Міома матки

Міома матки

Дуже багато жінок (у тому числі і у віці до 30 років) стикаються з міомами матки. Більшість терпляче переносять заподіяні вузлами страждання і звертаються за хірургічною допомогою тільки тоді, коли виникає невідкладний стан. Одна з сумнівних причин – побоювання оперативного втручання й очікуваних від нього неприємних ефектів: травматичного розрізу живота, грубого втручання на матці, тривалого і небезпечного ускладненнями післяопераційного періоду. Звернувшись до клініки Біляка, є можливість провести лапароскопічну фіброміомектомію.

Цей метод дозволяє видаляти вузли через кілька проколів передньої черевної стінки. Він позбавлений недоліків, властивих традиційній хірургії. Головна перевага – збереження матки. Результати лапароскопії перевершують відкритий доступ за всіма показниками, починаючи від часу самого втручання та закінчуючи скороченим післяопераційним періодом після видалення фіброміоми матки.

Безсумнівно і те, що планове втручання має безліч переваг перед невідкладним. Тому варто звернутися до клініки Біляка, щоб отримати рекомендації стосовно лікування лейоміоми. Цією послугою можна скористатися за допомогою форми на сайті.


Підготовка до операції

Вивчення хвороби – найважливіша частина передопераційної підготовки в клініці Біляка. Не всі фіброміоми підлягають видаленню і, хоча лапароскопічна методика зберігає матку, але без показань не проводиться.

На прийомі у лікаря з приводу лапароскопічної міомектомії

На прийомі у лікаря з приводу лапароскопічної міомектомії

Основні критерії для видалення фіброміоми:

 • розлади менструацій (маткові кровотечі);
 • великий розмір вузла (вузлів) та їх швидке зростання;
 • розташування вузлів в підслизовій оболонці, доцентровий напрямок росту;
 • біль;
 • анемія;
 • безпліддя;
 • вузол на ніжці (небезпечний перекручуванням);
 • атипові варіанти розташування вузла;
 • розлади сечовипускання.
УЗД-дослідження перед видаленням міоми матки лапароскопічним методом

УЗД-дослідження перед видаленням міоми матки лапароскопічним методом

При наявності однієї або декількох ознак виникає необхідність в операції. Перед позбавленням від фіброміоми потрібно провести ретельне обстеження. Воно включає в себе:

 • клінічні аналізи крові і сечі;
 • біохімічне дослідження крові;
 • УЗД;
 • розширене вивчення гемостатичної функції крові;
 • рентгенологічні методи (КТ, ЯМР).

На те, щоб проаналізувати отримані дані та прийняти рішення щодо проведення лапароскопічної операції, персоналу клініки Біляка потрібно один-два дні. Якщо фіброміому показано видалити, потрібна невелика корекція харчування. З меню виключаються багаті на клітковину продукти, а з вечора перед операцією – голодування. Це пов’язано із загальною анестезією.

Хід операції

На відміну від лапаротомічного, лапароскопічне видалення фіброміоми вимагає декількох проколів передньої стінки живота. Після загоєння не виникає рубців, які б псували естетику тіла, відсутні причини для розвитку спайкової хвороби


Типові місця установки троакарів при лапароскопічній міомектомії

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній міомектомії

На малюнку показано приблизне розташування проколів. Положення – на спині. Першим вводиться троакар у біляпупкову область. З його допомогою хірург може під контролем зору ввести інші.

Обсяг самої операції вирішується в кожному випадку індивідуально. У клініці Біляка пріоритет віддається органозберігаючим операціям. Особливо це стосується молодих жінок. Лапароскопічна фіброміомектомія проводиться з прагненням зберегти матку, місячні, здатність народити здорового малюка.

Залежно від глибини залягання вузла, хірург розсікає вищерозташовані шари. Зазвичай це серозна оболонка та шари міометрію, які лежать зверху. Після оголення вузол вилущується і витягується з черевної порожнини. Видалений матеріал відправляється на гістологічне дослідження.

Проводиться контроль гемостазу швів, після чого витягуються троакари. Проколи або вшиваються, або закриваються пластирними пов’язками.

Особливості лікування в клініці

Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!

Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!

Коли виникає необхідність у допомозі хірурга, дуже важливо максимально зберегти природний стан тіла людини. Цей фактор є визначальним для лікарів нашої клініки. Кожна жінка може розраховувати на індивідуальний підхід до вирішення наболілої проблеми.

Це помітно не тільки в підготовці до втручання. Планування лапароскопічної фіброміомектомії, хід операції та післяопераційний період у клініці Біляка носять індивідуальний характер у всьому.

Кожна пацієнтка розміщується в окремій палаті, яка оснащена за світовими вимогами надання медичної допомоги. Забезпечується постійний контроль з боку кваліфікованого лікаря. Виділяється індивідуальний сестринський пост.

Меню в клініці Біляка складається тільки з екологічно чистих продуктів, зібраних з урахуванням індивідуальних особливостей конкретної пацієнтки.

Після лапароскопічного видалення фіброматозних вузлів матки післяопераційний період скорочується в рази у порівнянні з широким зовнішнім доступом. Через декілька годин пацієнтка може пересуватися самостійно. Виписка через 2-3 дні.


Передусім, це обумовлено кваліфікованим застосуванням фізіотерапевтичних методів лікування. Застосування сеансів озонотерапії у відновлювальному періоді сприяє м’якому протіканню післяопераційного періоду, прискорюють загоєння післяопераційних слідів.

Вартість операції: 9200 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення
 • цілодобовий нагляд лікаря
 • індивідуальний медсестринський пост
 • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
 • перебування в клініці
 • харчування

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції,  а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми і тд.