Озонотерапія в хірургії
Озонотерапія в хірургії

Зміст сторінки:

Лікувальний вплив

Фізіотерапевтичні методи лікування – важлива складова оздоровлення. Одна з прогресивних методик – озонотерапія. Використання іонізованого кисню чинить потужний позитивний вплив на організм людини, котрої торкнулась хвороба. Цей метод немедикаментозного лікування знаходить застосування в багатьох галузях медицини й активно використовується в клініці Біляка м. Ужгород.

Серед показань – хвороби, що вимагають оперативного втручання. Хірургічні захворювання відрізняються специфікою протікання та методами лікування. Перелік патологій, у лікуванні яких відмічено корисний вплив озонотерапії, досить широкий. Це:

Клініка Біляка Озонотерапія у хірургії фото 2
Эффективность озонотерапии доказана исследованиями!
 1. перитоніт;
 2. гострий панкреатит;
 3. остеомієліт;
 4. сепсис;
 5. трофічні виразки;
 6. пролежні;
 7. опіки;
 8. помітний вплив відзначається у зменшенні терміну передопераційної підготовки;
 9. знижується частота інфекційних ускладнень, скорочується відновний період для пацієнтів, які перенесли різноманітні хірургічні втручання, у тому числі при лікуванні онкологічних захворювань.

Позитивний вплив озону в лікуванні хірургічних хворих науково обґрунтовано, відмічається помітний ефект від його застосування. Активований кисень в схемах лікування пацієнтів клініки Біляка значно скорочує післяопераційний період.

Використання озону при консервативному лікуванні часто дозволяє уникнути втручання хірурга. Озонотерапія в підготовчому періоді істотно зменшує обсяги операцій (наприклад, при трофічних виразках, остеомієліті).

Внутрішньовенні крапельні інфузії в озонотерапії
Внутрішньовенні крапельні інфузії в озонотерапії

Методи застосування

Застосовується як місцево, так і парентерально. Найбільш часто позитивний ефект у хірургії відзначається при використанні внутрішньовенних крапельних інфузій озонованого фізіологічного розчину або води для ін’єкцій. Гарний результат досягається і за допомогою аутогемотерапії. Кров перед введенням насичується О3.

Звичайно ж використовуються і кисневі коктейлі у вигляді пиття. У післяопераційному періоді особливо ефективні внутрішньовенні крапельниці. Залежно від профілю операції застосовуються різні концентрації озонованого фізрозчину (ОФР). Відрізняється і кількість процедур озонотерапії. Якщо показана операція загального профілю – насичення вище (у середньому треба 2-5 сеансів). При втручанні з приводу онкології – насиченість розчину озоном нижче, але потрібно від 3-х до 6-ти процедур.

Застосування насиченого ОФР для промивання ран пришвидшує термін загоєння на 30%. При лікуванні поверхонь ран у клініці Біляка користуються озонованими оліями. Допускається установка дренажів м’яких тканин. Для промивання використовується також озонований фізіологічний розчин.

  Докази ефективності

  Сеанси озонотерапії в лікуванні перитоніту більше ніж на половину скорочують частоту післяопераційних ускладнень при традиційних доступах. Значно прискорюється відновлення перистальтики при формах, ускладнених токсичним паралічем кишківника. У критичних і термінальних стадіях перитоніту, озонотерапія збільшує ймовірність виживання хворих.

  У випадках некрозу підшлункової залози (серйозне ускладнення панкреатиту), помітний ефект надає лаваж черевної порожнини. В якості рідини для промивання використовується озонований фізіологічний розчин.

  Озонотерапія при ураженні шкіри
  Озонотерапія при ураженні шкіри

  При трофічних ураженнях шкірних покривів іноді не обійтися без хірургічної допомоги. В Ужгородській клініці Біляка в лікуванні цієї патології також реалізований комплексний підхід. Нерідкі випадки, коли відпадає необхідність у використанні скальпеля, бо поверхня виразок, при підключенні озонотерапії загоюється самостійно. Якщо без хірургічного втручання не обійтися, ефект від кисневого впливу все одно помітний. Він проявляється у скороченні майже на третину підготовчого періоду до операції, зменшенні об’єму втручання. Помітно менше часу витрачається і на післяопераційне відновлення.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів