Візит до уролога – як підготуватися?

Візит до уролога – як підготуватися?

У людей, яких чекає перший похід до уролога, часто виникає багато питань щодо підготовки до огляду. Чи потрібно робити якісь процедури перед оглядом, коли його краще проходити, чи дотримуватись дієти напередодні? Сьогодні розповідаємо про те, як правильно підготуватися до обстеження в цього лікаря!

Зміст сторінки:

Чим займається уролог?

Уролог лікує захворювання сечової системи. Також він займається проблемами чоловічої статевої системи. Коли потрібно звертатися до уролога? Зазвичай записатися на прийом до цього фахівця рекомендують тим, хто помітив у себе такі симптоми:

 • позиви до сечовипускання стали частішими:  близько 8-10 разів на добу;
 • інколи не вдається втримати сечу, особливо при звуці води, що ллється;
 • під час спорожнення сечового міхура відчувається печіння, різі і біль, сеча при цьому виходить важко, а після залишається відчуття неповного спустошення;
 • у сечі видно вкраплення крові, або ж її колір змінився;
 • у малому тазу й попереку наявні болі;
 • у чоловіків – ослаблення ерекції, труднощі з еякуляцією, домішки крові в спермі, безпліддя.

Подібна симптоматика проявляється в людей при циститі, пієлонефриті, пухлинах сечової системи, сечокам’яній хворобі й інших патологіях. Важливо  виявити їх на ранніх стадіях, коли є шанс вилікувати хвороби легко й без ризику рецидивів.

Що потрібно знати перед візитом до уролога?

За 1-2 дні до дати, на яку призначений візит до уролога, варто дотримуватися легкої дієти. З раціону виключають алкоголь, жирну їжу, бобові, кислі овочі й фрукти. Важливо максимально прибрати продукти, що викликають газоутворення. Це робиться для того, щоб розвантажити кишечник, оскільки інколи в процесі діагностики потрібна УЗД з трансректальним доступом. До того ж переповнений кишечник давить на сечовий міхур й ускладнює діагностику.

Для огляду чоловіка в уролога потрібна відмова від сексуальної активності за 1-3 дні до обстеження. Це спрощує забір аналізів, необхідних для комплексної діагностики. Похід жінки до уролога краще планувати у ті дні, коли немає менструації.

В іншому підготовка для представників обох половин стандартна:

 • За декілька днів напередодні бажано вести щоденник сечовипускання: фіксувати час спорожнення, його особливості (нетиповий колір, кров, гній і т д), об’єм сечі.
 • До лікаря краще приходити з сечею, відібраною для аналізу. Вона збирається вранці, відразу після сну, з середнього струменя. Перед цим обов’язково потрібно провести гігієнічний туалет.
 • Йти до фахівця потрібно з повним сечовим міхуром, для цього потрібно утриматися від його спорожнення хоча б 2 години. Це допоможе провести всі необхідні обстеження (зокрема УЗД) з максимальною інформативністю.
 • Перед тим, як піти на огляд до уролога, потрібно ретельно вимити промежину й одягнути чисту білизну.

Готуючись до консультації фахівця, чітко сформулюйте свої скарги й питання до нього. Постарайтеся викласти симптоми, які вас турбують, як можна детальніше: це допоможе лікареві правильно зібрати анамнез і призначити необхідні дослідження.

Не соромтеся говорити про проблеми, які здаються «соромливими»: нетримання сечі, проблеми з ерекцією і т д. Замовчуючи їх, ви заважаєте фахівцеві правильно скласти клінічну картину й допомогти вам. Тому краще надати лікарю як можна повнішу інформацію, розповісти про всі деталі вашого стану навіть ті, які здаються незначними.

Що чекає на прийомі у лікаря-уролога?

На початку консультації лікар проводить опитування пацієнта, збираючи анамнез. Далі проводиться огляд. Чоловіків обстежують ректально, жінок ­– на гінекологічному кріслі. Додатково лікар-уролог призначає інструментальні види діагностики:

 • УЗД сечової системи, передміхурової залози;
 • внутрішньовенна урографія;
 • уродинаміка;
 • урофлуометрія;
 • цистоскопія;
 • КТ і МРТ органів малого тазу;
 • спермограма.

Також додатково проводяться лабораторні дослідження крові, сечі, цитологічних мазків і посівів. За результатами комплексної діагностики лікар ставить діагноз і призначає відповідне лікування.

Регулярна перевірка в уролога необхідна кожній людині, навіть якщо вона не відчуває підозрілих симптомів. Її бажано проходити для профілактики, щоб виявляти захворювання сечової й статевої системи на ранніх стадіях.

У клініці Біляка працюють кваліфіковані урологи з багатолітнім досвідом, що мають статус лікарів першої й вищої категорії. Тут встановлено сучасне діагностичне устаткування, яке дає можливість ставити діагнози з максимальною точністю. Якщо під час обстеження виявляється яка-небудь патологія, фахівці клініки відразу підбирають ефективний метод її рішення.