Резекція ендометрія (абляція) – малоінвазивна операція, у процесі якої видаляється шар слизової оболонки матки з захопленням більш глибокого м’язового шару. Здійснюється гістероскопічним способом: у порожнину матки через піхву вводять спеціальний інструмент. Методика дозволяє усунути структурні аномалії в тканинах ендометрію, небезпечні для жінки, зберігши їй матку. Є набагато менш інвазивною альтернативою операції з видалення матки – гістеректомії.

Лікарі клініки Біляка добре розбираються в тому, що являє собою маніпуляція. Перш ніж призначити пацієнтці процедуру, вони переконуються, чи підходить вона для лікування її випадку, і чи немає протипоказань. У нас надають перевагу щадним методам і органозбережним операціям.

Показання та протипоказання до процедури

Абляцію призначають пацієнткам із рецидивною гіперплазією ендометрію. Її застосовують, коли тканини слизової оболонки матки сильно змінені:

  • множинні й рецидивні поліпи;
  • рецидивна гіперплазія ендометрію;
  • підслизові міоми матки.

При тому, що інші методи лікування виявилися неефективними.

Жінки з даною патологією зазвичай скаржаться на рясні та болючі менструації, ациклічні маткові кровотечі, безпліддя.

За допомогою резекції ендометрію можна позбавити жінку страждань і зберегти матку. Але при запущених формах хвороби, процедура не ефективна. Також її не можна проводити, коли матка сильно деформована, товщина міометрію становить менше, ніж 10 мм, у ній йде активний запальний процес або існує підозра на злоякісні процеси.

Переваги резекції слизової оболонки матки

Серед пацієнток, яким було проведено резекцію/абляцію, відгуки позитивні, й ось чому:

  • Зберігається матка – на відміну від гістеректомії, яка позбавляє жінку важливого органу. Стрес для організму при резекції ендометрію в рази менше.
  • Немає шрамів на тілі та сильної крововтрати – операція проходить без розрізів.
  • Виключений ризик помилки – всі дії лікар проводить під відеоспостереженням.
  • Швидке відновлення – процедура проводиться амбулаторно, реабілітація триває близько 2 тижнів.

При гістероскопічній резекції ендометрію, втручання з боку хірурга мінімальні.

Шар слизової оболонки знімається разом зі зміненими тканинами та поверхнею міометрію, після чого ендометрій уже не відновлюється, порожнина матки заростає. У результаті зникають передумови для розвитку небезпечних процесів в ендометрії.

Підготовка, проведення та реабілітація

Перед процедурою жінці проводять УЗД і діагностичну гістероскопію. Щоб виключити рак, береться біопсія ендометрію. Також пацієнтці потрібно здати аналізи крові й сечі, цитологічні мазки.

Абляція ендометрія проводиться під епідуральним чи загальним наркозом. Анестезія підбирається з урахуванням складності випадку й загального стану пацієнтки. Для процедури використовують лазер або електрохірургічні інструменти з петльовими, роликовими чи голчастими наконечниками. Лікар знімає ендометрій, рухаючись від дна матки по передній стінці, потім – бічній і задній поверхнях.

Гістероскопічна резекція ендометрію триває від 30 до 45 хвилин. Якщо жінка почувається добре, того ж дня вона може повернутися додому.

Після процедури 2-3 дні можуть бути кров’янисті виділення, біль внизу живота. Тампони використовувати не можна, больовий синдром знімається препаратами, які призначить лікар. Наступні 14 днів забороняється приймати ванну, купатися в басейнах і водоймах, відвідувати сауни. Також потрібно утриматися від сексу й активних спортивних тренувань. Точний термін обмежень визначає лікар за результатами контрольного огляду.

Хочете знати, чи допоможе у вашому випадку резекція ендометрію? Відгуки пацієнток клініки Біляка допоможуть розібратися, за яких обставин робиться процедура. Але краще проконсультуватися з нашим лікарем: він підбере для вас індивідуальну схему лікування і відповість на всі питання!