Частота раку товстої кишки в залежності від локалізації

Частота раку товстої кишки в залежності від локалізації

Зміст сторінки:

За статистичними даними, рак товстого кишківника складає від 16 до 18% серед пухлин органів черевної порожнини. Захворюваність дорослого населення становить близько 10,1 на 100 тисяч. Це досить вагомий показник.

В ідеальному випадку, захворювання має бути виявлене на стадії передракових станів (поліпи, коліти, дивертикули, тощо) під час періодичних медоглядів. Але через недосконалі профілактичні заходи, медикам доводиться боротися зі злоякісними процесами різних стадій. Єдиний надійний метод лікування – хірургічний. Найменш травматичний – лапароскопія, і саме його застосовують в ужгородській клініці Біляка.

Обсяги резекції при раку товстого кишківника

Онкологи дещо відійшли від анатомічної термінології: за товстий кишківник приймаються сліпа кишка, ободова та сигмоподібна. А захворювання прямої кишки віднесено до окремої категорії.

Що стосується резекції товстого кишківника, то все залежить від розташування та поширеності злоякісного вогнища. Так, виділяють наступні локалізації пухлин:

 1. Сліпа кишка.
 2. Висхідний відділ ободової.
 3. Поперечний відділ.
 4. Низхідний відділ.
 5. Сигмоподібна кишка.

Умовно, перші три формують праву половину ободової кишки, а останні дві – ліву половину. Таке поділення краще підходить для планування операції й пов’язано з особливостями операційного доступу. Для досягнення стійкого ефекту, виконуються досить суттєві обсяги резекцій.

Зазвичай доводиться видаляти повністю праву (правостороння геміколектомія) або ліву (лівостороння) половини ободової кишки. В окремих випадках, при раку сигмоподібної чи поперечного відділу ободової, допускається резекція з відступом від вогнища на 5-7 см з обох сторін.

Місця проколів для лапароскопічної операції при раку товстої кишки

Місця проколів для лапароскопічної операції при раку товстої кишки

Професійність лікарів клініки Біляка дозволяє проводити лапароскопічне втручання там, де раніше треба було робити довгий розріз скрізь усі шари черевної стінки.

Сучасна метода дозволяє здійснити ефективну операцію через 4 проколи на животі діаметром до 10 мм кожен. Без крововтрати, численних швів та ризиків ведення післяопераційної рани.

Підготовка до операції

В передопераційному періоді, фахівці нашої клініки найбільшу увагу приділяють обстеженню пацієнта. Адже детальне вивчення індивідуальних особливостей дозволяє розробити індивідуальний план лікувального втручання. Проводяться такі дослідження:

 • Детальний лікарський огляд та опитування.
 • Аналізи крові та вивчення системи згортання.
 • Рентгенографія органів грудної порожнини.
 • УЗД органів черевної порожнини, позаочеревинного простору та малого таза.
 • Іригоскопія та фіброколоноскопія.
 • Біопсія.
 • Комп’ютерна або магнітно-резонансна томограма.

Отримані дані дозволяють досить чітко визначити місце розташування, ступінь прогресування первинного вузла та наявність метастазування. Це вкрай важлива інформація, потрібна для розробки індивідуального плану ефективного лікування.

Кишківник потребує окремої підготовки: з меню виключаються продукти з високим вмістом клітковини. За деякий час до операції призначається повне голодування та промивання кишківника. Анестезія, звичайно – загальна.

Хід втручання

Для лапароскопічної геміколектомії при раку товстої кишки, в клініці Біляка здійснюється 4 проколи живота, діаметр котрих не перевищує 1 см. Через ці отвори до черевної порожнини заводять джерело світла, відеосенсор для трансляції зображення на монітор, та робочі інструменти.

Мобілізація ураженого фрагменту, накладання зшивального апарату та відсічення хворої кишки

Мобілізація ураженого фрагмента, накладання зшивального апарату та відсічення хворої кишки

Хірургічна тактика залежить від локалізації пухлини.

Правобічна резекція

Узагальнений алгоритм передбачає наступні етапи:

 1. Очеревина ураженого відділу розсікається, що дозволяє надалі рухати кишку (мобілізація).
 2. На судини, котрі живлять хвору ділянку, кліпатором накладають гемостатичні кліпси та затим перетинають.
 3. За допомогою спеціального зшивального апарату (степлеру), на місця, де планується перетинання кишки, встановлюються титанові скріпки в кілька рядів.

  Створення анастомозу із тонкою кишкою

  Створення анастомозу із тонкою кишкою

 4. Не знімаючи степлер з кишки, ним же, її перетинають між рядами скріпок і формують дві герметичні культі.
 5. Висічені тканини поміщуються в ендомішок,
  що є додатковою профілактикою метастазування, та видаляються через один з операційних отворів.
 6. Наступний крок – відновлення цілісності кишківника (створюється анастомоз).
 7. Операційне поле ретельно оглядається на предмет гемостазу та виявлення ознак метастазування пухлини.

Лівобічна та поперечна резекція

Показання – локалізація пухлини у низхідній або поперечній частині ободової кишки. Алгоритм операції при цьому не змінюється: судини очеревини кліпуються, кишка за одне накладання сучасного степлеру герметизується та перетинається, створюється анастомоз. Відмінність полягає в ділянках кишки, котрі підлягають видаленню.

Схема лівосторонньої геміколектомії при раку нисхідного відділу товстої кишки

Схема лівосторонньої геміколектомії при раку низхідного відділу товстої кишки

Схема операції при раку поперекового відділу ободової кишки

Схема операції при раку поперекового відділу ободової кишки

Незалежно від локалізації ураження, проколи шкіри або закриваються лейкопластирними пов’язками, або зашиваються 1-2 швами.

Іноді виникає потреба у допомозі при ускладненому перебігу раку товстого кишківника, наприклад – метастазах в печінці чи кишковій непрохідності.

Професійні лікарі клініки Біляка здатні суміщати кілька лапароскопічних втручань в одне. Тобто, провести симультанну операцію: одночасну резекцію товстого кишківника і уражених діілянок печінки.

Подібна можливість з’являється завдяки регулярним стажуванням фахівців за кордоном та сучасному обладнанню, яким оснащена операційна клініки.

Особливості лікування в клініці

Гарантією досягнення успіху є видатна професійність хірургів та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. На час перебування в клініці, людина забезпечується всім: органічним харчуванням, окремою палатою готельного типу.

Організовується індивідуальний сестринський пост та спостереження з боку кваліфікованого та досвідченого лікаря. Сеанси озонотерапії прискорюють відновлення сил пацієнта.

Вартість операції: 40000 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.