Нирка з пухлиною

Нирка з пухлиною

Зміст сторінки:

Лапароскопічна резекція нирки з пухлиною – це малотравматична операція, під час котрої якій видаляється новоутворення й уражені тканини органу. Доступ при цьому здійснюється через проколи в животі, що дозволяє уникнути значної втрати крові й широкого розсічення потужних м’язових шарів. Також операція надає можливість зберегти нирку та її функціональність.

Ще зовсім недавно, єдиним хірургічним способом боротьби з пухлинами нирки була нефректомія (повне видалення органу). Варіанти з резекцією ураженої частини розглядалися тільки за наявності єдиної нирки. За сучасних умов, радикальна нефректомія показана тільки при поширених процесах. Пухлини початкових стадій (без проростання капсули й ураження регіонарних лімфовузлів) підлягають резекції.

Застосовувана лапароскопічна резекція нирки з пухлиною в клініці Біляка дозволяє зберегти функціональність органу при відсутності широких розрізів. Цим забезпечується відсутність ускладнень, комфортний відновний період і збереження косметичного вигляду тіла.

Показання до операції

Резекція пухлини в нирці призначається, коли в пацієнта виявлені доброякісні новоутворення. Також її застосовують при виявленні раку нирки I стадії. Ось чому важливо звернутися за медичною допомогою якомога раніше. Якщо розміри пухлини невеликі, та її локалізація дозволяє, можна провести органозберігаючу операцію.

Консервативне лікування пухлини нирки неможливе, оскільки жодні ліки не усувають проблему гарантовано. Тим більше, що в разі, коли виявлено подібне новоутворення, потрібно видалити його, поки воно не встигло розростися й сильно нашкодити. Тому в даному випадку існує єдиний вірний підхід – хірургічний.

Перш ніж прийняти рішення щодо резекції, лікар уважно обстежує уражену нирку на УЗД, з’ясовуються розміри утворення, його локалізація, співвідношення з нирковими судинами і взаємодія з оточуючими тканинами. Уся ця інформація дозволяє зрозуміти, чи можна зберегти орган, видаливши пухлину шляхом резекції, чи потрібно позбавлятися від усієї нирки цілком.

Підготовка до операції

Початковому обстеженню пацієнта приділяється особлива увага. Цей етап покликаний визначити ступінь вираженості процесу, і спланувати обсяги оперативного втручання. Інтерес представляють наступні дані:

 • розташування пухлини на органі;
 • характеристики росту;
 • глибина проростання в паренхіму;
 • розміри власне пухлини.

Аналіз цих даних дозволяє фахівцям клініки Біляка спрогнозувати оптимальний хід лапароскопічної резекції нирки з пухлиною.

Коли планується видалення пухлини нирки, пацієнту роблять УЗД нирок і сечовивідної системи, щоби визначити характер ураження й намітити алгоритм дії. Отримана під час обстеження інформація дозволяє ретельно спланувати хід операції. Але остаточно визначити алгоритм дій, лікар може лише безпосередньо в ході лапароскопії – коли огляне робочу область за допомогою спеціального обладнання.

Якщо отриманих діагностичних даних не достатньо, призначається КТ і МРТ. Також перед операцією обов’язково беруться аналізи крові й сечі. Вони показують ступінь функціональності ураженої нирки, наявність запальних процесів, інфекції, показники згортання крові.

Безумовно, показана загальна анестезія. Є кілька рекомендацій щодо підготовки пацієнта. Найважливіші – дотримання суворого посту напередодні операції, безшлакова дієта (виключаються бобові, зелень, копченості, кава й шоколад, напої з газом і молоко) за два-три дні до втручання.

Якщо якісь питання залишаються нез’ясованими, детальну консультацію можна отримати в персоналу клініки Біляка телефоном або за допомогою онлайн-чату.

Звечора перед операцією забороняється приймати їжу, у день втручання рекомендовано повне голодування – не можна навіть води. Пацієнту роблять очисну клізму і ставлять катетер для спорожнення сечового міхура.

  Видалення пухлини нирки – хід операції

  Резекція нирки має на увазі під собою видалення пухлини нирки і прилеглої тканини, візуально не зміненої, з відступом не менше 10 мм від тканини пухлини. Якщо пухлина в капсулі, то допускається або її вилущування, або здорова паренхіма висікається смугою 5–7 мм.

  Розташування троакарів при резекції нирки з пухлиною

  Розташування троакарів при резекції нирки з пухлиною

  Для лапароскопічної резекції пухлини нирки в клініці Біляка використовуються 3–4 троакари, які встановлюються відповідно до малюнка.

  Під час операції пацієнт перебуває в положенні на спині, стіл нахилений на 15–20 ° в здорову сторону. Початковий етап повністю схожий із нефректомією. Але якщо виконується часткова резекція нирки, хід операції йде особливим шляхом, починаючи від моменту виділення органу з навколишньої клітковини.

  Унікальний досвід і професіоналізм хірургів клініки Біляка дозволяють проводити резекцію нирки з пухлиною без перетискання судин ніжки. Збереження кровообігу в органі протягом усього втручання запобігає післяопераційним ускладненням.

  Потім настає власне резекція пухлини з прилеглою паренхімою. Разом із новоутворенням вирізаються уражені тканини органу, а здорові зберігаються. Хірургам клініки вдається зробити це з мінімальним пошкодженням і майже без крововтрати. Гістологічному дослідженню підлягають тканини пухлини, біоптат із зони резекції, тканини паранефральної клітковини й регіонарних лімфовузлів.

  Лапароскопічна резекція нирки з пухиною

  Лапароскопічна резекція нирки з пухлиною

  Наступним етапом є обов’язкова повторна ревізія області резекції з метою виявити пошкодження мискової системи. Якщо при резекції ця структура нирки була пошкоджена, посічені ділянки вшиваються. В якості шовного матеріалу застосовуються нитки, котрі самостійно розсмоктуються, й атравматичні круглі голки. Далі проводиться контроль гемостазу.

  Посічена пухлина витягується з черевної порожнини в спеціальному мішечку. Троакари виймаються, проколи вшиваються 1–2 швами.

  Тривалість лапароскопічної резекції нирки з пухлиною в клініці Біляка зазвичай складає орієнтовно 60–80 хвилин.

  Переваги лапароскопічної резекції нирки з пухлиною

  На відміну від традиційної лапаротомії, резекція нирки за лапароскопічною методикою має безліч плюсів. І головний полягає в тому, що хірургу не доводиться робити великий розріз на животі, через який пошкоджується шкіра й потужні шари м’язової тканини. Відповідно, значно знижується крововтрата, а на відновний період потрібно менше часу.

  Ще одна перевага полягає в тому, що при лапароскопічному доступі вдається уникнути ускладнень. Пацієнтам, які перенесли операцію, не страшні спайки і грижі. Вони швидко відновлюються після резекції, в реабілітаційному періоді їм не загрожують сильні болі.

  Реабілітація після резекції нирки

  Пацієнт, якому проведена резекція нирки з пухлиною, перебуває в стаціонарі 2–3 дні. У цей період йому, при необхідності, дають протизапальні препарати й анальгетики. Після виписки, відновний період у середньому триває 1 місяць, протягом якого людині потрібно виконувати наступні рекомендації:

  • уникати підняття важких предметів та іншої фізичної активності;
  • дотримуватися дієти – в раціоні відмовитися від солінь, копченостей, смаженої їжі, гострих продуктів;
  • не вживати алкоголь;
  • не відвідувати сауну та інші види парних;
  • не купатися в басейні і відкритих водоймах;
  • уникати переохолодження та перегрівання.

  Через місяць потрібно навідатися до лікаря, щоби перевірити, як триває процес одужання. Також варто розуміти, що хірургічне втручання на нирці не проходить безслідно. Тому в подальшому потрібно берегти орган і проводити профілактику від рецидиву. Для цього бажано відмовитися від куріння, варто стежити за харчуванням, контролювати вагу й артеріальний тиск. Раз на 6 місяців необхідно відвідувати уролога і проходити УЗД нирок, здавати аналізи.

  Особливості лікування в клініці

  Якщо вас чекає операція з приводу пухлини в нирці, зробити її можна в клініці Біляка. Тут дотримуються європейських стандартів медичної допомоги, лікарі клініки регулярно проходять стажування в розвинених країнах світу. Вони виконують усі маніпуляції акуратно, максимально зберігаючи здорові тканини органу.

  Післяопераційний період, як і властиво лапароскопічним втручанням, протікає спокійно. Пацієнт перебуває в індивідуальній палаті, оснащеній за європейськими стандартами. Умови в ній більше схожі на обстановку комфортних готельних номерів.

  Організовується окремий медсестринський пост і постійне лікарське спостереження. Якщо відзначається больовий синдром, надається відповідна допомога.

  Харчування повноцінне, меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей. Екологічно чисті продукти харчування – важлива частина відновного процесу.

  Під час післяопераційного періоду в клініці Біляка, м Ужгород на Закарпатті (близько 4-х днів), благотворний ефект закріплюється сеансами озонотерапії. Її використання за перевіреними схемами, активно сприяє швидкому відновленню організму.

  Пропонуємо інтраопераційне відео подібного втручання. Оперує С.Т. Біляк

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна резекція нирки з пухлиною 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна резекція нирки з пухлиною в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна резекція нирки з пухлиною в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів