Нирки

Нирки

Нирки – парний орган, який є надзвичайно важливим для людського організму. Трапляється так, що функція однієї з нирок порушується, що призводить до загального хворобливого стану людини. У такому випадку постає питання про видалення ураженого органу.

Враховуючи важливість нирок, мають бути суворі показання для їх видалення. Лапароскопічна радикальна нефректомія нирки в клініці Біляка проводиться у разі:

  • наявності зморщеної нирки, що зумовлено тривалими хронічними процесами (наприклад, пієлонефрит, гідронефроз);
  • діагностування злоякісного новоутворення (раку) нирки;
  • наявності доброякісного процесу, що викликає стійке порушення функції органу при неможливості часткової резекції.

Нирка, котра залишається після нефректомії, трохи збільшується в розмірах (компенсаторна гіпертрофія) й успішно справляється зі своїми функціями.

Підготовка до операції

Перш за все, пацієнт ретельно обстежується на предмет функції нирок та наявності гострих запальних явищ. З’ясовується стан навколониркового простору в організмі.

При плануванні лапароскопічного видалення нирки мають обов’язково враховуватися раніше проведені оперативні втручання, а також особливості розташування судин та сечовивідних шляхів.

Хірургічне втручання обов’язково проходить під загальною анестезією. Тому за добу до операції пацієнтові рекомендується не приймати їжу, обмежити, а напередодні і зовсім відмовитися від пиття.

Кваліфікований персонал клініки Біляка надасть вичерпну інформацію щодо лапароскопічного видалення нирки, яка Вам буде цікава. Тому звертайтеся через форму на сайті з приводу будь-яких питань щодо появи, перебігу та лікування хвороби.

Хід операції

Розташування троакарів при лапароскопічній нефректомії (видаленні нирки)

Розташування троакарів при лапароскопічній нефректомії (видаленні нирки)

Пацієнт розташовується на спині. Після обробки операційного поля, формується пневмоперітонеум та вводяться троакари. Їх кількість залежить від результатів попередніх обстежень. Для гарантованого позитивного результату вона може варіюватися від трьох до чотирьох.

На рисунку зображено типові місця установки троакарів при лівосторонній лапароскопічній нефректомії (при правосторонньому процесі місця введення троакарів відображаються дзеркально).

Велика увага приділяється першому проколу, оскільки він є джерелом візуальної інформації про черевну порожнину і допомагає вірно обрати місця для інших троакарів.

Після цього хворого повертають на здоровий бік. У ході операції визначається оптимальний механізм видалення хворої нирки. Сучасне обладнання та унікальний досвід хірургів клініки Біляка дозволяють провести видалення нирки одним блоком у межах фасції Герота з паранефральною жировою клітковиною. Така методика відіграє важливу роль при хірургічних втручаннях з приводу раку нирки, тому що запобігає обсіменінню черевної порожнини злоякісними клітинами.

Після локалізації, перетину і надійного кліпування вмісту ниркової ніжки, нирка виділяється. У черевну порожнину вводиться спеціальний ендомішок, у який і поміщається хворий орган. Потім горловина мішка затягується, а хірург у черговий раз оглядає операційне поле на предмет надійності гемостазу. Мішок з видаленою ниркою зазвичай виводиться через невеликий розріз (діаметром 5-7 см).

Післяопераційне лікування проходить легше у комфортних умовах

Післяопераційне лікування проходить легше у комфортних умовах

Стажування у провідних клініках Європи та США у поєднанні із власним передовим досвідом дозволяють фахівцям клініки Біляка забезпечити проведення лапароскопічної нефректомії відповідно до світових стандартів.

Особливості лікування в клініці

Період часу після лапароскопічного видалення нирки протікає гладко. Після втручання пацієнтові надається індивідуальна палата, ретельно підбирається меню та оздоровчі процедури.

Зі сторони досвідченого лікаря здійснюється постійний контроль стану хворого, організовується індивідуальний сестринський пост.

Перебування в окремій палаті дозволяє провести післяопераційний період (3-4 дні) з комфортом. Додаткове застосування озонотерапії допомагає швидше відновити здоров’я та запобігти розвитку ускладнень.

Вартість операції: 18 900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

 Пропонуємо переглянути інтраопреційне відео лапароскопічної нефректомії.

Частина перша:

Частина друга:

Частина третя:

Частина четверта:

Частина п’ята: