Зміст сторінки:

У Клініці Біляка проводиться ультразвукове обстеження всіх органів, розташованих у черевній порожнині. Зокрема, за одну процедуру УЗД оцінюється стан печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, доступних огляду відділів кишківника, черевного відділу аорти та селезінки.

Завдяки обладнанню експертного класу з максимальним набором діагностичних технологій (включно з кольоровим доплером), ми надаємо повну діагностичну інформацію щодо фактично всіх органів та структур, розташованих у порожнині живота.

Які показання для обстеження?

Безпека й доступність ультразвуку дають змогу застосовувати його практично за будь-яких проблем у животі, навіть у вагітних жінок.

Пройти розширене УЗД органів черевної порожнини треба у таких ситуаціях:

 • якомога швидше після травми передньої черевної стінки – удар, падіння на живіт або спину, дорожньо-транспортні події;
 • відчуття тяжкості в животі після їжі або натщесерце;
 • ослаблення чи спотворення апетиту, напади нудоти, блювоти відразу після їжі або через деякий час після цього;
 • напад жовчнокам’яної хвороби (колька); 
 • систематичні порушення травлення – здуття, розлади стільця (проноси, закрепи);
 • домішки крові або слизу в калі;
 • збільшення живота, рівномірне (дифузне) або обмежене, локалізоване;
 • помітна втрата маси тіла за останні кілька тижнів;
 • іктеричність, пожовтіння очей, шкіри, свербіж шкірних покривів;
 • відчуття тяжкості, біль у правому підребер’ї, котрий має характер, що тягне;
 • ознаки кишкової непрохідності – блювота давно з’їденою їжею, застій калових мас;
 • ознаки гострого або хронічного запалення всередині черевної порожнини;
 • підозра на хвороби крові;
 • відчуття пульсації в черевній порожнині;
 • тупий біль у животі, що віддає, іррадіює, у спину вздовж хребта;
 • гострий, різкий, пульсуючий біль всередині живота, який поширюється в сідниці, стегна.

Описані симптоми вказують на розлади або захворювання травної системи. Три останніх характерні для проблем із черевним відділом аорти й потребують негайного обстеження, тому що становлять загрозу для життя.

УЗД показує стан підшлункової

Вид підшлункової залози на УЗД

Діагностичні можливості

Розширене УЗД органів черевної порожнини надає можливість виявляти патологічні явища всіх її органів.

 1. З боку печінки – зміна розмірів, структури поверхні та внутрішньої тканини органу (відкладення жиру, фіброз, цироз). УЗД показує кісти, судинні пухлини (гемангіоми) печінки. Знаходить патологічні включення – пухлини, метастази.
 2. У жовчному міхурі оцінюють його розміри, форму, наявність каменів та їх кількість. Можна виявити дискінезію жовчовивідних шляхів, застій жовчі в міхурі. Візуалізуються поліпи, хронічний і гострий холецистит.
 3. Сканування підшлункової залози показує її розміри, розташування, аномалії структури тканини. Виявляються камені, що можуть розташовуватися в протоках залози. Діагностується хронічний і гострий панкреатит.
 4. Селезінка «оглядається» з позиції її розмірів (збільшена, зменшена), цілісності капсули (діагностика розриву селезінки), внутрішньої будови органу. Увагу приділяють місцю входу судин (воротам) – там можуть бути метастази пухлин.
 5. УЗД черевного відділу аорти дає змогу виявити стоншення її стінки, аневризми (нерідко виникають після травм живота, навіть через кілька років після пошкодження). Можна знайти ділянки аномального звуження аорти (коарктація), які бувають причиною гіпертонії, переміжної кульгавості.
 6. На УЗД кишківника можна виявити виразковий коліт та інші запальні процеси. Також діагностуються поліпи, дивертикули, пухлинні процеси, абсцеси, свищі. Завдяки режиму доплерографії, можна діагностувати тромбоз судин брижі. Прямим показанням до УЗД служить кишкова непрохідність.

Під час обстеження звертають увагу на мезентеріальні (брижові) лімфатичні вузли. Вони можуть збільшуватися на тлі запалення, під час пухлинних процесів.

Калькульозний холецистит на УЗД

Так виглядає камінь жовчного міхура на УЗД

Яка цінність інформації?

У разі захворювань органів черевної порожнини, УЗД користується заслуженою популярністю, як безпечний та інформативний метод обстеження. Ультразвук знаходить патологію, яку не видно під час рентгенологічних обстежень. Обходиться дешевше, ніж МРТ і набагато доступніший, ніж цей метод.

Немає альтернативи ультразвуку в разі гострих процесів у черевній порожнині: розшарування черевного відділу аорти, підозра на розрив селезінки або кишківника, кишкова непрохідність, апендицит, гострий холецистит, панкреатит.  Яка потрібна підготовка?

  Так роблять УЗД органів черевної порожнини

  Методика проведення УЗД черевної порожнини

  Через те, що треба досліджувати кишківник, то його потрібно максимально спорожнити від газів. У разі планового обстеження, за три дні до процедури треба відмовитися від їжі, здатної спровокувати газоутворення: бобові, молоко, свіжі овочі й фрукти.

  На процедуру потрібно приходити голодним. Вечеря напередодні – не пізніше трьох годин до сну.

  Якщо виникне потреба в діагностиці дискінезії жовчовивідних шляхів, то пацієнту вранці запропонують пробний сніданок. У низці випадків може знадобитися очисна клізма. Зв’яжіться з консультантом клініки зручним способом заздалегідь, й обговоріть питання підготовки до УЗД ОЧП і кишківника.

  В екстрених випадках, обстеження проводиться без підготовки.

  Як проводиться обстеження?

  Процедура стандартна: людина лягає спиною на кушетку. На шкіру живота наносять підігрітий гель для кращого проведення ультразвуку і притуляють датчик до місця черевної стінки, котре цікавить лікаря.

  У процесі обстеження пацієнта можуть просити повернутися на один, інший бік.

  При патології товстого кишківника може знадобитися трансректальне обстеження. Для цього використовують спеціальний тонкий датчик, який вводять у пряму кишку, перед цим на сенсор надягають презерватив.

  Особливості звернення в клініку

  У Клініці Біляка, УЗД печінки, селезінки, підшлункової залози, кишківника й черевного відділу аорти проводиться під час одного сеансу, за ціною, вказаною на спеціальній сторінці сайту.

  Ми застосовуємо апарат експертного класу Toshiba Applio XG із широким вибором діагностичних технологій. Перемикання в режим доплерографії здійснюється натисканням однієї кнопки.

  Оцінка кровообігу ОЧП при УЗД

  Судини печінки на доплерометрії

  Висновки

  Обстеження в Клініці Біляка проводить кваліфікований лікар-діагност. За підсумками діагностики складається діагностичний висновок, у якому відображається вся зібрана діагностична інформація.

  Висновок видається на руки пацієнту.

  Якщо ж УЗД проводиться в рамках підготовки до операції в клініці, то отримані дані використовуються для складання індивідуального плану втручання.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів