Міома матки
Міома матки

Зміст сторінки:

Лапароскопічна консервативна міомектомія – це операція на матці, в ході якої видаляються лише міоматозні вузли, а сам орган зберігається. Здійснюється шляхом проколів в животі, крізь які вводяться інструменти для відеоспостереження та хірургічних маніпуляцій.

Дуже багато жінок (в тому числі й у віці до 30 років) стикаються з міомами матки. Більшість терпляче переносять заподіяні вузлами страждання, що їх спричиняє міоматозний вузол, та звертаються за хірургічною допомогою лише тоді, коли виникає невідкладний стан. Одна з причин – острах оперативного втручання та негативних ефектів, котрі характерні для нього: травматичного розрізу живота, грубого впливу на матку, тривалого та небезпечного ускладненнями післяопераційного періоду. Звернувшись в клініку Біляка (Ужгород), є можливість провести малоінвазивну фіброміомектомію. Ми першими в Україні розпочали проводити такі операції.

Лапароскопія міоми матки здійснюється без розрізів стінок живота. Цей консервативний метод дозволяє видаляти вузли через кілька проколів передньої черевної стінки. Він позбавлений недоліків, властивих традиційній хірургії. Головна перевага: збереження матки, а результати перевершують відкритий доступ по всіх параметрах. Починаючи від тривалості самого втручання, закінчуючи скороченим післяопераційним періодом після видалення фіброми матки.

Однозначно й те, що планове лікування фіброміоми матки має безліч переваг перед ургентною операцією. Тому варто завчасно звернутися до клініки Біляка, щоб отримати рекомендації щодо лейоміоми та дізнатися, скільки коштує її лікування. Попередньою консультацією можна скористатися за допомогою форми на сайті.

Лікарі клініки проведуть ретельне обстеження та поставлять точний діагноз. На його підставі буде прийнято рішення про те, чи необхідна операція, і які будуть її масштаби. У більшості випадків ми зберігаємо своїм пацієнткам репродуктивні органи та проводимо всі маніпуляції з мінімальним травматизмом.

Як проявляється міома матки?

Міома – це доброякісна пухлина в м’язовому шарі матки. Як правило, вона не становить загрози для життя й не схильна до переродження в онкологію, але постійно росте, чим завдає жінці масу дискомфорту. Основні симптоми захворювання:

 •         Рясні менструації та кровотечі поза циклом.
 •         Відчуття тяжкості й тиску в малому тазу.
 •         Болі внизу живота різної інтенсивності.
 •         Дискомфортні відчуття під час і після інтимної близькості.
 •         Слабкість, нездужання, періодичні запаморочення – виникають через порушення кровопостачання.

Раннє звернення при зазначеній симптоматиці практично завжди дає гарантію успішного лікування. Виконується консервативна лапароскопія міоми, в ході якої забираються всі патологічні утворення, а сам орган зберігається.

Видалення міоми матки показано не завжди

Вивчення хвороби – найважливіша частина передопераційної підготовки в клініці Біляка. Не всі фіброміоми підлягають видаленню і, хоча консервативний метод і зберігає матку, але без показань не проводиться. При постановці діагнозу лейоміома тіла матки, лікування слід здійснити в найкоротші терміни. На ранніх стадіях воно може обмежитися лише спостереженням за динамікою росту вузла та застосуванням медикаментів, але при значних розмірах утворень ставиться питання про оперативне втручання. Також застосовується консервативний підхід із застосуванням медикаментів.

Вивчення хвороби – найважливіша частина передопераційної підготовки в клініці Біляка. Не всі фіброміоми підлягають видаленню і, хоча лапароскопічна методика зберігає матку, але без показань не проводиться.

На прийомі у лікаря з приводу лапароскопічної міомектомії
На прийомі у лікаря з приводу міомектомії

Основні критерії для видалення фіброміоми:

 •         розлади менструацій (маткові кровотечі);
 •         великий розмір вузла (вузлів) і швидкий їх ріст;
 •         формування вузлів в підслизовій оболонці, доцентровий напрям зростання;
 •         біль;
 •         анемія;
 •         безпліддя;
 •         субсерозний вузол на ніжці (небезпечний перекручуванням);
 •         сильний тиск на сусідні органи, що порушує їх функціональність;
 •         атипові варіанти розташування вузла;
 •         розлади сечовипускання.

При наявності однієї або декількох ознак, виникає необхідність в операції. У клініці Біляка лікування фіброміоми матки проходить із застосуванням сучасного малотравматичного методу – міомектомії шляхом лапароскопії. Заповніть форму нижче, щоб дізнатися вартість операції та записатися на консультацію!

  Видалення міоми матки лапароскопічним методом

  УЗД-дослідження перед видаленням міоми матки лапароскопічним методом
  УЗД обстеження перед видаленням міоми матки лапароскопією

  Перед звільненням від фіброміоми потрібно провести ретельне обстеження. Перелік містить в собі:

  •         клінічні аналізи крові та сечі;
  •         біохімічне дослідження крові;
  •         УЗД органів черевної порожнини й малого таза;
  •         розширене вивчення гемостатической функції крові;
  •         рентгенологічні методи (КТ, ЯМР).

  На те, щоб проаналізувати отримані дані та прийняти рішення про проведення малоінвазивної операції, персоналу клініки Біляка потрібно один – два дні. Найчастіший підхід при діагнозі міома матки – видалення. Лапароскопія у цьому плані є “золотим стандартом”, оскільки дозволяє зробити це найменш травматичним методом.

  Якщо фіброміому краще видалити, потрібна невелика корекція харчування. З меню виключаються багаті на клітковину продукти, з вечора перед операцією призначається голодування. Це пов’язано із необхідністю у загальній анестезії.

  Іноді лікар може призначити пацієнтці прийом гормональних препаратів за кілька місяців до операції. Це необхідно для того, щоб зменшити розмір вузлів, уникнувши таким чином сильної кровотечі в ході їх видалення. Однак якщо діагностовано субсерозний вузол на ніжці, міомектомію призначають одразу, без попередньої гормональної терапії.

  При діагнозі міома матки видалення лапароскопією має ряд переваг:

  1.         Відсутність травматизму сусідніх органів.
  2.         Мінімальна крововтрата.
  3.         Можливість уникнути післяопераційних ускладнень у вигляді спайок і гриж.
  4.         Відсутність грубих шрамів і рубців.

  Видалення міоми лапароскопічно призначають пацієнткам, у яких спостерігається прогресивне зростання вузлів, супроводжуване рясними кровотечами в середині циклу. Зазвичай жінки приходять зі скаргами на розлади менструального циклу, кров’янисті виділення з піхви, не пов’язані з місячними, та болі в малому тазу. Консервативна операція особливо актуальна для жінок, котрі ще планують народжувати й хочуть зберегти репродуктивну функцію.

  Однак при фіброміомі не завжди можна зберегти матку. Коли вузли досягають великих розмірів і сильно пошкоджують орган, хірург може рекомендувати лапароскопічне видалення матки. Це пов’язано з тим, що у міоматозних вузлів надмірно гарне кровопостачання. Лапароскопічна міомектомія проводиться шляхом їх вилущування, і є ризик, що хірург зачепить великі артерії. Саме тому бажано звертатися за медичною допомогою за перших же симптомів захворювання. Коли міоматозний вузол невеликого розміру та ще недостатньо розвинений, позбутися його набагато простіше. У цьому випадку лапароскопічна міомектомія проходить легко, її вартість нижча, а пацієнтка після неї швидко відновлюється.

  Рішення про повне видалення органу також може бути прийнято, якщо пацієнтка перебуває в постклімактеричному періоді та є ризик переродження вузлів в ракові пухлини. У такому випадку головне завдання лікаря – врятувати жінці життя. В цілому ж, органозбереження є головним принципом для лікарів клініки Біляка. Оформіть запис на консультацію до нашого гінеколога, щоб отримати детальну консультацію та дізнатися, скільки коштує операція!

  Лікування лейоміоми матки

  Найбільш ефективним методом оперативного лікування при фіброміомі є лапароскопія. Міома матки витягується через проколи для троакарів, тому зводиться до мінімуму післяопераційне лікування і ризик виникнення ускладнень.

  На відміну від лапаротомічного, лапароскопічне видалення фіброміоми потребує лише декількох проколів передньої стінки живота. Після загоєння не виникає рубців, відсутні причини для розвитку спайкової хвороби.

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній міомектомії
  Типові місця встановлення троакарів для малотравматичної міомектомії

  На малюнку показано приблизне розташування проколів. Положення пацієнтки – на спині. Першим вводиться троакар в біляпупковій області. З його допомогою хірург може під контролем зору завести інші.

  Далі слідує безпосередньо видалення міоми матки лапароскопічно. Метод дозволяє це зробити малотравматично й ефективно. Залежно від глибини залягання вузла, хірург розсікає верхні шари матки. Зазвичай це серозна оболонка, та кілька рядів міометрію. Після оголення, міоматозний вузол вилущується і витягується з черевної порожнини. Дефекти міометрію усуваються шляхом підшивання. Видалений матеріал відправляється на гістологічне дослідження.

  Проводиться контроль гемостазу швів, після чого витягуються троакари. Проколи або вшиваються, або закриваються пластирем.

  Обсяг самої операції вирішується в кожному випадку індивідуально. У клініці Біляка пріоритет віддається органозбережним операціям, особливо щодо молодих жінок. Малоінвазивна фіброміомектомія проводиться з прагненням зберегти матку, місячні, здатність народити здорового малюка. Саме тому пацієнтки приїздять до нас лікуватися з усієї України.

  Післяопераційний період

  Пацієнткам, яким виконана лапароскопія міоми матки, в перший день після операції рекомендовано постільний режим. На другий день вже зазвичай можна вставати та пробувати ходити. Всього термін перебування в стаціонарі становить близько 3 днів. У перші дні пацієнтці дають необхідні анальгетики та антибактеріальні препарати.

  Після виписки жінка досить швидко повертається до звичного способу життя, хоча і з деякими обмеженнями. Зокрема, потрібно бути акуратніше з водними процедурами – прийняття ванни замінити душем, і після купання обробляти місця проколів антисептиком. Варто утриматися від плавання в басейнах і відкритих водоймах протягом перших двох тижнів.

  Приблизно через місяць можна повертатися до сексуальної активності, але ретельно запобігати вагітності та регулярно відвідувати гінеколога. Перший огляд проводять через 1 місяць після лапароскопії, наступні – через 3 і 6 місяців відповідно. При цьому обов’язковий контроль загоєння тканин методом УЗД.

  Через півроку після операції можна починати підготовку до вагітності. Але оскільки у жінки на матці залишається рубець, потрібно ретельне спостереження у лікаря. На підставі регулярних обстежень, гінеколог робить висновок, наскільки добре відновилися тканини і чи можна пацієнтці вагітніти. Зазвичай з моменту проведення міомектомії до настання вагітності проходить 1-2 роки.

  Особливості лікування в клініці, ціна видалення міоми матки

  Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!
  Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!

  Коли виникає необхідність у допомозі хірурга, дуже важливо максимально зберегти природний стан тіла людини. Цей фактор є визначальним для лікарів нашої клініки. Саме тому при міомі тут найчастіше призначається лапароскопічна міомектомія. Кожна жінка може розраховувати на індивідуальний підхід до розв’язання наболілої проблеми.

  Це помітно не тільки в підготовці до втручання. Планування фіброміомектомії, хід операції й післяопераційний період в клініці Біляка мають індивідуальний характер у всьому.

  Видалення міоми матки методом лапароскопії дозволяє значно скоротити та полегшити перебіг післяопераційного періоду. Кожна пацієнтка розміщується в окремій палаті, яка оснащена за світовими стандартами надання медичної допомоги. Забезпечується постійний контроль з боку кваліфікованого лікаря. Організовується індивідуальний сестринський пост

  Меню в клініці Біляка складається лише з екологічно чистих продуктів, підібраних з урахуванням індивідуальних особливостей конкретної пацієнтки. Це сприяє швидкому одужанню після операції, допомагає отримати необхідні для відновлення тканин поживні речовини. І за це не потрібно доплачувати – харчування вже включено до вартості операції.

  Після лапароскопічного видалення фіброматозних вузлів матки, післяопераційний період скорочується в рази в порівнянні з широким лапаротомічним доступом. Через кілька годин пацієнтка може пересуватися самостійно. Виписка через 2-3 дні.

  В значній мірі це обумовлено кваліфікованим застосуванням фізіотерапевтичних методів лікування. Сеанси озонотерапії у відновлювальному періоді сприяють його гладкому протіканню, прискорюють загоєння післяопераційних слідів.

  У клініці Біляка в Ужгороді віддається перевага органозбережним операціям і малотравматичним методикам. Тому тут при діагнозі міома, найбільш оптимальним рішенням стає консервативна міомектомія шляхом лапароскопії. Вкрай рідко лікарі клініки вдаються до видалення всього органу. Адже їх завдання – не просто позбавити пацієнтку від патологічних новоутворень, але і зберегти їй якість життя, дати можливість реалізувати себе в материнстві.

  Клініка Біляка розташована в Україні, але лікують тут за європейськими стандартами. Дістатись її легко – вона розташована лише за 20 хвилин їзди від вокзалу м. Ужгород. Зв’яжіться з нами по телефону або онлайн, щоб оформити запис на прийом та дізнатися, скільки коштує операція!

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна міомектомія (видалення міоми матки) 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна міомектомія (видалення міоми матки) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна міомектомія (видалення міоми матки) в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів