Видалення раку прямої кишки зі збереженням сфінктерного апарату

Видалення раку прямої кишки зі збереженням сфінктерного апарату

Зміст сторінки:

Серед усіх злоякісних процесів, рак прямої кишки займає шосте місце по зустрічаємості. Пухлини зазвичай розташовуються у нижній та середній частинах ампули прямої кишки. Ці ділянки доступні для пальпації й тому такий різновид раку відноситься до візуальних форм.

Це означає, що новоутворення має бути виявлене на етапі передракових станів. Однак, надмірна і необґрунтована сором’язливість людей призводить до того, що багато випадків захворювання виявляються у просунутих стадіях. Такі випадки доводиься часто лікувати лікарям клініки Біляка у м. Ужгород.

Операція при раку прямої кишки

За останні десятиліття, кількість людей хворих на рак прямої кишки, невпинно зростає. Допомогти таким пацієнтам здатне лише професійне хірургічне втручання. Оперативні методики, які застосовуються в нашій клініці, дозволяють впевнено боротися із підступною хворобою та максимально зберігати якість життя людини.

В залежності від розташування та поширеності пухлини, практикуються три типи операцій:

 1. Лапароскопічна передня резекція кишки.
 2. Трансанальна резекція з низведенням.
 3. Промежинна екстирпація прямої кишки.

На вибір оперативної методики впливає багато факторів. Але в клініці Біляка лікарі прагнуть забезпечити ефективність втручання та зменшити його вплив на життя людини. Тому в першу чергу розглядаються варіанти операцій, при котрих вдається зберегти сфінктери прямої кишки. Звичайно, чим раніше провести лікування, тим краще.

Всього розрізняють чотири стадії хвороби:

 1. Перша: пухлина до 2 см у діаметрі, знаходиться в межах слизової оболонки.
 2. Друга: розмір вузла до 5 см, метастази або відсутні, або знаходяться лише в прилеглих лімфовузлах.
 3. Третя: діаметр новоутворення – понад 5 см. Стінка кишки проросла та знаходять багато метастазів у регіонарних лімфовузлах.
 4. Четверта: пухлина велика, зачіпляє прилеглі органи. Знаходять віддалені метастази.
Місця проколів для лапароскопічного лікування раку прямої кишки

Орієнтовні місця проколів для лапароскопічного лікування раку прямої кишки

Зрозуміло, що ретельне обстеження – ключ до визначення найбільш ефективної хірургічної методики.

Підготовка до операції

До переліку необхідних досліджень входять:

 • Детальний лікарський огляд та опитування.
 • Ректороманоскопія.
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини та позаочеревинного простору.
 • Клінічні та біохімічні аналізи крові, вивчаються показники згортальної системи.
 • Комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія.

Якщо треба вивчити стан регіонарних лімфатичних вузлів, може потребуватися діагностична лапароскопія.

Коли операція призначена, напередодні обмежується харчування «важкою» їжею та повне голодування звечора. Перед самим втручанням ставиться очисна клізма.

Перші два етапи малоінвазивної операції з видалення раку прямої кишки

Перші два етапи малоінвазивної операції з видалення раку прямої кишки

Хід втручання

На якість життя людини, найменшим чином впливає резекція прямої кишки. Професійність лікарів та найсучасніше обладнання дозволяють проводити операцію переважно через анальний отвір зі збереженням функції сфінктерів надалі.

Ця метода є найбільш ефективною та зручною, забезпечує людині природну дефекацію, а отже – зберігає якісне життя, запобігає виникненню багатьох незручностей.

Сучасна техніка дозволяє накладати анастомоз майже впритул до анального отвору. Таким чином значно поширюються можливості хірургів щодо резекції ураженої ділянки прямої кишки та збільшується ефективність втручання.

Заключна фаза: створення анастомозу та виведення апарату з ампули прямої кишки

Заключна фаза: створення анастомозу та виведення апарату з ампули прямої кишки

Якщо без значних видалень обійтись не можна, то може накладатися стома. Зазвичай, отвір низхідного відділу ободової кишки виводиться у лівій боковій ділянці тіла. Це передбачає носіння калоприймача.


Особливості лікування в клініці

Кожна людина має свої індивідуальні особливості, котрі необхідно враховувати в лікувальному процесі. Визнання цього факту сприяє високій ефективності лікування раку прямої кишки в клініці Біляка.

Пацієнт перебуває в окремій палаті готельного типу та забезпечується всім необхідним. Організовується індивідуальний сестринський пост та нагляд з боку досвідченого та кваліфікованого лікаря.

Сеанси озонотерапії та органічне харчування добре позначаються на термінах відновлення пацієнтів. Тривалість стаціонарного режиму зазвичай не перевищує три доби.

Вартість операції: 45000 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.