Резекція ендометрія (абляція) – малоінвазивна операція, у процесі якої видаляється шар слизової оболонки матки з захопленням більш глибокого м’язового шару. Здійснюється гістероскопічним способом: у порожнину матки через піхву вводять спеціальний інструмент. Методика дозволяє усунути структурні аномалії в тканинах ендометрію, небезпечні для жінки, зберігши їй матку. Є набагато менш інвазивною альтернативою операції з видалення матки – гістеректомії.

Лікарі клініки Біляка добре розбираються в тому, що являє собою маніпуляція. Перш ніж призначити пацієнтці процедуру, вони переконуються, чи підходить вона для лікування її випадку, і чи немає протипоказань. У нас надають перевагу щадним методам і органозбережним операціям.

Показання та протипоказання до процедури

Абляцію призначають пацієнткам із рецидивною гіперплазією ендометрію. Її застосовують, коли тканини слизової оболонки матки сильно змінені:

 • множинні й рецидивні поліпи;
 • рецидивна гіперплазія ендометрію;
 • підслизові міоми матки.

При тому, що інші методи лікування виявилися неефективними.

Жінки з даною патологією зазвичай скаржаться на рясні та болючі менструації, ациклічні маткові кровотечі, безпліддя.

За допомогою резекції ендометрію можна позбавити жінку страждань і зберегти матку. Але при запущених формах хвороби, процедура не ефективна. Також її не можна проводити, коли матка сильно деформована, товщина міометрію становить менше, ніж 10 мм, у ній йде активний запальний процес або існує підозра на злоякісні процеси.

  Переваги резекції слизової оболонки матки

  Серед пацієнток, яким було проведено резекцію/абляцію, відгуки позитивні, й ось чому:

  • Зберігається матка – на відміну від гістеректомії, яка позбавляє жінку важливого органу. Стрес для організму при резекції ендометрію в рази менше.
  • Немає шрамів на тілі та сильної крововтрати – операція проходить без розрізів.
  • Виключений ризик помилки – всі дії лікар проводить під відеоспостереженням.
  • Швидке відновлення – процедура проводиться амбулаторно, реабілітація триває близько 2 тижнів.

  При гістероскопічній резекції ендометрію, втручання з боку хірурга мінімальні.

  Шар слизової оболонки знімається разом зі зміненими тканинами та поверхнею міометрію, після чого ендометрій уже не відновлюється, порожнина матки заростає. У результаті зникають передумови для розвитку небезпечних процесів в ендометрії.

  Підготовка, проведення та реабілітація

  Перед процедурою жінці проводять УЗД і діагностичну гістероскопію. Щоб виключити рак, береться біопсія ендометрію. Також пацієнтці потрібно здати аналізи крові й сечі, цитологічні мазки.

  Абляція ендометрія проводиться під епідуральним чи загальним наркозом. Анестезія підбирається з урахуванням складності випадку й загального стану пацієнтки. Для процедури використовують лазер або електрохірургічні інструменти з петльовими, роликовими чи голчастими наконечниками. Лікар знімає ендометрій, рухаючись від дна матки по передній стінці, потім – бічній і задній поверхнях.

  Гістероскопічна резекція ендометрію триває від 30 до 45 хвилин. Якщо жінка почувається добре, того ж дня вона може повернутися додому.

  Після процедури 2-3 дні можуть бути кров’янисті виділення, біль внизу живота. Тампони використовувати не можна, больовий синдром знімається препаратами, які призначить лікар. Наступні 14 днів забороняється приймати ванну, купатися в басейнах і водоймах, відвідувати сауни. Також потрібно утриматися від сексу й активних спортивних тренувань. Точний термін обмежень визначає лікар за результатами контрольного огляду.

  Хочете знати, чи допоможе у вашому випадку резекція ендометрію? Відгуки пацієнток клініки Біляка допоможуть розібратися, за яких обставин робиться процедура. Але краще проконсультуватися з нашим лікарем: він підбере для вас індивідуальну схему лікування і відповість на всі питання!

  Назва послуги Вартість, грн
  Резекція ендометрія 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Резекція ендометрія в Клініці Біляка?

  Резекція ендометрія в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів