Частота виявлення раку статевого члена в країнах Європи на 100 тис. чоловічого населення (2010 рік)

Частота виявлення раку статевого члена в країнах Європи на 100 тис. чоловічого населення (2010 рік)

Зміст сторінки:

Рак статевого члена – це злоякісна пухлина, котра вражає тканини основного репродуктивного органу чоловіків. Вона часто зароджується з епітеліальних клітин і локалізується на голівці, листках крайньої плоті. Новоутворення зростає повільно й добре піддається лікуванню, якщо чоловік своєчасно виявив пухлину на пенісі й одразу звернувся за медичною допомогою.

Рак статевого члена відноситься до категорії досить рідкісних захворювань онкологічного профілю. Відзначається залежність поширеності цієї хвороби від географічного чинника. На малюнку нижче видно, наскільки різниться частота захворювання залежно від регіону проживання.

У країнах, що розвиваються, в Африці, Південній Америці та Азії, рак статевого члена (РСЧ) становить 20 % від усіх злоякісних захворювань чоловічої статевої сфери. У розвинених країнах Заходу частіше хворіють чоловіки старше 60 років. Але й у віці до 40 років, частота виявлення процесу досягає 22 % випадків. Дуже рідко, проте відзначені, випадки появи РСЧ у дітей. Клініка Біляка, м. Ужгород, гарантує ефективну допомогу пацієнтам будь-якого віку.

Причини розвитку

За результатами аналізу інформації, зібраної співробітниками Шведського Каролінського інституту, виділено кілька чинників, через які найчастіше розвивається пухлина на статевому члені:

Причини розвитку раку статевого члена

Причини розвитку раку статевого члена

 • фімоз – через звуження крайньої плоті, головка не може повністю вивільнитися, внаслідок цього між складками накопичуються подразливі речовини й ускладнюється гігієна органу;
 • локальні хронічні захворювання запального характеру;
 • куріння (підвищує ризик РСЧ у 4,5 раза) – у тютюновому димі знаходяться канцерогени, котрі впливають на ДНК клітин пеніса;
 • носійство вірусу папіломи людини (ВПЛ) і його прояви (кондиломи) – при раку статевого члена, ДНК вірусу виявляється в діапазоні від 70 % до 100 % випадків;
 • використання препаратів з ефектом фотосенсибілізації;
 • наявність передракових станів – хвороба Боуена, Педжета, ерітроплазія Кейра, лейкоплакія.У результатах відзначені наступні висновки: смегма ніяк не підвищує ризик захворювання. Рак шийки матки в партнерки не впливає на розвиток РСЧ. Попутно встановлено, що ВПЛ не обтяжувати прогноз, і не знижує ефективність лікування в онкологів.Усі джерела сходяться в тому, що обрізання (циркумцизія) у ранньому віці значно знижує ризик того, що виникне рак статевого члена в дитини або чоловіка. Причину вбачають у гігієнічній складовій такої процедури.Які різновиди?

  Будь-яке захворювання має кілька підвидів, котрі відрізняються особливостями протікання й лікування. Медики називають це класифікацією, якщо сказати простіше – види. Пухлина на члені – не виняток. Виділяють кілька різновидів захворювання:

  1. Первинний рак. Сюди відносяться пухлини, що розвиваються з ділянок самого члена і його тканин.
  2. Вторинний. Це метастатичні ураження. Частіш за все вражаються кавернозні тіла. Джерелом може служити пухлина простати, нирок, сечового міхура, рак товстого відділу кишківника.

  Початок раку зазвичай провокують так звані передракові захворювання (шкірний ріг члена, бовеноїдний папульоз, облітеруючий баланіт). У 95 % випадків РСЧ виявляється плоскоклітинний рак. Решту 5 % ділять між собою меланома, саркома, лімфома й базальноклітинний рак.

Рак статевого члена

Рак статевого члена

Плоскоклітинний рак має свої різновиди:

 • класичний;
 • базалоідний;
 • бородавчастий;
 • саркоматоідний;
 • аденосквамозний.

Характеристики росту плоскоклітинного раку:

 • поверхневе (горизонтальне) зростання;
 • вертикальний ріст (вузликовий);
 • бородавчасте зростання (верукозне);
 • різноспрямоване зростання (мультицентричне).

Також хворобу класифікують за локалізацією пухлини. Найчастіше зустрічається рак головки статевого члена, але процес також може розташовуватися на крайній плоті й інших відділах пеніса.

Симптоматика

На ранніх стадіях, рак статевого члена симптоми свої може не проявляти. Особливо це стосується випадків, котрі протікають на тлі фімозу, коли процес прихований від очей під складками крайньої плоті. Якщо ж у пухлини інша локалізація, чоловік може помітити почервоніння, ущільнення, горбок або виразку. Усе це – привід для звернення до лікаря.

Також варто звертати увагу на такі симптоми раку статевого члена:

 • наявність шишки або припухлості на голівці;
 • кров’янисті та інші атипові виділення з-під крайньої плоті або з уретри;
 • біль під час сечовипускання;
 • домішки крові в сечі;
 • збільшення пахових лімфовузлів;
 • біль у промежині;
 • зміни структури й кольору шкіри члена;
 • деформація органа.

Початок плоскоклітинного раку найчастіше проявляється ерозією. Але передраковим станом може стати і локальне почервоніння (еритема), і папілома. Характерна безболісність цих утворень. Якщо обрізання не проводилося, а ерозія локалізована в області вінцевої борозни, можуть з’явитися виділення з-під крайньої плоті у вигляді суміші сукровиці та гною. Ерекція здатна призводити до больових відчуттів та появі крові в ураженій ділянці члена.

Важливо вчасно звернути увагу на такі прояви. У клініці Біляка ретельна і всебічна діагностика становить неодмінну частину обстеження пацієнта.

Метастазування залежить від форми росту раку. Насамперед, уражаються лімфовузли пахової області. Якщо в 60 % випадків вони збільшені, то метастази знаходять із ймовірністю 45 %. При збереженні нормальних розмірів, вони виявляються вражені метастазами у 20 % випадків.

  Діагностика

  Зазвичай хворі звертаються до медиків ще на стадії передракових захворювань. Пацієнт описує такі, що характеризують рак члена симптоми, на підставі яких лікар призначає комплексне обстеження. У випадку малігнізації, трансформації у злоякісний процес, діагностика раку статевого члена проводиться за результатами опитування, візуального огляду та біопсії ураженої ділянки. Найбільш часто це – тканина крайньої плоті. Хоча локалізуватися РСЧ може й на стовбурі, і на голівці, і на вінцевій борозні.

  Діагностика раку статевого члена

  Діагностика раку статевого члена

  Початок плоскоклітинного раку в більшості випадків проявляється ерозією. Але передраковим станом може бути й локальне почервоніння (еритема), і папілома. Характерна безболісність цих утворень. Якщо обрізання не проводилося, а ерозія локалізована в області вінцевої борозни, можуть з’явитися виділення з-під крайньої плоті у вигляді суміші сукровиці та гною. Ерекція може почати приводити до больових відчуттів і появі крові в ураженій ділянці члена.

  Важливо вчасно звернути увагу на ці прояви. У клініці Біляка ретельна та всебічна діагностика стає обов’зковою частиною обстеження пацієнта.

  Біопсія. Основне завдання дослідження – визначення клітинного складу пухлини. Дозволяє встановити джерело (можуть бути метастази в тканини члена або інші форми РСЧ), клітинний склад, масштаби необхідного лікування, ризик метастазування і прогноз. Направляти на біопсію слід усіх чоловіків, у яких протягом 3-х тижнів лікування не загоїлися дефекти поверхневих структур члена.

  Такі методи, як УЗД, КТ та МРТ служать для визначення стадії захворювання. Метою дослідження є регіонарні лімфовузли. Якщо стадія раку статевого члена давня, то показано рентгенологічне дослідження органів грудної порожнини.

  Ракові клітини

  Ракові клітини

  Лікування

  Воно має розпочатися на стадії передракових захворювань. У цьому випадку допомога хірурга може знадобитися для обрізання (якщо патологія розташована на крайній плоті), а іноді можна обійтися й без цього. На ранніх стадіях, коли новоутворення маленьке та ще не встигло сильно вирости, здійснюють його резекцію разом із невеликою кількістю найближчих тканин. Це малотравматична органозбережна операція, котра дозволяє зберегти пацієнту якість життя.

  У просунутих стадіях, лікування раку статевого члена – тільки хірургічне. Освоєно кілька технік, спрямованих на максимальне збереження функціональності органу.

  Методика мікрохірургічного втручання за Mohs передбачає пошарове видалення невеликої пухлини з наступним гістологічним дослідженням тканин. Метою є визначення глибини пухлини для прогнозу рецидивів. Подальший контроль дозволяє не допустити повторного розростання і здійснити своєчасну хірургічну корекцію.

  За істотних розмірів пухлини, повністю зберегти орган вдається рідко. Іноді резекція частини члена вимушено супроводжується і видаленням пахових лімфовузлів. Ужгородська клініка Біляка робить особливий акцент на підготовчому до операції періоді. Розуміння того факту, що неможливо зцілити тіло, не привівши до гармонії й духовний стан хворого, забезпечує індивідуальний підхід до кожного хто звернувся.

  Рішення про обсяг проведеного втручання лягає на плечі досвідчених онкоурологів. Тактика залежить не лише від стадії захворювання, але й від локалізації пухлини: рак головки члена, стовбура, крайньої плоті й т.і. Навіть у разі часткової резекції ділянки пеніса, лікар прагне зберегти хворому якість життя.

  Профілактика раку члена

  Якщо виключити чинники, під впливом яких розвивається пухлина статевих органів, можна в деяких випадках уникнути захворювання. У разі фімозу проводиться операція, щоб вивільнити головку. Також доведено, що обрізання крайньої плоті допомагає знизити ймовірність раку члена.

  Крім того, до профілактичних заходів відносять:

  • дотримання інтимної гігієни;
  • використання презервативів при статевих контактах;
  • відмова від куріння;
  • здоровий спосіб життя;
  • своєчасне лікування запальних захворювань статевих органів.

  Будь-якому чоловікові варто регулярно відвідувати лікаря-уролога або андролога, а при підозрілих явищах на члені – невідкладно. Це допоможе виявити хворобу на ранніх стадіях, коли ще можливе малоінвазивне лікування.

  Особливості лікування раку статевого члена в клініці Біляка м. Ужгород

  У клініці Біляка успішно лікують рак статевих органів у чоловіків. Тут проводиться високоточна діагностика, за результатами якої визначається подальший підхід у лікуванні. Дотриматися надійного балансу між необхідністю гарантувати одужання і бажанням максимально зберегти хворий орган, фахівцям клініки Біляка дозволяє європейська освіта й сучасне обладнання.

  Після операції пацієнтів чекає відпочинок у комфортній палаті, обладнаній на зразок готельного номера. Для кожного організовується цілодобовий медсестринський пост, пропонується здорове екологічне харчування. Щоб прискорити одужання, можна додатково пройти курс фізіотерапевтичних процедур у клініці.

  Головне, на що слід звертати увагу – не можна ігнорувати будь-які зміни в тій частині тіла, яка робить чоловіків чоловіками. Раннє звернення по допомогу – гарантія збереження радощів повноцінного життя.


  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів