Сечокам'яна хвороба

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз)

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз) доставляє багато неприємностей людству, і особливо – його прекрасній половині. Розроблено чимало методик профілактики та лікування уролітіазу. Але не завжди вдається досягти позбавлення від каменів у нирках не інвазійними методами. Нерідко доводиться сподіватися на допомогу кваліфікованого хірурга.

Застосування лапароскопічних методик в хірургії – візитна картка клініки Біляка у м. Ужгороді, тому й видалення каменю нирки у нас можна провести без розрізу.

Звичайно, є покази виключно до хірургічного втручання – це конкременти ниркової балії.

Широке впровадження унікальних для України лапароскопічних операцій, виводить клініку Біляка в лідери не тільки серед лікувальних установ нашої країни, а ще й ставить нас в один ряд з провідними клініками Європи та світу.

Підготовка до операції

Запорукою успішної операції є якісна та повна діагностика. Основний метод виявлення каменів у нирках і сечовивідних шляхах – рентгенологічний. Але цілісну картину можна отримати лише маючи для аналізу комплекс даних про патологію.


Обстеження перед операцією

Обстеження перед операцією

До обов’язкового переліку обстежень входять:

  • клінічний аналіз сечі;
  • клінічний і біохімічний аналізи крові;
  • УЗД;
  • оглядова, контрастна урографія.

Отримана інформація допомагає лікарям клініки Біляка ретельно підготуватися до лапароскопічної пієлолітотомії (видалення каменю нирки) в кожному окремо взятому випадку (адже однакових людей не буває).

Від пацієнта потрібне виконання простих рекомендацій – дотримання суворого посту напередодні операції. За 2-3 дні до втручання призначається дієта з мінімальним вмістом клітковини й продуктів, здатних спровокувати надмірне газоутворення.

Типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) доступі

Типові місця проколів при трансперитонеальному доступі

Хід операції

Сама операція проводиться з типовим для втручань на нирці укладанням пацієнта: на здоровому боці. Проколи під троакари можуть варіювати за локалізацією, що залежить від статури, огрядності пацієнта, інших індивідуальних особливостей.

Початком власне лапароскопічного видалення каменю нирки є введення до черевної порожнини лапароскопа. Далі, під візуальним контролем, встановлюються інші троакари. На малюнках вказані типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) та ретроперитонеальному доступі.

В ході операції виділяється і візуалізується мисковий апарат нирки. Для цього розкривається фасція Герота, відшаровується паранефральна жирова клітковина.

Досвід і професіоналізм хірургів клініки Біляка дозволяють розсікати мискову систему без втрат крові. Камінь виявляється і витягується з нирки. Для видалення конкременту з черевної порожнини іноді доводиться збільшувати отвір для широкого троакара.


Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

Якщо визнано доцільним, встановлюється мисково-сечовідний стент. Розріз балії вшивається, проводиться ретельний контроль гемостазу. Під завісу втручання витягуються троакари та закриваються проколи.

Тривалість лапароскопічного видалення каменю нирки, проведеного кваліфікованими хірургами клініки Біляка, становить близько години.

Особливості лікування в клініці

Організація харчування заснована на якнайшвидшому відновленні організму. Екологічно чисті продукти, збалансоване і повноцінне меню розробляється для кожного окремо взятого клієнта. При цьому враховуються індивідуальні особливості організму, переслідуються і профілактичні мети.

Лапароскопічним втручанням з приводу видалення каменю в нирці притаманний короткий післяопераційний період, рідко більше 4-х днів. Пацієнт клініки Біляка проводить його в індивідуальній палаті, під наглядом лікаря, з цілодобовим медсестринським постом.

Озонотерапія – важлива складова відновного періоду. Напрацьовані персоналом клініки схеми застосування озону не тільки прискорюють виписку, але й впливають оздоровчо на весь організм в цілому.


Комплексний підхід до пацієнта з боку наших фахівців дозволяє швидше відновити сили, уникнути рецидивів сечокам’яної хвороби та повернутися до повноцінного життя, не затьмареного страхом ниркової кольки.

Вартість операції: 19300 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.