Анатомічне розміщення товстого кишківника

Анатомічне розміщення товстого кишківника


Зміст сторінки:

Рак товстого кишківника діагностується частіше, ніж онкологія тонкого кишківника. За частотою, він перебуває на четвертому місці серед усіх злоякісних процесів. Протягом останніх десятиліть поширеність такої патології прогресивно зростає і починає цілком обґрунтовано привертати увагу медиків. Європейські стандарти діагностики та лікування цієї патології запроваджено в ужгородській клініці Біляка.

Причини

За даними ВООЗ, щороку приблизно у 800 тис. людей діагностують рак товстої кишки або колоректальний рак. Імовірність розвитку захворювання залежить від декількох факторів і суттєво збільшується за деяких умов:

    • у віці понад 50 років;
    • при багатому на жири харчуванні;
    • при недостатності рослинної клітковини у раціоні;
Стадії раку товстої кишки

Стадії раку товстої кишки

  • при поліпах у прямій та товстій кишках;
  • при генетичній схильності (сімейний поліпоз, інфекційний мононуклеоз);
  • якщо хтось з членів родини хворів на рак грудей чи жіночих статевих органів;
  • стапри виразковому коліті.

Жителі міст хворіють дещо частіше за мешканців сільських територій. Тобто треба звертати увагу і на екологічний чинник. Однак існує думка, що захворюваність у селян менша завдяки більш органічному харчуванню.

Клінічні прояви

Частіш за все колоректальний рак протікає безсимптомно до певного етапу прогресування пухлини. Найбільш частим проявом стає кишкова непрохідність (50%), за нею – запальні зміни навколо пухлини з абсцедуванням (23%), потім – перфорація стінки кишки з розвитком перитоніту (14,3%), найрідше – профузна кровотеча (12,7%).


Звичайно, такі суттєві прояви з’являються при важких стадіях пухлини. На симптоматику також впливає локалізація раку. Ознаки симптоми виразніші та настають швидше, якщо пухлина локалізується у початкових відділах товстого кишківника. Натомість, розташування у дальньому кінці (сигмовидна та пряма кишки), призводить до тривалого безсимптомного періоду.

Вік також позначається на проявах хвороби. У літніх людей частіше виникає порушення пасажу їжі кишківником. Повторні закрепи можуть бути першими сигналами про наявність колоректального раку.

Тобто ознаки для онкології товстого кишківника не дуже специфічні. Саме тому значну роль у своєчасній діагностиці раку має онконасторога з боку самої людини та лікаря.

Діагностика раку товстого кишківника

Діагностика раку товстого кишківника

Діагностика

Досить широка розповсюдженість колоректального раку, змушує людство ретельно досліджувати хворобу та винаходити засоби ранньої діагностики.

Цінну інформацію дадуть рентгенологічні методи з контрастуванням. Стане в пригоді магнітно-резонансна томограма. Однак останнє слово – за ендоскопічними засобами, котрі підтверджують діагноз.

Видатний професіоналізм лікарів клініки Біляка та сучасне обладнання дають можливість оглянути повністю всю порожнину товстого кишківника. При такому обстеженні чітко виявляються ділянки онкогенезу.


До того ж цей ендоскопічний метод дозволяє отримати біопсійний матеріал і видалити передракові утворення (поліпи), тобто запобігти розвиткові злоякісного процесу.

Лікування

Лікування раку товстого кишківника

Лікування раку товстого кишківника

Всього існує декілька підходів до лікування раку: хіміотерапія, променева терапія та хірургічне втручання. Останній метод найбільш радикальний. Якщо повне видужання є неможливим, лікар може покращити якість життя пацієнта паліативним втручанням.

Значно покращити результати лікування вдається застосуванням лапароскопічних методик, передусім, через відмову від широких лапаротомічних доступів. Внаслідок цього зменшується травмування тканин, мінімізується ризик інфекційних ускладнень, в декілька разів пришвидшується одужання.

Хірурги клініки Біляка мають вагомий рівень досвіду у здійсненні лапароскопічних втручань. Прагнення невпинно вдосконалювати методику лікування раку товстої кишки реалізовується шляхом стажувань лікарів у закордонних лікувальних закладах. Передовий досвід переймається в клініках США та розвинених країн Європи.


Використання лапароскопічних методів в лікуванні раку товстого кишківника

Використання лапароскопічних методів в лікуванні раку товстого кишківника

Тому така лікувальна операція при раку товстого кишківника, як лапароскопічна колектомія, у клініці Біляка проводиться на світовому рівні.

У ході операції видаляється ділянка кишки з пухлиною. Об’єм втручання та висікання кишківника ґрунтується на результатах обстежень та даних про загальний стан пацієнта.

Так, неперевершений професіоналізм лікарів у поєднанні із найсучацентснішим обладнанням дають можливість позбавитися від небезпечної хвороби.