Чим небезпечні спайки в черевній порожнині

Після порожнинних операцій, травм або перенесених запальних захворювань у людини можуть утворитися спайки в малому тазу і черевній порожнині. Вона наче нитками й плівками обвивають внутрішні органи. І чим сильніше прогресує процес спаювання, тим більше завдає шкоди.
Зміст сторінки:

До чого можуть призвести спайки

У нормальному стані внутрішні органи людини покриті гладкою й  слизистою оболонкою, що дозволяє їм нормально функціонувати. Але при запальних процесах або у відповідь на хірургічні втручання організм запускає захисну реакцію – починає активно виробляти фібрин.

У результаті на слизистій оболонці наростає сполучна тканина, з якої формуються спайки. Чим небезпечні ці утворення? Вони заважають нормальній циркуляції крові й лімфи, через що виникають застійні явища. Також вони здавлюють органи, утворюють патологічні зрощення між ними, що порушує нормальну функціональність. Чим небезпечні спайки в черевній порожнині:

  • Порушують перистальтику кишечника, проростаючи між його петлями – провокують діарею, закреп, метеоризм.
  • Перекривають і блокують жовчні протоки – порушується робота печінки, розвивається холецистит, утворюються камені.
  • Здавлюють органи ЖКТ – виникають травні розлади, панкреатит, кишкова непрохідність.
  • Заважають роботі репродуктивних органів – занедбаний спаєчний процес призводить до безпліддя.

Досить часто процес локалізується в жіночому малому тазу й стає серйозною перешкодою на шляху до вагітності. Спайки порушують прохідність маткових труб, не даючи сперматозоїдові зустрітися з доспілою яйцеклітиною. Або ж заважають вже заплідненій яйцеклітині просунутися в матку, через що трапляється позаматкова вагітність.

Як виявляються й діагностуються спайки

Головна ознака спаєчного процесу – біль в животі. Він може провиявлятися періодично й бути переймоподібним. При гострій формі хвороби біль не стихає, супроводжується підвищенням температури й блювотою. Черевна стінка при цьому тверда й болить, порушені відтік сечі й дефекація.

При спаєчному процесі в малому тазу в жінок збивається менструальний цикл, можуть проявлятися ациклічні кровотечі. Внизу живота часто виникають болі, що тягнуть. При цьому жінка не може завагітніти.

При підозрі на спайки в черевній порожнині часто роблять УЗД з контрастною речовиною, щоб добитися більшої інформативності. Завдяки контрасту видно, де саме розташовуються зрощення, які органи зачіпають, наскільки занедбаний процес.

Якщо спайки локалізовані в малому тазу, жінку оглядає гінеколог на кріслі й призначає гістеросальпінгографію. Це рентгенологічне дослідження з контрастною речовиною, яка вводиться в матку й повинна пройти по фаллопієвих трубах. Метод допомагає визначити ступінь їх прохідності.

Найбільш інформативним способом виявити спайки вважається лапароскопія. Це хірургічна малоінвазивна діагностика спаєчного процесу, що дозволяє виявити спайки, ретельно їх оглянути й відразу ж видалити.

Як вилікувати спайки

Важливо розуміти, що спаєчний процес не зникне та не розсмокчеться. І єдиний ефективний метод прибрати його – операція. Тому кращим лікуванням буде лапароскопічна діагностика з одночасним видаленням патологічних зрощень, яку проводять у клініці Біляка.

Лікування спаєчного процесу шляхом лапароскопії дозволяє вилікувати патологію швидко й без ризику рецидивів. Адже при проведенні операції не травмуються шкірні покриви й м’язові волокна, знижується стрес для організму, тому в нього немає необхідності виробляти фібрин. Також зникає ризик занести інфекцію, оскільки слизисті оболонки органів не контактують з рукавичками, повітрям і перев’язувальним матеріалом.

Якщо у вас спайки в малому тазу, лікування можна отримати в клініці Біляка. Тут усувають будь-які види спаєчних процесів, використовуючи малотравматичні операції. Хірурги клініки володіють сучасними методиками оперування, які освоїли, стажуючись у США та Європі.