Водянка оболонки яєчка (гідроцеле) підлягає лікуванню!

Водянка оболонки яєчка (гідроцеле) підлягає лікуванню!

Зміст сторінки:

Водянка оболонок яєчка (гідроцелє) – це патологія, при якій в капсулі органу відбувається накопичення рідини. В результаті вона застоюється, провокуючи набряк і здавлювання органу, збільшення мошонки в розмірах. Такий стан небезпечний запальними процесами та іншими серйозними наслідками.

Чоловічі статеві залози (англ. testis – яєчка) представлені парним органом, розташованим в мошонці. Парність недвозначно вказує на особливу важливість, яку надає їм природа. Вони важливі не тільки для продовження роду людського, але і є джерелом чоловічих статевих гормонів. Крім зовнішньої оболонки (мошонки), яєчка упаковані в шість (!) додаткових.
У випадку, коли порушується баланс синтезу й абсорбції рідини між двома з них, виникає водянка яєчка. Медики використовують інший термін – гідроцеле.

Види патології

Попри те, що прояви патології однакові, різновидів водянки кілька. Вона може бути вродженою і набутою. Перша буває сполученою (просвіт між капсулами має вихід в черевну порожнину) і не сполученою, якщо канал заростає.

У свою чергу, за характером перебігу, водянка ділиться на гостру і хронічну. Залежно від причин вона буває симптоматична й ідіопатична.

Причини

Здорове яєчко та водянка (гідроцеле)

Здорове яєчко та водянка (гідроцеле)

З уродженою водянкою яєчка питань небагато. Все ясно за назвою. Малюки народжуються з цією проблемою, якщо у батьків є інфекційні або венеричні захворювання статевих органів. Але це не єдина причина даної проблеми. Нерідко аномалія утворюється при розладах внутрішньоутробного розвитку. Адже яєчко спочатку формується в черевній порожнині й потім опускається до мошонки через паховий канал. Якщо на будь-якому етапі цього процесу виникають складнощі, зростає ризик утворення гідроцеле у хлопчиків.

Надбане може бути наслідком:

 • запального процесу (як гострого, так і хронічного), котрий зачіпає оболонки;
 • травми;
 • новоутворення області мошонки;
 • хронічних захворювань серцево-судинної системи.

Субстратом для розвитку гідроцеле служить порушення всмоктувальної функції однієї з оболонок яєчка (вагінальної капсули). Це відбувається через погіршення нормального кровообігу в її капілярах. Зазвичай причиною служить зміна клітинного покриву, переважання сполучної тканини над епітеліальною (склеротичні зміни). Виникає ситуація, коли вироблення рідини в нормі, а реабсорбція не справляється. Така дисфункція може спровокувати скупчення в мошонці декількох літрів рідини (ексудату).

Зазвичай це жовтувата прозора рідина без запаху. При травмі відзначаються домішки крові, при інфекції – гною.

Незалежно від причин, за якими розвинулася водянка яєчок, лікування необхідно отримати якомога раніше. Адже по мірі прогресування, захворювання може обернутися досить неприємними наслідками. Чоловік може втратити функціональність органу і навіть стати безплідним.

  Діагностика водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

  Діагностика водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

  Симптоматика

  Отже, як проявляється водянка яєчка у чоловіків? Загальний симптом для всіх її видів – збільшення в об’ємі мошонки (частіше з однієї сторони). Також відмічається наступна симптоматика:

  • болючість органу, особливо при ходьбі, сидінні та фізичних навантаженнях;
  • відчуття важкості в мошонці;
  • утруднене та болюче сечовипускання;
  • дискомфорт в процесі статевого контакту;
  • підвищення температури тіла;
  • почервоніння шкіри мошонки;
  • загальна слабкість і нездужання.

  Хронічний процес зазвичай болем не супроводжується. Гідроцеле, котре зберегло сполучення з черевною порожниною, відрізняється тим, що розмір набряку змінюється в залежності від періодів праці й відпочинку: збільшується після фізичної роботи та зменшується після нічного відпочинку.

  Гостра водянка яєчка виникає, частіш за все, при інфекційному ураженні яєчка або його фасцій. Проявляється швидким наростанням набряку, болем, почервонінням калитки, підвищенням температури тіла. При тому, що промацати яєчко часто не вдається (заважає скупчення рідини). Якщо ж причина – травма, то температура спочатку нормальна.

  Хронічний процес може призводити до гострих проявів. Найчастіше причиною служить інфекція. Такий стан однозначно потребує негайного лікування. Адже якщо запустити гідроцеле, наслідки можуть бути вельми небезпечні:

  • інфікування ексудату, що призводить до запального процесу;
  • атрофія яєчка – відбувається, коли орган довгий час здавлений рідиною, і кровообіг через це утруднено;
  • порушення синтезу і виділення сперми;
  • неможливість провести нормальний статевий акт;
  • зниження лібідо через пригнічення вироблення тестостерону;
  • безпліддя.

  Важливо розуміти, що якщо вас турбує водянка яєчка, лікування народними засобами не допоможе. Тут потрібна професійна діагностика і допомога кваліфікованого лікаря. А домашні примочки здатні лише погіршити ситуацію.

  Діагностика

  Труднощів при установці діагнозу зазвичай немає. Деякі складнощі можуть виникнути в разі хронічного варіанта, коли перебіг водянки яєчка може нагадувати пухлинний процес.

  Найпростіший метод – пальпація. Мошонка щільна, еластична. Під пальцями відчувається переміщення рідини (флуктуація). Накопичений ексудат відтісняє яєчко дозаду і вниз. Просвічування мошонки (діафаноскопія) покаже зміщення органу. Але «золотим» стандартом залишається УЗД мошонки.

  Цей метод дозволяє відрізнити водянку від ряду інших захворювань, які також призводять до набряклості мошонки (грижа, водянка сім’яного канатика, пухлина, полісерозіти). З його допомогою вдається безпомилково виявити скупчення рідини. УЗД покаже навіть водянку мінімальних розмірів, яку складно виявити пальпацією або просвічуванням. Також в процесі обстеження точно визначається об’єм рідини, стан яєчок і їх придатків.

  Співробітники клініки Біляка володіють достатнім досвідом для того, щоб швидко верифікувати водянку яєчка і запропонувати оптимальний метод лікування.

  Лікування

  Операція з видалення водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

  Операція з видалення водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

  Кожен випадок гідроцеле має бути пролікованим: тривале здавлення яєчка призводить до порушення сперматогенезу.

  Використання лікарських засобів може бути ефективним лише при гострому інфекційному процесі. Зазвичай пацієнту в цьому випадку призначають антибактеріальну терапію і роблять пункцію. Яєчко проколюється спеціальною голкою, за допомогою якої потім виводиться ексудат. Але сьогодні цей метод визнаний недостатньо ефективним.

  Незалежно від того, який діагностовано різновид гідроцеле, операція – найефективніший метод лікування водянки. Практика і світовий лікарський досвід показують, що лише радикальні втручання дають гарантію від рецидивів. Проста пункція з видаленням рідини не усуває причину, ексудат накопичиться знову. Якщо виявлено гідроцеле сполучного типу, втручання хлопчикам проводиться в ранньому віці (від 18 місяців).

  Практика ефективних операцій веде свій початок від 1898 року. У сучасній урології застосовується кілька технік. Якщо виявлена ​​водянка яєчка, операція може бути виконана одним з трьох способів:

  1. Метод Вінкельмана – розтинають передню поверхню одного з листків капсули, далі його розгортають і зшивають позаду органу.
  2. Метод Лорда – менш травматична процедура, при якій яєчко не звільняють від сусідніх тканин.
  3. Метод Бергмана – видаляється частина внутрішнього листка фасції яєчка.

  Кожна має свої нюанси й, відповідно, показання до застосування. Одне залишається незмінним: для пацієнтів, у яких розвинулася водянка яєчка, операція є єдиним способом позбутися від неї назавжди. Оптимальну методику в кожному конкретному випадку підбирає лікар. Європейська освіта дозволяє фахівцям клініки Біляка аргументовано запропонувати та провести найбільш слушний тип операції.

  Особливості лікування в клініці

  Якщо вас турбує гідроцеле, лікування на вищому рівні якості можна отримати в клініці Біляка. Тут проводиться точна діагностика з використанням європейського обладнання. Пацієнтів чекає консультація кваліфікованих лікарів, які запропонують максимально прийнятний спосіб втручання.

  До кожного, хто звернеться, застосовується індивідуальний підхід і це не пусте слово. Ви відчуєте це, навіть якщо просто захочете отримати консультацію з приводу Вашої проблеми. Проведене у нас втручання з приводу гідроцеле – операція, відгуки про яку говорять самі за себе. Наші хірурги вже допомогли багатьом пацієнтам позбутися цієї прикрої проблеми.

  Назва послуги Вартість, грн
  Хірургічне лікування водянки оболонок яєчка (гідроцеле) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Хірургічне лікування водянки оболонок яєчка (гідроцеле) в Клініці Біляка?

  Хірургічне лікування водянки оболонок яєчка (гідроцеле) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів