів у кишківнику може знадобитися очисна клізма.

Хід операції

Розташування троакарів при операції з приводу варикоцеле

Розташування троакарів при операції з приводу варикоцеле

Після застосування анестезії пацієнт має перебувати в положенні на спині. Формується пневмоперітонеум (черевна порожнина заповнюється вуглекислим газом), потім вводяться три троакари. Діаметр троакарів: один (центральний) – 10 мм зі світловодом і відеосенсором, два інших – 2 і 5 мм, які застосовуються безпосередньо для проведення втручання.

Під час операції спочатку проводиться огляд проблемної судини для визначення колатеральних шляхів і особливостей проходження. Потім здійснюється видалення зміненої частини вени та ділянки 2-4 см в її верхній третині, що робить операцію унікальною і за методикою, і за відсутністю рецидивів. Надалі троакари витягуються, виводяться, а отвори для троакарів зашиваються одним-двома швами.

Особливості лікування в клініці

Тривалість лапароскопічного лікування варикоцеле в клініці Біляка становить 20 хвилин. Через кілька годин після пробудження дозволяється пити, приймати їжу та ходити. Больовий синдром зазвичай виражений слабо, проте за необхідності Вам буде надана відповідна допомога.

Орієнтовний рівень перетину і перев'язки вен сім'яного канатика

Орієнтовний рівень перетину і перев’язки вен сім’яного канатика

Особлива увага до пацієнта й індивідуальний підхід поширюються і на післяопераційний період. Харчування пацієнтів засноване на використанні екологічно чистих продуктів, що не дивує, якщо згадати розташування клініки Біляка. Закарпаття впевнено утримує перші місця за чистотою природи серед інших регіонів України.

Кожний клієнт клініки знаходиться під контролем досвідченого лікаря та забезпечується індивідуальним цілодобовим постом реанімаційної медсестри.

Індивідуальна палата, яка оснащена відповідно до світових стандартів, дозволить з комфортом подолати післяопераційний період.

Післяопераційне лікування в клініці зазвичай складає один день, іноді допускається виписка в день операції.


Сучасне обладнання й унікальний досвід фахівців клініки Біляка сприяють високій ефективності операцій. Так, за весь час проведення лапароскопічних операцій з приводу варикоцеле, не було відзначено жодного випадку рецидиву. Значно поліпшують репаративні процеси сеанси озонотерапії в післяопераційному періоді.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Пропонуємо переглянути відео лапароскопічної операції з приводу варикоцелє, втручання проведено в нашій клініці.