Діагноз "міома матки" - не вирок!

Діагноз “міома матки” – не вирок!

Почувши діагноз «міома (фіброміома, лейоміома) матки», не варто впадати у паніку! За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більш ніж половина операційних втручань, які здійснюються у гінекології, припадає на лікування цього захворювання. Міома матки діагностується у кожної 5-ої жінки репродуктивного віку. Перебіг хвороби залежить від проведення своєчасної діагностики та обрання правильної методики лікування.

Найкращим методом лікування міоми матки є лапароскопічний. Він практикується фахівцями клініки Біляка у м. Ужгороді ще з 1992 року. Використання лапароскопічного методу дозволяє видалити лише уражену частину матки та досягти естетичного ефекту, оскільки здійснюється без жодного розрізу на шкірі. Вже через півроку після проведеного лікування організм жінки повністю відновлюється, з’являється можливість повноцінного статевого життя, запліднення та нормального перебігу вагітності.

Існує хибна думка, ніби ця хвороба невиліковна і призводить до втрати жіночих дітородних органів. Дійсно, після видалення міоми існує ризик рецидиву, проте довірившись кваліфікованому та досвідченому хірургу, можна подолати цю патологію швидко та з найменшою шкодою для організму жінки.

Інша хибна думка щодо позитивного ефекту від медикаментозного лікування хвороби. Існує багато наукових досліджень, які доводять неефективність цього методу, і вже багато років він не практикується у світі. Тому ми пропонуємо скористатися формою на сайті та поставити питання фахівцям клініки Біляка стосовно перебігу Вашої хвороби та перспектив її лікування.

Отже, що таке міома матки, та які ознаки можуть свідчити про її існування в жіночому організмі?

Порушення процесу поділу епітелію, що супроводжується зміною структури волокон м’язового шару матки, призводить до появи доброякісної пухлини матки – фіброміоми (лейоміоми). Це доброякісна пухлина матки, яка може переходити в злоякісну форму, лейоміосаркому, в 0,23% випадків. Іноді відзначається ріст декількох вузлів.  З віком ризик виникнення захворювання у жінок значно збільшується.

Статистика обстежень свідчить, що у жінок віком від 30 до 40 років така патологія зустрічається в 11-18% випадків. Вік від 40 до 60 років підвищує ризик виникнення фіброміоми до 33%. Крім того, останніми роками все більше представниць молодшого віку (до 30 років) чують від лікарів діагноз – лейоміома матки. Лікування цієї хвороби також може ускладнюватися різними супутніми захворюваннями та належністю пацієнтів до відповідних груп ризику.

Множинна фіброміома матки

Множинна фіброміома матки

До факторів ризику розвитку фіброміоми відносяться:

  • вік понад 40 років;
  • наявність лейоміоми у близьких родичок (позитивний сімейний анамнез);
  • відсутність пологів;
  • ожиріння;
  • вискоблювання;
  • гіпертонія.

Ріст пухлини супроводжується збільшенням матки, звідси й градація величини пухлини по тижнях вагітності. На початку прояви не пов’язані зі зростанням вузла. Тому пацієнтка може не здогадуватися про наявність у неї такої патології, як вузлова фіброміома матки. Симптоматика з’являється вже за наявності пухлини великого розміру, тому радимо не зволікати та проходити профілактичні огляди не рідше одного разу на рік або одразу після появи будь-яких проблем.

Жінки найчастіше звертаються до лікаря зі скаргами на рясні місячні або мізерні виділення в нехарактерні дні. Рідше проявами лейоміоми є болі, відчуття стискання та розпирання в області тазових органів. Такі симптоми з’являються вже при великих розмірах вузла. Іноді фіброміоми стають причиною жіночого безпліддя.

Розташування вузла в підслизовому шарі може спровокувати досить сильні кровотечі, що можуть становити небезпеку для життя жінки. Перекручення ніжки також вимагає негайного хірургічного втручання. Такі ускладнення характерні для великих пухлин.

Ультразвукова діагностика органів малого тазу

Ультразвукова діагностика органів малого таза

Зазвичай діагностика не викликає труднощів. Пальпація лікарем черевної порожнини дозволяє визначити не тільки розміри, але і розташування вузла або вузлів.

“Золотим” стандартом є УЗД органів малого таза. Додаткові методи, такі як: огляд порожнини матки спеціальним інструментом (гістероскопія), діагностична лапароскопія, є інвазивними та більше використовуються для уточнення діагнозу.


Вчасне діагностування та лікування фіброміоми на ранніх стадіях дозволяє запобігти операційному втручанню, проте при цьому існує ризик рецидиву.


Вузлова фіброміома матки – лікування, яке ефективне

Початкові стадії захворювання піддаються лікуванню препаратами гормональної терапії, але виявлення ранніх форм залишається досить недосконалим. Рідко досягається повне зникнення вузла, часто відзначаються рецидиви. Та й ліки є досить шкідливими. Традиційні хірургічні методи гарантують повне виліковування, але при цьому видаляється і матка, і яєчники. Причому показано таке лікування фіброміоми лише в 30% випадків захворювання. Наслідки можна собі уявити. У дітородному віці це інвалідизуюча операція.

Операція з видалення фіброміоми матки

Операція з видалення фіброміоми матки

Прогрес медичної науки, особливо в області лапароскопічних методів хірургічного втручання, дозволяє проводити радикальне видалення пухлини зі збереженням матки та яєчників. Такий підхід успішно реалізовується у клініці Біляка. Це єдиний медичний заклад на Закарпатті, розташований в м. Ужгороді, де створені унікальні умови для органозберігаючих операцій при фіброміомі.

Поєднання досвіду лікарів і сучасного медичного обладнання для лапароскопічних оперативних втручань дозволяють звести до мінімуму травматичні ушкодження, зберігши європейські стандарти ефективності лікування фіброміоми матки. Навіть у складних і запущених випадках лапароскопічне видалення вузлів може вберегти від непоправної шкоди, неминучої при традиційній екстирпації матки. Навчання фахівців у провідних клініках світу та сучасна апаратура для ендоскопічної хірургії виводять на абсолютно новий якісний рівень підхід до лікування такої поширеної серед прекрасної статі патології.

Сучасні лапароскопічні методи лікування дозволяють звести до мінімуму операційне втручання, тим самим забезпечивши збереження жіночих дітородних органів. Це є надзвичайно важливим кроком у розвитку медичної практики, адже у кожної жінки з’являється шанс на народження дитини після проведення такого типу операції.


Міома матки, лікування та подолання

Своєчасне звернення за консультацією до клініки Біляка дозволить зберегти для жінки дітородну функцію та відчути радість материнства. Тільки в нашому медичному закладі, де проводяться унікальні для Закарпаття лапароскопічні операції з приводу лейоміом, жінка може розраховувати на індивідуальні рішення щодо вибору лікування.

Комплексний підхід до лікування у післяопераційний період, який включає застосування озонотерапії та фітотерапії, скорочує термін перебування на лікарняному ліжку мінімум удвічі. По закінченні терміну перебування у клініці не варто забувати  періодично проходити контрольний огляд у лікаря, оскільки завжди існує ризик рецидиву при такому захворюванні, як вузлова міома матки. Лікування в такому випадку залежить від своєчасності звернення до лікаря і може обмежитися лише терапевтичними процедурами та подальшим спостереженням за динамікою росту міоми.

Засновник клініки С.Т. Біляк висловив свої думки щодо прогресу медицини. Не можна не погодитися з його висновком про те, що лапароскопія у лікуванні захворювань жіночої статевої сфери – “медицина шансу”, шансу на те, щоб продовжувати залишатися жінкою, такою, якою створила її природа.

здоровье