Рак нирки

Рак нирки

Зміст сторінки:

Рак нирки – це злоякісна пухлина нирки, яка формується в тканинах органу або його накопичувальній системі. Може бути одно чи двосторонньою. На ранніх стадіях має невеликі розміри, але в міру прогресування, проростає всі тканини нирки й переходить на інші органи та відділи тіла.

Нирки уражаються раковими пухлинами з приблизною частотою у 2 % від усіх злоякісних новоутворень. Ризик їх утворення вищий в людей, старших за 50 років, більшій небезпеці піддаються чоловіки.

Різновиду раку нирки

Для такого захворювання, як рак нирки, класифікація пропонується за гістологічною формою та стадією. Основні види процесу й частота їх виявлення наступні:

 1. Світлоклітинний рак – 60–70 %;
 2. Папілярний рак – 7–14 %;
 3. Плоскоклітинний рак – 4–10 %;
 4. Онкоцитарний рак – 2–5 %;
 5. Рак збірних проток – 1–2 %;

Стадії раку нирки

Захворюваність на рак нирок в Україні зростає з кожним роком. Виживання серед пацієнтів з раком нирки:
I стадії – 80 %
II стадії – 60–70 %
III – понад 5 років проживають 40–50 % хворих.
При відсутності хірургічного втручання, від виникнення перших симптомів до летального результату проходить від року до трьох. Вкрай рідко зустрічаються випадки тривалого перебігу хвороби, більш ніж 5 років. Така подія, як спонтанна регресія пухлини, зустрічається менш, ніж у 1 % хворих.

Причини захворювання

Доведено, що чоловіки страждають у 2 рази частіше за жінок. Провокуючі чинники:

 • куріння – канцерогени, котрі містяться в тютюновому димі, виділяються з нирками та провокують злоякісні процеси;
 • вік понад 50–70 років – ризик пов’язаний із накопиченням пошкоджень у паренхімі нирок;
 • ожиріння – через вживання жирної калорійної їжі може розвинутися пухлина;
 • цукровий діабет, гіпертонія та інші хвороби провокують утворення патологічних клітин, з яких формується пухлина;
 • хронічні захворювання нирок – особливо якщо людина часто перебуває на діалізі;
 • травми нирок – можуть запустити злоякісні процеси;
 • негативний вплив екології – присутні в повітрі та воді канцерогенні речовини збільшують ризик росту пухлини;
 • спадковість – синдром спадкових пухлин Hippel-Lindau.

Розташована в Ужгороді клініка Біляка С.Т., знаходиться в екологічно безпечному регіоні України. Найсучасніші технології обстеження і висококваліфіковані фахівці допоможуть організувати якісну діагностику і вибрати найбільш щадний метод боротьби з пухлинами.

  Клінічні прояви

  Хвороба здатна довго не давати про себе знати, і тільки при випадковому обстеженні органів малого таза може виявитися рак нирки. Методика лікування залежить від своєчасного ретельного обстеження, стадії хвороби, і правильно обраної тактики впливу на пухлину.

  Оскільки на ранніх стадіях не проявляються такі, котрі характеризують рак нирки симптоми, діагностика малих форм може бути утруднена. Виражена симптоматика виникає вже за розвинених етапів (біль, кров у сечі, пухлина промацується при пальпації).

  Чотири стадії раку нирки

  Чотири стадії раку нирки

  На ранніх стадіях, симптоми власне раку нирки, відсутні. Відзначаються розлади інших систем. Так, іноді, раннім проявом стає безпричинне підвищення артеріального тиску, тому гіпертонікам слід час від часу проходити УЗД нирок. У чоловіків першим проявом може стати водянка яєчка. Набряки на ногах, венозні порушення та варикоз підшкірних вен живота внаслідок здавлення нижньої порожнистої вени.

  Якщо не звернути уваги на перші ознаки раку нирок, хвороба прогресуватиме. У міру зростання пухлини симптоматика наростає:

  • в сечі з’являються домішки крові;
  • людину турбує постійна набряклість обличчя і пітливість;
  • відчуваються болю в ділянці попереку;
  • сечовипускання стає дискомфортним і болючим;
  • погіршується апетит, і різко знижується вага.

  Людина при цьому стає млявою, апатичною, швидко втомлюється. У хворого може бути підвищена температура тіла. У міру того, як прогресує рак нирки, метастази розповсюджуються не лише на сусідні органи, але й на віддалені.

  Основні ознаки пізнього метастазування хвороби:

  • головний біль при ураженні головного мозку;
  • сильний кашель з мокротою – при метастазуванні в легені;
  • ломота в кістках і часті переломи через метастази у кістковій тканині.

  Щоб не допустити грубих уражень, потрібно звернутися до лікаря при підозрі на ранні прояви захворювання. Це гарантує успішне одужання й дає сприятливий прогноз.

  Методи діагностики

  Лікування раку нирки лапароскопічним методом

  Усунення раку нирки лапароскопічним методом

  Звертатися за медичною допомогою потрібно, навіть, просто запідозривши перші симптоми раку нирок. Описані вище явища далеко не обов’язково служать проявом саме раку нирки, через що можуть тривалий час не викликати онконастороги в лікаря загальної практики. Тільки висококваліфікований фахівець із великим досвідом практичної діяльності зможе вчасно виявити рак нирки, операція та її хід будуть залежати від стадії хвороби та правильно обраної лікарської тактики.

  При підозрі на рак нирки, пацієнту потрібно пройти комплексне обстеження, яке включає:

  • УЗД нирок – дозволяє візуалізувати пухлину, її локалізацію, розміри;
  • рентгенографія з контрастною речовиною – показує чіткі контури вузла, зміни в тканинах органу;
  • КТ і МРТ – дає інформацію про глибину проростання раку, про наявність метастазів;
  • екскреторна урографія – встановлює, наскільки хвороба пошкодила будову нирок;
  • біопсія пухлинних тканин – здійснюється під контролем УЗД і дозволяє взяти зразки клітин для гістологічного дослідження;
  • лабораторні аналізи крові й сечі.

  Багато різних методів досліджень можуть призвести до суттєвих фінансових витрат, при цьому не гарантуючи результат. В Ужгороді, у клініці Біляка, фахівці здатні узагальнити й проаналізувати наявний комплекс симптомів. Завдяки цьому, нами призначається той метод дослідження, який або виключить злоякісне захворювання, або одразу дозволить визначитися з адекватним методом впливу на пухлину. Трапляються випадки, коли рак нирки випадково виявляється при обстеженні з приводу зовсім інших захворювань. Тому директор клініки, Заслужений лікар України, Біляк С.Т. радить проходити профілактично, як мінімум 1 раз на рік, УЗД нирок. Про це він згадує й у своїй статті «Рак нирки».

  Лікування пухлини нирки

  На жаль, тільки видалення раку нирки хірургічним шляхом є гарантією довголіття при пухлині, тому метою операції є її резекція зі збереженням здорових ділянок органу. У клініці Біляка найактивнішим чином використовуються лапароскопічні методи оперативних втручань. Лікування пухлини нирки – не виняток. Як наслідок, уникнення великих розрізів полегшує перебіг післяопераційного періоду, прискорює загоєння і відновлення функції прооперованої нирки.

  Лікарі, які пройшли навчання в Європі й США, засвоюють найбільш сучасні світові досягнення й широко застосовують на практиці власний багаторічний досвід. Якщо вдалося своєчасно виявити пухлину нирок, зцілення з гарантованим результатом зводиться до мінімуму ризиків для здоров’я людини. Сучасний хірургічний підхід зачіпає лише область локалізації пухлини. Після ізольованої її резекції, нирка зберігає функціональність. Позитивний результат у таких випадках означає позбавлення людини від злоякісної пухлини без погіршення якості життя, адже нирки залишаються обидві.

  Видалення пухлини нирки за сучасними стандартами

  Устаткування для ендоскопічної хірургії в руках кваліфікованого хірурга дозволяє домогтися зцілення, навіть якщо відмічається метастазування. Сучасна техніка в клініці, робить можливим досягнення саме такого результату.

  Лапароскопічне видалення ураженої раком ділянки нирки

  Лапароскопічне видалення ураженої раком ділянки нирки

  На малюнку представлена схема лапароскопічного видалення ураженої раком ділянки нирки.

  Медична клініка Біляка, розташована в Ужгороді, – єдиний лікувальний заклад у Закарпатті, де робиться така операція. Тому високий рівень надання ефективної допомоги при раку нирки, цілком досяжний для жителів західних областей України та інших регіонів нашої держави.

  Післяопераційний період при малоінвазивних методах втручань зазвичай протікає на порядок спокійніше, ніж після традиційної операції з розрізом і повним видаленням органу. Пройти його з мінімальними незручностями, покликана озонотерапія. Суміш озону й кисню згубно діє на хвороботворні бактерії, знижує інтоксикацію.

  Головний критерій, який визначає ступінь втручання при діагнозі рак нирки – розміри пухлини та ступінь її прогресу. Невеликі новоутворення, які не встигли прорости вглиб тканин органу, можна видалити малоінвазивним способом. При цьому нирка зберігається, як і її функціональність.

  Якщо ж пухлина велика, встигла сильно вплинути на структуру органу і його функцію, хірургам доводиться вдаватися до більш радикальних методів. Ось чому потрібно звертатися по допомогу при перших проявах хвороби, а ще краще – регулярно проходити профілактичні УЗД огляди.

  Іноді при раку нирки можуть знадобитися додаткові заходи: медикаментозна та променева терапія. Вони застосовуються для закріплення ефекту операції та пригнічення метастазів, якщо такі є. Зазвичай це буває необхідно на пізніх стадіях хвороби, коли пухлина велика і встигла істотно поширитися. Тому краще видаляти її в ранній фазі, поки розміри невеликі, і можна обмежитися самим лише хірургічним втручанням.

  Профілактика раку нирки

  Хвороби можна уникнути, якщо виключити зі свого життя фактори, що провокують її. Для цього рекомендується вести здоровий спосіб життя і відмовитися від шкідливих звичок. Відмова від алкоголю й сигарет у комплексі з правильним харчуванням, допомагає помітно знизити ризики утворення пухлини.

  Якщо у вас є спадкова схильність до захворювання, або ж ви працюєте на шкідливому виробництві або живете в екологічно несприятливому регіоні, необхідно щорічно проходити обстеження. Це допоможе виявити пухлинні процеси на ранніх стадіях.

  Особливості лікування раку нирки в клініці Біляка м. Ужгород

  У клініці Біляка успішно лікують різні злоякісні процеси. Звертаючись до нас, пацієнт отримує безліч переваг:

  • точна постановка діагнозу завдяки сучасному діагностичному обладнанню;
  • індивідуальний підхід до терапії – залежно від стадії хвороби, розмірів пухлини, її локалізації та інших деталей;
  • можливість видалення злоякісного процесу з мінімальним втручанням і збереженням органу;
  • доброзичливий сервіс та комфортні умови перебування в клініці.

  Хірурги клініки стажувалися в Європі й США, де опанували прогресивні оперативні методики. Наші фахівці здійснюють втручання з граничною акуратністю. Після операції людині пропонуються додаткові процедури – наприклад, озонотерапія, сприяє швидкому відновленню. Затишна палата і правильне екологічне харчування в клініці, теж допомагають прискорити одужання!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів