Кила (грижа)

Кила (грижа)

Зміст сторінки:

Герніопластика – це сучасний хірургічний метод лікування гриж. Під час операції хірурги повертають органи в їх анатомічне положення та зміцнюють грижові ворота.

Лапароскопічна пластика гриж або кил (герніопластика) – це малоінвазивна хірургічна методика лікування гриж будь-якого типу: пахових, пупкових, діафрагмальних, стегнових, післяопераційних та інших. Під час такої операції надійно закриваються грижові ворота, але доступ до черевної порожнини здійснюється за допомогою лапароскопічного обладнання, яке вводять через невеликі проколи. Цим дана методика принципово відрізняється від класичної лапаротомічної, яка передбачає розсічення шкіри та підшкірної клітковини над грижею.

До давньої патології, яка супроводжує людство весь час його існування, відносяться різноманітні грижі. Перші письмові джерела, де згадується про операції при защемленій грижі, відносяться до 1756 року.

Звичайно, медицина не стоїть на місці. Лапароскопічна хірургія в клініці Біляка вже застосовується частіш за традиційні методики. Така тенденція простежується і в операціях із приводу гриж. Лапароскопічна герніопластика неухильно витісняє об’ємні резекції гриж із хірургічної практики.

Такому прогресу сприяє вдосконалення методик, розвиток медичної техніки. Наші фахівці регулярно проходять стажування в клініках Європи та США. Паралельно й впроваджують власні напрацювання. Цьому сприяє сучасне оснащення клініки.

Герніопластика – найбільш часта лапароскопічна операція серед усіх втручань після холецистектомії. Краще, коли вона проводиться за плановими показниками. Це дозволяє більш ретельно спланувати перебіг операції та ще більше знизити обсяг втручання.

Показання до герніопластики

Основним показанням до цього втручання є кила. Це дефект у будові м’язових волокон, через який органи черевної порожнини або їх фрагменти виходять в підшкірну клітковину. Розпізнати патологію можна за характерним випинанням, а також симптомами: тиском, дискомфортом та болем у животі.

При грижах будь-якого типу й важкості показана лапароскопічна герніопластика. Якщо вчасно не прооперувати грижу, вона буде збільшуватися в розмірах і приносити все більше дискомфорту. Також може статися утиск – важкий стан, що вимагає негайної хірургічної допомоги.

Раніше герніопластіка проводилася методом натягу. Хірурги виділяли грижовий мішок та вправляли його назад, а потім ушивали грижові ворота. При цьому ушиті тканини м’язів та сухожилль сильно натягалися, стоншувалися, й тому приблизно у 14% пацієнтів випинання з’являлися знову. До того ж, втручання виконувалося відкритим порожнинним методом, що теж створювало ризик рецидиву.

Переваги лапароскопічної герніопластики

У сучасній хірургії операція з видалення грижі проводиться за допомогою сітчастого імпланту – міцного, стерильного й нетоксичного матеріалу. Він надійно зміцнює грижові ворота й має високу біологічну сумісність з організмом.

Замість класичної порожнинної операції проводиться лапароскопічне видалення грижі. Цей щадний метод дозволяє:

 • уникнути пошкодження м’язових тканин і фасцій сухожиль;
 • провести операцію з високою точністю, без крові;
 • скоротити відновний період;
 • зменшити ризик рецидивів;
 • не залишити великих шрамів.

Підготовка до операції

Типові місця установки троакарів при пластиці грижі пахового каналу

Типові місця установки троакарів при пластиці грижі пахового каналу

Відповідальний підхід до кожного пацієнта лікарів клініки Біляка полягає в ретельному передопераційному обстеженні. Перелік включає в себе клінічні аналізи крові та сечі, дослідження згортання крові, біохімічних показників. Особлива увага приділяється лікарському огляду. У процесі його пацієнта розпитують щодо перенесених раніше оперативних втручань. Обов’язковим методом додаткового обстеження є УЗД органів черевної порожнини. На все це, зазвичай, потрібен один день.

При лапароскопічній герніопластиці застосовується загальне знеболювання, тому обов’язковим є дотримання особливого режиму харчування напередодні втручання. Вечір і ранок перед операцією проводяться натщесерце. Більш детальну інформацію нададуть наші лікарі телефоном або за допомогою сервісу онлайн чату на сайті.

Хід операції

Грижі пахового каналу

Природно, що детальний перебіг операції залежить від виду грижі. При пахових грижах використовуються п’ять основних технік:

 • накладання первинних швів;
 • накладання пломб або латочок із сіток-протезів;
 • інтраперитонеальне підшивання сіток;
 • екстраперитонеальне підшивання сіток;
 • передочеревинне підшивання сіток.

У якості латочок використовуються поліпропіленові або тетрафторетиленові сітки.

Положення пацієнта – на спині. Лапароскопічний спосіб лікування потребує трьох проколів черевної стінки, через які вводяться троакари. Крізь найширший отвір (10 мм у діаметрі), у ході операції вводиться підготовлений клапоть зміцнювальної сітки.

Повернення грижового мішку на свою анатомічну позицію при герніопластиці

Повернення грижового мішка на свою анатомічну позицію при герніопластиці

Після установки троакарів, проводиться власне операція з видалення грижі й починається те, що докорінно відрізняє лапароскопічну методику герніопластики від традиційного видалення грижі (різниця відчувається вже в назві). Сформований грижовий мішок зі своїм вмістом вправляється на властиву цим органам анатомічну позицію. При цьому розтинають лише очеревину й тільки в необхідних місцях.

Клаптик очеревини відвертається, грижовий мішок відокремлюється від прилеглих тканин і вправляється через сформований отвір. Потім, через широкий троакар, до операційного простору вводиться скручений у рулон протезний матеріал. Сітка розгортається. Один її край фіксується, щоб уникнути зсуву латки. Після цього приводяться до ладу прилеглі судини, нерви, зазвичай зміщені грижовим мішком.

Наступний етап – остаточна фіксація сітки скобками. Очеревину над нею вшивають. Заключні етапи герниопластики виглядають так:

Остаточна фіксація сітки скобками при герніопластиці

Остаточна фіксація сітки скобками при герніопластиці

У деяких випадках розсічення очеревини не проводиться, а латка накладається просто поверх неї після вправляння мішка.

  Типові місця установки троакарів при пластиці грижі стінки живота

  Типові місця установки троакарів при пластиці грижі стінки живота

  Грижі стінки живота

  Певною мірою, ці грижі менш складні в діагностиці. Теж мають свої різновиди, але для лапароскопічного лікування гриж передньої черевної стінки, методика універсальна. Латку для зміцнення «слабких місць» викроюють із того ж матеріалу, що і для пахових.

  Підготовка до операції теж нічим особливим не відрізняється й зумовлена застосуванням загальної анестезії.

  Пацієнт розташовується на спині. При операціях на передній черевній стінці, проколи робляться якомога далі від пупка, по прямій лінії з центром в біляпупковій області.

  Насамперед проводиться візуальна ревізія розташування грижі, особлива увага приділяється пошуку спайок. Вміст грижового мішка вивільняється та вправляється на своє місце. Сам мішок по можливості зберігається. Але якщо є необхідність, то його висікають. Зазвичай таке видалення гриж потрібне при великих і застарілих грижах.

  Подальший хід лапароскопічної герніопластики в клініці Біляка передбачає введення латки та фіксацію її скобками до м’язів на місці виходу грижі. При цьому також особлива увага приділяється приведенню до анатомічного порядку раніше зміщених структур.

  На малюнку показано, як виглядає закритий дефект очеревини після накладення і фіксації латки.

  Закритий дефект передньої черевної стінки після накладення та фіксації латки

  Закритий дефект передньої черевної стінки після накладення та фіксації латки

  Параезофагеальні грижі

  На межі між абдомінальною та торакальною хірургією стоять грижі стравохідного отвору діафрагми. При подібній патології, дно шлунка виходить у середостіння, порушуючи не тільки травний процес, але і призводячи до розладів діяльності органів грудної порожнини (легені, серце). У найбільш серйозних випадках, у грижові ворота може виходити весь шлунок повністю, тягнучи за собою прилеглі органи (тонкий кишківник, підшлункову залозу, ободову кишку, селезінку).

  Защемлення такої грижі означає вкрай важкі наслідки для пацієнта. Запобігти небезпечному ускладненню покликана планова лапароскопічна пластика діафрагмальної грижі.

  Методика принципово не відрізняється від пластики «звичайних» гриж. Суть полягає в закритті дефекту сіткою з інертного полімерного матеріалу. Після застосування анестезії, положення пацієнта – на спині. Зазвичай, потрібно п’ять проколів.

  Типові місця установки троакарів при пластиці параезофагеальної грижі

  Типові місця установки троакарів при пластиці параезофагеальної грижі

  Ретельна візуальна ревізія операційного поля – перший етап. Після виявлення грижового мішка, його вміст вправляється в черевну порожнину. Якщо було сформовано спайки, котрі утримують шлунок у грудній порожнині, тоді їх завчасно перетинають.

  Після вправлення грижі, врата її закриваються міцною сіткою з нейтрального полімеру. У клапті заздалегідь вирізається отвір для стравоходу, краї латки фіксуються до діафрагми. Грижовий мішок видаляти не обов’язково. Але його резекція буває показана при наявності потреби у фундоплікації шлунка.

  Проведення лапароскопічної пластики гриж займає в хірургів клініки від 40 до 90 хвилин залежно від типу патології та обраної методики втручання. Після усунення гриж і ретельного контролю гемостазу, витягуються троакари з черевної порожнини, проколи від них закриваються.

  Післяопераційне лікування в індивідуальній палаті

  Післяопераційне лікування в індивідуальній палаті

  Переваги пластики гриж за допомогою лапароскопії

  Видалення грижі за допомогою лапароскопії із застосуванням сітчастого протеза:

  • Дозволяє звести до мінімуму больову симптоматику в післяопераційному періоді. Це стало можливим завдяки тому, що в ході операції не робляться великі розрізи на животі і власні тканини не розтягуються.
  • Значно зменшує кількість ранніх післяопераційних ускладнень – завдяки мінімальним масштабам втручання.
  • Сприяє швидкому відновленню працездатності.
  • Має відмінний естетичний ефект, тому що відсутній поздовжній шкірний розріз на передній черевній стінці.

  Після лапароскопії, пацієнт знаходиться в стаціонарі від 1 до 3 днів, а до звичного життя повертається протягом 2–4 тижнів. При цьому, місця проколів заживають протягом місяця й надалі їх майже непомітно.

  Лапароскопічна герніопластика є не лише методом лікування гриж, а й досить інформативною діагностичною процедурою. Вона дозволяє своєчасно діагностувати супутні захворювання органів черевної порожнини на ранніх стадіях.

  Особливості лікування в клініці

  Після лапароскопічного лікування грижі в клініці Біляка, пацієнт переводиться в індивідуальну палату, де і знаходиться весь час нетривалого післяопераційного періоду. За ним забезпечено контроль з боку кваліфікованого лікаря. Організовується окремий сестринський пост.

  Для харчування пацієнтів складається індивідуальне меню. Їжа готується з екологічно чистих продуктів, джерелом яких є природа Закарпаття, найчистішого регіону України.

  Незначна травматизація лапароскопічного втручання на додаток до багатого досвіду й видатної професійності наших медиків, дозволяють відчути на собі індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Це відбивається на коротких термінах післяопераційного періоду. Після лапароскопічного лікування пахової, діафрагмальної або вентральної грижі в клініці Біляка, період перебування в умовах стаціонару становить 2–3 дні.

  Швидкому відновленню здоров’я допомагають сеанси озонотерапії, фізіотерапевтичного методу лікування. М’який, але потужний вплив озону, мінімізує післяопераційний дискомфорт і чинить виражений оздоровчий вплив на весь організм.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна пластика кил (вартість імпланта включено) 22000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна пластика кил (вартість імпланта включено) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна пластика кил (вартість імпланта включено) в Клініці Біляка коштує 22000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів