Зміст сторінки:

Завдяки впровадженню в клінічну практику ультразвуку, у лікарів нарешті з’явився потужний і безпечний інструмент для діагностики хвороб органів черевної порожнини (ОЧП). Раніше при незрозумілих проблемах в животі доводилося або вичікувати, спостерігати хвору людину деякий час, або здійснювати повноцінну операцію – діагностичну лапаротомію.

Сучасне обладнання клініки Біляка і професіоналізм лікаря-діагноста дозволяють проводити комплексне й інформативне УЗД черевної порожнини всім пацієнтам, жителям і гостям Ужгорода.

Які показання для обстеження?

Багато людей вважають, що першим симптомом хвороби є біль в животі. Насправді існує багато різних захворювань, які тривалий час протікають безсимптомно, але можуть бути виявлені при проведенні УЗД органів черевної порожнини.

Згідно з рекомендаціями клінічних протоколів, приводом до проведення обстеження є:

 • Травми живота.

  УЗД показує стан підшлункової

  Вид підшлункової залози на УЗД

 • Виражений больовий синдром, дискомфорт, важкість у верхній частині живота й т.д.
 • Помітна втрата маси тіла за відносно короткий термін.
 • Часті та/або стійкі розлади стільця (діарея, закрепи).
 • Жовтяниця.
 • Ознаки збільшення печінки, селезінки.
 • Будь-які об’ємні утворення черевної порожнини.
 • Анемія, порушення кровотворення.
 • Алергічні реакції.
 • Цукровий діабет.
 • Ознаки гострої запальної патології в животі.

Діагностичні можливості

За допомогою ультразвуку виявляються будь-які анатомічні та структурні зміни органів: печінки, жовчного міхура, кишківника, селезінки, підшлункової залози, прямої кишки.

У випадку з печінкою, можна виявити кісти, гемангіоми, будь-які інші новоутворення. Також помітні зміни розмірів органа, ранні ознаки жирової інфільтрації, цирозу.


Безцінне УЗД ОЧП при патології жовчного міхура. Встановлений в нашій клініці сучасний високочутливий апарат Toshiba Aplio XG експертного класу показує все:

 • Особливості розташування та розміри органа.
 • Характеристики стінки жовчного – товщина, гомогенність.
 • Вміст – кількість жовчі, її щільність.
 • Наявність, розміри та розташування каменів.
 • Ознаки хронічного запалення жовчного міхура.
Калькульозний холецистит на УЗД

Так виглядає камінь жовчного міхура на УЗД

УЗД черевної порожнини допоможе роздивитися анатомічні особливості жовчовивідних шляхів. Така інформація дуже важлива на одному з етапів діагностики дискінезій.

Селезінка оглядається при кожному сеансі навіть якщо з її боку немає клінічної симптоматики. Мають значення розміри й структура цього органу, підозра на інфекцію. Селезінці обов’язково приділяється пильна увага при УЗД черевної порожнини в разі тупих травм живота, падіннях з висоти.

Підшлункову залозу досліджують для виявлення ознак хронічного панкреатиту та ускладнень гострого. Також виявляються на ранній стадії пухлинні процеси. Контроль УЗД застосовується для деяких маніпуляцій – біопсії, дренування залози.


Яка цінність інформації?

У будь-яких випадках ультразвук є найбільш безпечним способом виявлення рідини в животі. Це може бути ексудат при гострих запаленнях (гепатит, холецистит, панкреатит, апендицит) чи цирозі печінки. Рідина зліва після травми може вказувати на розрив або гематому селезінки: в таких випадках дані УЗД та швидке втручання рятують життя.

Щоб уточнити, скільки коштує УЗД черевної порожнини на першокласному обладнанні в Ужгороді, в клініці Біляка – зв’яжіться з нами за телефоном +38 099 100 1003.

  Яка потрібна підготовка?

  Так роблять УЗД органів черевної порожнини

  Методика проведення УЗД черевної порожнини

  Тепер ми розповімо, як підготуватися до УЗД черевної порожнини. Це дуже важливий момент, тому що петлі кишківника в ряді випадків створюють значні перешкоди для об’єктивного і всебічного висновку лікаря діагноста.

  Загальні вимоги такі:

  • За три дні до обстеження виключаються з харчування чорний хліб, молоко, сирі фрукти, овочі.
  • Протягом цього періоду треба приймати «Еспумізан» або активоване вугілля.
  • Бажано зробити очисну клізму за один день до обстеження.
  • Приходити до лікаря натщесерце: «голодними» повинні бути не менше 8-10 годин.

  Більш детальні рекомендації щодо підготовки до УЗД внутрішніх органів черевної порожнини завжди розповімо при попередньому обговоренні телефоном. Так, наприклад, людям з діабетом допускається легкий перекус – сухарик, кашка.

  Як проводиться обстеження?

  Відразу завважимо, що всі варіанти й методики ультразвукової діагностики абсолютно безболісні.

  Процедура починається з того, що пацієнт зручно вкладається на спину, а на шкіру живота наносять спеціальний гель, котрий добре проводить ультразвук. Після цього лікар приступає до комплексного УЗД черевної порожнини.

  Загальний алгоритм – дослідження зазвичай проводиться справа наліво: починається з печінки та жовчного міхура, закінчується підшлунковою залозою, селезінкою.

  Надалі пацієнтові іноді доводиться повертатися на бік для того, щоб отримати кращий доступ до органів.

  Особливості звернення в клініку

  В Ужгороді, клініка Біляка гарантує всім своїм клієнтам оптимальну ціну УЗД органів черевної порожнини на ультрасучасному апараті Toshiba Applio XG експертного класу. Обстеження проводить кваліфікований лікар УЗД діагностики, який регулярно проходить стажування та курси підготовки, вдосконалення знань. Завдяки такому поєднанню, ми впевнені в точності кожного висновку спеціаліста.

  Для пацієнтів, які потребують оперативного лікування, ціна УЗД черевної порожнини включається в вартість всього періоду перебування в клініці. Сюди входить передопераційне обстеження і при необхідності – контрольні огляди. Безпека та надійність УЗД дозволяє нам застосовувати його для поточного моніторингу стану пацієнта.


  Оцінка кровообігу ОЧП при УЗД

  Судини печінки на доплерометрії

  Висновки

  За підсумками проведення комплексного УЗД органів черевної порожнини, лікарем складається діагностичний висновок, в якому відображаються абсолютно всі дані обстеження, які пацієнт отримує в паперовому виді.

  До речі, професіоналізм діагноста і можливості устаткування дозволяють здійснювати обстеження декількох відділів організму людини за одну процедуру. Так, наприклад, можна успішно поєднати УЗД органів черевної порожнини та нирок. З повним збереженням повноти діагностичної інформації й економією коштів наших пацієнтів.

  Крім цього, в клініці періодично проводиться акція безоплатного УЗД органів черевної порожнини. Інформацію про це можна отримати підписавшись на сторінку клініки Біляка в Фейсбук або зателефонувавши нам +38 099 100 1003.