Водянка оболонки яєчка (гідроцеле) підлягає лікуванню!

Водянка оболонки яєчка (гідроцеле) підлягає лікуванню!

Чоловічі статеві залози (з англ. testis – яєчка) представлені парним органом, розташованим в мошонці. Парність недвозначно вказує на особливу важливість, яку надає їм природа. Вони важливі не тільки для продовження людського роду, але і є джерелом чоловічих статевих гормонів. Крім зовнішньої оболонки (мошонки, або калитки), яєчка упаковані в шість (!) додаткових оболонок.

У випадку, коли порушується баланс синтезу й абсорбції рідини між ними, виникає водянка яєчка. Медики використовують інший термін – гідроцеле.

Види патології

Попри те, що прояви однакові, різновидів водянки декілька. Вона може бути вродженою і набутою. Вроджена буває сполученою (просвіт між оболонками має вихід у черевну порожнину) і не сполученою, якщо канал заріс.

У свою чергу, за характером перебігу водянка поділяється гостру і хронічну. Залежно від причин вона буває симптоматична та ідіопатична.

Причини

Здорове яєчко та водянка (гідроцеле)

Здорове яєчко та водянка (гідроцеле)

З вродженою водянкою оболонок яєчка питань небагато. Все зрозуміло за назвою. Придбана ж, може бути наслідком:

  • запального процесу (як гострого, так і хронічного), який торкається оболонок;
  • травми;
  • новоутворення ділянки мошонки;
  • хронічних захворювань серцево-судинної системи.

Субстратом для розвитку гідроцеле служить порушення функції всмоктування однієї з оболонок яєчка (піхвова оболонка). Це відбувається через погіршення нормального кровообігу в її капілярах. Зазвичай причиною служить зміна клітинного покриву, переважання сполучної тканини над епітеліальною (склеротичні зміни). У підсумку вироблення рідини в нормі, а реабсорбція не справляється. Така дисфункція може спровокувати скупчення у мошонці кількох літрів рідини (ексудату).


Зазвичай, це жовтувата прозора рідина без запаху. При травмі відзначаються домішки крові, при інфекції – гною.

Діагностика водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

Діагностика водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

Симптоматика

Отже, як проявляється водянка оболонок яєчка? Загальний симптом для всіх її видів – збільшення мошонки в об’ємі (частіше одностороннє).

Хронічний процес зазвичай болю не викликає. Вроджене сполучене гідроцеле відрізняється тим, що розмір набряку змінюється залежно від періоду праці та відпочинку: збільшується після фізичної роботи й зменшується після нічного відпочинку.

Гостра водянка яєчка виникає, найчастіше, при інфекційному ураженні яєчка або його оболонок. Проявляється швидким наростанням набряку, болем, почервонінням, підвищенням температури тіла. При промацуванні часто яєчко визначити не вдається (заважає рідина). Якщо ж причиною стає травма, то температура спочатку нормальна.

Хронічний процес може призводити до гострих проявів. Найчастіше причиною служить інфекція. Такий стан обов’язково вимагає негайного лікування.

Діагностика

Труднощів при встановленні діагнозу, зазвичай, немає. Деякі складнощі можуть виникнути у випадку хронічного захворювання, коли перебіг водянки яєчка може нагадувати пухлинний процес.

Найпростіший метод діагностики – пальпація. Мошонка щільна, еластична. Під пальцями відчувається переміщення рідини (флуктуація). Ексудат відтісняє яєчко до заду і вниз. Просвічування мошонки (діафаноскопія) покаже зміщення органу. Але “золотим” стандартом залишається УЗД калитки.


Цей метод дозволяє відрізнити водянку від ряду інших захворювань, які також призводять до набряклості мошонки (грижа, водянка сім’яного канатика, пухлина, полісерозіти). Фахівці клініки Біляка володіють достатнім досвідом для того, щоб швидко верифікувати водянку оболонок яєчка, встановити її тип й запропонувати оптимальний метод лікування.

Лікування

Операція з видалення водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

Операція з видалення водянки оболонки яєчка (гідроцеле)

Гідроцеле обов’язково необхідно лікувати, оскільки тривале стискання яєчка призводить до порушення сперматогенезу. Використання лікарських засобів може бути ефективно лише при гострому інфекційному процесі.

Вроджена і хронічна набута водянки оболонок яєчка підлягають тільки оперативному лікуванню. Практика і світовий лікарський досвід показують, що тільки радикальні втручання дають гарантію від рецидивів. Проста пункція з видаленням рідини не усуває причину, ексудат накопичиться знову. Якщо поставлено діагноз вродженого сполучного гідроцеле, операція хлопчикам проводиться у ранньому віці (від 18 місяців).

Практика ефективних операцій веде свій початок від 1898 (операція Вінкельмана). Крім цієї, використовуються й інші техніки, такі, як операція Лорда, Бергмана. Кожна має свої нюанси та відповідні показання. Оптимальну методику, в кожному конкретному випадку підбирає лікар. Європейська освіта дозволяє фахівцям клініки Біляка аргументовано запропонувати та провести найбільш слушний тип операції.

До кожного, хто звертається за допомогою, використовується індивідуальний підхід і це не порожнє слово. Ви відчуєте доброзичливе ставлення вже якщо просто звернетесь для консультації з приводу Вашої проблеми.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування;

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.