Необхідність обрізання крайньої плоті спричинена суспільними та медичними факторами

Необхідність обрізання крайньої плоті спричинена суспільними та медичними факторами

Зміст сторінки:

Обрізання крайньої плоті статевого члена (циркумцизія), операція, під час котрої ця невелика складка шкіри частково або повністю відсікається. Крайня плоть захищає голівку статевого члена в спокійному стані, запобігаючи переохолодженню й механічним подразненням. Але іноді, цієї шкірної складки доводиться позбуватися. Сучасна медицина дозволяє провести таку процедуру в будь-якому віці, без шрамів і ускладнень.

Обрізання крайньої плоті у чоловіків – досить поширена практика. Через цю процедуру іноді потрібно проходити як маленьким дітям, так і дорослим чоловікам. Часи, коли її належало робити в кустарних умовах, давно в минулому. Краще довіряти таку операцію професійним медикам, які проведуть усе акуратно, ефективно й безпечно. Хірурги клініки Біляка завжди готові допомогти в цьому своїм пацієнтам.

Показання

Причини, за якими чоловікам доводиться позбавлятися крайньої плоті, діляться на дві великі групи: соціальні та медичні. З першими все більш-менш зрозуміло: є група людей, які за своїм світоглядом вважають обрізання необхідною процедурою. Що стосується медичних показань, то циркумцизія найчастіше проводиться при фімозі – стані, коли крайня плоть перешкоджає оголення голівки статевого органу.

Для такої операції, як обрізання крайньої плоті, показання з боку медицини наступні:

 • існують проблеми з відкриттям головки під час ерекції;
 • чоловік страждає на передчасне сім’явипорскування;
 • при ерекції виникають больові відчуття в області вуздечки;
 • головка статевого члена періодично запалюється, викликаючи дискомфорт у паху;
 • у чоловіка утруднено сечовипускання через хронічне запалення головки;
 • крайня плоть занадто звужена, через що голівка не оголюється повністю, защемлюється, ерекція стає вкрай болючою;
 • крайня плоть занадто довга, через це постійно запалюється, викликаючи свербіж, біль і дискомфорт;
 • через часті запальні процеси, крайня плоть занадто ущільнилася, втратила еластичність, на ній присутні рубці.

І, звичайно, іноді пацієнт сам хоче позбутися крайньої плоті з релігійних причин або для надання члену естетичного вигляду.

Досить поширеним є обрізання крайньої плоті в чоловіків у країнах зі спекотним кліматом. І причина тут криється не стільки в релігії, скільки в гігієнічній необхідності. Підвищена температура повітря й дефіцит прісної води призводять до того, що в складках препуціального мішка накопичується смегма разом із патогенними бактеріями. Це провокує розвиток запального процесу. Тому чоловікам простіше позбутися від крайньої плоті, щоб уникнути таких ризиків.

Також існують свідчення про наступні позитивні ефекти циркумцизії:

 • зменшення чутливості головки, що дозволяє збільшити тривалість статевого акту;
 • зниження ризику запальних процесів, котрі полюбляють розвиватися під крайньою плоттю;
 • зменшення ймовірності захворіти на рак головки статевого органу;
 • зменшення ризику інфікуватися захворюваннями, що передаються статевим шляхом;
 • спрощується гігієна геніталій;
 • знижується ризик захворіти на рак шийки матки в партнерки – обрізання крайньої плоті зменшує ймовірність передачі вірусу папіломи людини;
 • поліпшується зовнішній вигляд статевого члена.
Статевий член до та після операції з обрізання крайньої плоті

Статевий член до та після операції з обрізання крайньої плоті

Однак, крім позитивних ефектів, обрізання може призвести й до негативних явищ. Переважну більшість складають ускладнення внаслідок некваліфікованого проведення процедури. Це можуть бути:

 • значна крововтрата через пошкодження магістральних судин;
 • рубцевий фімоз;
 • інфікування й нагноєння рани;
 • пошкодження головки статевого органу;
 • звуження отвору уретри (стриктура меатуса);
 • деформація пеніса внаслідок надлишкового видалення шкіри;
 • травма сечівника з формуванням свища.

З такими проблемами часто стикаються тоді, коли циркумцизію намагаються зробити в домашніх умовах або за недосконалою методикою. Тому вкрай важливо зробити правильний вибір лікувального закладу, фахівцям котрого можна довірити цю делікатну процедуру.

Звернення в клініку Біляка, м. Ужгорода, дає гарантію якісного медичного обслуговування. Наші лікарі проходять регулярні стажування в провідних клініках США й розвинених країн Європи. Завдяки цьому нам вдається досягти й підтримувати якість урологічної допомоги на світовому рівні.


Дослідження аналізу крові пацієнта перед операцією щодо обрізання крайньої плоті

Дослідження аналізу крові пацієнта перед операцією щодо обрізання крайньої плоті

Підготовка до операції

Потреба в проведенні складних досліджень, зазвичай, відсутня. Призначаються рутинні клінічні аналізи крові, вивчається система згортання.

Також на етапі підготовки визначається, якою буде техніка обрізання крайньої плоті. Методика залежить від прогнозованих масштабів видалення тканин. Необхідно враховувати анамнез та побажання самого пацієнта. Наприклад, при фімозі й інших медичних аномаліях, застосовують циркумцизію подовжню (по довжині). Вона передбачає часткове видалення крайньої плоті, лише ураженої ділянки. У результаті, чоловік після операції не виглядає обрізаним.

Крім цього, буває ще середнє й туге обрізання. У першому випадку головка залишається повністю відкритою, але частина шкіри залишається, а в другому – крайню плоть відсікають за максимальним об’ємом.

Необхідності в загальному знеболюванні теж немає, тому підготовка шлунково-кишкового тракту не потрібна. У приватній клініці С.Т. Біляка, обрізання проводиться в амбулаторних умовах. Тривалість періоду, який необхідно провести в лікувальному закладі, обмежується часом, необхідним на обстеження й саму маніпуляцію (15–30 хвилин).

  Хід операції

  За низкою критеріїв, обрізання відноситься до пластичної хірургії. Сама процедура складається з декількох етапів:

  1. Знеболення. Для цього крайня плоть обколюють анестетиком.
  2. Листок крайньої плоті надівається на головку й натягується.
  3. За допомогою пінцета локалізують ділянки, які підлягають видаленню.
  4. Перев’язуються судини й здійснюється власне обрізання. При цьому необхідно контролювати обсяг «зайвих» тканин, щоби запобігти надмірному видаленню шкірної складки.
  5. Заново формується вуздечка.
  Послідовність проведення операції з обрізання крайньої плоті (циркумцизії)

  Послідовність проведення операції з обрізання крайньої плоті (циркумцизії)

  Після цього на рану накладається пов’язка з антисептиком. Усе. Загальна тривалість операції становить від 30 хвилин до 1 години. Дана техніка, застосовувана в клініці Біляка, дозволяє видалити крайню плоть акуратно і з мінімальною крововтратою. Після неї орган виглядає естетично, а чоловік почуває себе комфортно.

  Від того, наскільки грамотно була проведена операція по обрізанню крайньої плоті, залежить подальше статеве життя пацієнта. Адже якщо забрати занадто багато тканини, буде відчуватися дискомфорт через надмірний натяг шкіри. Статевий член внаслідок цього може викривитися, деформуватися. А якщо, навпаки, залишити зайву тканину, орган буде виглядати не привабливо, до того ж це ускладнить гігієну.

  Відновлення після обрізання

  Коли пацієнтові проведена циркумцизія, після операції його того ж дня відпускають додому. Лікар інструктує, як доглядати за пов’язкою, дає рекомендації на відновний період. Оскільки під час операції для зшивання використовують нитки, здатні до саморозсмоктування, знімати шви не потрібно. Антисептичну пов’язку необхідно носити 10 днів, змінюючи її щодня.

  Зазвичай, період відновлення після обрізання крайньої плоті триває 2–3 тижні. За цей час рани в пацієнта повністю гояться. У періоді реабілітації потрібно дотримуватися деяких обмежень:

  • утриматися від сексуального життя;
  • не плавати басейні та відкритих водоймах;
  • виключити активні фізичні навантаження – їзду на велосипеді, силові вправи;
  • носити вільний одяг і білизна – тісні речі порушують кровообіг в геніталіях;
  • купання у ванні замінити на душ.

  Загалом же, якщо дотримуватися всіх рекомендацій, чоловік після обрізання крайньої плоті відчуває себе комфортно й помічає безліч позитивних змін. Для нього спрощуються гігієнічні процедури, статевий акт триває довше, знижується ризик інфекційних запалень. Головне – вибрати для операції хорошого лікаря і грамотно провести відновлювальний період.

  Переваги лікування в клініці Біляка, циркумцизія, ціна

  Якщо чоловікові необхідно зробити обрізання крайньої плоті, вам із радістю допоможуть у клініці Біляка. Тут використовуються прогресивні техніки виконання операції, котрі дозволяють здійснити все швидко, точно й без ускладнень.

  Така зовнішня простота маніпуляції стала можливою завдяки неабиякій професійності наших фахівців. За легкістю виконання стоїть багаторічний досвід лікарів і використання новітніх досягнень медичної науки. Хірурги клініки проходили стажування в США і Європі, де опанували сучасні методики. Також, завдяки використанню саморзсмоктувальних ниток, відпадає необхідність приходити на перев’язки та знімати шви.

  Важливу роль відіграє індивідуальне ставлення до кожного пацієнта. Такий підхід дозволяє знайти найбільш ефективний спосіб розв’язання чоловічих проблем. Це відбивається на бездоганних результатах пластичної операції по обрізанню в клініці Біляка. Для наших фахівців важливо, щоби після операції орган не тільки зберіг і поліпшив функціональність, а й виглядав естетично.

  Якщо вас зацікавило обрізання крайньої плоті, ціна вказана у відповідному розділі сайту.

  Назва послуги Вартість, грн
  Обрізання крайньої плоті (циркумцизія) 8600

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Обрізання крайньої плоті (циркумцизія) в Клініці Біляка?

  Обрізання крайньої плоті (циркумцизія) в Клініці Біляка коштує 8600 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів