Зміст сторінки:

Резекція поліпа шийки матки – це хірургічна операція, під час якої видаляється новоутворення (поліп). Це втручання також має назву поліпектомія. Його можуть проводити різними способами, але найчастіше використовується гістероскопія. Під час цієї процедури доступ здійснюється через матку, куди вводиться спеціальний інструмент, що захоплює поліп та обережно видаляє його.

У клініці Біляка, яка знаходиться в місті Ужгород, проводиться видалення поліпа шийки матки з використанням малоінвазивних методик. Досвідчені хірурги виконують усі процедури дбайливо, тому новоутворення видаляється повністю, а ризик ускладнень виключається.

Показання до операції

Основним показанням для поліпектомії є наявність поодиноких або множинних поліпів на шийці матки. Це доброякісне новоутворення формується в слизовій оболонці, коли матковий ендометрій розростається у цервікальний канал. Воно за формою часто нагадує гриб та з’єднується з тканинами органу тонкою ніжкою. Ця пухлина зустрічається в кожної четвертої жінки й, хоч і не є злоякісною, доставляє багато незручностей.

На перших стадіях розвитку поліп може не турбувати жінку, проте по мірі його розростання проявляється характерна симптоматика:

 • Менструації стають більш тривалими, кількість крові під час них збільшується
 • Турбує переймоподібний біль унизу живота
 • У середині циклу можуть з’явитися невеликі мажучі кров’яні виділення та слизові білі
 • Під час сексуальної близькості відчувається дискомфорт, а після можуть з’явитися кров’янисті виділення
 • Пацієнтка скаржиться на слабкість, нездужання, запаморочення

Усі ці ознаки говорять про те, що поліп досяг вже великих розмірів, та консервативне його лікування неможливо. загалом, лікарі в більшості випадків рекомендують хірургічний підхід. Це пов’язано з тим, що медикаментозна терапія малоефективна – вона лише пригнічує зростання новоутворення, але не прибирає його повністю.

Клініка Біляка Резекція поліпа шийки матки фото 1Операцію призначають і в тих випадках, коли розростання поліпа встигло дати деякі ускладнення:

 • Анемія
 • Безпліддя
 • Часті викидні на ранніх термінах
 • Ризик переродження у онкологічну пухлину

Своєчасна діагностика поліпів та звернення до лікарів допоможе усунути цю проблему на ранній стадії. У клініці Біляка його видаляють з використанням сприятливих методик, тому пацієнтка швидко відновлюється. До того ж такі втручання знижують ризики рецидивів.

Види поліпетомії

Існують різні способи видалення поліпів у матці:

 • Вишкрібання – спеціальним інструментом знімається весь верхній шар маткової слизової оболонки. Даний метод досить травматичний та на сьогоднішній день вважається застарілим. Його призначають, коли діагностовані множинні поліпи. Ця процедура також має назви гінекологічна чистка й кюретаж.
 • Гістероскопія – найпопулярніша на сьогоднішній день операція, що відрізняється малотравматичністю та ефективністю. Займає всього 20 хвилин, протягом яких поліп акуратно захоплюється в області ніжки та віддаляється. Доступ здійснюється через статеву щілину, до якої вводять спеціальний інструмент. Він проводить необхідні маніпуляції й одночасно транслює зображення на монітор.
 • Лазерна коагуляція – ще один сучасний метод, що полягає в руйнуванні патологічних тканин за допомогою променя лазера.

Сьогодні від вискоблювання хірурги практично відмовилися, оскільки цей метод пов’язаний з великим травматизмом. Після процедури багато пацієнток відчувають складнощі з зачаттям, до того ж великий ризик рецидиву. Та в деяких випадках, при численних поліпах, верхній шар слизової все ж доводиться зняти. Але сьогодні це роблять у комбінації з гістероскопією. Це дозволяє хірургові діяти не «наосліп», як при класичній методиці, а чітко контролювати весь процес. Такий підхід знижує ймовірність ускладнень.

Переваги гістероскопії при видаленні поліпів

Дана процедура в останні роки найбільш популярна, оскільки має безліч плюсів:

 • Дозволяє обережно впливати на саме новоутворення та акуратно його видалити, не торкнувшись сусідніх тканин.
 • Дає можливість чіткого контролю за всіма діями під час операції.
 • Безпечна для репродуктивної функції – після гістероскопії в більшості жінок немає проблем із зачаттям, чого не можна сказати про вишкрібання.
 • Доступ здійснюється через піхву, що позбавляє від необхідності розрізу.
 • Дозволяє ефективно та повністю видалити поліп.
 • Дає можливість одночасно провести й діагностику, й лікування.
 • Не дає ускладнень.
 • В пацієнтки швидко настає одужання.
 • Ціна операції доступніше, ніж при впливі лазером.

Клініка Біляка Резекція поліпа шийки матки фото 2У силу цих причин в клініці Біляка поліпектомію проводять саме гістероскопічного способом. Наші операційні відрізняються прогресивним обладнанням, що дозволяє домогтися максимальної точності дій та ретельного відеоконтролю роботи хірургів. А професіоналізм наших лікарів не викликає сумнівів. Вони стажувалися в кращих клініках Європи і США, що підтверджується відповідними сертифікатами.

Підготовка до операції

Перед цим втручанням пацієнтці потрібно пройти ряд діагностичних заходів:

 • Гінекологічний огляд на кріслі з використанням спеціальних дзеркал.
 • Цитологічний мазок.
 • Кольпоскопія.
 • УЗД органів малого тазу – бажано використовувати трансвагінальний метод, що дає велику інформативність.
 • Аналізи крові та сечі.
 • Проби на ВІЛ, сифіліс, вірусні гепатити та інші інфекції.

Особливої підготовки процедура не потрібує. Однак за тиждень до неї лікарі рекомендують утриматися від спринцювань, вагінальних свічок, гелів та кремів. За 3-4 дні бажано виключити статеві контакти. Напередодні операції варто перейти на легку їжу, відмовившись від продуктів, що провокують газоутворення – бобових, капусти, чорного хліба. З вечора можна тільки воду, а вранці у день операції краще не пити та не їсти.

Втручання зазвичай планове – його дату призначає лікар, керуючись днем ​​циклу пацієнтки. Якщо в якості методу лікування була обрана гістероскопія, призначають її на 3-4 день після закінчення менструації. У цей час поліпи виразніше помітні та легше віддаляється. А ендометрій якраз «націлений» на відновлення. Тому крові буде менше, а загоєння пройде швидше.

Якщо ж показано вишкрібання, то його, навпаки, проводять за 3-4 дні до початку менструацій. Таким чином вдається прискорити скорочення матки та знизити втрату крові.

Хід операції

Клініка Біляка Резекція поліпа шийки матки фото 4Гістероскопічна операція з видалення поліпа в матці найчастіше проводиться під загальною анестезією, рідше використовується місцевий наркоз. Після дачі знеболюючих препаратів хірург розкриває цервікальний канал за допомогою спеціальних інструментів. Далі туди вводиться гістероскоп – тонкий гнучкий зонд з камерою на кінці. Він фіксує зображення та з багаторазовим збільшенням передає його на монітор.

За допомогою гістероскопа лікар уважно обстежує порожнину органу, виявляючи кількість новоутворень, їх розташування, характер. Після цього проводиться видалення новоутворень. Вони витягуються через статеву щілину та обов’язково відправляються на гістологічні дослідження.

Якщо під час огляду матки за допомогою гістероскопа виявлені множинні поліпи, доводиться вдаватися до вискоблювання, проводиться воно під відеоконтролем, що дозволяє уникнути травматизму і помилки. При цьому спочатку стінки матки розпрямляються за допомогою спеціального розширювача. А потім туди вводиться кюретка, яка знімає верхній шар слизової. Усі витягнуті патологічні утворення теж відправляються на гістологію.

Відновлення після поліпектомії

Після гістероскопії реабілітації в стаціонарі не потрібно – жінка того ж дня відправляється додому. У перші кілька днів у неї спостерігаються незначні мажучі кров’яні виділення, які поступово вщухають. У перші 2 дні вони можуть мати інтенсивний характер, бути зі згустками. Також пацієнтка може відчувати певний дискомфорт внизу живота, підвищення температури.

Менструальний цикл зазвичай відновлюється через 1-2 місяці. Через тиждень після операції рекомендується пройти гінекологічний огляд, щоб оцінити, наскільки успішно проходить загоєння. В цілому ж, відновний період зазвичай триває 2-3 тижні, протягом яких пацієнтці рекомендують:

 • Утриматися від сексуальної близькості.
 • Виключити активні спортивні навантаження та підняття важких предметів.
 • Дотримуватись ретельної гігієни зовнішніх статевих органів.
 • Відмовитися від прийняття ванни, лазні та сауни, а також купання у водоймах.
 • Не використовувати вагінальні тампони.
 • Виключити вагінальні креми, свічки, гелі й спринцювання.
 • Купатися тільки під душем, при цьому він повинен бути не сильно гарячим.
 • Відмовитися від прийняття препаратів, що містять ацетилсаліцилову кислоту.

У деяких випадках пацієнткам призначають гормональну терапію – при видаленні поліпів, які мали аденоматозний або залозистий характер, а також супроводжувалися гіперплазією ендометрія.

Протягом перших 3 місяців після поліпектомії рекомендується застосовувати контрацепцію. По закінченню цього терміну можна планувати зачаття.

Необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, якщо після гістеректомії спостерігаються такі ускладнення:

 • Рясні маткові кровотечі (1 прокладка насичується за 1 годину)
 • Мажучі виділення не проходять протягом тижня
 • Під час статевого акту спостерігається біль
 • Минуло 3-4 місяці, але менструальний цикл не відновився
 • Відчувається сильні болі у промежині та малому тазі, що супроводжуються підвищенням температури до 38 ° С

Особливості лікування в клініці

Звернувшись до наших фахівців, пацієнтка отримує шанс без ускладнень позбутися поліпів у матці. Лікарі клініки Біляка всього за 20-30 хвилин видаляють їх з використанням сучасних малотравматичних методик.

До кожній жінці ми застосовуємо індивідуальний підхід та підбираємо найбільш щадну методику лікування. Ту, яка дозволить їй у майбутньому відчути радість материнства. Умілі руки наших хірургів дуже дбайливо проводять усі маніпуляції, використовуючи сучасне високоточне обладнання.

Для такой операции, как гистероскопия, цена составляет 8900 грн. В цену входит полное обеспечение пациента на протяжении стандартного периода пребывания в клинике, а именно:

 • Спостереження лікаря<;
 • Медсестринський пост та необхідні маніпуляції;
 • Забезпечення медикаментами;
 • Харчування та перебування в клініці;

Важливо: в інших лікарнях усі зазначені послуги оплачуються окремо, в нас же ви отримуєте повне забезпечення, заплативши лише один раз!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів