Діагноз "міома матки" - не вирок!

Діагноз “міома матки” – не вирок!

Зміст сторінки:

Фіброміома (лейоміома) матки – це доброякісна пухлина, сформована з клітин м’язового шару та сполучної тканини. Є залежною від гормонів та зазвичай не схильною до переродження в рак, але доставляє жінці чимало дискомфорту.

Почувши діагноз «міома (фіброміома, фіброма, лейоміома) матки», не варто впадати у паніку! За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більш ніж половина операційних втручань, які здійснюються у гінекології, припадає на це захворювання. Міома матки діагностується у кожної 5-ої жінки репродуктивного віку. Перебіг хвороби залежить від проведення своєчасної діагностики та обрання правильної методики терапії.

Найкращим методом лікування міоми матки є лапароскопічний. Він практикується фахівцями клініки Біляка у м. Ужгороді ще з 1992 року. Він використовується на різних стадіях розвитку хвороби і дозволяє малотравматично видалити такий вид утворення, як фіброміома матки. Лікування протікає легше, ніж при інших видах оперативного втручання. Використання лапароскопічного методу дозволяє видалити лише уражену частину матки та досягти естетичного ефекту, оскільки здійснюється без жодного розрізу на шкірі. Вже через півроку після проведеного лікування організм жінки повністю відновлюється, з’являється можливість повноцінного статевого життя, запліднення та нормального перебігу вагітності.

Існує хибна думка, ніби ця хвороба невиліковна і призводить до втрати жіночих дітородних органів. Дійсно, після видалення міоми існує ризик рецидиву, проте довірившись кваліфікованому та досвідченому хірургу, можна подолати цю патологію швидко та з найменшою шкодою для організму жінки.

Інша омана – спроба вилікувати хворобу медикаментами. Існує багато наукових досліджень, які доводять неефективність цього методу, і вже багато років він не практикується у світі. Тому ми пропонуємо скористатися формою на сайті та поставити питання фахівцям клініки Біляка стосовно перебігу Вашої хвороби та перспектив одужання.

Отже, що таке фіброма матки, та які ознаки можуть свідчити про її існування в жіночому організмі?

Порушення процесу поділу епітелію, що супроводжується зміною структури волокон м’язового шару матки, призводить до появи доброякісної пухлини матки – фіброміоми (лейоміоми). З віком ймовірність виникнення захворювання у жінок значно збільшується. Це доброякісна пухлина матки, яка може переходити в злоякісну форму, лейоміосаркому, в 0,23% випадків. Іноді відзначається ріст декількох вузлів.

Статистика обстежень свідчить, що у жінок віком від 30 до 40 років така патологія зустрічається в 11-18% випадків. Вік від 40 до 60 років підвищує небезпеку виникнення фіброміоми до 33%. Крім того, останніми роками все більше представниць молодшого віку (до 30 років) чують від лікарів діагноз – лейоміома матки. Лікування цієї хвороби також може ускладнюватися різними супутніми захворюваннями та належністю пацієнтів до відповідних груп ризику.

Множинна фіброміома матки

Множинна фіброміома матки

До факторів ймовірності розвитку фіброміоми відносяться:

 • вік понад 40 років;
 • наявність лейоміоми у близьких родичок (позитивний сімейний анамнез);
 • відсутність пологів;
 • ожиріння;
 • вискоблювання;
 • гіпертонія.

Ріст новоутворення супроводжується збільшенням матки, звідси й градація величини пухлини по тижнях вагітності. На початку прояви не пов’язані зі зростанням вузла. Тому пацієнтка може не здогадуватися про наявність у неї такої патології, як вузлова фіброміома матки. Симптоматика з’являється вже за наявності пухлини великого розміру, тому радимо не зволікати та проходити профілактичні огляди не рідше одного разу на рік або одразу після появи будь-яких проблем.

Симптоми лейоміоми матки

Коли розвивається лейоміома матки, симптоми зазвичай такі:

Рясні місячні або мізерні виділення в нехарактерні дні – найпоширеніша ознака. Буває так, що жінки взагалі не надають цьому значення, тому лікування фіброміоми матки відкладається до появи більш серйозних симптомів.

 • Болісні відчуття, здавлювання, розпирання в області тазових органів – зустрічається рідше. Такі симптоми виникають вже при великих розмірах вузла.
 • Прискорене сечовипускання – виникає тому, що пухлина тисне на сечовий міхур.
 • Слабкість та легка хворобливість нижніх кінцівок – коли розмір вузлів перевищує 14 тижнів, стискаються нервові корінці.
 • Болісні відчуття під час статевого акту – оскільки чиниться тиск на пухлину.
 • Проблеми з кишечником – запори, метеоризм, здуття.

Іноді міоми стають причиною жіночого безпліддя. За своєчасної діагностики такого захворювання, як фіброміома, лікування може бути різним, на останніх стадіях – це тільки оперативне втручання. Саме тому жінці важливо вчасно зрозуміти, що у неї розвивається фіброміома, симптоми, описані вище, повинні стати приводом для звернення до лікаря.Розташування вузла в підслизовому шарі може спровокувати досить сильні кровотечі, що можуть становити небезпеку для життя жінки. Перекручення ніжки також вимагає негайного хірургічного втручання. Такі ускладнення характерні для великих пухлин.

Ультразвукова діагностика органів малого тазу

Ультразвукова діагностика органів малого таза

Зазвичай діагностика не викликає труднощів. Пальпація лікарем черевної порожнини дозволяє визначити не тільки розміри, але й розташування вузла або вузлів.

“Золотим” стандартом є УЗД органів малого таза. Додаткові методи, такі як: огляд порожнини матки спеціальним інструментом (гістероскопія), діагностична лапароскопія, є інвазивними та більше використовуються для уточнення діагнозу.


Вчасне діагностування та терапія фіброміоми на ранніх стадіях дозволяє запобігти операційному втручанню, проте при цьому існує небезпека рецидиву.

  Фіброма матки, лікування

  Початкові стадії захворювання піддаються лікуванню препаратами гормональної терапії. На жаль, виявлення захворювання на таких ранніх стадіях, коли варто розраховувати на ефект від консервативного підходу, залишає бажати багато кращого. Навіть якщо починати прийом таблеток або курс ін’єкцій, рідко, коли досягається повне зникнення вузла, й часто відзначаються рецидиви. Та й препарати не можна назвати нешкідливими.

  Операція з видалення фіброміоми матки

  Операція з видалення фіброміоми матки

  Видалення лейоміоми матки

  Якщо призначається порожнинна операція, фіброматозний вузол матки, як правило, вже має значні розміри, й хід операції має на увазі великі розрізи, істотну крововтрату, тривалий відновлювальний період. Традиційні хірургічні методи гарантують повне одужання, адже при цьому видаляється майже все, що робить жінку продовжувачкою роду: матка та яєчники. Але за сучасними стандартами медичної допомоги, таке агресивне лікування фіброміоми показано тільки в 30% випадків захворювання.

  Наслідки можна собі уявити. У дітородному віці це інвалідизуюча операція. Сучасна медицина не може вважати прийнятною подібну ситуацію. Тому удосконалюються підходи, ведеться пошук і розробка нових технологій, покликаних допомогти жінкам у боротьбі з цією проблемою.

  Прогрес медичної науки, особливо в області лапароскопічних методів хірургічного втручання, дозволяє проводити радикальне видалення пухлини зі збереженням матки та яєчників. Такий підхід успішно реалізовується у клініці Біляка. Це єдиний медичний заклад на Закарпатті, розташований в м. Ужгороді, де створені унікальні умови для операцій, що зберігають органи, при фіброміомі.

  Поєднання досвіду лікарів і сучасного медичного обладнання для лапароскопічних оперативних втручань дозволяють звести до мінімуму травматичні ушкодження, зберігши європейські стандарти ефективності лікування фіброміоми матки. Навіть у складних і запущених випадках лапароскопічне видалення вузлів може вберегти від непоправної шкоди, неминучої при традиційній екстирпації матки. Навчання фахівців у провідних клініках світу та сучасна апаратура для ендоскопічної хірургії виводять на абсолютно новий якісний рівень підхід до лікування такої поширеної серед прекрасної статі патології.

  Операція з видалення міоми матки

  Якщо у Вас фіброматоз матки, лікування лапароскопією має ряд безсумнівних переваг, в порівнянні з традиційним лапаротомічним методом.

  Сучасні лапароскопічні методи лікування дозволяють звести до мінімуму операційне втручання, тим самим забезпечивши збереження жіночих дітородних органів. Лапароскопія полегшує перебіг післяопераційного періоду. Це є надзвичайно важливим кроком у розвитку медичної практики, адже у кожної жінки з’являється шанс на народження дитини після проведення такого типу операції.

  Для пацієнток, які бажають позбутися міоми матки, ціна лікування в клініці Біляка включає в себе не тільки саму операцію. Вона становить 16800 грн при використанні лапароскопії плюс обраний наркоз.

  Вартість операції включає в себе повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці Біляка,  а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення
  • цілодобовий нагляд лікаря
  • індивідуальний медсестринський пост
  • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
  • харчування
  • перебування в клініці

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції,  а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми і тд.

  Своєчасне звернення за консультацією до клініки Біляка дозволить зберегти для жінки дітородну функцію та відчути радість материнства. Тільки в нашому медичному закладі, де проводяться унікальні для Закарпаття лапароскопічні операції з приводу лейоміом, жінка може розраховувати на індивідуальні рішення щодо вибору лікування. Лапароскопічне видалення міоми матки є щадним малотравматичним методом, який легко переноситься та скорочує ризик появи різних наслідків (зокрема спайкового процесу).

  Комплексний підхід до лікування у післяопераційний період, який включає застосування озонотерапії та фітотерапії, скорочує термін перебування на лікарняному ліжку мінімум удвічі. По закінченні терміну перебування у клініці не варто забувати  періодично проходити контрольний огляд у лікаря

  Завжди існує невелика ймовірність рецидиву при такому захворюванні, як фібріома матки. Вирішення питання про необхідність видалення залежить від своєчасності звернення до лікаря. Лікування може обмежитися тільки терапевтичними процедурами й подальшим спостереженням за динамікою зростання міоми. І навіть якщо призначається операція, не варто боятися діагнозу міома матки. Видалення не означає втрату жіночності, задоволень і радості життя.

  Засновник клініки С.Т. Біляк висловив свої думки щодо прогресу медицини. Не можна не погодитися з його висновком про те, що лапароскопія у лікуванні захворювань жіночої статевої сфери – “медицина шансу”, шансу на те, щоб продовжувати залишатися жінкою, такою, якою створила її природа.

  здоровье