Сечокам'яна хвороба

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз)

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пієлолітотоміяце хірургічна малотравматична органозбережна операція, під час якої видаляються камені з нирок і сечових шляхів. Це втручання призначається, коли діагностовано конкременти великих розмірів, котрі не піддаються дробленню ультразвуком та іншими способами. У процесі операції, доступ до внутрішніх органів здійснюється через невеликі проколи в черевній стінці.

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз) доставляє багато неприємностей людству, й, особливо, – його прекрасній половині. Розроблено чимало методик профілактики та лікування каменів у нирках. Однак рідко коли вдається досягти зцілення від уролітіазу неінвазивними методами. Через це, розраховувати на допомогу кваліфікованого хірурга доводиться досить часто.

Застосування лапароскопічних методик у хірургії – візитна картка клініки Біляка, м Ужгорода, тому і видалення каменя нирки в нас можна провести без розрізів.

Звичайно, є показання саме до хірургічного втручання – це конкременти ниркової миски.

Широке впровадження унікальних для України лапароскопічних операцій виводить клініку Біляка в лідери не лише серед лікувальних установ нашої країни, а і ставить в один ряд із провідними клініками Європи та світу.

Показання до операції

У сучасних умовах, при каменях у нирках, лікарі надають перевагу неінвазивним методикам. Сьогодні «золотим стандартом» для лікування цієї хвороби вважаються літотрипсія (дроблення ударними хвилями) й ендоскопічні процедури. Але є ряд випадків, коли єдиною альтернативою є операція з видалення каменів:

 • наявність у нирках і сечових шляхах відкладень великих розмірів;
 • коралоподібний характер відкладень;
 • тривале перебування каменів всередині органу;
 • аномалії будови нирки та сечових шляхів, за яких виключається ендоскопічний доступ;
 • аномалії розташування нирки – дистопія, обструкція мисково-сечовідного сегмента й інші;
 • різні ускладнення сечокам’яної хвороби;
 • раніше проведена нефректомія на іншій нирці;
 • виражене ожиріння пацієнта;
 • відсутність результатів від неінвазивного лікування.

Перш, ніж призначити пацієнтові операцію, лікар ретельно вивчає його анамнез, намагаючись виключити протипоказання. У клініці Біляка пієлолітотомія проводиться лише в тих випадках, коли без неї обійтися дійсно неможливо.

Підготовка до операції

Запорукою успішної операції є якісна і всебічна діагностика. Основний метод виявлення каменів у нирках і сечовивідних шляхах – рентгенологічний. Але повна картина можна скласти лише в результаті аналізу комплексу даних про патологію.

Обстеження перед операцією

Обстеження перед операцією

До обов’язкового переліку обстеження входять:

 • клінічний аналіз сечі – дозволяє отримати інформацію про хімічний склад каменів, їх вплив на процес відтоку сечі;
 • клінічний і біохімічний аналізи крові – дають інформацію щодо групи крові, характеристики її згортання, наявність в організмі інфекцій і запалень;
 • УЗД – показує локалізацію відкладень, їх розміри, форму, вплив на тканини нирки;
 • оглядова й контрастна урографія – дозволяє детально досліджувати розташування каменів, їх вплив на функціональність нирки.

Отримана інформація допомагає лікарям клініки Біляка ретельно підготуватися до лапароскопічної пієлолітотомії в кожному окремо взятому випадку (адже однакових людей не буває). Також, за допомогою діагностичних даних виключаються протипоказання, до яких відносять гострі інфекційні та запальні процеси в організмі, розлади згортання крові.

Пацієнту слід дотримуватися простих рекомендацій – дотримання суворого посту напередодні операції. За 2–3 дні до втручання призначається дієта з мінімальним вмістом клітковини й продуктів, здатних спровокувати газоутворення. З вечора перед операцією й у день її виконання показано повне голодування. Безпосередньо перед хірургічним втручанням робиться очисна клізма.

  Типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) доступі

  Типові місця проколів при трансперитонеальному доступі

  Хід операції

  Коли виконується пієлолітотомія, операція проводиться під загальним наркозом, з типовим укладанням пацієнта для втручань на нирці: на здоровому боці. Проколи під троакари можуть варіювати за локалізацією, це визначається статурою, огрядністю пацієнта та іншими індивідуальними особливостями.

  Початком власне лапароскопічного видалення каменя нирки служить введення в черевну порожнину лапароскопа, у який вмонтована мініатюрна камера з багаторазовим збільшенням. У черевну порожнину закачується вуглекислий газ, щоби поліпшити візуальний контроль за перебігом операції.

  Далі, під візуальним контролем встановлюються інші троакари. На малюнках вказані типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдоминальному) і ретроперитонеальному доступі.

  Під час операції виділяється і візуалізується лоханочний апарат нирки. Для цього розкривається фасція Герота, відшаровується паранефральна жирова клітковина. Потім миска нирки розкривається за допомогою мініатюрного хірургічного інструменту, щоби забезпечити доступ до каменя й витягти його.

  Досвід і професіоналізм хірургів закарпатської клініки Біляка дозволяють розсікати мискову систему без крововтрат. Камінь візуалізується і витягується з нирки. Для видалення конкременту з черевної порожнини іноді доводиться розширювати отвір для великого троакара.

  Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

  Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

  Якщо визнано доцільним, встановлюється мисково-сечовідний стент. Камінь витягується, після чого хірург укладає його в спеціальний пакет, видаляючи затим з черевної порожнини. Розріз миски вшиваються саморозсмотувальними нитками, проводиться ретельний контроль гемостазу. Під завісу втручання витягуються троакари, і закриваються проколи.

  Тривалість лапароскопічного видалення каменя нирки, проведеного кваліфікованими хірургами клініки Біляка, становить близько години.

  Переваги видалення каменів нирки шляхом лапароскопії

  Раніше, хірургічне видалення каменів із нирок проводилося шляхом відкритого доступу. Пацієнту робили великий розріз на попереку, який порушував цілісність м’язової тканини, залишав грубий шрам. Сьогодні такі операції проводяться лапароскопічним доступом. Це означає, що все роблять через невеликі 3–4 проколи. У таких втручань є чимало плюсів:

  • зведення крововтрати до мінімуму;
  • мінімальна травматичність;
  • відсутність впливу на сусідні органи;
  • виключення контакту з рукавичками хірурга й перев’язувальними матеріалами;
  • скорочення реабілітаційного періоду;
  • естетичність.

  Завдяки лапароскопії можна істотно мінімізувати наслідки операції з видалення каменів з нирок.Період перебування в стаціонарі зазвичай складає близько 3 днів, при цьому пацієнту того ж дня дозволено вставати. На повне відновлення організму йде менш ніж 1 місяць.

  Ще один плюс – відсутність ризику післяопераційних ускладнень. Завдяки лапароскопії вдається уникнути інфікування внутрішніх органів, оскільки вони не стикаються з різними предметами й атмосферним повітрям. Також лапароскопічний доступ дозволяє уникнути утворення гриж і спайок, відкриття порожнинних кровотеч.

  Відновлення після операції

  У перші дні після втручання сеча виводиться через спеціальну дренажну систему. Медперсонал контролює її колір і хімічний склад, визначаючи за цими параметрами стан нирки. Коли показники нормалізуються, дренаж видаляється. Також під час перебування в стаціонарі людині дають анальгетики і, при необхідності – антибіотики.

  Після виписки потрібно дотримуватися рекомендацій, це дозволяє мінімізувати наслідки операції з видалення каменів з нирок:

  • не піднімати важких предметів;
  • обмежити спортивну активність;
  • дотримуватися дієти й режиму харчування – щоби виключити утворення нових каменів;
  • не відвідувати сауну й лазню;
  • уникати перегріву і переохолоджень;
  • не купатися у басейнах і відкритих водоймах;
  • регулярно проходити обстеження в лікаря-уролога.

  При сечокам’яній хворобі головною небезпекою стає ризик рецидиву. Важливо розуміти, що відкладення утворилися в людини під впливом певних факторів, їх потрібно встановити і виключити. Зазвичай для цього людина переглядає режим харчування, обмеживши солоне, копчене, мариноване й інші «шкідливі» продукти. Також варто подбати, щоби рідина не застоювалася в організмі. Для цього рекомендується пити більше води.

  Особливості лікування в клініці

  Організація харчування грунтується на якнайшвидшому відновленні організму. Продукти екологічно чисті, для кожного окремо взятого клієнта розробляється збалансоване й повноцінне меню. При цьому враховуються індивідуальні особливості організму, наслідуються і профілактичні цілі.

  Лапароскопічному втручанню з приводу видалення каменя в нирці притаманний короткий післяопераційний період, рідко понад 4 дні, пацієнт клініки Біляка проводить його в індивідуальній палаті, під наглядом лікаря, з цілодобовим медсестринським постом.

  Озонотерапія – важлива складова відновного періоду. Напрацьовані персоналом клініки схеми її застосування не тільки прискорюють виписку, а й оздоровче впливають на весь організм загалом.

  Комплексний підхід до пацієнта з боку наших фахівців дозволяє швидше відновити сили, уникнути рецидивів сечокам’яної хвороби й повернутися до повноцінного життя, не затьмареного страхом ниркової кольки.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна пієлолітотомія (видалення каменя никрки) 24000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна пієлолітотомія (видалення каменя никрки) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна пієлолітотомія (видалення каменя никрки) в Клініці Біляка коштує 24000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів