Рак нирки

Рак нирки

Ракові пухлини уражають нирки приблизно у 2% серед інших випадків злоякісних новоутворень. Різновиди раку нирки та частота їх виявлення:

  • світлоклітинний рак – 60-70 %;
  • папілярний рак – 7-14 %;
  • плоскоклітинний рак – 4-10 %;
  • онкоцитарний рак – 2-5 %;
  • рак збірних протоків – 1-2 %.

Захворюваність на рак нирок збільшується з кожним роком. Виживання при ранньому діагностуванні (на І стадії) – 80%, на II стадії – 60-70%. На стадії ІІІА, більше ніж 5 років проживають 40-50% хворих. При відсутності хірургічного лікування, з моменту виникнення перших симптомів до летального результату проходить від року до трьох. Вкрай рідко зустрічаються випадки тривалого перебігу хвороби, понад 5 років. Така подія, як спонтанна регресія пухлини, зустрічається у менш ніж 1% хворих.

Доведено, що чоловіки хворіють у 2 рази частіше за жінок. Визначені фактори, які збільшують імовірність захворювання, – куріння, вік понад 70 років, цукровий діабет, ожиріння, гіпертонія, хронічні захворювання нирок, негативний вплив екології. Звідси й підходи до лікування.

Клініка Біляка С.Т., яка розташована в Ужгороді, знаходиться в екологічно безпечному регіоні України. Найсучасніші технології діагностики та висококваліфікований персонал дають змогу здійснити якісну діагностику і вибрати найбільш щадний метод лікування.


Хвороба здатна тривалий час не давати про себе знати, і лише при випадковому обстеженні органів малого таза може виявитися рак нирки. Ефективність лікування залежить від своєчасної ретельної діагностики, стадії хвороби, та правильно обраної тактики. Діагностика досить непроста. Виражена симптоматика виникає при розвинених формах (біль, кров у сечі, пухлина визначається при пальпації).

Чотири стадії раку нирки

Чотири стадії раку нирки


На ранніх стадіях, симптоми саме раку нирки відсутні. На перший план виходять розлади інших систем. Так, іноді раннім симптомом є незрозуміле підвищення артеріального тиску, тому гіпертонікам слід час від часу проходити УЗД нирок. У чоловіків першим проявом може стати водянка яєчка. Набряки на ногах, венозні порушення і варикозне розширення підшкірних вен живота є наслідком компресії пухлиною нижньої порожнистої вени.

Лікування раку нирки лапароскопічним методом

Лікування раку нирки лапароскопічним методом

Такі стани не обов’язково є проявом саме раку нирки та можуть деякий час не викликати онконастороги у лікаря загальної практики. Безліч необов’язкових методів досліджень можуть призвести до суттєвих фінансових витрат і не гарантують результат. В Ужгороді, у клініці Біляка, фахівці здатні узагальнити та проаналізувати наявний комплекс симптомів. Внаслідок цього призначається той метод дослідження, який або виключить злоякісне захворювання, або відразу дозволить визначитися з адекватним методом лікування. Бувають випадки, коли рак нирок виявляється випадково при обстеженні з приводу зовсім інших захворювань. Тому директор клініки, Заслужений лікар України Біляк С.Т. радить проходити профілактично як мінімум раз на рік УЗД нирок. Про це він згадує і в своїй статті «Рак нирки».

На жаль, тільки лікування раку нирки хірургічним шляхом буде гарантією довголіття при виникненні пухлини. Тому метою операції є її резекція (видалення) зі збереженням здорових ділянок органу.

У клініці Біляка успішно використовуються лапароскопічні методи оперативних втручань. Як наслідок, відсутність великих розрізів полегшує перебіг післяопераційного періоду і прискорює загоєння і відновлення функціонування прооперованої нирки. Лікарі, які пройшли навчання в Європі та США, застосовують на практиці багаторічний досвід.

Апарат для лапароскопічної хірургії у руках кваліфікованого хірурга дозволяє домогтися вилікування, навіть якщо відбулося метастазування. Наявне в клініці сучасне обладнання робить можливим досягнення саме такого результату.


Лапароскопічне видалення ураженої раком ділянки нирки

Лапароскопічне видалення ураженої раком ділянки нирки

На малюнку представлена схема лапароскопічного видалення ураженої раком ділянки нирки.

Медична клініка Біляка, розташована в Ужгороді, – єдиний лікувальний заклад на Закарпатті, де робиться така операція. Тож високий рівень надання ефективної допомоги при раку нирки цілком досяжний для мешканців західних областей України.

Післяопераційний період при малоінвазивних методах втручань зазвичай протікає на порядок спокійніше, ніж після традиційної операції з розрізом і повним видаленням органа. Пройти його з мінімальними незручностями, допомагає озонотерапія. Суміш озону і кисню згубно діє на хвороботворні бактерії, знижує інтоксикацію. Лікування в клініці Біляка в два рази скорочує післяопераційний період саме завдяки озонотерапії.