Вигляд пахових гриж

Вигляд пахових гриж

Зміст сторінки:

Лапароскопічна герніопластика пахових гриж у жінок і у чоловіків – операція малоінвазивого характеру, у ході якої проводиться усунення або видалення пахової грижі. В ході цієї операції, доступ у черевну порожнину здійснюється через невеликі проколи в животі, а сама грижа усувається шляхом зміцнення грижових воріт сітчастим імплантом. Саме цим дана методика вигідно відрізняється від класичної операції із застосуванням лапаротомічного розрізу та натяжних методик.

Пахові грижі – найпоширеніша хірургічна патологія. Серед усіх гриж на їх частку припадає майже 75 % випадків. Близько 90 % пацієнтів становлять представники сильної статі: до віку 55–60 років, пахові грижі знаходять у 45–60 % чоловіків.

Візуально, грижа в паху є випинання м’яких тканин і внутрішніх органів в області промежини.

Вперше, такі утворення були описані ще в 1552 році до нашої ери й тодішні цілителі вже тоді розуміли, що без хірургічного втручання усунути їх неможливо. У наш час, найбільш прогресивним методом лікування пахових гриж є лапароскопія грижі. Ця методика широко використовується в клініці Біляка, м. Ужгород. Без розрізу, без ускладнень і з незмінною ефективністю.

Анатомічні передумови

У всіх людей без винятку є цікаве анатомічне утворення: паховий канал. Його початок – внутрішнє пахове кільце – знаходиться в черевній порожнині.

Сам канал має вигляд своєрідної щілини довжиною 4–4,5 см, що проходить між м’язами передньої черевної стінки. Закінчується він зовнішнім паховим кільцем, розташованим між ніжками косого м’яза живота в області лобкової кістки. Крізь цей канал у чоловіків проходить сім’яний канатик, а в жінок – кругла зв’язка матки.

При підвищенні внутрішньочеревного тиску, вміст черевної порожнини може продавлювати внутрішнє пахове кільце й утворювати грижу. Залежно від шляху, яким йде грижовий мішок, можуть утворитися такі типи пахових гриж:

 • коса пахова грижа – проходить через весь паховий канал і виходить під шкірою пахової області;
 • коса пахово-мошоночна грижа – просувається далі та впадає в мошонку;
 • пряма пахова грижа – продавлює задню стінку пахового каналу і йде, так би мовити, навпростець;
 • комбіновані грижі – це варіант, коли на одній стороні одночасно спостерігаються два чи більше грижових мішка, не пов’язаних між собою.

З’являтися пахові грижі можуть з однієї чи обох сторін. Можуть вправлятися (лікування без операції, але й защемлюються досить часто.  Величезний дискомфорт спричиняє пахово-мошоночна грижа. Вона приносить біль і відчуття стороннього тіла в паху, заважає нормально працювати, сидіти, ходити, займатися сексом.

Пряма пахова грижа

Пряма пахова грижа

Діагностичні заходи

Для встановлення діагнозу пахової грижі не потрібно багато часу. Кваліфіковані хірурги клініки застосовують власний досвід, інструментальні методи й підтверджують діагноз.

Коли підозрюється пахова грижа, діагностика досить проста і включає наступні заходи:

 • детально опитують пацієнта про обставини появи грижі.
 • при огляді знаходять зовнішні грижові ворота.
 • часто вдається пропальпувати вміст грижового мішка.
 • УЗД органів черевної порожнини дозволяє більш точно встановити розташування внутрішніх органів, виявити внутрішньостіночні пахові грижі, які не виходять крізь зовнішнє пахове кільце.
 • Якщо доцільно, проводиться комп’ютерна томографія.

Дані, отримані за допомогою ультразвуку і КТ, дуже важливі для планування малоінвазивної герніопластики: вони дозволяють врахувати всі індивідуальні особливості пацієнта.

  Показання до лікування

  Багато хто вважає, що поки розміри грижі не створюють дискомфорту, на неї можна не звертати уваги. Але треба розуміти, що планове хірургічне втручання – безпечна й малотравматичная процедура.

  А ось коли грижа защемлюється, доводиться видаляти великі обсяги кишківника, які можна було б зберегти, якщо завчасно зробити малотравматичну герніопластику.

  Також важливо враховувати, що консервативне лікування пахової грижі без операції – неможливе. І якщо вона виявлена, то слід якомога раніше робити операцію. Адже, по мірі прогресування, випинання збільшується, займає більше простору, призводить до стійкої деформації важливих органів.

  Тому будь-яка пахова грижа, навіть така, що вправляється, є приводом до хірургічного втручання. Якщо ж вона защемлюється, то від швидкості та професіоналізму операції залежить життя людини.

  Підготовка до герніопластики

  Типові місці проколів для лапароскопічної герніопластики

  Типові місці проколів для лапароскопічної герніопластики

  У клініці Біляка використовують найменш травматичну методику – лапароскопію. 

  Тому суворих обмежень щодо харчування не передбачено.

  Зазвичай проводяться такі дослідження:

  • клінічний аналіз крові й сечі;
  • вивчення системи згортання;
  • біохімія крові.

  Втручання проводиться на вмісті черевної порожнини, тому заздалегідь виключаються продукти, здатні викликати надмірне газоутворення. Напередодні втручання ставиться очисна клізма.

  Пахова грижа, лікування, хід втручання

  Лапароскопічна операція пахової грижі починається з трьох проколів на передній черевній стінці, через які заводяться інструменти, джерело світла і відеосенсор. Зображення транслюється на монітор, тому хірург може візуально контролювати кожен крок втручання.

  Схема розрізу очеревини

  Схема розрізу очеревини

  Потім виконуються загальні кроки:

  1. Операційне поле ретельно оглядають, знаходять грижові ворота.
  2. По напівколу розсікають очеревину, котра стала залученою до утворення грижового мішка.
  3. Обережно виділяють судини й вміст пахового каналу (сім’яний канатик або круглу зв’язку матки).
  4. Знаходять усі структури, котрі утворюють паховий канал і визначають місця, куди буде фіксуватися зміцнювальна латка.
  5. З клаптя спеціальної поліпропіленової сітки вирізують необхідного розміру латку й заводять її в черевну порожнину крізь один з проколів.
  6. Спеціальним степлером сітку фіксують до міцних структур: зв’язок, лонної кістки, апоневрозу м’язів живота.
  7. Розріз очеревини над зафіксованою сіткою вшивається.

  Наприкінці проводиться ретельний огляд операційного поля на предмет надійності гемостазу, інструменти виводяться з черевної порожнини. Самі проколи закриваються лейкопластирними пов’язками або вшиваються одним-двома швами.

  Етап зашивання очеревини

  Етап зашивання очеревини

  Після такої операції, міцна сітка створює непроникну перепону для кишківника і тому рецидиви пахової грижі практично не зустрічаються.

  Переваги проведення операції за допомогою лапароскопії

  Раніше пахові грижі ушивали за натяжною методикою, з використанням великого порожнинного розрізу. Сьогодні, такий підхід вважається застарілим, його успішно витісняє лапароскопія пахової грижі.

  Методика має ряд вагомих переваг:

  • мала травматичність – замість великого розрізу робиться кілька маленьких проколів;
  • низька інтенсивність післяопераційного болю – завдяки відсутності великих ран;
  • відсутність суттєвої крововтрати;
  • висока точність усіх маніпуляцій завдяки відеоконтролю за допомогою спеціальної камери;
  • відсутність ризику занести інфекцію – немає контакту з рукавичками, повітрям, перев’язувальним матеріалом;
  • мала ймовірність післяопераційних ускладнень – у пацієнтів немає рецидивів, не утворюються спайки;
  • швидка реабілітація – пацієнта вже третьої доби виписують додому;
  • яскравий косметичний ефект – замість великого і грубого шраму, на животі залишаються лише крихітні цяточки в місцях проколів.

  Ще один вагомий плюс – коли прибирається пахова грижа у жінок, операція шляхом лапароскопії дозволяє їм у майбутньому успішно виносити та народити дитину. У той час як хірургічне втручання за класичною методикою, сильно це ускладнює через великі розрізи й пошкодження м’язів та зв’язок.

  Відновлення після герніопластики пахових гриж

  Пацієнт після операції пахової грижі переводиться до палати. Починати вставати й ходити можна через 2–3 години. Термін виписки залежить від того, як буде тривати одужання. У середньому, людина проводить у стаціонарі 1–3 дні.

  Щоб реабілітація після пахової грижі пройшла успішно, потрібно протягом місяця дотримуватися наступних рекомендацій:

  • не піднімати нічого, важче за 5 кг;
  • носити спеціальний бандаж;
  • стежити за гігієною місць проколу;
  • робити легкі фізичні вправи для нормалізації кровообігу;
  • дотримуватися дієтичного харчування.

  Дієта при відновленні дуже важлива. Бажано виключити продукти, котрі спричиняють газоутворення – бобові, жирне м’ясо, копченості, гострі страви, газовані напої. Їжа повинна бути легкою: бульйони, каші, овочеві пюре, відварені м’ясо й риба.

  Особливості лікування в клініці

  Якщо вам потрібна операція пахової грижі, зробити її можна в клініці Біляка. Нашими фахівцями ключове значення приділяється комфорту й затишку пацієнтів. Кожній людині виділяється окрема палата готельного типу та забезпечується харчування органічними продуктами.

  Організовується індивідуальний сестринський пост і спостереження з боку кваліфікованого лікаря на весь час перебування пацієнта в стаціонарі.

  Високий професіоналізм лікарів підтримується завдяки регулярним стажуванням у кращих клініках США і Європи. Тому малоінвазивне лікування пахової грижі в клініці Біляка триває не більш, як годину, а стаціонарний режим, зазвичай, складає 2–3 доби.

  Якщо вас цікавить лапароскопічна герніопластика пахової грижі, ціна вказана в спеціальному розділі сайту.


  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна герніопластика пахових гриж 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна герніопластика пахових гриж в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна герніопластика пахових гриж в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів