Діагноз "міома матки" - не вирок!
Діагноз “міома матки” – не вирок!

Зміст сторінки:

Фіброміома (лейоміома) матки – це доброякісна пухлина, сформована з клітин м’язового шару та сполучної тканини. Є залежною від гормонів та зазвичай не схильною до переродження в рак, але доставляє жінці чимало дискомфорту. Також її іноді називають фіброма. Діагноз лейоміома матки ставлять кожній 5-й жінці репродуктивного віку. Більше 50% операцій в гінекології проводяться саме з цього приводу.

Існує хибна думка, ніби ця хвороба невиліковна і призводить до втрати жіночих дітородних органів. Насправді ж, на ранніх стадіях можна провести малотравматичну операцію, зберігши жінці важливий орган. Саме такий підхід використовується у Клініці Біляка в Ужгороді. Тут з 1992 року практикують лапароскопію та органозберігаючі операції – ми першими в Україні почали застосовувати такий підхід. Хірурги клініки видаляють уражену тканину, до того ж роблять це без великих розрізів і крововтрати. Зрештою після операції жінка швидко відновлюється, може успішно завагітніти, виносити й народити дитину.

Класифікація міом

Патологію класифікують за локалізацією. Розрізняють такі типи новоутворень:

 • інтрамуральна лейоміома матки – формується у товщі маткової стінки, між м’язовими шарами;
 • субсерозна – лейоміома тіла матки, що росте в очеревину й виступає над поверхнею органу;
 • субмукозна – розташована у підслизовому шарі, ближче до порожнини матки;
 • інтралігаментарна – формується між матковими зв’язками;
 • лейоміома шийки матки.

Також пухлини класифікують за розміром – для цього у гінекології застосовується градація по тижнях вагітності. Крім того вузлова лейоміома матки буває одиночною та множинною.

Причини і механізм розвитку патології

Лейоміома матки починає рости, коли порушується процес росту та розподілу клітин епітелію. В результаті волокна, що формують м’язовий шар органу, змінюють свою структуру, з них формується міоматозний вузол. Найпоширеніший фактор, що провокує розвиток міоми – це вікові зміни організму.

Для вікової групи 30-40 років захворюваність складає 11-18% випадків, після 40 років –  підвищується до 33%. Однак в останні роки в Україні захворювання стрімко «молодіє», й фіброма усе частіше зустрічається в пацієнток молодше 30 років.

Множинна фіброміома матки
Множинна фіброміома матки

Коли розвивається лейоміома матки, причини наступні:

 • вік понад 40 років;
 • наявність лейоміоми у близьких родичок – спадкова схильність;
 • хронічні запальні захворювання репродуктивних органів;
 • сидяча робота й малорухливий спосіб життя;
 • використання внутрішньоматкової спіралі;
 • нерегулярне сексуальне життя;
 • відсутність пологів;
 • ожиріння;
 • вискоблювання;
 • гіпертонія.

Також поширена причина – супутні захворювання статевих органів: ендометріоз, кіста яєчників тощо. При цьому підступність патології полягає в тому, що на ранніх стадіях фіброма може не проявляти симптомів. Найчастіше виражені ознаки лейоміоми матки з’являються, коли пухлина вже велика та призводить до збільшення органу – звідси, до речі, і з’явилася градація по тижнях вагітності. Тому важливо звертати увагу на будь-які підозрілі симптоми та проходити профілактичні огляди 1-2 рази на рік.

Симптоми лейоміоми матки

Коли розвивається лейоміома матки, симптоми зазвичай такі:

 1. Менструації стають рясними, а в нехарактерні дні з’являються мізерні кров’яні виділення – типова ознака патології.
 2. У малому тазі часто болить, тисне та розпирає – ці прояви виникають при вузлах великих розмірів.
 3. Сечовипускання частішає – у зв’язку з тим, що фіброма тисне на сечовий міхур.
 4. Під час сексу відчувається біль та дискомфорт – через тиск на міому.
 5. Після статевого акту може виникати легка кровотеча.
 6. В ногах відчувається слабкість, оніміння, легка хворобливість – симптом з’являється через те, що новоутворення здавлює нервові корінці та порушує кровообіг. Характерний для міом від 14 тижнів.
 7. Турбують розлади кишківника – запори, метеоризм, здуття.

Помітивши хоч одну з описаних ознак, потрібно записатися на прийом до лікаря. Чим більше розростається фіброма, тим складніше її видалити. А ще вона може стати причиною безпліддя та інших серйозних проблем зі здоров’ям. Проте на ранніх стадіях лікування фіброміоми матки проходить легко та без ускладнень, а її вартість обходиться недорого.

Можливі ускладнення

Важливо розуміти, чим небезпечна вузлова міома матки. Якщо не лікувати цю патологію, вона може спровокувати:

 • сильні кровотечі – становлять небезпеку для життя;
 • перекрут ніжки міоми – викликає некроз тканин та вимагає термінового хірургічного втручання;
 • анемія – в жінки падає рівень гемоглобіну в крові, через що вона постійно відчуває втому та слабкість, знижується її працездатність, турбують запаморочення;
 • ризик переродження в рак – мінімальний та становить 0,23% випадків, і все ж краще цього не допускати.
Ультразвукова діагностика органів малого тазу
Ультразвукова діагностика органів малого таза

Міома – процес доброякісний, і тому багато жінок не надають значення цій патології, вважають, що її можна не лікувати. Однак захворювання здатне серйозно отруювати життя та знижувати його якість. У міру того, як вузол росте, фіброма викликає безліч дискомфорту, а також кровотечі та порушення кровообігу. Тому краще за перших же ознак хвороби звернутися по допомогу. Лікар виставить точний діагноз, призначить лікування та підкаже, скільки коштує операція у вашому випадку.

Діагностика

Фіброміома матки діагностується наступними методами:

 • Пальпація (промацування) живота – дозволяє визначити розмір та розташування пухлини.
 • УЗД органів малого тазу – дає можливість візуалізувати новоутворення, визначити його контури, тип, структуру, оцінити ступінь залученості тканин.
 • Гістероскопія – огляд порожнини матки за допомогою оптичного інструменту, допомагає детально дослідити структуру пухлини.
 • Діагностична лапароскопія – застосовується для уточнення діагнозу й дозволяє одночасно провести і діагностику, і лікування.

Чим раніше проведена діагностика, тим простіше видалити утворення. На ранніх стадіях фіброма видаляється з мінімальними наслідками, повністю зберігши матку та її функціональність. У клініці Біляка встановлено сучасне діагностичне обладнання. Це дозволяє виявляти міоми на ранніх стадіях та оперативно їх видаляти. За підсумками діагностики лікар підбирає відповідне лікування фіброміоми матки та називає його вартість. Заповніть форму зворотного зв’язку, щоб дізнатися, скільки коштує операція та оформити запис на прийом!

  Методи лікування фіброміоми матки

  При діагнозі лейомиома матки лікування консервативними методами не дає успішних результатів. Гормональна терапія не призводить до повного розсмоктування вузлів, до того ж дає ряд побічних ефектів. Численні наукові дослідження давно вже довели неефективність такого підходу, тому в світовій медицині його більше не практикують.

  Якщо діагностовано лейомиому матки, операція є найефективнішим способом лікування. «Золотим стандартом» при цьому вважається лапароскопічна методика. Вона дає хірургу можливість радикально видалити тканини пухлини, але при цьому зберегти пацієнтці матку і яєчники. Причому така можливість є навіть в складних випадках, при множинних вузлах великих розмірів.

  У Клініці Біляка на Закарпатті застосовується саме такий підхід. Тут проводять органозберігаючі операції для видалення міом на різних стадіях. Наші хірурги навчалися в провідних клініках світу, де освоїли сучасні малотравматичні методики оперування. Їх досвід дозволяє провести втручання з мінімальними пошкодженнями, за європейськими стандартами. Це стало можливим також завдяки сучасному обладнанню, яким оснащена клініка. Оформіть запис на консультацію – і наші лікарі розкажуть про це детальніше!

  Операція з видалення фіброміоми матки
  Операція з видалення фіброміоми матки

  Переваги лапароскопічної методики – Видалення лейоміоми матки

  Малотравматичне видалення лейоміоми матки шляхом лапароскопії є сучасною щадною альтернативою відкритій порожнинній операції – лапаротомії. Цей метод зводить до мінімуму хірургічне втручання та має безліч плюсів:

  • під час операції не розсікаються тканини;
  • пацієнтка практично не втрачає крові;
  • немає ризику занести інфекцію;
  • є можливість зберегти дітородні органи;
  • ризик післяопераційних ускладнень зведений до мінімуму;
  • відновлення проходить легко та швидко;
  • в пацієнтки не залишається грубих шрамів;
  • жінка після операції повністю зберігає фертильність, може зачати, виносити та народити дитину.

  У сучасній медицині порожнинна операція – крайній захід, на який лікарі йдуть лише в дуже важких випадках. Такі втручання досить обширні, призводять до рясної втрати крові та вимагають довгого відновлення. При цьому жінці видаляють матку та яєчники, що повністю позбавляє її дітородної функції. У репродуктивному віці такі операції – інвалідизуючі та досить агресивні. На щастя, сучасна медицина може запропонувати щадну альтернативу у вигляді лапароскопії.

  Для пацієнток, які бажають позбутися міоми матки, ціна лікування в клініці Біляка включає в себе не тільки саму операцію. Вона становить 16800 грн при використанні лапароскопії плюс обраний наркоз.

  Реабілітація

  Пацієнткам, які пройшли хірургічне лікування фіброміоми матки, лікарі рекомендують:

  • уникати переохолоджень;
  • не піднімати нічого важче 2 кг;
  • замість ванни купатися під душем;
  • утриматися від сексу;
  • відмовитися від відвідування парних, солярію та басейнів, плавання в водоймах;
  • не користуватися тампонами;
  • збалансовано харчуватися.

  Загалом відновний період після лапароскопії триває 1 місяць – по закінченню цього терміну рекомендується оформити запис за контрольний огляд у гінеколога. Більш докладні рекомендації можна отримати в нашого лікаря.

  Профілактика

  Щоб уникнути захворювання, варто виключити фактори, під впливом яких може розвиватися міома. Для цього рекомендується:

  • вести здоровий спосіб життя;
  • регулярно займатися сексом та оберігатися від ІПСШ;
  • вчасно лікувати гінекологічні захворювання;
  • 1-2 рази на рік спостерігатися у гінеколога та проходити УЗД.

  Якщо ви підозрюєте, що у вас фіброма, запишіться на прийом до гінеколога.

  Особливості лікування у клініці

  У Клініці Біляка (Ужгород) успішно допомагають жінкам позбутися міоми раз і назавжди. Багато наших пацієнток, що пройшли лікування тут, пізнали радість материнства. Ми єдині на Закарпатті застосовуємо лапароскопічні операції з приводу лейоміом, причому для кожної пацієнтки індивідуально підбираємо техніку оперування. Наші хірурги видаляють пухлини, зберігаючи орган. Жінки легко переносять операцію, в них не буває спаєчних процесів та інших ускладнень, а відновлення проходить без проблем.

  Окрім хірургічного лікування, в клініці застосовуються фізіотерапевтичні процедури, що дозволяють прискорити одужання. Ми використовуємо озоно- та фітотерапію. Вони допомагають активізувати природні сили організму, прискорити регенерацію тканин та обмінні процеси у них. Після виписки з клініки пацієнтці рекомендується через 1-2 місяці прийти на контрольний огляд до лікаря. Оскільки ризик рецидиву мінімальний, але все ж є.

  Засновник клініки, С.Т. Біляк завжди був за прогрес в області медицини та першим в Україні активно впроваджував сучасні методи лікування. При цьому для нього важливі інтереси пацієнтів, їх комфорт та якість життя. Тому в клініці віддають перевагу органозберігаючим операціями, які проводять з мінімальним втручанням.

  Для пацієнток, які бажають позбутися міоми матки, ціна лікування в клініці Біляка в Ужгороді ви можете побачити на сторінці з цінами. Крім самої операції, до вартості входять:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення
  • цілодобовий нагляд лікаря
  • індивідуальний медсестринський пост
  • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
  • харчування
  • перебування в клініці

  Тут ви платите один раз і отримуєте комплексне лікування за системою «все включено». Запишіться на прийом, щоб проконсультуватися з лікарем та дізнатися, скільки коштує лапароскопія!

  здоровье

  Джерела:

  1. Радзинский В.Е., Архипова М.П. Миома матки: проблемы и перспективы начала века // МС. 2014. 
  2. Вихляева Е. М. Руководство по диагностике и лечению лейомиомы матки. М.: МЕДпресс-информ, 2004.
  3. Король А.П., Гриценко А.С., Самборська І.А. СУЧАСНІ АСПЕКТИ ЕТІОЛОГІЇ, ПАТОГЕНЕЗУ ТА ПРИНЦИПИ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧОГО ЛІКУВАННЯ ЛЕЙОМІОМИ МАТКИ. Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова, 2017.
  4. Eggert S.L. et al. Genome-wide linkage and association analyses implicate FASN in pre-disposition to Uterine Leiomyomata // Am. J. Hum. Genet. 2012.
  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна міомектомія 27000
  Лапароскопічна надпіхвова ампутація матки 27000
  Лапароскопічна гістеректомія (видалення матки) 40000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна міомектомія в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна міомектомія в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів