Зміст сторінки:

Орхіектомія – це хірургічна операція, у процесі якої видаляється одне або обидва яєчка. Яєчка (тестикули) – парні статеві залози чоловічої репродуктивної системи, які синтезують сперму й чоловічі статеві гормони (найвідоміший – тестостерон). Цей гормон відповідає за сексуальний потяг, а також стимулює формування кісткової тканини, регулює кровообіг.

Чоловічі статеві залози створювалися природою для виконання важливих завдань, і переоцінити їхній вплив на життя чоловіка неможливо. Занадто багато функцій покладено на ці, не такі вже й великі залози.

Видалення яєчка – показання до операції

На жаль, трапляються ситуації, коли доводиться йти на вимушений захід і позбавлятися від яєчок. Тоді вдаються до орхіектомії – видалення яєчка. Орхіектомія – необхідна операція, яка проводиться лише в тих випадках, якщо їй не існує альтернативи. Низку серйозних захворювань вдається попередити, вилікувати або сповільнити їх прогресування, якщо таке втручання проведено в клініці Біляка, м. Ужгород, своєчасно і професійно. Орхіектомія показана, якщо:

 • яєчко не опустилося в мошонку (крипторхізм);
 • яєчко атрофувалося унаслідок варикоцеле та інших патологій;
 • відбулося перекручування ніжки яєчка з гангренозними змінами;
 • тестикули зазнали важких травм – відірвався сім’яний канатик, яєчко розтрощено й т. і.;
 • пацієнт страждає на рак простати, а також онкологічні захворювання самого яєчка або його оболонок;
 • в разі гострих інфекційних запальних процесів – орхіту й епідидиміту, консервативне лікування яких не принесло очікуваних результатів.

Звичайно, трапляються й інші патологічні стани, за яких лікарі будуть рекомендувати видалення чоловічих статевих залоз. Доречно зауважити, що одностороння орхіектомія – видалення яєчка в чоловіків ніяк не відбивається на якості життя чоловіка. Коли він втрачає одне яєчко, це абсолютно не шкодить сексуальній активності й не впливає на гормональний баланс. Також пацієнт залишається фертильним – здатним зачати дітей. Двостороння операція – зовсім інше питання, іноді її називають кастрацією.

Приймати рішення про такий варіант втручання, як орхіектомія яєчка, повинен лише кваліфікований лікар і тільки в тому випадку, коли іншого шляху допомогти людині, просто не існує.

Коли призначається орхіектомія, показання зазвичай пов’язані з патологією, яка не має гарантовано ефективних варіантів консервативного лікування. Хірургічне втручання запобігає собою набагато тяжчим наслідкам для здоров’я й життя пацієнта.

Людське ставлення до кожного пацієнта поряд з індивідуальним підходом до потреб клієнта – те, що відрізняє клініку Біляка від багатьох інших лікувальних установ. Техніка й обсяг хірургічного втручання визначаються фахівцями клініки після комплексного обстеження пацієнта.

Підготовка до втручання й методика проведення

Перед проведенням операції, чоловік повинен пройти комплексне обстеження щоби підтвердити діагноз. Операція з видалення яєчок не відноситься до категорії технічно складних і зазвичай проводиться під спинномозковою анестезією. Однак потрібна низка обов’язкових обстежень:

 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • оцінка системи згортання крові;
 • ЕКГ;
 • флюорографічне обстеження.

Список може бути розширено лікарем, оскільки результати аналізів повинні показати повну картину стану здоров’я. Іноді перед орхіектомією робиться УЗД мошонки та здається аналіз крові на вміст тестостерону. При підозрі на злоякісні пухлини, обстеження включає біопсію – яєчко проколюється голкою, щоб узяти зразок тканин для підтвердження або виключення раку. Також у деяких випадках проводяться цистоскопія, ТУР передміхурової залози, сканування для підтвердження вторинних пухлин.

Якщо підозрюється рак, обов’язково потрібен висновок онколога, перелік пройдених лікувальних процедур і курсів хіміотерапії (для стабілізації розмірів новоутворення). Це необхідно для розробки індивідуального плану ефективного лікування.

За два тижні до операції потрібно перестати приймати протизапальні засоби, антикоагулянти, препарати аспірину.

У виняткових випадках, за бажанням пацієнта, двостороння орхіектомія виконується після того, як у нього беруть сперму й заморожують. Її можна використовувати для штучного запліднення, так що операція – не вирок батьківству. Лікарі клініки володіють освітою європейського рівня й регулярно проходять стажування в закордонних колег зі світовою репутацією. Тому й перелік обстежень, і хід маніпуляції, відповідають найсучаснішим медичним стандартам.

  Хід операції

  Як проводиться орхіектомія? Хід операції починається з дезінфекції операційного поля антисептиками. Після проведення анестезії настає етап власне орхіектомії. Пацієнт лежить на спині з розведеними ногами. Статевий член фіксується (прибинтовується) до живота.Спочатку розтинають шкіру й підшкірну жирову клітковину в місці, типовому для операцій із приводу пахової грижі. При цьому немає потреби в розрізанні апоневроза – щільного й еластичного «панцира» передньої черевної стінки.

  Потім у розріз виводиться яєчко з канатиком. В останньому виділяється сім’явивідна протока, перев’язується двома лігатурами й між ними перетинається. Потім те саме відбувається і з іншими елементами канатика.

  Таким чином, яєчко відділяється і видаляється. За необхідності, ту ж процедуру проводять і з другої сторони. У разі, якщо яєчко перекручено, мета операції полягає у видаленні змертвілої тканини. Післяопераційна рана зашивається пошарово наглухо і, завдяки сучасним методикам, які застосовуються в клініці Біляка, заживає без ускладнень.

  Відновлення після орхіектомії

  Операція переноситься досить легко. Ускладнення після виконання орхіектомії, у вигляді нагноєння і кровотечі, практично не спостерігаються. Після хірургічного втручання, шви щодня обробляються антисептиком, а знімаються через 7–8 днів. Першими днями після операції, в пацієнта може спостерігатися біль при пальпації, незначне підвищення температури. Протягом деякого часу, в більшості хворих може зберігатися набряк мошонки, оніміння й дискомфорт – звичайні явища після подібних процедур. Як правило, хірург виписує таким пацієнтам знеболювальні засоби.

  Дозволяється перші дні після операції класти на ділянку промежини лід, обгорнутий махровим рушником. Для того, щоби процес реабілітації після орхіектомії пройшов без ускладнень, до моменту повного відновлення, пацієнту необхідно чітко дотримуватися деяких правил і обмеження.

  Першого тижня після втручання рекомендується носити спеціальний бандаж для мошонки. Штани або джинси мають бути вільного крою, щоби нічого не стискало й не натирало. Корисними будуть прогулянки й легкі гімнастичні вправи. Суворо протипоказані важка фізична праця, різкі рухи, підйом і перенесення важких предметів, сексуальна активність.

  На добу корисно випивати не менш ніж 2,5 літри чистої негазованої води. Після виписки, протягом трьох тижнів пацієнтам не варто відвідувати різні види парних, басейн, купатися у водоймах. Важливе значення має правильний догляд за місцем розрізу. Купання у ванні спочатку небажане, його слід замінити прийняттям душу.

  Фізичний дискомфорт проходить набагато швидше за психологічний. Сам факт операції може викликати в пацієнта глибоку депресію. У цей період для чоловіка вкрай важлива підтримка з боку родини й близьких людей. При тривалому періоді апатії, дратівливості або замкнутості, слід звернутися до психолога. Чоловіки дуже болісно сприймають втрату навіть теоретичної можливості активного статевого життя.

  Після орхіектомії відбувається зменшення вироблення тестостерону, ця обставина може пригнічувати людину, стати причиною невпевненості в собі. Недостатня секреція гормону провокує послаблення або втрату сексуального потягу. Також через це може з’явитися зайва вага, збільшитися груди. Людина при цьому відчуває перепади настрою, стомлюваність. Усі ці симптоми зникають або згладжуються після призначення і проведення курсу замісної гормональної терапії.

  Ціна та особливості лікування в клініці

  Сама процедура триває не більш ніж годину, а післяопераційний період скорочується до однієї доби. Час, потрібний для підготовки до операції та відновлення після втручання, клієнт проводить у комфортній індивідуальній палаті.

  Для кожного пацієнта організовується окремий сестринський пост реанімаційного профілю, відновлення контролюється кваліфікованим і досвідченим лікарем.

  Професійна хірургічна допомога може доповнюватися сеансами озонотерапії, які значно прискорюють одужання, і покращують самопочуття пацієнта. При виписці обов’язково надаються рекомендації щодо подальшого періоду. Адже операція проводиться тільки для того, щоби поліпшити якість життя чоловіка.

  Назва послуги Вартість, грн
  Орхіектомія (видалення яєчка) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Орхіектомія (видалення яєчка) в Клініці Біляка?

  Орхіектомія (видалення яєчка) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів