Озонотерапія в хірургії

Озонотерапія в хірургії

Лікувальний вплив

Фізіотерапевтичні методи лікування – важлива складова оздоровлення людини. Одна з прогресивних методик – озонотерапія. Використання іонізованого кисню чинить потужний позитивний вплив на організм, якого торкнулась хвороба. Цей метод немедикаментозного лікування знаходить застосування в багатьох галузях медицини і активно використовується в клініці Біляка.

Серед показань – хвороби, що вимагають оперативного втручання. Хірургічні захворювання відрізняються специфікою протікання та методами лікування. Перелік хвороб, у лікуванні яких відмічено корисний вплив озонотерапії, досить широкий. Це:

Озонотерапія при хірургічних захворюваннях

Озонотерапія при хірургічних захворюваннях

  1. Перитоніт.
  2. Гострий панкреатит.
  3. Остеомієліт.
  4. Сепсис.
  5. Трофічні виразки.
  6. Пролежні.
  7. Опіки.
  8. Помітний вплив відзначається у зменшенні терміну передопераційної підготовки.
  9. Знижується частота інфекційних ускладнень, скорочується відновний період для пацієнтів, які перенесли різноманітні хірургічні втручання, у тому числі при лікуванні онкологічних захворювань.

Вплив озону в лікуванні хірургічних хворих науково обґрунтовано, відмічається позитивний ефект від його застосування. Використання озону в схемах лікування пацієнтів клініки Біляка значно скорочує післяопераційний період.

Використання озону при консервативному лікуванні часто дозволяє уникнути втручання хірурга. Озонотерапія в підготовчому періоді істотно зменшує обсяги операцій (наприклад, при трофічних виразках, остеомієліті).

Внутрішньовенні крапельні інфузії в озонотерапії

Внутрішньовенні крапельні інфузії в озонотерапії

Методи застосування

Застосовується як місцево, так і парентерально. Найбільш часто позитивний ефект у хірургії відзначається при використанні внутрішньовенних крапельних інфузій озонованого фізіологічного розчину або води для ін’єкцій. Гарний результат досягається і за допомогою аутогемотерапії. Кров перед введенням насичується О3.

Звичайно ж використовуються і кисневі коктейлі всередину у вигляді пиття. У післяопераційному періоді особливо ефективні внутрішньовенні крапельниці. Залежно від профілю операції застосовуються різні концентрації озонованого фізрозчину (ОФР). Відрізняється і кількість процедур озонотерапії. Якщо операція загального профілю – насичення вище (у середньому 2-5 сеансів). При втручанні з приводу онкології – насиченість розчину озоном нижче, але потрібно від 3-х до 6-ти процедур.

Використання насиченого ОФР для промивання ран пришвидшує термін загоєння на 30%. При лікуванні поверхонь ран у Духовно-медичному центрі Біляка користуються озонованими оліями. Допускається установка дренажів м’яких тканин. Для промивання використовується також озонований фізіологічний розчин.

Докази ефективності

Сеанси озонотерапії в лікуванні перитоніту, більше ніж на половину скорочують частоту післяопераційних ускладнень при традиційних доступах. Значно прискорюється відновлення перистальтики при формах, ускладнених токсичним паралічем кишківника. У критичних і термінальних стадіях перитоніту, озонотерапія збільшує ймовірність виживання хворих.

У випадках некрозу підшлункової залози (серйозне ускладнення панкреатиту), помітний ефект надає лаваж. В якості рідини для промивання використовується озонований фізіологічний розчин.

Озонотерапія при ураженні шкіри

Озонотерапія при ураженні шкіри

При трофічних ураженнях шкірних покривів іноді не обійтися без хірургічної допомоги. В Ужгородській клініці Біляка в лікуванні цієї патології також реалізований комплексний підхід. Нерідкі випадки, коли відпадає необхідність у використанні скальпеля. Поверхня виразок, при підключенні озонотерапії, загоюється самостійно. Якщо без хірургічної допомоги не обійтися, ефект все одно помітний. Він проявляється у скороченні майже на третину підготовчого періоду до операції, зменшенні об’єму втручання. Помітно менше часу витрачається і на відновлення.