Кила (грижа)

Кила (грижа)

Зміст сторінки:

До давньої патології, яка супроводжує людство весь час, відносяться і кили. Перші письмові джерела, що згадують про операцію при защемленій грижі, відносяться до 1756 року.

Звичайно, медицина не стоїть на місці. Лапароскопічна хірургія в клініці Біляка, м. Ужгороді, вже використовується частіше за традиційні методики. Така тенденція простежується і в операціях з приводу кил. Лапароскопічна герніопластика неухильно витісняє об’ємні резекції гриж з хірургічної практики.

Такому прогресу сприяють вдосконалення методик, розвиток медичної техніки. Фахівці нашої клініки регулярно стажуються в клініках Європи та США. Одночасно і впроваджують власні напрацювання. Цьому сприяє сучасне оснащення клініки.

Герніопластика – найбільш часта лапароскопічна операція серед всіх втручань після холецистектомії. Краще, коли вона проводиться за плановим показаннями. Це дозволяє більш ретельно спланувати хід операції й ще більше зменшити обсяг втручання.

Підготовка до операції

Відповідальний підхід до кожного пацієнта лікарів клініки Біляка полягає в ретельному передопераційному обстеженні. Воно включає в себе клінічні аналізи крові та сечі, дослідження згортання крові, біохімічні показники. Особлива увага приділяється ікарському огляду. У процесі пацієнт розпитується щодо перенесених раніше оперативних втручань. Обов’язковим методом додаткового обстеження є УЗД. На все це витрачається зазвичай один день.

При лапароскопічній герніопластиці застосовується загальне знеболювання, тому обов’язковим є дотримання особливого режиму харчування напередодні операції. Вечір і ранок перед операцією проводяться натщесерце. Більш детальну інформацію нададуть наші лікарі. Заталефонуйте нам або скристатйтесся сервісом онлайн чату на сайті.

Типові місця установки троакарів при пластиці грижі пахового каналу

Типові місця установки троакарів при пластиці грижі пахового каналу

Хід операції

Грижі пахового каналу

Природно, що хід операції залежить від виду грижі. При пахових, використовуються п’ять основних методик:

 • накладення первинних швів;
 • накладення пломб або латочок з сіток-протезів;
 • інтраперитонеальне підшивання сіток;
 • екстраперитонеальне підшивання сіток;
 • передочеревинне підшивання сіток.

В якості латочок використовуються поліпропіленові або тетрафторетиленові сітки.

Положення пацієнта – на спині. Для лапароскопічного лікування пахових гриж потрібно три проколи черевної стінки, через які вводяться троакари. Через найширший (10 мм в діаметрі) в ході операції заводиться підготовлений клапоть зміцнювальної сітки.

Повернення грижового мішку на свою анатомічну позицію при герніопластиці

Повернення грижового мішка на свою анатомічну позицію при герніопластиці

Після установки троакарів починається те, що докорінно відрізняє лапароскопічну методику герніопластики від традиційного грижосічення (різниця відчувається вже в назві). Сформований грижовий мішок зі своїм вмістом вправляється на властиву цим органам анатомічну позицію. При цьому розтинають лише очеревину і тільки в необхідних місцях.

Клаптик очеревини відвертається, грижовий мішок відділяється від прилеглих тканин і вправляється через утворений отвір. Потім крізь широкий троакар вводиться скручений в рулончик протезний матеріал. Сітка розгортається. Один її край фіксується, щоб уникнути зсуву латочки. Після цього впорядковуються прилеглі судини й нерви, зміщені грижовим мішком.

Наступний етап – остаточна фіксація сітки скобками. Очеревину над нею вшивають. Заключні етапи виглядають так:

Остаточна фіксація сітки скобками при герніопластиці

Остаточна фіксація сітки скобками при герніопластиці

У деяких випадках не проводиться розсічення очеревини, а латочка накладається прямо поверх неї після вправляння мішка.

Типові місця установки троакарів при пластиці грижі стінки живота

Типові місця установки троакарів при пластиці грижі стінки живота

Грижі стінки живота

У деякому роді ці грижі менш складні в діагностиці. Теж мають свої різновиди, але для лапароскопічного лікування гриж передньої черевної стінки методика універсальна. Латочки для зміцнення «слабких місць» з такого ж матеріалу, як і для пахових.

Підготовка до операції теж нічим особливим не відрізняється й обумовлена застосуванням загальної анестезії.

Пацієнт розташовується на спині. При операціях на передній черевній стінці проколи здійснюються якомога латеральніше по прямій лінії з центром у біляпупковій області

Закритий дефект передньої черевної стінки після накладення та фіксації латки

Закритий дефект передньої черевної стінки після накладення та фіксації латки

Першим ділом проводиться візуальна ревізія розташування кили, особлива увага приділяється пошуку й усуненню спайок. Вміст грижового мішка вивільняється і вправляється на своє місце. Сам мішок, по можливості, зберігається. Але якщо є необхідність, то його видаляють. Зазвичай таке відбувається при великих і застарілих грижах.

Подальший хід лапароскопічної герніопластики в клініці Біляка має на увазі введення латки й фіксацію її скобками до м’язів на місці виходу кили. При цьому також особлива увага звертається на приведення до анатомічного порядку раніше зміщених структур.

На малюнку показано, як виглядає закритий дефект передньої черевної стінки після накладення та фіксації латки.

Параезофагеальні грижі

На межі абдомінальної та торакальної хірургії розташовуються кили стравохідного отвору діафрагми. Дно шлунку виходить в середостіння, порушуючи не тільки травний процес, але і приводячи до порушень діяльності органів грудної порожнини (легені, серце). У найбільш серйозних випадках в грижові ворота може виходить весь шлунок повністю, тягнучи за собою прилеглі органи (тонкий кишечник, підшлункову залозу, ободову кишку, селезінку).

Защемлення такої грижі означає вкрай важкі наслідки для пацієнта. Запобігти такому ускладненню покликана планова лапароскопічна пластика діафрагмальної грижі.

Типові місця установки троакарів при пластиці параезофагеальної грижі

Типові місця установки троакарів при пластиці параезофагеальної грижі

Методика принципово не відрізняється від пластики «звичайних» гриж. Суть полягає у закритті дефекту сіткою з інертного полімерного матеріалу.

Після застосування анестезії положення пацієнта – на спині. Зазвичай потрібно п’ять проколів. Ретельна візуальна ревізія операційного поля – перший етап. Після виявлення грижового мішка, його вміст вправляється в черевну порожнину. Якщо знаходять спайки, що утримують шлунок в грудній порожнині, їх перетинають.

Після вправлення ворота закриваються міцною сіткою з нейтрального полімеру. У клапоті заздалегідь вирізується отвір для стравоходу, краї латки фіксуються до діафрагми. Грижовий мішок видаляти необов’язково. Але його резекція показана при наявності потреби у фундопликації шлунка.

Проведення лапароскопічної пластики кил займає у хірургів клініки Біляка від 40 до 90 хвилин в залежності від типу патології та обраної методики втручання. Після усунення гриж і ретельного контролю гемостазу, витягуються троакари з черевної порожнини, проколи під них закриваються.

Післяопераційне лікування в індивідуальній палаті

Післяопераційне лікування в індивідуальній палаті

Особливості лікування в клініці

Після лапароскопічного лікування кили в клініці Біляка пацієнт переводиться до індивідуальної палати, де і перебуває під час нетривалого післяопераційного періоду. На цей час за ним забезпечено контроль з боку кваліфікованого лікаря. Організовується окремий сестринський пост.

Для харчування пацієнта складається індивідуальне меню. Їжа готується з екологічно чистих продуктів, джерелом яких є природа Закарпаття, найбільш чистого регіону України.

Мала травматизація лапароскопічного втручання на додаток до багатого досвіду і непересічного професіоналізму медиків нашої клініки, дозволяють відчути на собі індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Це відбивається на коротких термінах післяопераційного періоду. Після лапароскопічного лікування пахової, діафрагмальної або вентральної грижі в клініці Біляка, період перебування в умовах стаціонару становить 2-3 дні.

Швидкому відновленню здоров’я сприяють сеанси озонотерапії, фізіотерапевтичного методу лікування. М’який, але потужний вплив озону мінімізує післяопераційний дискомфорт і має виражений оздоровчий вплив на весь організм.

Вартість операції: 13500 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.