Видалення раку прямої кишки зі збереженням сфінктерного апарату

Видалення раку прямої кишки зі збереженням сфінктерного апарату

Зміст сторінки:

Лапароскопічна операція при раку прямої кишки – це малоінвазивне хірургічне втручання, при якому вирізають пухлину разом із частковою або повною резекцією ураженого відділу тіла. Доступ при цьому здійснюють через невеликі отвори на животі або обходяться навіть без них. Обсяги втручання визначаються хірургом персонально для кожного пацієнта й залежать від розмірів утворення та ступеня тяжкості онкологічного процесу.

Рак прямої кишки займає шосте місце за захворюваністю серед усіх злоякісних захворювань. Зазвичай, пухлина розташовується в нижньому або середньому відділах ампули прямої кишки. Ці області доступні для пальпації, тому такий різновид раку відноситься до візуальних форм.

Це означає, що новоутворення має бути виявлено на етапі передракових станів. Однак надмірна й необґрунтована сором’язливість людини призводить до того, що значна кількість випадків виявляються в просунутих стадіях.

Операція при раку прямої кишки

За останні десятиліття, кількість хворих на рак прямої кишки людей неухильно зростає. Допомогти таким пацієнтам може лише професійне хірургічне втручання.

Оперативні методики, які використовуються в клініці Біляка, м. Ужгород, дозволяють впевнено боротися з підступною хворобою й максимально зберегти якість життя людині.

Залежно від локалізації й поширеності пухлини, практикуються три типи операцій:

 1. Лапароскопічна передня резекція кишки. Проводиться в більшості випадків. При цьому видаляється саме новоутворення, уражені ділянки кишки, а також деяка кількість прилеглої здорової тканини. Іноді в процесі передньої резекції необхідно вирізати найближчі лімфовузли й частину жирової клітковини. Після цього формується анастомоз для з’єднання прямої кишки з ободовою.
 2. Трансанальна резекція з низведенням. Ефективна на ранніх стадіях раку. Таким способом прибирають пухлину разом з враженими тканинами органу, а потім відтяті ділянки зшиваються одна з одною.
 3. Промежинна екстирпація прямої кишки. Найбільш радикальна операція при раку прямої кишки, яку призначають у просунутих випадках хвороби. При цьому вирізається вся пряма кишка, разом з анальним отвором, прилеглими лімфатичними вузлами й частиною мускулатури тазового дна. Для відведення калових мас пацієнтові формується стома, яка з товстої кишки виводиться прямо на черевну стінку. Пацієнтам, які перенесли таку операцію, доводиться жити з калоприймачем.

Коли виявляється важка форма раку з метастазами в органи малого таза, необхідно видаляти не лише пряму кишку, а й частину сигмовидної, і також тазові лімфовузли, ділянки сечоводів, жирову клітковину, матку з придатками в жінок і передміхурову залозу в чоловіків.

На вибір оперативної методики впливає безліч чинників. У клініці Біляка лікарі намагаються забезпечити ефективність втручання і зменшити його вплив на життя людини. Тому насамперед розглядаються варіанти операцій, при яких вдається зберегти сфінктери прямої кишки. Чим раніше проведена операція, тим більше шансів на збереження фізіологічної дефекації.

Усього розрізняють чотири стадії раку прямої кишки:

 1. Перша: пухлина до 2 см у діаметрі, знаходиться в межах слизової оболонки. Як правило, видалити її можна шляхом трансанальної резекції, без розрізів і проколів живота.
 2. Друга: розмір вузла до 5 см, метастази або відсутні, або виявляються лише в прилеглих лімфовузлах. Зазвичай, у такому випадку проводиться передня резекція.
 3. Третя: діаметр вогнища більш як 5 см. Стінка кишки проросла пухлиною, знаходять багато метастазів у регіонарних лімфовузлах. Тому шляхом передньої резекції вирізають пряму кишку – частково або повністю, а також лімфатичні вузли й частину клітковини. При масштабному метастазуванні потрібна промежинна екстирпація органу.
 4. Четверта: пухлина велика, зачіпає прилеглі органи. З’являються віддалені метастази. Це найбільш складний варіант хвороби, при якому обсяги хірургічного втручання не обмежуються видаленням прямої кишки, лікарям доводиться працювати й з іншими органами живота, таза.
Місця проколів для лапароскопічного лікування раку прямої кишки

Орієнтовні місця проколів для лапароскопічного лікування раку прямої кишки

Зрозуміло, що ретельне обстеження – ключ до визначення найбільш ефективної хірургічної методики.

Орієнтовні місця проколів для лапароскопічного лікування раку прямої кишки

Зрозуміло, що ретельне обстеження – ключ до визначення найбільш ефективної хірургічної методики. Чим раніше буде виявлена хвороба, тим вище шанси видалити пухлину з мінімальним втручанням, максимально зберігши якість життя.

Підготовка до операції

До переліку необхідних досліджень входять:

 • Детальний лікарський огляд і опитування – дозволяють вивчити клінічну картину хвороби.
 • Ректороманоскопія – ендоскопічне обстеження, під час якого вивчають стан тканин органу, виявляють пухлину, визначають її розміри й локалізацію.
 • УЗД черевної порожнини, заочеревинного простору й малого таза – показує, як взаємодіє новоутворення із сусідніми органами.
 • Клінічні та біохімічні аналізи крові, вивчаються показники згортання крові.
 • Комп’ютерна чи магнітно-резонансна томографія – застосовується для уточнення діагнозу, виявлення метастазів.

Якщо потрібно дослідити стан регіонарних лімфатичних вузлів, може знадобитися діагностична лапароскопія. Цей метод відрізняється найвищою інформативністю.

Коли операція вже призначена, напередодні обмежується харчування «важкими» продуктами й повне голодування з вечора. Перед самим втручанням ставиться очисна клізма. Це необхідно для того, щоб «розвантажити» кишківник, звільнити його від калових мас, щоб хірурги могли вільно провести всі маніпуляції.

  Перші два етапи малоінвазивної операції з видалення раку прямої кишки

  Перші два етапи малоінвазивної операції з видалення раку прямої кишки

  Хід втручання

  Операція потребує застосування загального наркозу. Після того, як на пацієнта подіяла анестезія, лікар робить проколи в передній черевній стінці. Далі в них вводяться троакари, в один із яких (в районі пупка), вводиться камера. Вона транслює зображення на монітор у режимі реального часу, дозволяючи візуально контролювати хід маніпуляцій.

  Техніка операції при раку прямої кишки підбирається індивідуально, залежно від тяжкості випадку. Чим раніше виявлена хвороба, тим менші обсяги втручання і його наслідки. Менш за все, на якість життя людини впливає часткова резекція прямої кишки. Професіоналізм лікарів і найсучасніше обладнання, дозволяють нам проводити операцію переважно через анальний отвір. Функція сфінктерів при цьому зберігається повною мірою.

  Така методика дуже ефективна і зручна. Забезпечує нормальну дефекацію, а значить – зберігає якісне життя, рятує від безлічі незручностей.

  Сучасна методика дозволяє накладати анастомоз впритул до анального отвору. Таким чином розширюються можливості хірургів щодо резекції ураженої раком кишки, збільшується ефективність лікування.

  Заключна фаза: створення анастомозу та виведення апарату з ампули прямої кишки

  Заключна фаза: створення анастомозу та виведення апарату з ампули прямої кишки

  Якщо не обійтися без значних видалень, то може накладатися стома. Зазвичай, отвір низхідного відділу прямої кишки виводиться в області лівого флангу живота. Надалі потрібно носити калоприймач.

  Раніше операції такого профілю виконувалися шляхом відкритого втручання. Людині робили довгий розріз на животі, через що вона втрачала багато крові, ушкоджувалися м’язові волокна й інші м’які тканини. Усе це було сильним стресом для організму, після якого доводилося довго відновлюватися. Сьогодні ж, з запровадженням лапароскопічної методики, таких неприємностей вдається уникнути.

  Коли застосовується лапароскопія, рак прямої кишки видаляється з мінімальними втручаннями. Цей метод має вагомі переваги в порівнянні з класичною методикою:

  • виключає ризик помилки завдяки відеоконтролю під багаторазовим збільшенням;
  • є можливість діяти більш делікатно й точно в ході операції;
  • мінімальний ризик занести інфекцію завдяки тому, що відсутній контакт з повітрям, рукавичками, перев’язувальним матеріалом;
  • забезпечується малий травматизм м’яких тканин, оскільки нема потреби робити широкий розріз, розсікаючи їх;
  • зменшується об’єм крововтрати і вираженість больового синдрому завдяки малоінвазивному втручанню;
  • забезпечується більш швидке відновлення і виражений косметичний ефект.

  Якщо операція виконана на ранньому етапі хвороби та шляхом лапароскопії, функції кишківника відновлюються досить швидко, і людина незабаром повертається до активного життя.

  Відновлення після операції при раку прямої кишки

  Після втручання, пацієнт відпочиває в стаціонарі, тривалість перебування в клініці визначається індивідуально. За ним цілодобово спостерігають, проводять необхідну медикаментозну терапію. Після виписки важливо обмежити фізичні навантаження протягом 2 місяців. Якщо виведена колостома – забезпечити їй необхідний догляд.

  Людям, які перенесли операцію на прямій кишці, важливо дотримуватися дієти:

  • мінімізувати кількість тваринних жирів;
  • включити в раціон більше свіжих овочів і фруктів;
  • їсти цільнозернові каші, відвари висівок;
  • м’ясні страви вживати у відвареному або пропареному вигляді;
  • уникати важкої їжі, що містить багато грубих волокон;
  • ретельно пережовувати їжу;
  • харчуватися маленькими порціями, розбиваючи добовий раціон на 5–6 прийомів;
  • уникати продуктів, котрі закріплюють стілець для профілактики закрепів.

  Тривалість відновного періоду залежить від обсягів втручання. Якщо в пацієнта встановлений калоприймач, йому іноді необхідно пройти психологічну реабілітацію.

  Особливості лікування в клініці

  Кожна людина має свої індивідуальні особливості, які необхідно враховувати в лікувальному процесі. Дотримання такого правила сприяє високій ефективності лікування раку прямої кишки в клініці Біляка.

  Пацієнту виділяється окрема палата готельного типу, забезпечується все необхідне. Організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю і спостереження з боку досвідченого і кваліфікованого лікаря.

  Сеанси озонотерапії й органічне харчування добре позначаються на швидкості відновлення пацієнтів. Тривалість стаціонарного режиму рідко перевищує три доби.

  Якщо вам необхідно прооперувати рак прямої кишки, вартість операції можна дізнатися в спеціальному розділі нашого сайту, або ж зателефонувавши за контактним телефоном.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна операція при раку прямої кишки 65000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна операція при раку прямої кишки в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна операція при раку прямої кишки в Клініці Біляка коштує 65000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів