Нирка з пухлиною

Нирка з пухлиною

Ще зовсім недавно єдиним хірургічним способом боротьби з пухлинами нирки була повна нефректомія (видалення нирки). Варіанти з резекцією ураженої частини розглядалися при єдиній нирці. Зараз радикальна нефректомія показана при поширених процесах. Пухлини початкових стадій (без проростання капсули та ураження регіонарних лімфовузлів) підлягають резекції.

Застосовувана лапароскопічна резекція нирки з пухлиною в клініці Біляка дозволяє зберегти функціональність органу при відсутності широких розрізів. Це забезпечує відсутність ускладнень, гладкий відновний період і збереження косметичного вигляду тіла.

Підготовка до операції

Первинним обстеженням пацієнта приділяється особлива увага. Цей етап покликаний визначити ступінь вираженості процесу і спланувати обсяги оперативного втручання. Корисними та важливими є наступні дані:

  • локалізація пухлини на органі;
  • характеристика росту;
  • глибина проростання в паренхіму;
  • розміри власне пухлини.

Аналіз поєднання цих факторів дозволяє фахівцям клініки Біляка спрогнозувати хід лапароскопічної резекції нирки з пухлиною.

Безумовно, показана загальна анестезія. Є ряд рекомендацій щодо підготовки пацієнта. Найважливіші – дотримання суворого посту напередодні операції, безшлакова дієта (виключаються бобові, зелень, копченості, кава і шоколад, напої з газом і молоко) за два-три дні до втручання.

Якщо якісь питання залишаються нез’ясованими, докладну консультацію можна отримати у персоналу клініки Біляка, м. Ужгородза телефоном або в режимі онлайн-чату.

Хід операції

Резекція нирки передбачає видалення самої пухлини та візуально не зміненої прилеглої тканини вздовж 10 мм від самого новоутворення. Якщо пухлина в капсулі, то допускається або її вилущування, або здорова паренхіма видаляється смугою 5-7 мм.


Розташування троакарів при резекції нирки з пухлиною

Розташування троакарів при резекції нирки з пухлиною

Для лапароскопічної резекції пухлини нирки в клініці Біляка використовуються 3-4 троакари, які встановлюються згідно малюнку.

У процесі операції пацієнт знаходиться в положенні на спині, стіл нахилений на 15-20° в здорову сторону. Початковий етап повністю схожий із нефректомією, і схожість триває до моменту видалення нирки з навколишньої клітковини.

Унікальний досвід і професіоналізм хірургів клініки Біляка дозволяє проводити резекцію нирки з пухлиною без перетискання судин ніжки. Збереження кровообігу в органі протягом усього втручання запобігає післяопераційним ускладненням.

Потім слідує власне резекція пухлини з прилеглою паренхімою. Гістологічному дослідженню підлягають тканини пухлини, біоптат із зони резекції, тканина паранефральної клітковини та регіонарних лімфовузлів.

Лапароскопічна резекція нирки з пухиною

Лапароскопічна резекція нирки з пухлиною

Наступним етапом є обов’язкова повторна ревізія області резекції з метою виявити розтин мискової системи. Якщо при резекції ця структура нирки була залучена, посічені ділянки зшиваються. У якості шовного матеріалу застосовуються атравматичні круглі голки та шовний матеріал, який здатен саморозсмоктуватися. Далі проводиться ретельний контроль гемостазу.

Посічена пухлина витягується з черевної порожнини в спеціальному мішечку. Троакари виймаються, проколи зашиваються.

Тривалість лапароскопічної резекції нирки з пухлиною в клініці Біляка зазвичай становить близько 60-80 хвилин.

Особливості лікування в клініці

Післяопераційний період, що властиво лапароскопічним втручанням в нашій клініці, протікає спокійно. Пацієнт перебуває в індивідуальній палаті, оснащеній за європейськими стандартами.

Забезпечується окремий медсестринський пост і постійне лікарське спостереження. Якщо відзначається больовий синдром, надається відповідна допомога.

Харчування повноцінне, меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей. Екологічно чисті продукти харчування – важлива частина відновного процесу.

Під час післяопераційного періоду в клініці Біляка на Закарпатті (близько 4-х днів) цілющий ефект закріплюється сеансами озонотерапії. Її застосування за перевіреними схемами сприяє швидкому відновленню організму.


Вартість операції: 19500 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Пропонуємо інтраопераційне відео подібного втручання. Оперує С.Т. Біляк