Зміст сторінки:

Терміном гидроцеле в урології називають водянку оболонок яєчка. Це захворювання, при якому в мошонці, між оболонками яєчка, накопичується серозна рідина. В результаті орган збільшується в розмірах, і людина відчуває сильний дискомфорт. Патологія може бути вродженою чи набутою та проявляється як з однієї, так і з обох сторін. Її розвиток пов’язаний з хронічними запальними процесами статевих органів, травмами мошонки, невдалими хірургічними втручаннями та іншими причинами. Рідина накопичується поступово, по крапельці, і зрештою може утворити досить велику водянку.

Прибрати гідроцеле яєчка швидко та безболісно можна у Клініці Біляка. Ми застосовуємо сучасні оперативні методики, що дозволяють акуратно видалити скупчення рідини. Наші хірурги акуратно проводять усі маніпуляції та підбирають техніку видалення гідроцеле індивідуально для кожного пацієнта.

 Гидроцеле (водянка яєчка)

Показання до проведення операції

При діагнозі гідроцеле операція є єдиним ефективним методом лікування. Консервативна терапія може зняти лише незначний набряк, але при водянці середніх та великих розмірів вона абсолютно марна. При цьому, чим довше пацієнт відкладає візит до лікаря, тим сильніше збільшується водянка, і в результаті може досягати шокуючих об’ємів.

Запишіться на прийом до уролога, помітивши такі ознаки гідроцеле:

 • мошонка збільшилася в розмірах, її шкіра почервоніла;
 • набряклість у промежині наростає та спричиняє дискомфорт;
 • турбують болі в паху.

Досить часто збільшення мошонки спостерігається лише з одного боку – на місці ураженого яєчка. Ця виражена асиметрія повинна насторожити чоловіка та стати сигналом, що варто проконсультуватися з лікарем. Адже без правильного лікування гідроцеле в чоловіків може призвести до серйозних ускладнень. Яєчка стискаються, у них порушується кровообіг. Це може спровокувати розвиток запалення, порушення сперматогенезу, безпліддя, крововилив у порожнину органу та навіть атрофію. У запущених випадках розвивається некроз тканин, і пацієнтові доводиться ампутувати яєчко. Не варто запускати хворобу – зверніться до лікаря при перших її симптомах. Це дозволить провести операцію з мінімальними наслідками для організму.

Підготовка до операції

Коли чоловік звертається до Клініки Біляка зі скаргами на водянку яєчка, з ним спілкується по телефону наш медкоординатор. Він збирає анамнез, просить вислати результати попередніх обстежень, а потім передає всю інформацію лікарю. Уролог клініки призначає зручну дату прийому та за необхідності – додаткові обстеження:

 • візуальний огляд – уролог бачить набряклість, проводить пальпацію;
 • УЗД мошонки – дозволяє побачити скупчення рідини, оцінити її обсяг та характер;
 • діафаноскопію – дає можливість виявити водянку за допомогою просвічування пучком світла;
 • лабораторні аналізи крові та сечі – допомагають оцінити загальний стан організму.

Також перед хірургічним втручанням чоловіка консультують терапевт і анестезіолог. За підсумками всіх обстежень та консультацій пацієнту підбирають оптимальний спосіб операції та анестезію.

За тиждень до операції пацієнту слід припинити приймати препарати, що розріджують кров. Якщо людина на постійній основі приймає інші ліки, це потрібно обговорити з лікарем. За 3 дня до видалення водянки потрібно перейти на полегшений раціон, виключити грубу їжу. З вечора бажано не їсти, а в день операції відмовитися від їжі та пиття.

Методика проведення

Операція при водянці оболонок яєчка може виконуватися декількома методами. У нашій клініці застосовуються найефективніші:

 • Вінкельмана – найпоширеніша техніка для оперування водянок невеликих та середніх розмірів. Лікар розсікає листки власної (вагінальної) оболонки яєчка, вивертає їх навиворіт і зшиває ззаду органу. При цьому в хірурга є можливість детально дослідити яєчко та придатки.
 • Бергмана – методика дозволяє проводити хірургічне лікування гідроцеле великих розмірів. В ході операції змінені фрагменти оболонок видаляють, а ті тканини, що залишилися, вшивають.

Вибір методики залежить від віку людини, стадії розвитку хвороби, розмірів водянки, стану організму. Тому для кожного пацієнта наші хірурги підбирають оперативну техніку індивідуально. А після операції дають докладні рекомендації на період відновлення.

Реабілітаційний період

Після закінчення операції з приводу гідроцеле пацієнта перевозять до палати інтенсивної терапії та підключають до реанімаційного монітора. Це необхідно у тих випадках, коли втручання робилося під загальним наркозом. Якщо ж операція проходила під місцевою анестезією, людину відразу переводять до індивідуальної палати для спостереження. Виписатися зазвичай можна вже через 1-2 дні.

Організм після операції повністю відновлюється за 15 днів. Щоб реабілітація пройшла успішно, чоловікові на цей період варто відмовитися від:

 • активних спортивних тренувань;
 • відвідування лазень та саун;
 • купання у басейнах, водоймах, гарячій ванні;
 • статевого життя.

Через місяць потрібно прийти на прийом до лікаря, щоб він перевірив, як пройшло загоєння.

Особливості лікування у клініці

У Клініці Біляка операція з видалення гідроцеле проводиться з максимальною точністю та акуратністю. Наші лікарі проходили стажування у Європі та США, де освоїли щадні прогресивні техніки оперування. Вони дотримуються індивідуального підходу та ставлять на перше місце здоров’я пацієнта, а також його комфорт і якість життя.

Звертаючись до нас, чоловік має можливість позбутися гідроцеле з мінімальними травмами та наслідками. Також він отримує:

 • детальну консультацію досвідченого уролога;
 • постійну підтримку медкоординатора;
 • комфортні умови проживання у стаціонарі;
 • увесь необхідний післяопераційний догляд – включаючи перев’язки, уколи та інші процедури;
 • збалансоване харчування у клініці.

Особливості лікування у клініці

Також за необхідності ми можемо організувати пацієнту трансфер від вокзалу чи аеропорту Ужгорода. І все це вже включено до вартості операції – нічого не потрібно платити додатково. Зв’яжіться з нами, щоб уточнити деталі та записатися на прийом!

Джерела:

 1. А. В. Гринёв, С. И. Николаев, В. Е. Сердюцкий, Д. С. Ефременков Новые технологии в лечении гидроцеле у взрослых и детей // Вестник Смоленской государственной медицинской академии. 2003.
 2. Выбор метода оперативного лечения гидроцеле Текст./ В.Ф. Ба-ильский [и др.]// Урология. 2003.
 3. Solomon, A.A. The extrusion operation for hydrocele Text./ A.A. Solomon//N.Y. St. Med. 1995.
 4. Rodriquez, W.C. The operative treatment of hydrocele: a comparison of 4 basic techniques Text./ W.C. Rodriquez, D.D. Rodriquez, R.F. Fortuno// J. Urol. (Baltimor). 1981.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів