Сечокам'яна хвороба

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз)

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз) доставляє багато неприємностей людству, і особливо – його прекрасній половині. Розроблено чимало методик профілактики та лікування уролітіазу. Але не завжди вдається досягти позбавлення від каменів у нирках не інвазійними методами. Нерідко доводиться сподіватися на допомогу кваліфікованого хірурга.

Застосування лапароскопічних методик в хірургії – візитна картка ужгородського Духовно-медичного центру, тому й видалення каменю нирки тут можна провести без розрізу.

Звичайно, є покази виключно до хірургічного втручання – це конкременти ниркової балії.

Широке впровадження унікальних для України лапароскопічних операцій, виводить клініку Біляка в лідери не тільки серед лікувальних установ нашої країни, а й ставить в один ряд з провідними клініками Європи і світу.

Підготовка до операції

Запорукою успішної операції є якісна і повна діагностика. Основний метод виявлення каменів у нирках і сечовивідних шляхах – рентгенологічний. Але цілісну картину можна отримати лише маючи для аналізу комплекс даних про патологію.

.

Рентгенологический метод

Обстеження перед операцією

До обов’язкового переліку обстежень входять:

 • клінічний аналіз сечі;
 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • УЗД;
 • оглядова і контрастна урографія.

Отримана інформація допомагає лікарям клініки Біляка ретельно підготуватися до лапароскопічної пієлолітотомії (видалення каменю нирки) в кожному окремо взятому випадку (адже однакових людей не буває).

Від пацієнта потрібне виконання простих рекомендацій – дотримання суворого посту напередодні операції. За 2-3 дні до втручання призначається дієта з мінімальним вмістом клітковини і продуктів, здатних спровокувати надмірне газоутворення.

Типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) доступі

Типові місця проколів при трансперитонеальному доступі

Хід операції

Сама операція проводиться з типовим для втручань на нирці укладанням пацієнта: на здоровому боці. Проколи під троакари можуть варіювати за локалізацією, що залежить від статури, огрядності пацієнта, інших індивідуальних особливостей.

Початком власне лапароскопічного видалення каменю нирки є введення до черевної порожнини лапароскопа. Далі, під візуальним контролем, встановлюються інші троакари. На малюнках вказані типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) та ретроперитонеальному доступі.

В ході операції виділяється і візуалізується мисковий апарат нирки. Для цього розкривається фасція Герота, відшаровується паранефральна жирова клітковина.

Досвід і професіоналізм хірургів Закарпатського Духовно-медичного центру дозволяють розсікати мискову систему без втрат крові. Камінь виявляється і витягується з нирки. Для видалення конкременту з черевної порожнини іноді доводиться збільшувати отвір для широкого троакару.

.

Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

Якщо визнано доцільним, встановлюється мисково-сечовідний стент. Розріз балії вшивається, проводиться ретельний контроль гемостазу. Під завісу втручання витягуються троакари і закриваються проколи.

Тривалість лапароскопічного видалення каменю нирки, проведеного кваліфікованими хірургами клініки Біляка, становить близько години.

Особливості лікування в клініці

Організація харчування заснована на якнайшвидшому відновленні організму. Екологічно чисті продукти, збалансоване і повноцінне меню розробляється для кожного окремо взятого клієнта. При цьому враховуються індивідуальні особливості організму, переслідуються і профілактичні мети.

Лапароскопічним втручанням з приводу видалення каменю в нирці притаманний короткий післяопераційний період, рідко більше 4-х днів, пацієнт клініки Біляка проводить його в індивідуальній палаті, під наглядом лікаря, з цілодобовим медсестринським постом.

Озонотерапія важлива складова відновного періоду. Напрацьовані персоналом клініки схеми її застосування не тільки прискорюють виписку, але і впливають оздоровчо на весь організм в цілому.

Комплексний підхід до пацієнта з боку фахівців з ужгородського Духовно-медичного центру дозволяє швидше відновити сили, уникнути рецидивів сечокам’яної хвороби та повернутися до повноцінного життя, не затьмареного страхом ниркової кольки.

Вартість операції: 9500 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення
 • цілодобовий нагляд лікаря
 • індивідуальний медсестринський пост
 • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
 • перебування в клініці
 • харчування

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції,  а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми і тд.

Вартість операції: 19300 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення
 • цілодобовий нагляд лікаря
 • індивідуальний медсестринський пост
 • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
 • перебування в клініці
 • харчування

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції,  а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми і тд.